Tarnobrzeski Park Przemysłowo - Technologiczny Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Informacja "W Olsztynie otwarto Park Naukowo-Technologiczny" skłoniła mnie do poszukania informacji o naszym parku i ze zdziwieniem stwierdziłem podawanie różnych kosztów tego przedsięwzięcia 24 mln, 33 mln, 50 mln. Ile naprawdę kosztowała nas ta inwestycja w porównaniu z podobnymi w kraju? Trudno porównywać różne inwestycje, w Olsztynie zbudowano 6 budynków o łącznej powierzchni 9-11 tys. m2 (różne źródła) z komentarzy wynika, że zainteresowanie najemców jest małe zobaczymy jak u nas. Okazuje się, że nasz park to nie jest jednostkowy ewenement, ciekawe czy ktoś liczy koszty i zyski tych przedsięwzięć w skali kraju i jaki będzie ich los za kilka lat. Zastanawiam się jaki sens mają takie inwestycje, czy nie lepiej było pozostawić te pieniądze w kieszeniach podatników?
    • Gość: nie mleczny IP: *.szybszyinternet.pl 07.11.13, 09:09
      To powinno zrobione byc 10 lat temu,lepiej pozno niż wcale,a ty hemoroidku leniuchowałeś?
    • Gość: Podwykonawca IP: *.nowysacz.vectranet.pl 10.11.13, 00:01
      Ta inwestycja jeszcze sie nie skończyła i jeszcze do końca nie wiadomo ile będzie kosztowała, bo podwykonawcy podali gminę do sądu o wypłatę należności. Prezydent zasłania się depozytem, ale zapomina powiedzieć że utworzył depozyt po wniesieniu spraw do sądu więc koszty sądowe i tak poniesie, zapomniał też wspomnieć że do depozytu przekazał zaledwie połowę pieniędzy, które nawet bez kosztów trzeba będzie zapłacić. Odtrąbienie sukcesu w tym wypadku ma się średnio do rzeczywistości. Ponadto w prokuraturze złożono doniesienie o oszustwie i pewnie już toczy się postępowanie przeciwko generalnemu wykonawcy firmie polbud sa, a miasto pozwoliło na takie machloje, ale co tam dla Prezydenta to koniec sprawy. Szkoda że tylko dla niego, a za jego nieudolność zapłacą oczywiście podatnicy. Gratulacje
      • Gość: do podwykonawcy IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.13, 02:37
        jeśli podpisałeś umowę z Polbudem i on cię robi w ciula to co chcesz od osoby trzeciej z którą nie podpisałeś umowy, wyjasnij mi to
        • Gość: do buca IP: *.smsiarkowiec.pl 10.11.13, 11:24
          Laiku zapoznaj się z prawem kto jest gwarantem umowy po słynnych przekrętach budowy autostrad.
        • Gość: Podwykonawca IP: *.nowysacz.vectranet.pl 10.11.13, 12:38
          Poczytaj przepisy. Jeśli Inwestor na umowę wyraza zgodę i akceptuje podwykonawcę to jest solidarnie odpowiedzialny za płatności wobec podwykonawcy. Jeżeli Generalny nie płaci to powinien zapłacić Inwestor. Sytuacja z autostrad nic widze urzedasów nie nauczyła. Teraz wszyscy składamy się na wynagrodzenia dla podwykonawców i Generalna Dyrekcja grzecznie płaci podwykonawcom, mimo, ze ci umowy podpisywali z generalnymi, bo solidarnie odpowiadała za płatności, a generali mają w d..ie. Kase wzieli, wykrecili podwykonawców i generalną dyrekcję dróg, która setki milionów już wydała, a to jeszcze nie koniec. Ale jak widać Tarnobrzeg stać na procesy sądowe, bo jeszcze raz powtórzę, że sprawy zostały do sądu wniesione przed przekazaniem kwot do depozytu, więc koszty sądowe będą. Depozyt zawiera niewiele ponad połowę kwoty, a co z resztą????? Jeśli prezydentowi się wydaje,że to koniec sprawy to grubo się myli. Gmina w tym konkretnym wypadku nie jest osobą trzecią, jest pozwana do sądu o zapłatę należności na równi z generalnym wykonawcom. Ciekawe jak będą śpiewać jak do gminy zapuka komornik z nakazem.
          Jeśli dalej nie rozumiesz to jesteś zwykłym ignorantem i nie powinieneś zabierać głosu w temacie, o którym nie masz zielonego pojęcia.
          • Gość: ignorant IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.13, 15:43
            jako ignorant rozumiem , że po ignorancku lub z niewiedzy lub z chytrości podpisałeś taką umowę a teraz płaczesz i szukasz ululania u inwestora zamiast w sądzie?
            • Gość: do ignoranta IP: *.nowysacz.vectranet.pl 10.11.13, 16:09
              jak nic jesteś urzędasem, który zawsze na pierwszego ma pieniądze na koncie z moich podatków, w życiu nic własnego nie wyprodukowałeś ani nie stworzyłeś i nie masz pojęcia o gospodarce ani o zawieraniu umów. Siedź sobie w tym swoim urzędniczym bagienku i pierdź w stołeczek, który załatwił ci tatuś również za moje pieniądze. Jak pożyjesz w normalnym świecie, ktoś ci nie zapłaci za pół roku ciężkiej pracy, będziesz musiał zwolnić kilka osób, które mają dzieci i jedno źródło dochodu, politycy i urzędasy się na ciebie wypną to wtedy pogadamy o chytrości, KRETYNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              • Gość: ignorant IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.13, 16:25
                jesteś typowym polskim small byznesmenem (takim łóżeczkowym) i dlatego podpisując kretyńską umowę liczyłeś na zbicie many, a tu kuku zrobił ci twój pracodawca i z many wychodzą nici i teraz szukasz cycka u inwestora a nie u pracodawcy, dlaczego kretynie masz z moich podatków dorabiać się na swojej nieudolności a nie tracić?
              • Gość: Tbg IP: *.szybszyinternet.pl 10.11.13, 17:07
                Drogi podwykonawco!
                Przeciętny Mieszkaniec Tarnobrzega Panu i innym podwykonawcom współczuje. Wiem, że w wyniku niejasnych sytuacji czujecie się oszukani. Od samego początku ta inwestycja wzbudzała szereg negatywnych emocji. Polbud jeszcze szybciej zszedł z placu budowy niż na niego wszedł. Inwestycja szczytna szczególnie dla wymierającego Tarnobrzega. Poprzedni Prezydent Dziubiński przeprowadził procedurę związaną z przygotowaniem planu, koncepcji, projektów, uzgodnień i pozyskania środków. Następca jeszcze pierwszej łopaty nie wkopał ale odtrąbił sukces w postaci suuper rozstrzygniętego przetargu - chyba ok 5 mln taniej, niż zakładał kosztorys. Z tym jednak, że wykonawca po przeanalizowaniu faktycznych kosztów inwestycji chciał zejść z budowy. Wtedy to Mastlerz odtrąbił kolejny sukces - zawrócił wykonawcę i ten przystąpił do prac. Szkopuł w tym, że ta rzekom oszczędność w związku z tak suuuper korzystnym rozstrzygnięciem przetargu jest kosztem podwykonawców.
                Niestety mamy takiego nieudolnego prezydenta teraz, że nie potrafi żadnej inwestycji przeprowadzić bezproblemowo - patrz Tesco, lodowisko, ronda, galeria handlowa przy ul. Kopernika itp ... Odtrąbia sukces przed rozpoczęciem działania. Jeżeli się nie powiedzie to oczywiście winny jest poprzednik. Tą nieudolność widzą mieszkańcy Tarnobrzega teraz mieszkańcy innych miejscowości. W tym klimacie możemy spodziewać się inwestorów, ale chyba takich jaki miał Tusk z Kataru. Lud głupi obietnice kupi? myślę, że nie.

My Was podwykonawców - ciężko pracujących podatników po ludzku przepraszamy, że tylko co przykre Was spotkało w Tarnobrzegu, przepraszamy za działania Mastalerza i jego ekipy.
                Nadzieja to listopad 2014 roku i nowy godny prezydent, gospodarz, normalny człowiek.

ps
                tylko usiądźcie wygodnie:
                norbertmastalerz.blog.onet.pl/2012/02/16/polbud-wybuduje-nam-park/

• Gość: gizmo IP: *.play-internet.pl 10.11.13, 14:01
      Ktoś strzelił z tzw du.... jest tylko jeden zainteresowany inwestor i to na razie są rozmowy bo nie podobają mu się zasady gry a nie jak ktoś napisał że trzech i biją się o miejsca w parku technologicznym, forma prawno handlowa się kłania i to wszystko! czego ktoś z UM podwaja swoje zasługi?-jestem za ale bez pierdoł!,czytam gdzieś na stronach że inwestorzy biją się o miejsce w parku? homo? było trzech dwóch się wykruszyło trzeci się zastanawia po co te ploty,wydaje mi się też że ten trzeci też oleje to no ale tego na bank nie wiem!
      Swoją drogą jak tak dalej będzie to hale będą stać puste ktoś się musi wziąźć do roboty bo pieniądze na to poszły i szkoda by było aby to tak jak hotel niszczało! a tutaj są miejsca pracy dla ludzi!!!!
    • Gość: orkan IP: *.play-internet.pl 11.11.13, 13:25
      Bo on medialnie jedzie jak na burej suce dzięki temu wszycy widzą co zrobił a tak napradę to w rzeczywistości nic nie zrobił,niejeden prywaciarz albo dyrektor spółki zrobił więcej!,dlatego tak bał się powstania nowej telewizji w mieście że zacznie mówić prawdę i punktować jego głupotę!
    • Gość: wkurzony podatnik IP: 78.8.191.* 14.11.13, 13:04
      to jedynie radosna twórczość polityków za którą wszycy zapłacimy, a miejsca pracy już powstały- dla wszystkich znajomych królika, przecież ktoś tym wszystkim musi zarządzać. W tym kraju bezkarnie, lekką ręką wydaje się setki milionów zl. z naszych podatków i jednocześnie skutecznie niszczy podatników. Najlepszym przykładem jest Mastalerz, który blokuje wszystkie inwestycje i tak naprawdę niszczy miejsca pracy w Tarnobrzegu i nadal czuje się bezkarny, ale przyjdzie kryska na matyska...
    • Gość: wolontariusz IP: *.flash-net.pl 14.11.13, 21:06
      no i ptokach, nie będzie schroniska dla kotków w Parku Technologicznym. Poseł z ogonkiem nic nie załatwił, nadaje się jak widać tylko do głosowań według rozkazu rudego, skargę na wodza złożyli wykonawcy i przyjdzie CBA.
      • Gość: Wścibska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.11.13, 09:34
        i życzymy sobie Tarnobrzeżanie pięknego widoku: Msztelarza w kajdaneczkach. Mniam mniam ....
        Czy to sen czy już real?
        • Gość: sen hemoroida IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.13, 11:53
          to sen głodnego hemoroida hi hi
          • Gość: benek IP: *.tbg.edge.wdm.pl 15.11.13, 14:01
            dyżurny chłopie od krytykowania "mlecznych" daj sobie spokój - ja nie jestem "mleczny" ale jak czytam twoją produkcję ( to że masz różne nicki i adresy IP - nie maskuje głupoty) to zaczynam myśleć - o zgrozo - że rządy jaśka to była normalność - więc o ile chcesz aby podobnie myślący jak ja zachowali resztki wątpliwości na kogo głosować za rok ( piszę resztki bo głupota "wazeliny" mastalerzowej przekracza granice ) - zamilknij - folgujesz sobie - mastalerzowi przeszkadzasz - a jak nie przestaniesz to będziesz współwinny spektakularnej klęski swojego mocodawcy - razisz głupotą - jak pisiory ......
            • Gość: buba IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 16.11.13, 07:54
              A jakby zamiast tak szczekac i wyc na forum pomyslec ... Okej zagalopowalem sie ... Ale zamiast budowac w ciemno jakies hale gdzie przy obecnym podejsciu wladz nie wiadomo czy ktokolwiek bedzie zainteresowany wykorzystaniem ich (offsety itp. - juz wykurzyli z tego miasta Tesco i pare firm przez to) można byłoby spróbować sciągnąć jakąs firme do tbg np. porzez zbudowanie hali / budynku przystosowanego juz pod potrzeby kolejnej firmy jednej czy drugiej. Po pierwsze nie wyrzucamy w ciemno kasy (jesli nikt sie nie zainteresuje to jeszcze bedziemy placic za utrzymanie tych hal - albo beda niszczaly) a po drugie chyba jest wieksze prawdopodobienstwo sciagniecia nawet i wiekszego inwestora. Zeby nie bylo problemow oczywiscie wczesniej z taka firma spisujemy umowe wiec dodatkowo jestesmy zabezpieczeni gdyby firma zechciala sie wycofac. Nooo dobra wiem przeciez to za trudne - to nie to co plucie na poprzednikow i ujadanie na forum. I w dodatku na kogo by zgonil ze to nie łun ...
            • Gość: edukacja benia IP: *.adsl.inetia.pl 16.11.13, 12:33
              walnij taką sentencję beniu do mlecznych i hemoroidów jak masz jeszcze resztę przyzwoitości zamykając paszczę przeciwnikom mleczno-hemoroidalnych, a o przysłowiu z żabą nie wspomnę bo nie pojmiesz aluzji
              • Gość: prawdziej IP: *.flash-net.pl 16.11.13, 18:19
                halę jednak zbudował obecny prezydent i zarówno sukcesy jak i porażki z tą inwestycją związane pójdą na jego konto.
                • Gość: takisobie IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 17.11.13, 08:47
                  oj, zebys sie nie zdziwil. Jak cos pojdzie nie tak to na pewno winni beda inni. Moze pani Zosia z wydzialu architektury albo pan Wiesiu z administracji ... Sukces ma wielu ojcow, a porazka jest sierota.
              • Gość: benek IP: *.wdm.pl 18.11.13, 13:45
                beniu walnie taką sentencję jak jasiek mleczny będzie rządził i będzie pier...ł - jak jasiek rządził i pier..ł - benek pisał- można sprawdzić , teraz rządzi i pier..li na całego księciunio i jego ekipa - podobno piramida potrzeb miała w 2 lata - maksimum - zmienić miasto - i zmieniła - za janka było lepiej - on przynajmniej ludzi słuchał - mądrzejszych - bo jak mniemam twój guru nie slucha nikogo tylko siebie z lustra - "....lustereczko ,lustereczko powiedz przecie kto jest naj .... na tym świecie ...?" no i na koniec nie obrażaj mnie miernoto pisząc o odrobinie przyzwoitości - jestem pewien że mam jej 10 razy więcej od mastalerza - ja d....y platformie nie dałem aby rządzić ....
                • Gość: edukacja benia IP: *.adsl.inetia.pl 18.11.13, 14:25
                  baaaaaardzo długo "myślałeś" beniu, lechowski jest od ciebie lepszy mniernoto forumowa
                  • Gość: Maciek IP: *.tktelekom.pl 18.11.13, 14:39
                    a nie mówiłem jaja jak barty, zdjąć ze stołka tego Waszego Mastalerza, zamknąć temat i pozytywem pojechać, pozdrowionka
                    • Gość: Kuba IP: *.adsl.inetia.pl 18.11.13, 15:10
                      a nie mówiłem jaja jak barty, zdjąć ze stołka tych mleczno-hemoroidalnych w towarzystwie, zamknąć temat i pozytywem pojechać, pozdrowionka
                  • Gość: benek IP: *.wdm.pl 20.11.13, 13:21
                    "edukacjo benia" - "baaardzo inteligentna riposta" - prawie wersal -w "mniernocie " mniemam że "n" "poszło" z braku wiedzy ortograficznej - "orle edukacyjny" ?
                    • Gość: edukacja benia IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.13, 15:10
                      świadomie beniu, świadomie , dla podkreślenia twoich "wysokich lotów forumowych"
    • Gość: ciekawy IP: *.flash-net.pl 20.11.13, 18:36
      Są jeszcze wolne miejsca w tych halach czy wszystko już zajęte przez tłum wirtualnych inwestorów włodarza?
    • Gość: orkan IP: *.play-internet.pl 20.11.13, 19:08
      A gó... z tego wyjdzie jak zwykle ! już mamy takiego czynu przykłady!
    • Gość: ciekawy IP: *.flash-net.pl 07.05.14, 22:22
      to kiedy schronisko dla psów wprowadza się do TPPT? Przed jesienią?
    • Gość: jaś IP: *.flash-net.pl 22.06.14, 21:47
      W czwartek stał jeden samochód przed halami. W piątek były dwa. Czy to ci inwestorzy, o których mówił nasz prezydent?
      • Gość: ccc IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.14, 22:10
        Są inwestorzy "PETROLOGY" i "SARKO" ale jak popatrzeć w internecie to obie mają w Warszawie ten sam adres i dostali z UNII na badania kasę. Badania to się robi na uczelniach w Warszawie albo w Krakowie, a tu w strefie potrzebują tylko adresu, to pewnie jakaś pralnia kasy a nie ktoś kto da ludziom pracę. Jest też TARES - prowadzi salon FORDA w Tbg, ma malować samochody po swoich naprawach i jest jeszcze 4 firma. Wszystkie one zmieściły by się w jednym większym pokoju, a nie w tych halach? Katastrofa! Wystarczy zapytać o koszty najmu i na tym kończy się rozmowa.
    • Gość: wezyr IP: *.play-internet.pl 25.06.14, 13:21
      Właśnie wróciłem z Sandomierza jadąc koło paru nie zauważyłem tam jakichś ruchów poza ochroną żadnych inwestorów no to jak to jest jak dostali oficjalnie klucze to teraz oni inwestują w media i pustostan czy może trochę z wyprzedzeniem ktoś odtrąbił kolejny sukces a my dalej za to płacimy wie ktoś coś
    • Gość: parkowacz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.14, 14:26
      errata
      50 mln
    • Gość: romantyk IP: *.flash-net.pl 02.07.14, 21:17
      cisza spokój, tak jak powinno być w parku. Kasztany, złote liście, jesień blisko, rok przeminął.
      • Gość: ech IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.14, 08:41
        a potem śnieg zasypie i tak do wiosny
        • Gość: gbur0 IP: 80.51.96.* 03.07.14, 09:21
          Wy hemoroidy nie rozumiecie ekonomiki. Nie trzeba będzie ponosić kosztów odśnieżania, oświetlenia, ogrzewania. Policzcie sobie ile zysków z braku najamców może być. ...to taka analogia do tłumaczenia o braku możliowści wynającia stołów na rynku.
          • Gość: Wynajmę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.14, 10:30
            co to jest "ekonomiki" ? upsss soory jak się sam nazwałeś jesteś zwykłym gburem masztuchowym. Jaki Pan taki kram! amen!

Co do inwestorów to jest taka piosenka: Ale to już było i nie wróci więcej .... było 3 inwestorów w tym jeden Tarnobrzeski, tzn zaparkowali auta pochodzili sobie po placu i tyle ich widziano ...

Soory takiego mamy prezydenta!
    • Gość: gizmo IP: *.play-internet.pl 03.07.14, 11:33
      Wziąłem rowerek i pojechałem to zobaczyć -pusto tylko samochody ochroniarzy ,ktoś nas robi w bambuko? skoro tak zabiegali o ten park (cyt z wyp.prez miasta) aby tam przenieść lub rozpocząć swoją działalność to co do tej pory stoi na przeszkodzie
    • Gość: ennej IP: *.flash-net.pl 07.07.14, 23:13
      Te puste hale na trasie z Tarnobrzega do Sandomierza to jest ten park? Jakaś wysoka technologia, bo aż niewidzialna.
    • Gość: ciekawy IP: *.flash-net.pl 12.07.14, 18:17
      Kiedy mieli pojawić się inwestorzy?. Jakaś konferencja w UM o tym była.
    • Gość: miśka IP: *.flash-net.pl 14.07.14, 23:32
      Co do inwestorów, to jak w przedwojennej piosence, może w maju, może w grudniu, może jutro po południu. Tylko kasa dyrektora jest pewna.
    • Gość: Pieniądze w błoto IP: *.szybszyinternet.pl 14.07.14, 23:58
      Jest sukces - zobaczcie przyjechało dwóch incognito gości, zostali przyjęci z pompa i zostały wręczone im klucze do parku. Osobiście klucze wręczył Prezydent norbert Mastalerz, Wice prezydent Łukasz Dybus, Prezes Agencji TARR Czub, dyrektor parku Gołąb. www.tppt.tarnobrzeg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=59

nie, że zainwestowali i np otwarcie produkcji tylko pompa z okazji przekazania kluczy do bram radość przemysłowej, śmiechu warte i żenujące ponad normę.

Niże jeszcze zerknijcie sobie co to za tajemniczy inwestor o którym nawet w wieściach z pompy/otwarcia: petrology.pl/projekt.html
      Otóż firma się zajmuje pozyskiwaniem środków na nowe technologie. tak naprawdę niczym poważnym się nie zajmuje. Pozyskany świeżo projekt to: Badania przemysłowe i prace rozwojowe nad innowacyjną technologią odzysku surowców i energii z odpadów o wysokiej mobilności WASTE 2PEF.

Kpinia!!!
przejdź do: 1-100 101-148
(101-148)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.