Dodaj do ulubionych

Mam dość męża alkoholika.

08.09.09, 14:38
Od 2004r nie pracuje nigdzie na stałe,3 razy coś zarobił na umowę-
zlecenie,nie płaci za mieszkanie ,cały dom utrzymuję ja,dzieci już są
dorosłe.Najmłodsza córka ma już 18l i jeszcze się uczy w średniej szkole.Ja
niestety zostałam zmuszona do przejścia na wcześniejszą emeryturę.Jest mi
bardzo ciężko,a ten co 2 miesiące upija się tak,że
dopiero po 2 tygodniach trzeźwieje.Nie chce się leczyć,w niczym nie pomaga
mnie i dzieciom wprawdzie dorosłym,ale potrzebującym.Troje z nich ukończyło
studia i pracuje.A ja mam dość męża pasożyta.Jak usunąć go ze wspólnego
mieszkania,z które ja płacę?Jak postąpić żeby nie być tak wykorzystywaną
osobą?Jertem zdesperowana.
Edytor zaawansowany
  • prawnik.ocom 05.01.10, 01:57
    Witam,

    jedynym wyjściem wydaje się być rozwód. Jednakże będzie Pani musiała mu spłacić
    równowartość połowy majątku - czyli przede wszystkim mieszkania. W związku z tym
    pewnie nie wchodzi w rachubę, jednakże istnieje również kilka rozwiązań
    prawnych, które mogą spowodować negatywne skutki dla Pani męża:

    1. Wystąpienie do Sądu z wnioskiem o wydanie nakazu o przekazywaniu wszelkich
    dochodów Pani męża tylko Pani (art. 28 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego);
    2.Wszczęcie postępowania w trybie przepisów art. 21 i nast. Ustawy o wychowaniu
    w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (w szczególności złożenie wniosku
    do gminnej komisji, o której mowa w art. 25 Ustawy)
    3. Można tego Pana również ubezwłasnowolnić na podstawie przepisu art. 16
    kodeksu cywilnego.

    Mimo wszystko nie będzie można się go "pozbyć". Przynajmniej to są moje
    wszystkie pomysły na dzień dzisiejszy. Pozdrawiam.

    --
    www.prawnik.ocom.pl
    e-mail: prawnik.ocom@interia.pl
  • prawnik.ocom 05.01.10, 02:04
    Aha, w przypadku rozwodu, podczas gdy małżonkowie wspólnie zajmują mieszkanie -
    gdy jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne
    zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego
    małżonka.(art. 58 par. 2 krio)

    Proszę rozważyć taką możliwość :)
    pozdrawiam
    --
    Tani prawnik - Poznań
    www.prawnik.ocom.pl
    e-mail: prawnik.ocom@interia.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka