• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Oto jak agent SB

• 17.01.11, 11:12
    ...ten ktory sprzeciwial sie jako radny budowie pomnika Dekutowskiego,dzisiaj pomaga biednym
    Awantura przy wydawaniu darów z banku żywności dla Wielowsi. Na konflikcie tracą powodzianie

KaT

Przed nie lada dylematem stanął Czesław Łuszczki, prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności w Tarnobrzegu, który co miesiąc wydaje żywność dla najbardziej potrzebujących.
    Na potrzeby żywności Janusz Barwiński, prezes zawiązanego stowarzyszenia "Pomocy Powodzianom” zaadoptował jedno z pomieszczeń w swoim domu. Tymczasem prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności zapowiedział że przekaże mu żywność, zaraz po tym, gdy jego stowarzyszenie zostanie wpisanego Krajowego Rejestru Sądowego.

Na potrzeby żywności Janusz Barwiński, prezes zawiązanego stowarzyszenia "Pomocy Powodzianom” zaadoptował jedno z pomieszczeń w swoim domu. Tymczasem prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności zapowiedział że przekaże mu żywność, zaraz po tym, gdy jego stowarzyszenie zostanie wpisanego Krajowego Rejestru Sądowego.

(K. Tajs)

Tarnobrzeskie osiedle Wielowieś ma dwóch chętnych, którzy pretendują do odbioru i przekazywania żywności. To przewodniczący osiedla Władysław Czopek, który po grudniowej rezygnacji zmienił zdanie i Janusz Barwiński, prezes powołanego w Wielowsi stowarzyszenia.

Co miesiąc najbardziej potrzebujący mieszkańcy Tarnobrzega, w tym osiedla Wielowieś otrzymują od kilku do kilkunastu kilogramów artykułów spożywczych z Tarnobrzeskiego Banku. Żywność wydają przewodniczący osiedli lub stowarzyszenia, z którymi bank podpisał umowę. Czesław Łuszczki, prezes banku słysząc o zamieszaniu z wydawaniem żywności dla Wielowsi, nie kryje nerwów. – Nie interesują mnie personalne rozgrywki między tymi panami, ja chcę wydawać żywność tym, którzy na nią czekają - zastrzega. - Ale faktem jest, że pod koniec grudnia, przewodniczący Wielowsi Władysław Czopek poinformował mnie, że ma dość wydawania żywności i kończy z tym. Wobec tego, zacząłem szukać stowarzyszenia lub osoby, która przejęłaby te obowiązki.

MAM DOŚĆ ZAMIESZANIA

Dlatego prezes Łuszczki odetchnął z ulgą, kiedy na początku stycznia zapukał do niego Janusz Barwiński z Wielowsi, prezes powołanego stowarzyszenia "Pomocy Powodzianom”. – Chłop rwał się do pracy – dodaje Czesław Łuszczki. – Powiedział, że chce wydawać żywność i objąć pomocą większą liczbę mieszkańców, tylko jego stowarzyszenie nie jest jeszcze zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wyjaśniliśmy sobie najważniejsze sprawy, jak chociażby to, że osoby, które dostają żywność muszą spełniać warunki postawione przez Agencję Rynku Rolnego. Powiedział, że dopilnuje tego i następnego dnia przyjechał do mnie z siostrami zakonnymi, z którymi podpisałem umowę. Pan Barwiński zadeklarował, że stowarzyszenie zajmie się wszystkim, by odciążyć siostry.

A JEDNAK ODBIERZE

Żywność miała zostać odebrana na początku mijającego tygodnia. Jakież było zdziwienie prezesa banku, kiedy na początku tygodnia stanął przed nim Władysław Czopek i zapowiedział, że jednak on będzie dzielił żywność. – Tłumaczył, że żaden Barwiński, nie będzie dzielił, że on jeszcze jest przewodniczącym osiedla i zapowiedział, że przyjedzie po żywność w najbliższy wtorek lub środę.
    Prezes Łuszczki dodaje, że mimo spisanej już umowy z siostrami, wyda żywność Władysławowi Czopkowi. – Bądź co bądź wiąże mnie z nim wcześniejsza umowa, bo żywność odbiera co miesiąc od kilku lat – tłumaczy prezes. – Z drugiej strony podpisałem umowę z siostrami i panem Barwińskim. Dlatego kiedy w środę rano pan Barwiński podstawił cztery samochody po żywność musiałem mu odmówić.

Obserwując przepychanki między tymi, którzy chcą dzielić żywność, prezes Łuszczki zapowiedział. – W styczniu wydam ją przewodniczącemu osiedla, ale w lutym, mam nadzieję, że nowopowstałe stowarzyszenie będzie już zarejestrowane i z nim podpiszę umowę – zapowiada.

NIEDOMÓWIENIA

Janusz Barwiński, gdy mówi zamieszaniu z wydawaniem darów siada na krześle. – Pan Czopek, przed moim domem powiedział do mnie, że kończy z wydawaniem żywności, bo ma już wszystkiego dość – przypomina. – Dlatego wziąłem sprawy w swoje ręce, bo my cały czas potrzebujemy pomocy. Woda opadła ale nadal jesteśmy powodzianami. Dziś żywność trafia tylko do tych, co mają kartki z ośrodka pomocy społecznej, Ale są ludzie, którzy do opieki nie pójdą, bo się wstydzą. W Wielowsi wszyscy jesteśmy biedni. Jeśli tylko stowarzyszenie otrzyma wpis do rejestru, pojadę do prezesa banki i podpisze umowę.

Władysław Czopek, przewodniczący osiedla Wielowieś tłumaczy, że choć wybory do zarządu osiedla zbliżają się, on nadal jest przewodniczący osiedla i nie widzi powodów, by zrezygnować z dzielenia żywnością. – Do tej pory nie było żadnych zastrzeżeń do podziału – zapewniał przewodniczący. – To niby dlaczego miałabym z tego rezygnować.
    --
    Po jesiennych wyborach które wygra PO, posłowie tej partii przygotują ustawę odbierającą dzieci rodziców których oboje popierają Prawo i Sprawiedliwość. W wypadku gdy tylko jeden rodzic sympatyzuje z PiS, rodzina znajdzie się pod opieką kuratora sądowego. W sumie to dobry pomysł. Wyborcza już przyklasnęła, Michnik gotowy wziąć dwójkę dzieci na wychowanie. Tomasz Raczek z partnerem chcą trzy dziewczynki, Elton Dżon z mężem wezmą jedno pisowskie dziecka ale zastrzegają, że to musi być chłopczyk.
    ....znalezione w sieci.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: @ IP: 46.112.38.* 17.01.11, 21:50
      Lechoś jakiś komentarz do tego co cytujesz może, bo nie rozumiem skutku przyczynowego twojego przedruku ,który każdy chyba w tym mieście chyba zna!
      • Gość: gegangen IP: 46.113.229.* 17.01.11, 22:19
        A czego wymagać od TW Pajaca, pranie mózgu przez służby PRLu do 1989 i KK po 1989 r. zrobiły swoje. Dewiant prowokuje na forum gazety bo lubi jak się go grupowo opluwa, to taka parafia tego donosiciela, którego należy ignorować a nie wdawać się z nim w dyskusje. Szpicle na szpicli donoszą, takie czasy, czuje absmak.
        • 18.01.11, 10:11
          Widze ze oficer prowadzacy broni swojego kapusia....
          --
          Po jesiennych wyborach które wygra PO, posłowie tej partii przygotują ustawę odbierającą dzieci rodziców których oboje popierają Prawo i Sprawiedliwość. W wypadku gdy tylko jeden rodzic sympatyzuje z PiS, rodzina znajdzie się pod opieką kuratora sądowego. W sumie to dobry pomysł. Wyborcza już przyklasnęła, Michnik gotowy wziąć dwójkę dzieci na wychowanie. Tomasz Raczek z partnerem chcą trzy dziewczynki, Elton Dżon z mężem wezmą jedno pisowskie dziecka ale zastrzegają, że to musi być chłopczyk.
          ....znalezione w sieci.
          • 18.01.11, 11:03
            POmijajac partie..... symapatyków , zwolenników, wyznawców- ludziom potrzeba pomocy- temu komu sie chce trzeba pomóc ot co. A ten- co chce pomocą handlować głosami niech spada....Nie trzeba o tym pisac - wszyscy w Wielowsi wiedzą i czuja i swoiste podziekowanie zaniosą w formie głosu.
            • Gość: benek IP: *.tktelekom.pl 18.01.11, 12:47
              lechowski - czopek jest bardzo podobny do ciebie - i on i ty to koniunkturaliści - jeden i drugi to "pisarze"- barwnie opisywali rzeczywistość prl - w raportach - i on i ty po prostu postawiliście na "chabety" ( żebyś nie jojczył na tym forum - czopek jest pisiorem ) - jedyne co pozostaje i tobie i czopkowi to pluć i jątrzyć - jeden na forum , drugi w wielowsi - aha jeszcze stwierdzenie - gów..o wiesz o tym i owym - a głos zabierasz - jak jarek - "...bo samolot uderzył o górę w ... i ktoś przeżył..."
              • 18.01.11, 12:54
                Benus nudne!.Wymysl cos madrzejszego.....
                --
                ....znalezione w sieci.
                • Gość: kris IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 18.01.11, 17:39
                  Lechowski powiedz mi dlaczego mieszkańcy Przemyśla wyzywają Cię od nazistów i SS-manów?
                  • 18.01.11, 19:03
                    ....bo sa takimi samymi chamami jak benus,gengangen!
                    --
                    ....znalezione w sieci.
                    • Gość: gegabgen IP: 46.112.219.* 18.01.11, 21:39
                      Chamem to jesteś ty wszarzu i donosicielu lechowski51. Takiej gnidzie jak ty można pluć w ryja a i tak będzie mówić, że deszcz pada. Z pewnością nie raz i nie dwa miałeś ciulasie odbite na mordzie pięć palców.
                      • Gość: benek IP: *.tktelekom.pl 18.01.11, 22:15
                        lepiej być chamem niż donosicielem,łgarzem i obszczymurem - gegangen po co sie denerwujesz? ten obszczymurek "zyje" nienawiścią do wszystkiego co inne od niego , w sumie to te jego "wycieczki"pod moim adresem - wręcz mnie nobilitują , widać boli głupota ,kłamstwa i cynizm - szkoda odpisywać na te jego plugastwa - niech mu służy klawiatura .....

• Gość: Jur@ IP: *.adsl.inetia.pl 19.01.11, 10:38
                          lechowski! tyh klechuju!!! wszędzie się na tobie poznali mendo parafialna
                          • Gość: rea IP: 178.159.167.* 19.01.11, 11:32
                            Ludzie!!! Przestańcie się wyzywać. To, że ktoś ma inne poglądy nie znaczy, że trzeba go mieszać z błotem. Ja też jestem antagonistką Lechowskiego, ale szanuję odmienność jego poglądów i nie obrażam go wulgarnymi epitetami. Przecież można się nie zgadzać, ale nie obrażać.

Zapamiętajcie : "Obelgi, to argumenty tych, którzy nie mają argumentów". (J.J. Rousseau)
                            • Gość: benek IP: *.tktelekom.pl 19.01.11, 12:48
                              rea - kto mieczem wojuje od miecza ginie - skoro kłamstwa ,wyzwiska ,epitety sa "narzędziem pracy" lechowskiego i kilku innych to przy pomocy "savoir vivre" nikt mu nie bedzie odpowiadał - tylko językiem którego sam używa(ł) - - ty tez nie raz doświadczyłaś jego " kulturalnych wpisów" - życie uczy ze tak rozmawiasz z ludzmi jak pozwala ich stan intelektu i wiedzy - skoro nie potrafi pojąc odmienności ludzi w polityce ,religii, zwyczajach to dlaczego ja mam sie podporządkowywac jego pojmowaniu swiata? - niech klepie klawiaturę ąz mu palce odpadną - ale w sprawy o których nie ma pojęcia niech sie nie miesza - co on wie o czopku , janku d , norberciku i innych sprawach naszego miasta ? nic a "kroi" sie na znawcę i kreatora opinii
                              • Gość: rea IP: 178.159.167.* 19.01.11, 14:23
                                Benek. Ogólnie rzecz biorąc, to zgadzam się z Tobą, że Lechowski prowokuje ludzi do takich, a nie innych reakcji. Nie mniej jednak trochę mnie to razi. Bo ja w swoim ateizmie nie zatraciłam empatii dla bliźnich, a powiem więcej, że w swoim życiu bardziej przestrzegam Dekalogu niż przeciętny wierzący. I dlatego przykro mi, gdy się tak nawzajem wyzywamy.
                                • Gość: Lechowski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 13:30
                                  Ja też jestem Lechowski z woj. Podkarpavckiego i wstydzę się donosicielem!!!
          • 22.01.11, 12:15
            lechowski51 napisał:

> Widze ze oficer prowadzacy broni swojego kapusia....
            A Ty pamiętasz kto Cię prowadził do 1989 i po nie pisząc dalej.
            Bo ja pamiętam.Skończ tym pisaniem.
    • Gość: Ateista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.11, 20:40
      Tak to prawda co pisze rea . nie powinniśmy obrzucać innych obelgami tylko dlatego , że mamy inne niż on poglądy . Jak zawsze jestem pod wrażeniem słów rea ( re-y ) .
      Sam muszę się tego nauczyć gdyż zdarza się mi też obrażać innych , nie panując w danym momencie .
      Wiem że to okropne wówczas gdy czytam taką wypowiedź w której jest pełno inwektyw!
      Dlatego teraz przepraszam !
      • 22.01.11, 18:14
        Wielu sbekow za mna lazilo,paru pudlowalo,inni grzebali w moim domu ale zaden nie mowil po kacapsku....
        forum.gazeta.pl/forum/w,55571,107393454,107393454,Nazwy_hulic.html
        --
        ....znalezione w sieci.
        • 23.01.11, 06:38
          lechowski51 napisał:

> Wielu sbekow za mna lazilo,paru pudlowalo,inni grzebali w moim domu ale zaden
          > nie mowil po kacapsku....
          > forum.gazeta.pl/forum/w,55571,107393454,107393454,Nazwy_hulic.html
          A kapitan Jurek towarzyszu T.W. Pajac.
          Jako historyk to z pisownią słabo musisz się dokształcać
          • 23.01.11, 09:16
            Tworz dalej legendy kacapski idioto i wrzeszcz razem z nimi
            wiadomosci.onet.pl/swiat/wiec-we-lwowie-odlaczyc-ukrainskie-ziemie-od-polsk,4119472,8561125,artykul-fotoreportaz-duzy.html
            --
            ....znalezione w sieci.
            • Gość: rea IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 24.01.11, 23:27
              I tu znowu Lechowski z prawdziwie chrześcijańskim miłosierdziem przekazuje bliźnim znak pokoju.
              • 25.01.11, 09:56
                Ty zapewne jako "chrzescijanka inaczej" gdy nazwie Cie sbeckim kapusiem" zaniesiesz mu gazaske oliwna.Ja niestety tak spolegliwym chrzescijaninem nie jestem.A zamist straszyc "polskim Hitlrem" rozejrzyj sie wokol nas i zobacz co sie dzieje w Niemczech czy na Ukrainie.Te wrzeszczace 10 tys Ukrainskich pogrobowcow po UPA o tym ze Ukraina od Krynicy po Besarabie Cie nie przeraza,tylo procesje z pochodniami???!!
                --
                ....znalezione w sieci.
                • 25.01.11, 10:52
                  lechowski51 napisał:

> Ty zapewne jako "chrzescijanka inaczej" gdy nazwie Cie sbeckim kapusiem" zanie
                  > siesz mu gazaske oliwna.Ja niestety tak spolegliwym chrzescijaninem nie jestem.
                  > A zamist straszyc "polskim Hitlrem" rozejrzyj sie wokol nas i zobacz co sie dzi
                  > eje w Niemczech czy na Ukrainie.Te wrzeszczace 10 tys Ukrainskich pogrobowcow p
                  > o UPA o tym ze Ukraina od Krynicy po Besarabie Cie nie przeraza,tylo procesje z
                  > pochodniami???!!
                  T.W Pajac.
                  • 25.01.11, 10:56
                    Lepiej napisz w ktorej sotni sluzyl tatus?
                    --
                    ....znalezione w sieci.
                    • Gość: realista IP: *.adsl.inetia.pl 25.01.11, 23:15
                      lechowski51...to przecież twój ukochany prezydent z bliźniaków chodził pod rękę z Juszczenką, który z Bandery zrobił bohatera narodowego a z UPA bohaterów wojny wyzwoleńczej. Nie wiedziałeś, że głupota zaślepia? A może tylko najważniejsze jest to, by dokopać ruskim nawet kosztem interesu narodowego? Tak więc zamilcz w tem tamacie...nie masz tu nic do powiedzenia...mądrego.
                      • 26.01.11, 08:53
                        Prezydent Kaczynski jak i Komorowski nie byl ani moim ani Twoim Przezydentem-byl i jest naszym Prezydentem.
                        Wspieral Juszczenke jak zdecydowana wiekszosc polskich politykow/Walesa,Kwasniewski,Tusk itd/ a to ze ani nasz Prezydent ani rzad Kaczynskiego i Tuska nie reaguje na odradzajace sie na Ukrainie sily faszystowskie,nawiazujace do tradycji zbrodniarzy z UPA jest niewybaczalnym bledem tych ktorzy rzdza Polska.
                        Jak na razie dokopuja nam ruscy a Putin za przykladem carow dzielac Polakow na lepszych i gorszych sprawia,ze bezmyslni kretyni broniac bledow i zaniechan polskiego rzadu,staja w szeregu razem z bylym kgbista Putinem.....zamiast bronic polskiego interesu narodowego.
                        --
                        ....znalezione w sieci.
                        • 26.01.11, 10:16
                          lechowski51 napisał:

> Prezydent Kaczynski jak i Komorowski nie byl ani moim ani Twoim Przezydentem-b
                          > yl i jest naszym Prezydentem.
                          > Wspieral Juszczenke jak zdecydowana wiekszosc polskich politykow/Walesa,Kwasni
                          > ewski,Tusk itd/ a to ze ani nasz Prezydent ani rzad Kaczynskiego i Tuska nie re
                          > aguje na odradzajace sie na Ukrainie sily faszystowskie,nawiazujace do tradycji
                          > zbrodniarzy z UPA jest niewybaczalnym bledem tych ktorzy rzdza Polska.
                          > Jak na razie dokopuja nam ruscy a Putin za przykladem carow dzielac Polakow na
                          > lepszych i gorszych sprawia,ze bezmyslni kretyni broniac bledow i zaniechan po
                          > lskiego rzadu,staja w szeregu razem z bylym kgbista Putinem.....zamiast bronic
                          > polskiego interesu narodowego.
                          Chociaż raz z rozumem tak dalej////
                          • 26.01.11, 10:44
                            Po kacapsku pisanie idzie Ci lepiej.....
                            --
                            ....znalezione w sieci.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.