Dodaj do ulubionych

Powódź Sobów

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.10, 09:34
Dlaczego nikt nie zajmie się osobami które niby tak pomagają przy
rozdawaniu żywności na osiedlu Sobów w remizie a tak naprawdę to
bardzo pomagają sobie i swoim rodziną i to co wartościowe idzie nocą
do ich domów a ludzie zalani wodą niestety niech sobie radzą sami
Obserwuj wątek
      • Gość: Obserwator Re: Powódź Sobów IP: *.ip.netia.com.pl 07.06.10, 10:01
        Gość portalu: ↓ napisał(a):

> Siejesz defetyzm i rozpowszechniasz plotki, masz dowody idź na policję.

I tu masz rację.Może i znajdzie się ktoś, kto będzie żerował na czyimś
        nieszczęściu. Trzeba ganić takie zachowania. Masz konkretne podejrzenia zgłoś
        odpowiednim służbom
      • Gość: pisać każdy może!! Re: Powódź Sobów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.10, 14:10
        >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>..Gość portalu:  napisał(a):
        > Siejesz defetyzm i rozpowszechniasz plotki, masz dowody idź na
        policję.<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Do tego trzeba mieć cywilną odwagę, a pisać na forum co ślina na język
        przyniesie, może każdy, kto pisać umie i ma dostęp do sieci. Odwagi do
        tego nie potrzeba, zwykle to robią maluczkowie, zawistnicy i inni
        frustraci! Jeszcze się taki nie urodził.............
      • Gość: xx Re: Powódź Sobów IP: *.zchsiarkopol.pl 08.06.10, 09:41
        po pierwsze jak napisałeś pomuc słownik sie by przydał no chyba że go zalało
        pisze się przez ó do wiadomości. A co do tego ze w nocy co niektórzy się dzielą
        to fakt też o tym słyszałam i o tym całym rozdawaniu tej całej pomocy rarytasy
        dla tych co dzielą i co się tam wkręcają na mus a ochłapy i szlam dla reszty, bo
        ci co siedzą na "niby"tej staży to "elita" hehe, same dziady bo jak ich nazwać
        nieprawdaż, ale to da się załatwić wystarczy parę telefonów i niech inni się tym
        zajmą na poważnie, a nie ci robią co chcą, a co do policji to ich to nie
        obchodzi, po - resztą oni mają inne sprawy na głowie jak np. w sobotę 6.06.2010
        po godz 22.00 jeżdżenie po Sobowie przez 4 godz tam i z powrotem i namawianie do
        ewakuacji, ale nie ma się co czepiać oni też mają swoje ..... Telefon do MOPS do
        CARITAS no i oczywiście do naszego plebana a co niech powie na mszy o nich parę
        słów, będzie zabawniej, ale co to da. pozdrawiam wszystkich
        • Gość: xx Re: Powódź Sobów IP: *.zchsiarkopol.pl 08.06.10, 09:50
          a i jeszcze jedno, nazwiska osób które siedzą na "pożal się staży" można bez
          żadnego wahania wypisać a co będziemy mieć zabawę, oni między sobą się dzielą a
          ludziom dają puszki z jakimś żarciem co pies nawet nie chce tego jeść... no tak
          bo to jest traktowanie reszty z góry ale jeszcze trochę i zobaczymy jak to mówią
          "ten się śmieje kto się śmieje ostatni".
                  • Gość: powodzianin Re: Powódź Sobów IP: *.flash-net.pl 12.06.10, 14:07
                    chamstwo się szerzy..! nie ma to jak stać sobie pod ogrodzeniem obserwować remizę a jak tylko przyjedzie jakiś samochód z darami od razu lecieć do niego, niby że pomóc w rozładowaniu a tu się okazuje ze ludzie chcieli sobie tylko wybrać nowe, dobre, rzeczy. Peanie Władku K. To już jest szczyt chamstwa!!!
                    • Gość: obserwator Re: Powódź Sobów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.10, 08:44
                      tak się składa że widziałem i to dobrze so się dzieje na remizie w
                      Sobowie i jeśli już opisujecie tych którzy są naprawdę zalani to
                      chociaż piszcie prawdę bo z remizy w Sobowie to nikt nie dostał nic
                      nowego z dostawy nawet jeśli pomagał przy rozładowaniu wszystko szło
                      za barykadę zrobioną z wody mineralnej i oczewiście po rozładowaniu
                      remiza była zamykana żeby lepszy towar pochować dla siebie a te
                      resztki dla powodzian zostały tak więc trzeba się zastanowić nad tym
                      co się pisze i na kogo ale piszą ci są winni i się obmywają ale to
                      nie pomoże bo to co robioliście na tej remizie to pozostanie
                      wszystkim w pamięci i to na długo ale jak się nie ma honoru to tak
                      się wlśnie postępuje żeruje na poszkodowanych
              • Gość: ktośśśś Re: Powódź Sobów IP: *.flash-net.pl 12.06.10, 13:58
                widać że tu się wypowiadają ludzie, których powódź w ogóle nie dotknęła i nie wiedzą jaki zapieprz mają ci ludzie na remizie którzy chcą pomóc a w zamian za to są krytykowani i oczerniani na jakimś forum... LUDZIE WEŹCIE SIĘ ZA SIEBIE I POMYŚLCIE TROCHĘ A NIE JAKIE TU BREDNIE WYPISUJECIE!!!
    • Gość: --- Re: Powódź Sobów IP: *.zchsiarkopol.pl 11.06.10, 10:47
      Bardzo ważne jest to, jak zaobserwowałam iż niektórzy ludzie w Sobowie wzieli
      sprawy w swoje ręce i np. jak są jakiekolwiek dary typu spożywczego,
      chemicznego, czy też odzież koce poszwy kołdry ręczniki itd. sami roznoszą i nie
      żerują tak jak na tej straży te gady którym wciąż mało i mało, więc jak mówiłam
      ci dobrzy i normalni zarazem, roznoszą takie rzeczy których na straży na pewno
      nie dostaniesz, robią tak jak powinno być i nie widać u nich żadnej pazerności .
      Bo to osoby właśnie z zalanych ulic w Sobowie. A najbardziej zalanymi ulicami na
      osiedlu Sobów są ulice Edukacji, Zarowia, Kawalerska, Handlowa, Przyżeczna,
      Bema (ale nie cała, i jeszcze ulica ta Młynarska- nie jestem pewna czy tak się
      nazywa. Moim zdaniem tyle, choć może ominęłam jakąś ulicę to przepraszam. Mówię
      tu o zalanych domach, wszystkich tych co mieli wodę w części mieszkaniowej a nie
      w garażu czy piwnicy a co to garaż/piwnica, każdy posiada.
      • Gość: sobowianka Re: Powódź Sobów IP: 80.48.174.* 14.07.10, 19:16
        moze i tak jest ale tak szczeze mowiac mieszkam w sobowie na jednej z ulic ktore
        wymienilas mialam wode w czesci mieszkaniowej caly parter jest do remontu jedyne
        z darow co dostalam to troche zywnosci i chemii to wszystko a koldry posciel i
        inne rzeczy ktore byly a byla ich cala masa docierala do tych ktorym sie nie
        nalezalo szkoda wogole gadac ale przynajmniej wyszlo na jaw jacy ludzie sa
        naprawde w sobowie nie mowie o wszystkich oczywiscie dodam krotko na koniec
        CHAMSTWO I PAZERNOSC
    • Gość: obserwujący Re: Powódź Sobów IP: 109.243.55.* 13.06.10, 12:36
      To niesłuszne oskarżenie, za tak cięzką prace przy rozładunku i rozwożeniu
      "darów" ( w tym cięzkie worki ze zbozem sianem) nie mówiąc o zywności i środkach
      czystości które ludzie przychodza tylko odbierac a ktoś musi to wszytsko
      rozładowac i rozdac , niech taka osoba przyjdzie do pomocy popracuje może wtedy
      doceni ta prace i nie będzie wypisywac głupot...

Na marginesie : osoby faktycznie zalane mają masę pracy w swoich domach
      gospodarstwach i nie zajmują sie oczernianiem, natomiast osoby podtopione mają
      na to czas jak widac... aby usiasc i pisac bzdury...
      Porównujac inne zalane osiedla tarnobrzega i nie tylko to najsprawniej i
      najsprawiedliwiej dary wydawane sa wlasnie w Sobowie...

"Jeszcze nikt taki sie nie urodzil co by wszytstkim dogodzil..."
        • Gość: grafitti Re: Powódź Sobów IP: 80.48.174.* 13.06.10, 19:19
          A co do darczyńców to lepiej niech wiedzą co się dzieje z tymi wszystkimi
          darami, które są tak wspaniale rozdawane przez "te osoby dzielące na straży"
          najsprawiedliwiej to jakby rozdawała to postronna osoba nie zamieszkała w
          rejonie wogóle tarnobrzega, lub ewentualnie osobiście, to wtedy nazywa się
          pomocą tak jak trzeba.
      • Gość: col Re: Powódź Sobów IP: 80.48.174.* 13.06.10, 19:12
        Do PANA OBSERWUJĄCEGO - jeżeli tak opatrznie bronisz tych co wydają te dary to
        wynika z tego że jesteś jedną osobą właśnie z tych tam zasiadających, dzielących
        a zarazem żerujących na nieszczęściu innych, lub dzieckiem którejś z tych osób.
        I nie pie...sz głupot że to taka ciężka praca, bo są o wiele bardziej ciężkie i
        męczące prace niż to co tam robią "ps. tak na marginesie to tylko ok. miesiąca,
        całego rozładunku i rozdawania.." Natomiast niektórzy chodzą do ciężkiej pracy
        ponad 20 lat i nie wynoszą z pracy tego co się da , i ty tu mówisz o ciężkiej
        pracy. Chyba sam nie wiesz co to znaczy.
      • Gość: --- Re: Powódź Sobów IP: 80.48.174.* 13.06.10, 19:58
        A TO ŻART JESZCZE TAKIEGO NIE SŁYSZAŁAM.... JESTEM OSOBĄ Z ZALANYCH TERENÓW
        BARDZO ZALANYCH , DO TEGO CHODZĘ DO PRACY PRACUJE 8 GODZIN I W MIĘDZY CZASIE MAM
        CHWILE WOLNEGO ŻEBY COŚ NAPISAĆ, A JAK PRZYJEŻDŻAM PO PRACY TO MAM CIĘŻKĄ PRACĘ
        W DOMU JAKĄ JEST SPRZĄTANIE. I NIE WYPISUJ TY TU TAKICH BZDUR.
    • Gość: Ruszcie głową Re: Powódź Sobów IP: 80.48.174.* 14.06.10, 11:57
      Czytając te wszystkie wpisy nasuwa mi się jedna refleksja Opamiętajcie się ludzie lictujecie się kto był bardziej a kto mniej zalany oskarżacie jedni drugich o żerowanie na nieszczęściu innych a tak naprawdę wszyscy jesteście tacy sami w obliczu zagrożenie i strachu potraficie być solidarni a gdy sytuacja się stabilizuje kończy się wzajemne współczucie a zaczyna typowe marudzenie jak to mi jest źle jak to do mnie pomoc nie dociera jak to inni się dorabiają a ja nie. Mieszkańcy Sobowa dopiero w tej sytuacji możecie zobaczyć kto jest kim i wyciągać wnioski na przyszłość bo narazie kłócicie sią między sobą o papier toaletowy a jak przyjdzie co do czego to przez swoje kłótnie nie mają radnego ominie nas coś więcej niż dary będziemy na szarym końcu kolejki po finanse na odbudowę infrastruktury osiedla gdzie wielowieś wydrze krocie a wy o dwa mydełka sobie animozje szerzycie.
      • Gość: miki Re: Powódź Sobów IP: *.poczta.lublin.pl 15.06.10, 15:38
        Apropos radnego to święta racja. Nie mamy radnego...a jak tak dalej
        pójdzie to kolejną kadencje też prześpimy. Propozycja - jeśli znowu
        w Sobowie urodzi się 7 kandydatów zorganizujmy prawybory. Zobaczymy
        wtedy który z kandydatów zgodzi się na takie rozwiązanie i
        jednocześnie który dba o interesy osiedla a nie o swoje. To co...do
        zoba na spotkaniu osiedla przed wyborami? ;)
    • Gość: Wymoczki Re: Powódź Sobów IP: 80.48.174.* 14.06.10, 13:18
      No to teraz już będzie uczciwie ksiądz położył łape na wszystkim więc już będzie Prawo i Sprawiedliwość a cała obsada remizy już jest rozgrzeszona i taka bystra że najpierw zagłosują na Jarka a potem na Dziubińskiego wstd mi za tą część osiedla w cieni sutanny dopiero idzie surowy podział na tych co zasługują i na tych co stoją tam gdzie stało zomo.
              • sero590 Re: Powódź Sobów 17.06.10, 18:18
                Były mieszkaniec Sobowa troszkę histori niech wytłumaczy się świta
                która wybudowała nowe domy na ziemi z wału od ul.Szlacheckiej do
                mostu kolejowego Trześniówki w latach 90-tych.Po co obwiniać tych co
                tragedia ich dotyczy,a tacy wykształciuchy umią rozgrzeszać tylko
                nie tych co trzeba.Wał był wys.na 2m ,niebyło by tragedi i
                rozdzierania szat dziadkowie wiedzieli jak zabezpieczyć się........
                • Gość: Opiniuje Re: Powódź Sobów IP: 80.48.174.* 17.06.10, 20:34
                  Wał był to fakt, wybudowany za czasów Galicji jednak twoja wiedza jest szczątkowa na ten temat decyzja o rozebraniu wału była bardziej przemyślana niż te pare domków które na niej stoi wał blokował wodę w terenie naturalnego rozlewiska i konsekwencje spiętrzenia wody w Sobowie mogła odczuć kopalnia siarki jedna i druga co w tamtym czasie wydawało się dobrem nadrzędnym decyzje z tamtych czasów zawierają symulacje i bardzo trafnie oceniają poziom wody jaki był na terenie sobowa tylko zakładali rozlewisko rzeki trześniówki co niezminia faktu że ludzie podejmujące te decyzje patrzyli trochę dalej niż ty jednak wszystkiego nieda się przewidzieć a w woli totalnej ścisłości to wał ten przestał spełniać swoją rolę po uregulowaniu trześnióki i moim zdaniem to chronił on tą część Sobowa której woda niedotyczyła czyli najstarszej części tzw Górki

Jako dodatek napisze że najprawdopodobniej taka powódź miała miejsce ok.1825-8roku czego konsekwęcją była epidemia cholery zbiorowe cmentarzysko znajdujesię za w lasku za torami od strony Chwałek.
                      • Gość: kaktus Re: Powódź Sobów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.10, 13:34
                        Niedawno dowiedziałem się tym forum i temacie Sobowa, postanowiłem przejrzeć co ludziska piszą o tej tragedii.
                        Przeczytałem wszystkie komentarze i stwierdzam że nawet takie dramaty nie są w stanie połączyć ludzi (jeden drugiemu jest, był, i będzie wilkiem).
                        Paru z was oskarża co niektórych o jakieś niecne działania przy rozdziale darów - a powiedzcie mi kto wam zabronił uczestniczyć w tym wydawaniu??? czy ktoś wam zabronił przyłączyć się i pomóc???
                        Najlepiej siedzieć na dupie i krytykować!!!
                        Trzeba było przyjść i zorganizować lepszy, bardziej profesjonalny punkt podziału darów, a nie teraz obsmarowywać tych którzy chcieli pomóc.
                        Nie mówię że wszystko było idealne, bo nigdy nie jest, i jeżeli by sie człowiek starał jak najbardziej to i tak nie będzie (człowiek jest tylko człowiekiem).
                        Powiedzcie mi co sie działo podczas wydawania darów?? Jak się ludzie zachowywali??
                        Czy to normalne że jeden drugiemu skakał do gardła, bo ten wziął dwie zgrzewki wody a on jedną, że dochodziło do przepychanek podczas rozdziału paszy i gdyby nie policja i straż miejska to pewnie była by bijatyka, itd.To wszystko robili jedni z was.
                        Na szczęście mnie powódź nie dotknęła i nie musiałem korzystać z pomocy, na ile mogłem sam ją oferowałem.
                        Dlaczego jeden czy drugi autor postu ukrywa się pod opisem "gość" , "Ja" lub coś podobnego?
                        Powiem wam dlaczego.
                        Bo gdybyście mieli odwagę i uzasadnione podstawy do swych komentarzy to byście podpisali się inaczej, i nie okrywalibyście się w necie, tylko poszli na remizę i powiedzieli prosto w oczy co jest nie tak i co wam sie nie podoba.
                        Ale nie, najlepiej jest siedzieć gdzieś w ukryciu i obsmarowywać innych, robiąc bardzo ciekawą opinię dla Sobowa.
                        Czy ktokolwiek z was był np w Wielowsi i widział jak tam wyglądał podział darów??? Było o wiele gorzej niż u nas.
                        Ale tam wszyscy sie szanują i mówią prosto w oczy jeden drugiemu co go boli, a nie zakładają forum i rozgłaszają na cały kraj swoje krzywe spojrzenie na cała tę sytuację.

p.s. mój nick bardziej zorientowani na pewno skojarzą z osobą.

• Gość: kot Re: Powódź Sobów IP: 80.48.174.* 20.06.10, 18:20
                          Wiesz co, może lepiej nie trzeba było się udzielać do tej całej dyskusji i by
                          było wporzo! To co się dzieje na innych osiedlach to jest sprawa społęczności z
                          tych osiedli , a Sobów jest Sobowem a nie Wielowsią. A tak poza tym, wracając do
                          rozdziału darów i tym podobnych rzeczy to przecież na początku jak zaczęła się
                          ta cała akcja to była tam osoba, która nie jest z Sobowa ale mieszka w Sobowie,
                          którą dotknęła powódź chodź nie w tak dużym stopniu jak innych, i co do tej
                          osoby to ta osoba rozdawała dary sprawiedliwie i bardzo dokładnie wszystko
                          zapisując, wg. listy poszkodowanych. Jednak do czasu ponieważ nie wszystkim się
                          takie sprawiedliwe rozdawanie podobało i postanowili wygryźć tą osobę, a że nie
                          mieli jak to oskarżyli o kradzież, czegoś czego jeszcze nie było jak się później
                          okazało. I co kto się tam wkręcił heh śmieszne człeki dąbki pożal się boże tak
                          rozdają że wszyscy mają ale takie dary z "trzeciej ręki" a oni biorą i wynoszą
                          ile się da to tu to tam, a i nie tylko oni boi są też inni, jak mi wiadomo ktoś
                          to widział co się dzieje tam na straży, ogólnie można dużo się dowiedzieć na
                          zatorzu w sobowie tam ludzie wiedzą co się dzieje i mówią o tym. Ale wracając do
                          rzeczy to skoro takie rzeczy się dzieją i nikt nic z tym nie robi to znakiem
                          tego że jest na to zezwolenie naszego sołtysa oraz całej świty z m. tbg. Tez
                          jestem osobą poszkodowaną przez powódź, a pisze o tym bo chce żeby wszyscy
                          wiedzieli co się tu wyprawia, a te ich dary to mam daleko nawet nie chodzę po
                          żadne rzeczy na tą straż bo po co, po ochłapy. Jestem osobą pracującą i wole
                          sobie kupić niż stać i błagać żeby coś dali a niech się nażrą na pewno wyjdzie
                          im na dobre."pożyjemy zobaczymy..."
                          • Gość: Sero590 Re: Powódź Sobów IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.10, 23:28
                            Może trzeba ludzi po informować że niema rady osiedla tylko
                            samowolka ,sam biedny soltys tego nie ogarnie a wybory samorzadowe
                            się zbliżają i kolejny raz nie będzie przedstawiciela w radzie
                            miasta bo politykiery będą się licytować ile to zaangarzowania
                            wniesli tylko nie za swoją kase.Prosta podpowiedz zorganizować
                            zebranie każdy sie wypowie co chciał by zmienić w tej trudnej
                            sytułacji, ludzi trzeba łączyć a nie dzielić,dyktat i szaberstwo
                            już przechodziliśmy w minionych dekadach...Jestem dumny że
                            pochodze z tak bogatego Sobowa.
                            • Gość: rr Re: Powódź Sobów IP: *.sistbg.net 15.07.10, 20:05
                              no i z darow zrobila sie polityka:) ale moze warto poruszyc ten
                              temat. zobaczcie jak dzialaja ,,wladze,, innych zalanych rejonow.
                              dbaja o ludzi pisza prosza pokazuja sytuacje wiec dary tam ida
                              zewszad. tylko u nas i w wielowsi jest jak jest. wiec bede sie
                              zastanawiac na kogo glosowac. mysle ze gdyby pan kwiatkowski byl
                              teraz ,,soltysem,, to bylibysmy duzo bardziej ,,zadbani,,wiec
                              pomyslmy kto by dla sobowa byl odpowiedni.
                                • Gość: RRRRRRRR Re: Powódź Sobów IP: *.sistbg.net 16.07.10, 10:36
                                  a gdzie byliscie jak rozerwalo wal w kocmierzowie , siedzieliscie w
                                  domku i opisywales straz na forum a w co tak pieprzycie gupoty to
                                  zapraszam na waly do łopat ciekawe czy bedzie wam tak wesolo
                                  zachowujecie sie jak dzieciaki z 1 kl podstawowej moze nawet nie 1
                                  kl tylko 5 latki nie macie o czym pisac to piszecie o powodz , a i
                                  jeszcze nikt ze strazy sie nie prosil o pomoc w rozladowaniu darów
                                  tylko wy sami sie lapaliscie opisujcie moze SIEBIE SAMYCH I CIEKAWE
                                  CZY BEDZIECIE TACY KOX HEHE BUZKA DZIECIACZKI
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka