Dodaj do ulubionych

Biała Księga Macierewicza.

IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 30.06.11, 16:40
Jestem zaskoczony raportem Macierewicza. Dowiedziałem się że to nie samolot uderzył w ziemię,
tylko ziemia uderzyła w samolot
Edytor zaawansowany
 • Gość: @ IP: *.play-internet.pl 30.06.11, 17:03
  Ludzie którzy srają wyżej niż jedzą tak mają!
 • Gość: ccc IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 30.06.11, 17:50
  Czym ty facet myślisz?
 • Gość: rebeka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 30.06.11, 17:54
  dobrze myślisz smoleńszczanin.
  powiem nawet że w toku myślenia jesteś na kursie i na ścieżce. tak trzymaj!
 • Gość: veto IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.11, 19:00
  Czy WAS pogieło, o czym WY piszecie! Zero, null itd. .znajomości tematu .......TO forum To nie Dla WAS OT tyle. " Czasem głupiec ma rozsadne myśli, ale ich nie zauważa " jakiś mądry gość parę wieków temu ..................niepamętam !
 • Gość: ku ku IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 30.06.11, 19:27
  Z wielką wiedzą wal!
 • Gość: veto IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.11, 19:45
  "Niektórym ludziom należałoby, wytoczyć proces myślenia" OT tyle ...Stanisław Jerzy Lec
 • Gość: weterynarz IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 30.06.11, 21:43
  Śmiejesz się...

  Z Galileusza i Kopernika też się kiedyś nabijali.
 • Gość: Darko IP: *.pppoe.sistbg.net 30.06.11, 22:46
  Hipotetyczna sytuacja:
  jadę samochodem, obok mnie siedzi "piolot" kierując mnie.
  Patrzy na mapę i mówi do mnie: prosto 1200.
  Przyspieszam.
  Nagle pojawia się metalowa barierka ostrego zakrętu.
  Uderzam w nią.
  W ostatnim przebłysku z wyrzutem patrzę na "pilota".
  Miało być 1200 metrów prosto.
  Tymczasem po 400 metrach był ostry zakręt.
  Ufałem mu!
  Wiele razy wcześniej różni "piloci" udzielali mi wskazówek jak jechać.
  Gdzie jest zakręt, a gdzie bezpieczna prosta.
  Ten "spiepszył" sprawę.
 • Gość: Lilka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.11, 22:55
  Bardzo mi się podoba wniosek smoleńszczanina.
  Rewelacja!
  Brawo za trafiony dowcip!
  Pozdrawiam!
 • Gość: wieśniak IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 01.07.11, 13:38
  Mój sąsiad jak jego krowa weszła na moje pole, powiedział tak: gdybyś nie miał pola to krasula by nie weszła.Dobra metafora.No nie?
 • Gość: Podlasiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.11, 20:27
  Mam łąkę ogrodzoną płotem. Sąsiad się poskarżył, że jego krowa kaleczy się o ostre balaszki, zażyczył sobie, żebym je przytępił. Zrobiłem to. Jego krowa wyłamała płot, weszła na moją łąkę, wdepnęła w norę chomika i złamała nogę. Teraz sąsiad ma do mnie o to pretensje. A przecież volenti non fit iniura.
  ... Pilotowi w Unii Europejskiej, wiozącemu pasażerów, nie wolno, niezależnie od statusu lotu, po takich meldunkach o pogodzie, jakie były w Smoleńsku, schodzić za zewnętrznym znacznikiem, albo poniżej 300m wysokości (źródło: lotnictwo.net.pl). To o co chodzi z tą awarią na wysokości 15m?
 • Gość: Darko IP: *.pppoe.sistbg.net 04.07.11, 16:07
  Podlasiak:
  samolot był na 300 metrach.
  Według "speców" z wieży.
  I według przyżądów "naprawionych" w czasie miesięcy remontów w Rosji.
  Był nawet na linii prostej podejścia na lotnisko.
  Leciał jak po sznurku.
  "Spece" z wieży UPEWNIALI o tym pilotów.
 • sp1962 02.07.11, 23:40
  muszę przestać pić bo widzę białe księgi..........
 • Gość: emeryt IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 03.07.11, 13:22
  Ja Was kochani nie rozumiem, bo wszystko co napisane w "Białej księdze" jest dla mnie logiczne i czekam wyjaśnień!
 • Gość: bebe IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 03.07.11, 15:13
  w którym miejscu jest ta logika i dlatego nie rozumiesz.
 • Gość: wojtuś IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 04.07.11, 15:16
  Jak chcesz wyjaśnień to do Macierewicza, on wszystko wie najlepiej.
 • Gość: prl IP: *.formlessnetworking.net 06.07.11, 17:17
  To boli PO najbardziej... nie da sie dyskutować z faktami popartymi "papierem"... są podpisy, pieczatki, dokumenty w obiegu... znane wszystkim zainteresowanym...
  Tymczasem zdrajcy mają wyjaśniać zabójstwo zdradzonych o świcie?...

  Końcowe wnioski, zamieszczone w "Białej księdze":

  1. Blokowanie przez rząd Donalda Tuska przetargu na samoloty dla VIP-ów pozbawiło Polskę bezpiecznych statków powietrznych dla najważniejszych osób w pastwie i spowodowało trwałe uzależnienie od sprzętu poradzieckiego.

  2. Remont kapitalny Tu-154 M nr 101 zorganizowano i przeprowadzono w sposób urągający zasadom bezpieczeństwa, a odpowiedzialny za to Minister Obrony Narodowej nie dopełnił ciążących na nim obowiązków. Także liczne awarie występujące już po zakończeniu tego remontu wskazują na rażące niedopełnienie obowiązków przez osoby odpowiedzialne za przygotowanie tego statku powietrznego.

  3. Rząd D. Tuska od jesieni 2009 r. współdziałał z rządem Federacji Rosyjskiej przeciwko Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu w celu rozdzielenia rocznicowych uroczystości katyńskich poprzez zorganizowanie odrębnego spotkania premiera D. Tuska z W. Putinem w Katyniu w dn. 7 kwietnia 2010 r. Rządy obu państw ponoszą odpowiedzialność za tę sytuację, która doprowadziła do tragedii smoleńskiej.

  4. Premier D. Tusk jako zwierzchnik służb specjalnych i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski ponoszą szczególną odpowiedzialność za powierzenie kluczowej roli w przygotowaniu wizyty osobom o przeszłości agenturalnej, w tym Tomaszowi Turowskiemu.

  5. Współdziałanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych ze stroną rosyjską prowadziło do odwoływania wizyt przygotowawczych i przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP nie mogli skontrolować stanu lotniska w Smoleńsku.

  6. Biuro Ochrony Rządu, a przede wszystkim Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller w sposób skandaliczny nie dopełnili obowiązków zorganizowania ochrony Prezydenta RP i najważniejszych osób w Państwie. W szczególności obciąża ich uzgodnienie ze stroną rosyjską powierzenia FSO ochrony Prezydenta RP na lotnisku w Smoleńsku i w drodze do Katynia – bez zapewnienia stronie polskiej koordynacji działań.

  7. W Ministerstwie Spraw Zagranicznych wiedziano, że lotnisko w Smoleńsku nie jest poinformowane o zaplanowanym na 10 kwietnia 2010 r. lądowaniu samolotu z Prezydentem RP na pokładzie i oceniano, że nieprzygotowanie lądowania samolotów w Smoleńsku jest kwestią fundamentalną – lecz zaniechano przeprowadzenia niezbędnych czynności i ustaleń.

  8. Ministerstwo Spraw Zagranicznych świadomie współdziałało ze stroną rosyjską w takim organizowaniu wizyty Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, by była ona gorzej przygotowana i gorzej zabezpieczona niż spotkanie premiera D. Tuska z W. Putinem. Zaakceptowano stanowisko MSZ FR, że strona rosyjska nie będzie zajmowała się wizytą Prezydenta RP w dn. 10 kwietnia, a równocześnie lot premiera D. Tuska w dn. 7 kwietnia został skoordynowany z lotem premiera W. Putina.

  9. Rząd D. Tuska odpowiada za brak rosyjskiego nawigatora na pokładzie Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. i za wynikające stąd konsekwencje. Rezygnacja z nawigatora zamówionego dla samolotu przewożącego Prezydenta RP była skutkiem zorganizowania dodatkowego spotkania D. Tuska z W. Putinem.

  10. Ministerstwo Obrony Narodowej i polski ataszat wojskowy w Moskwie oraz służby rosyjskie całkowicie zlekceważyły swoje obowiązki dostarczenia załodze Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. informacji o zagrożeniu meteorologicznym.

  11. Zlekceważono otrzymane ostrzeżenie o możliwości porwania statku powietrznego. Brak reakcji na zagrożenie terrorystyczne obciąża zwłaszcza szefów służb specjalnych i nadzorującego ich premiera D. Tuska.

  12. Dostarczone załodze Tu-154M nr 101 w dn. 10 kwietnia 2010 r. karty podejścia zawierały fałszywe dane radionawigacyjne i były mniej precyzyjne od tych, które otrzymała załoga lecąca do Smoleńska w dn. 7 kwietnia 2010 r., co jednoznacznie obciąża stronę rosyjską, wskazując na jej udział w doprowadzeniu do tragedii.

  13. Niewskazanie lotniska zapasowego załodze Tu-154M nr 101 jednoznacznie obciąża stronę rosyjską. Rezygnacja z wyznaczenia lotnisk zapasowych wskazuje na współodpowiedzialność Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Biura Ochrony Rządu oraz MSZ Federacji Rosyjskiej za wprowadzenie Tu-154M nr 101 w pułapkę nad lotniskiem Smoleńsk Siewiernyj.

  14. Bezpośrednią odpowiedzialność za wprowadzenie Tu-154M nr 101 w pułapkę nad Smoleńskiem ponoszą najwyższe czynniki rosyjskie, które wydały polecenie przekazywania polskim pilotom fałszywych danych.

  15. Rosjanie zaniechali ratowania ofiar, z góry założywszy, że nikt nie przeżył. Dotychczas nie wyjaśniono, skąd mieli tę pewność.

  16. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przejął władzę posiłkując się stanowiskiem prezydenta FR Dmitrija Miedwiediewa i nie czekając na dowody śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, co było złamaniem Konstytucji RP.

  17. Strona rosyjska oraz rząd D. Tuska utrudniały prowadzenie polskich postępowań wyjaśniających przyczyny i okoliczności katastrofy. Takie zachowanie oznaczało współdziałanie z obcym państwem w utrudnianiu śledztwa na szkodę Rzeczpospolitej Polskiej. Wszelką dostępną pomoc w śledztwie proponowały Stany Zjednoczone, lecz strona polska nie skorzystała z tej oferty.

  18. Polska opinia publiczna i Sejm RP były systematycznie dezinformowane przez stronę rosyjską i rząd D. Tuska w najistotniejszych kwestiach dotyczących katastrofy oraz badania jej przyczyn i okoliczności. Takie postępowanie wskazuje na w pełni świadome współdziałania przedstawicieli rządu D. Tuska z władzami Federacji Rosyjskiej na szkodę polskiego śledztwa w celu uniemożliwienia dojścia do prawdy. Ponadto przedstawiciele rządu ponoszą odpowiedzialność za brak odpowiedniej reakcji na rosyjską kampanię oczerniającą ofiary katastrofy: w żaden sposób nie przeciwdziałali oni rozpowszechnianiu kłamliwych stwierdzeń na temat m.in. dowódcy Sił Powietrznych RP gen. Andrzeja Błasika.

  19. Upadek Tu-154 M nr 101 na ziemię był konsekwencją wydarzeń, które rozegrały się 15 metrów nad ziemią.

  P.S.
  Komplet dokumentów do pobrania:
  www.4shared.com/folder/rmsVh6AG/Prezentacja__Biaej_ksigi_.html
 • Gość: feluś IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 08.07.11, 16:58
  To są fakty dla nawiedzonych durniów.
 • Gość: emeryt IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 10.07.11, 10:25
  Kto się przezywa ten tak się nazywa! Zapamiętaj to sobie feluś!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka