Dodaj do ulubionych

ME Logistic media Expert

IP: *.static.sitel.net.pl 02.04.12, 13:43
Witam, czy ktoś z forumowiczów pracuje bądź pracował w ME Logistic Media Expert w Machowie??? Proszę o opinie na temat tego miejsca, pozdrawiam...
Edytor zaawansowany
 • Gość: były pracownik IP: 212.106.11.* 02.04.12, 14:26
  Ja pracowałem, na magazynie praca okropnie ciężka . Brygadziści beznadziejni (jakim cudem są na tych stanowiskach?!) włącznie z kierownikiem magazynu. Totalne chamstwo. Już na początku przy pierwszej rozmowie pani wielka rekruterka spóźnia się nagminnie i traktuje cię jak zło konieczne. Wynagrodzenie śmieszne i nie wiem czy teraz przypadkiem nie pracuje się w niedziele(nie jestem pewien). ZDECYDOWANIE ODRADZAM!! chyba że chcesz poczuć się jak niewolnik!
 • Gość: lolipop IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.12, 14:38
  zgadzam sie z przedmowca!!!!!
 • Gość: Murzyn IP: *.free.aero2.net.pl 19.05.13, 12:21
  Napiszę z punktu widzenia byłego pracownika ME Logistics z grupy Domex, zaopatrującego sklepy Media Expert

  Miejsce pracy to magazyn i okolica w specjalnej strefie ekonomicznej na terenie Chmielowa koło Tarnobrzega. Blaszana hala ma ponad hektar powierzchni i można tam znaleźć prawie wszytko od wtyczek antenowych po lodówki. Obok jest ogólnodostepny parking, parę namiotów - dodatkowych magazynów, sortownia śmieci i biurowiec Media Expert. Całość monitorowana ponad setką kamer. Ochrona skanuje dodatkowo każdego wychodzącego z magazynu.
  Do pracy przynajmniej czasowo jako magazynier można się dostać z rzadko ogłaszanego naboru lub przez agencję /ostatnio Randstad/. Nie ma specjalnych wstępnych wymagań oprócz niekaralności /zaświadczenie z sądu na własny koszt - 50zł/ i badań lekarskich od współpracującego z firmą lekarza z Sandomierza. Agencja pracy oferuje standardowo dwutygodniowe umowy o pracę.
  Praca jest trzyzmianowa po 8 godzin, ale zatrudnieni przez agencję obsługują tylko drugą zmianę i noce. Wynagrodzenie dla pracujących przez agencję to ustawowe minimum. Stali pracownicy dostają na początek tyle samo. Po próbnych miesiącach niektórzy dostają niewiele więcej. W okresie przeświątecznym można, a raczej trzeba dorabiać na nadgodzinach. W szczycie to praca 7 dni w tygodniu, w pośpiechu, ścisku i bałaganie. Wezwania do pracy zdarzają się też w pozostałą część roku. Za unikanie nadgodzin czeka zwolnienie z pracy - np. w tym roku niepokorny otrzymał je tuż przed świętami, pod choinkę. Co myślicie o wieczornym wezwaniu do pracy na... trzecią w nocy?
  Pracownicy firmy otrzymują ubranie robocze: koszulkę, bluzę, spodnie, buty. Na zimę grube spodnie i kurtkę ocieplaną. Pracujący przez agencję moga mieć mniej szczęścia np. nie otrzymac butów roboczych w nietypowym rozmiarze lub ubrania zimowego, bo... akurat nie ma. Standardowe adidasy nadaja się do wyrzucenia po dwóch tygodniach pracy. Magazyn nieogrzewany, a śnieg przy rampach nie topnieje więc w zimie ciepłe ubrania sa niezbędne. Wyjścia na zewnątrz magazynu do namiotów nie są rzadkością. Rękawiczki robocze i czapka tylko własne.
  Dojazd do pracy we własnym zakresie. Transport publiczny nie istnieje i pozostaje rower, motor, własny samochód lub kogoś też pracującego na zmianie /umowna stawka to 5zł za dzień od łepka/. Najdrastyczniejszy przypadek - niezmotoryzowany człowiek po odpracowaniu przymusowych, przedświątecznych nadgodzin szukał transportu do Sandomierza /25km/ o trzeciej w nocy!
  Praca ciężka fizycznie. Standardem jest łamanie zasad BHP - samodzielne dźwiganie np. pralek, ściąganie ich z wysokości, przemieszczanie nieporęcznych, dużych rzeczy. Łatwo coś uszkodzić co pociąga za sobą konsekwencje pieniężne - potrącenie z wypłaty. Nogi nie przyzwyczajone do chodzenia można na początku zetrzeć do krwi butami roboczymi. Z czasem ból nóg i pleców występuje stale. Ręce łatwo otrzeć, pociąć tekturą, drutem albo wbić drzazgi. Przez niecały miesiąc schudłem 4 kilogramy. Za minus należy też uznać wszechobacny kurz. Często brak odpowiedniej ilości narzędzi.
  Stosunki międzyludzkie to nieskończony temat. Są jednostki na poziomie ale wiekszość to pracownicy niewykształceni, nieobyci, z okolicznych wsi. Od nich można usłyszeć nawoływania "teee" albo "eeeee". Brygadziści Paweł, Tomek i Sławek i ich pomocnicy niewiele od nich odbiegają. Nawet od kierownika Krystiana można usłyszeć teksty na poziomie robotnika. Wisienką na tym torcie są "rejony". Nie ma sprzątaczek, więc raz na jakiś czas wyznaczony pracownik magazynu sprząta stołówkę, wyrzuca śmiecie z koszy pomieszczeń socjalnych i... sprzata kible! Na szczęście nie dotyczy to pracowników agencyjnych.
  W sumie, szczerze odradzam. To praca tylko dla zdesperowanych i nikomu jej nie polecę.
 • Gość: s IP: *.play-internet.pl 19.05.13, 17:02
  znam osobę, która tam pracuje, ma już drugą umowę i złego słowa nie slyszałam, jesli ktos chce pracować to pracuje poprostu
 • Gość: byłem tam IP: *.smsiarkowiec.pl 27.05.13, 10:22
  Twój znajomy to desperat albo jedna z osób które wymienił murzyn. ładnie to opisał.
 • Gość: gość IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 19.05.13, 19:33
  Tak z opisu jak czytam, normalnie qrwa jak w Gabonie, albo gorzej...
 • Gość: szukający IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 19.05.13, 21:10
  Myślę, że jeżeli ten opis oddaje rzeczywiste przeżycia w czasie pracy, to pier....ć q...a ten szit i nie kupować nic w tym sklepie. Amen.
 • Gość: były pracownik IP: 62.244.157.* 19.05.13, 21:53
  Stary gabon to betka przy ML Logistic. Tam jest drugi Oświęcim. NIE POLECAM
 • Gość: michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.13, 22:02
  A jak wygląda praca jeśli chodzi o kierowców.Bardzo proszę o opinie,jakie warunki,jakie płace.
 • Gość: byłem tam IP: *.smsiarkowiec.pl 27.05.13, 10:26
  Chyba z rok wstecz znalazłem przypadkiem ogłoszenie w Leliwie. Utkwiło mi w głowie jedynie "własna działalność gospodarcza".
 • Gość: teraz my IP: *.opera-mini.net 06.06.13, 13:12
  To już ponoć z media expert zrobiło się avans ci sami właściciele a inna sieć. A jak z pracą teraz jest w tej nowej sieci ?
 • Gość: Rafał Śledź IP: *.man.polbox.pl 06.06.13, 22:37
  Żyd za okupacji miał lepiej
 • Gość: precel IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 23.10.13, 13:06
  ile tam mona zarobic na reke
 • Gość: baltazar IP: *.free.aero2.net.pl 23.10.13, 17:13
  Przecież napisali ci wyżej, że najniższą krajową, a tzn. 1150 zł na rękę minus dojazd do Chmielowa, czyli miałeś chamie złoty róg (Siarkopol), ostał ci się jeno sznur!!!
 • Gość: KM IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 23.10.13, 17:52
  ME przenieśli z kieleckiego stąd pracuje tam dużo osób zza Wisły, a jak mówili ludzie zza Wisły przychodząc do pracy w Siarkopolu im wystarczy, że zarobią na kufajkę i jak mają opłacone składki. Teraz hektrowcy zza Wisły biorą górnicze emerytury, ale jak byli w pracy i trzeba było zostać po godzinach to nigdy nie mogli gdyż gonili w sady. Teraz mają górnicze emerytury - 80 - 90 zł na dzień a sami zatrudniają na sadach za te same pieniądze ale za dniówkę.
 • Gość: marzek IP: *.dsl.hol.gr 25.10.13, 16:13
  Powiem tak pracuje już 2 rok, próbowałem znaleźć inną pracę ale wszędzie było tylko gorzej... ale nie to, że szukałem bo mi było źle, tylko nie do końca to zawsze chciałem robić. Kasa jest całkiem niezła, tylko serio trzeba mieć świadomość jakie są obowiązki i je wypełniać, nie licząc na to, że się będzie opierdzielać.
 • Gość: były brygadzista IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 14.11.13, 18:50
  Obóz pracy w dosłownym tego słowa znaczeniu a kamery są nawet w kiblach!
 • Gość: querty IP: *.elartnet.pl 17.11.13, 21:59
  Za przeproszeniem k***a co za bzdury wypisujesz. Rozumiem, że możeś mieć jakieś wonty ale pisanie o kamerach w kiblach, to już chamskie oczernianie. Tak na chłopski rozum, kto by się posunął przy dzisiejszych sankcjach na instalowanie rejestratorów video w wc pracowniczej. Błagam...
 • Gość: były brygadzista IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 24.11.13, 12:35
  A co może nie ma kamerek w kibelkach? Idź se i zobacz jak nie wierzysz.
 • Gość: Artur IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 02.12.13, 20:48
  1.Płaca:najniższa krajowa ale jak uzbierasz nadgodzin to może ci wyjdzie 1400.
  Podobno jest też premia ale nikt jej nie widział.

  2.Odpowiedzialność materialna:rozwalisz telewizor (np.55 cali) to ci za niego potrącą.Możesz sobie wziąć kogoś do pomocy żeby ściągnąć sprzęt z wysokości kilku metrów ale musisz mieć cholerne szczęście żeby trafić na kogoś kto ma akurat czas i ochotę żeby ci pomóc.

  4.Jesteś cały czas obserwowany przez swojego brygadzistę (i kamery) więc jak za długo stoisz czy zbyt często chodzisz na fajkę to możesz dostać reprymendę i wypowiedzenie z dnia na dzień.

  5.Pracujesz na indywidualnie mierzony czas ale są sytuacje że na magazynie nie ma akurat tego modelu pralki czy lodówki i czas działa na twoją niekorzyść więc możesz latać i szukać jak głupi nawet godzinę.

  6.Stanowisko powinno się nazywać PRACOWNIK FIZYCZNY zamiast MAGAZYNIER.

  7.Co miesiąc ci z najgorszymi czasami są zwalniani z dnia na dzień tzn.dostają wypowiedzenia ZA POROZUMIENIEM STRON ale przychodzą kolejni bezrobotni i stan osobowy się zgadza.

  Tak to wygląda od środka.
 • Gość: Uprzejmie donoszę IP: *.free.aero2.net.pl 10.12.13, 17:02
  Zastanawiam się, czy pracownicy magazynów Avansu są świadomi przekrętu jaki jest ich udziałem. Wystarczyło trochę popytać i... zainteresowany byłby PIP i ZUS w pierwszym rzędzie. A jak to przebiega? Poskładaj trochę klocków: pracownik etatowy
  dostaje na papierze tylko umowę na płacę minimalną a ewentualna późniejsza podwyżka jest na gębę; w oficjalnej liście płac są wpisywane tylko równe rządki po osiem godzin w dni robocze a nadgodziny są na dodatkowych karteczkach znikających na koniec miesiąca; firma nie dostarcza z własnej woli wyliczeń wynagrodzenia - po prostu z miesiąca na miesiąc "zapomina" - ale jak się karteczkę już ma to widać iż wszystko ponad płacę minimalną jest w worku tytułowanym premia. I chociaż płaca netto się raczej zgadza i pracownik może być zadowolony, to jest dymany: nie potrzeba zgody gdy zrobią potrącenia za ewentualne szkody lub za to że zachorował! Bo co z tego że to zapracowane przez pracownika wynagrodzenie?! Sama nazwa wskazuje, że jest to tylko "premia" :-D Przyjrzeć też się powinni czy dodatkowo przepracowane godziny mają wpływ na urlop, czy doliczono dodatek za pracę w nocy, czy odprowadzone składki ZUS...
 • Gość: xyz IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 14.12.13, 23:35
  Ano są karteczki są...
 • Gość: mag IP: *.komputersat.pl 09.04.14, 15:20
  co z magazynem avans w koninie?
 • Gość: aa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.12.13, 12:43
  I co popracował ktoś??
 • Gość: sdgd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.14, 00:56
  i jak beda zwolenienia??
 • Gość: mimi IP: *.free.aero2.net.pl 10.04.14, 19:28
  Podobno cała firma bankrutuje/jest sprzedawana/to jakiś przekręt? Sami pracownicy nic nie wiedzą!!!
 • Gość: mariusz IP: *.play-internet.pl 14.04.14, 12:32
  Mówią że nsg to obóz pracy ale to w me logistics pracowników na magazynie traktuje się gorzej niż niewolników dobrze że chociaż wody można sie napić.Chcesz szybko zrzucić kilkanascie kg to zatrudnij sie w me logistics chmielów.
 • Gość: Kwas IP: *.smsiarkowiec.pl 24.04.14, 07:02
  Wszystkie zmartwienia pracowników wkrótce się skończą. Firma złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości i zwija żagle.
 • Gość: singiel IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 24.04.14, 09:25
  Firma nabrała kredytów, ciężko im spłacić zobowiązania. Dzięki ogłoszeniu upadłości odsetki od kredytu nie będą naliczane. Czy tak czasem nie jest? Może to jest próba ratowania tej można powiedzieć wielkiej firmy?
 • Gość: nsg obóz IP: *.smsiarkowiec.pl 25.04.14, 13:50
  po sąsiedzku też nie lepiej!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.