Dodaj do ulubionych

Ile gazu zużywacie w blokach?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.13, 08:46
Interesuje mnie poziom zużycia gazu w mieszkaniach w blokach. W mojej rodzinie, składającej się w z trzech osób - w tym jednego dziecka - w ubiegłym miesiącu rozliczeniowym zużyliśmy 47 m^3. Gazu używamy do gotowania i podgrzewania bieżącej wody, mamy zmywarkę, co wydaje się zmniejszać ilość potrzebnej do podgrzania wody, a mimo wszystko te 47 metrów zdaje się trochę dużo.
Edytor zaawansowany
  • Gość: gość IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 12.06.13, 09:48
    To ja odpowiem jak jest przypuszczalnie.

Gaz:
    Ludzie oszczędzają a ilość trzeba sprzedać, więc rozcieńcza się gaz, obniża kaloryczność dopuszczając azotu. Dłużej gotujesz przykładowy litr wody iw dodatku zużywasz więcej niż normalnie. Fakt zbadany, opisany, wystarczy poszukać w necie.

Podzielniki:
    Ludzie oszczędzają, więc rośnie cena jednostki, bo biznes w PEC-u misi się kręcić i tak ręka rękę myje.....

Woda:
    To samo a wszystko dlatego, że ludzie oszczędzają i cena będzie rosa, gdy im zużycie maleje.

Coś jeszcze?
  • Gość: abel IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 14.06.13, 22:55
    ja place odzczyt rzeczywisty co 2 miesiace i zaden pge mnie nie oszuka hehe!a ile wygazuje tyle zaplace! to wszystko! i przede wszystkim zadne faktury prognozowane pozdrawiam !!!!!!!!!
  • Gość: . IP: *.tktelekom.pl 16.06.13, 01:09
    Też mam 3 osobową rodziną w tym 1 dziecko i też zużyliśmy dokładnie tyle samo czyli 47 m3
    To mnie trochę zastanawia dlaczego dokładnie tyle samo . Oczywiście fakturę mam prognozowaną . Oj chyba coś tu brzydko pachnie i chyba to nie jest gaz .
  • Gość: lokator IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 16.06.13, 08:29
    Zamiast zadawać dość dziwne pytanie należy zadzwonić do placówki PGNiG, co ostatnio jest trudne lub pójść i pogadać. Wyjaśnią na pewno. Faktury prognozowane jest to zwyczajny szwindel bo bierze się stan sprzed okresu obliczeniowego i prognozuje. Jeśli tak jak ja w danym okresie przyjętym do obliczeń robiłem przetwory i zużywałem dużo gazu to prognoza na następny okres jest zawyżona. Jaka rada? A no 5 dni przed datą zapłaty za gaz odczytać licznik, pójść do gazowni i poprosić o powtórne przeliczenie. W biurze obsługi klienta wprowadzą aktualny stan i powiedzą czy jest nadwyżka czy niedopłata. Nie należy się tam zachowywać agresywnie, wyzywać ich od złodziei i naciągaczy tylko przyjąć postawę lichą i matołkowatą. Sprawdziłem pomaga.
  • Gość: przekręt IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 16.06.13, 10:29
    Może coś nie tak jest z licznikami, u mnie po wymianie zużycie wzrosło*2.
  • Gość: Gość IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 19.06.13, 10:13
    Prawdopodobnie stary licznik miał "uchyb" i zaniżał 23%, więc zaniżał pomiar a i nowy ma "uchyb", więc zawyża swoje 4% :)
  • Gość: abioyt IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 19.06.13, 15:09
    jak zes glupi to sie dawaj ruchac !!!!pytasz sie kretynow z forum zamsiast isc do gazowni z reklamacja wiekszosc to 12latki bo przeciez 45%wyjechala 20 to stare proce a reszta to pokolenie 1100pln i wszystkowiedzacy !!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka