Dodaj do ulubionych

Skandal w Tarnobrzegu!

IP: 178.159.166.* 17.12.10, 20:52
Mleko, ser żółty, płatki i konserwy otrzymali w pracownicy Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W obdarowaniu żywnością, nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pochodziła ona z Tarnobrzeskiego Banku Żywności i miała trafić do potrzebujących, którzy wezmą udział w przygotowywanej przez pracowników spółdzielni wigilii.


To tylko część produktów, jakie otrzymaliśmy od pracowników Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy poinformowali nas o rozdawnictwie unijnej żywności, między wszystkich pracowników
Kiedy do naszej redakcji w Tarnobrzegu przyszło kilku mężczyzn z reklamówką pełną żywności, nie kryliśmy zaskoczenia. Kiedy jednak wyciągnęli z torby artykuły spożywcze opieczętowane ulotkami, że jest to żywność wydawana w ramach pomocy unijnej, wątpliwości same się rozwiały. – Kasza jęczmienna, ser żółty, mleko, płatki – to tylko część produktów jakie dostaliśmy – mówili mężczyźni, pracujący w Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – To jest żywność dla ludzi potrzebujących, a my jeszcze do takich nie należymy. Te produkty trafiły do pracowników fizycznych w Zakładzie Budowlano Remontowym i administracji. Czy w mieście nie ma już bardziej potrzebujących osób? Są hospicja, domy pomocy, a nawet schronisko dla bezdomnych.

WYDALIŚMY NA WIGILIĘ I PACZKI

W Tarnobrzegu dystrybucją żywności wydawanej w ramach programu pomocy żywnościowej, zajmuje się Bank Żywności. Czesław Łuszczki, prezes banku przypomina, że owszem w ostatnich dniach wydał Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowe dokładnie 2 tony i 464 kilogramów żywności. – O produkty wystąpili związkowcy ze spółdzielni, którzy organizują coroczną wigilię dla potrzebujących spółdzielców a także paczki – przypomniał Czesław Łuszczki.

Kiedy prezes zapoznał się z tematem, nie krył zaskoczenia i nerwów. – Jest to żywność, która miała dotrzeć wyłącznie na wigilię oraz do paczek, jakie będą robione dla uczestników wieczerzy – dodał. – To skandal, że ktoś rozdaje artykuły spożywcze, pomiędzy pracowników. To ma być pomoc dla potrzebujących, a pracownicy spółdzielni, raczej do tej grupy nie należą. Natychmiast wyjaśniam sprawę.

KTO ROZPROWADZIŁ?

Organizatorem corocznego spotkania wigilijnego dla samotnych i potrzebujących spółdzielców, które w tym roku odbędzie się 24 grudnia o godzinie 11 jest Środowiskowy Dom Kultury działający przy Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Krystyna Woźniak, kierownik Środowiskowego Domu Kultury stwierdziła, że ona za żywność nie odpowiada. Podała przy tym imię i nazwisko innej pracownicy. Lecz ani ta, ani żadna inna pracownica, wczoraj nie była już dla nas uchwytna. Dlatego poinformowaliśmy o sprawie Tomasza Lenarda, prezesa Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Jestem w drodze do Krakowa, ale już mój zastępca powiedział, że zaszła taka sytuacja – przyznał prezes Lenard. – Nie wiem, kto zarządza żywnością, bo nie mogę wiedzieć wszystkiego. Uważam, że przyczyną zamieszania są źle zinterpretowane zasady, jakie zostały ustalone.

Tomasz Lenard zapewnił, że mimo nieobecności w pracy, problem zostanie wyjaśniony.
Obserwuj wątek
  • Gość: mądral Re: Skandal w Tarnobrzegu! IP: *.tktelekom.pl 17.12.10, 21:56
   Tylko GŁUPIEC daje pośrednikom pieniądze ,żywność ubranie żeby pomóc biednym i potrzebującym. Jak fajnie się dzieli cudze nie swoje pieniążki to widać po politykach kradną i w żywe oczy łżą że im wybrańcom tego świata się należy , więcej i więcej... Afera za aferą a im włos z głowy nie spadnie , towarzystwo wzajemnej adoracji . Już wcześniej były robione przekręty przez bank żywności i co oberwało się komuś za to .
   • Gość: gbur Re: Skandal w Tarnobrzegu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.10, 23:05
    moze nie skandal, ale na pewno 'zgrzyt' wynikajacy z niefrasobliwosci?, spychologii?, braku kompetencji? czy po prostu chamskiego olewnictwa, 'bo to przeciez nie moje' ... nie wiem;
    na pewno, jesli to prawda, ten fakt rzuca cien na zasadnosc istnienia tego typu instytucji lub ludzi odpowiedzialnych za dystrybucje 'daru serca'...
    wiem, zabrzmialo patetycznie, ale skoro nie musze, a jednak zawsze wspomagam podobne instytucje, liczac, ze wspomoga najbardziej potrzebujacych, to jednak jest to 'dar serca'

    BTW nie czuje sie glupcem, choc @mądral ma troche racji, mowiac o posrednictwie;
      • Gość: smok Re: Skandal w Tarnobrzegu! IP: 217.25.229.* 18.12.10, 14:23
       Problem jest o wiele szerszy jak się wszystkim wydaje. To pokazuje układ jaki stworzono przez lata rządów Dziubińskiego. Wystarczy zerknąć na ostatnią ulotkę wyborczą by bez trudu odszyfrować kto kogo wspiera kto komu rękę myje. Mam nadzieję, że nowy Prezydent jak chwilę poobseruje rozgoni to towarzystwo wzajemnego wspierania (oczywiście tych na których ma wpływ) a o reszcie to my musimy głośno mówić i napiętnować.
       Tłumaczenia pana prezesa od siemiu boleści, że on o niczym nie wie, są tak naiwne, że aż smieszne. Znów zasłania się Bogu Ducha winnym zastępcą, związkami czy niekumatą pracownicą. A prawda jest chyba banalna. Pracownicy wzorem lat ubiegłych zaczęli dopytywać się o świąteczne paczki a, że socjalny został przejedzony na ogniska, kuligi czy grzybobrania - to od czego ma się kolegę choć tu stawiałbym na koleżankę. I tak rączka rączkę, ja tobie ty mnie.
      • Gość: aa Re: Skandal w Tarnobrzegu! IP: *.flash-net.pl 18.12.10, 20:46
       Do Marty-wyobraź sobie że wiele zakładów pracy albo większość z nich [gdzie są dużo mniejsze zarobki] nie zaoferowała swoim pracownikom zupełnie nic. I co mamy wyjśc i żebrać ? Taki uczynek to po prostu OKRADANIE tych biedniejszych ,Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚĆIĄ i jak wam przejdzie przez gardło takie jedzenie przeznaczone dla głodnych dzieci, jak macie sumienie pójść do kościoła w święta?
  • Gość: proboszcz Re: Skandal w Tarnobrzegu! IP: 178.159.168.* 18.12.10, 21:01
   Skandalem nie jest to, że ci pracownicy to dostali.

   Skandalem jest to na co bank żywności żywność przeznacza.

   Nie pamiętacie już tematu handlowania żywnością w podziemiach szpitala?

   Bank jest na pewno pożyteczną organizacją - jednak ktoś nie panuje gdzie i jak rozchodzą się dary!
   • Gość: gość Re: Skandal w Tarnobrzegu! IP: 80.48.35.* 19.12.10, 12:56
    Nie tylko w SM rozdają dary z banku żwonści Przewodniczący "Solidarności" w MKS Tarnobrzeg też rozdaje swojm członkom dary z banku żywności i to już od kilku lat ludziom któży mają po 2-tysiące na osobę w rodzinie bo oni są bardzo potrzebujący i bardzo biedni.WSTYD powinien tym się zająć prokurator bo ta żywność powinna trafiać do potrzebujących naprawdę.
    • Gość: ktoś Re: Skandal w Tarnobrzegu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.10, 14:31
     Nie tylko do instytucji dociera żywność z Banku Żywności ,ale również do prywatnych odbiorców, członków banku .Jeżeli czekolad,napojów i innego rodzaju żywności jest dużo to chyba należałoby dać tam gdzie są dzieci.Dlatego zastanówmy się czy nie lepiej wybrać jakąś potrzebującą rodzinę i ofiarować żywność i słodycze bezpośrednio bez pośredników.
     • Gość: m2 Re: Skandal w Tarnobrzegu! IP: 178.159.172.* 19.12.10, 15:14
      nie wiem kiedy ale swego czasu bank żywności sprzedawał zebraną żywność a potem tłumaczył się, że nie miał pieniędzy na przewóz tych darów. podchodzę sceptycznie do zbiórek gdzie patronował były prezydent. Rozumiem, że biednym trzeba pomóc ale wydaje mi się, że władze powinny tworzyć miejsca pracy aby Ci biedni nie musieli być na łasce innych. Sami przecież zarabiają krocie i dlatego tak pchają się na stanowiska - szkoda słów!
  • Gość: Berta Re: Skandal w Tarnobrzegu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.10, 17:53
   Wielu z Was nienawidzi czasów komuny . Dziś rządy sprawują ludzie sprawiedliwi , uczęszczający regularnie do kościoła i co ?
   I jest tak jak piszecie , wszystko jest dla tych co już mają chociażby pracę .

   Błąd polega nie na ustroju , błąd tkwi w samych ludziach .
   Mimo, że klepią modlitwy , na oczach kamer jedzą opłatek , a jak jest coś dla biednych , sami wezmą nawet jeśli ilość przerasta ich żołądki !
   Ot , polski katolik !
   Aby on miał i jego rodzina a o tych niezaradnych i chorych jedynie ładnymi słówkami pozdrowią z całego serca pożyczą im wszystkiego najlepszego , bo to ich nic nie kosztuje !
   Tacy już są Polacy !
   Chociaż zdarzają się malutkie wyjątki , ale Ci nie podają swoich nazwisk.Pomagają anonimowo . Tak jak robię to ja by mnie nie zlinczowano przez tych co opisałam na początku !
  • e-ftalo Re: Skandal w Tarnobrzegu! 21.12.10, 20:22
   Ciekawe dlaczego pracownik spółdzielni ma być bogatszy od pracownika budowlanego i w czym jest od niego lepszy?
   Czy może więcej umie?A może jest mądrzejszy?Przecież to pracownika budowlanego efekty pracy widać gołym okiem a taki pracownik spółdzielni siedzi cały dzień i nic nie robi.
   Może ktoś to wyjaśnić?
  • Gość: Nikt Re: Skandal w Tarnobrzegu! IP: 178.159.167.* 23.12.10, 21:08
   No fakt, w banku pracuja same osobistosci; byla prezes zus, byly komendant milicji, prezes kolumny sanitarnej; a wolontariusze tez po znajomosci; corka bylej prezeski zus, itd.
   Doszly mnie sluchy ze ona tez brala zywnosc ze zbiorek. A u prezeski tez pewno produkty bankowe sa w domu.
   Spokojnej nocy
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka