14.10.16, 00:33
"Skutki mogą być przerażające.
List poseł Anny Sobeckiej do kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty ws. przenikania do szkół motywów Halloween.
(...)
W związku z wystosowanym listem do Nauczycieli i Wychowawców bardzo serdecznie gratuluję Panu Kuratorowi odwagi za zajęcie jednoznacznego stanowiska w sprawie Halloween. Od dłuższego czasu obserwuję w Polsce niepokojący wzrost zainteresowania tym wydarzeniem, dlatego bardzo cieszy mnie reakcja Pana Kuratora. Mimo iż Halloween jest powszechnie kojarzone z niegroźnym zwyczajem przebierania się za duchy czy wampiry, mało kto zauważa, że kryje ono w sobie okultystyczne znaki. Skutki udziału w tych praktykach mogą być przerażające tym bardziej, że uczestniczą w nich już najmłodsze dzieci, w które najłatwiej uderzyć."
Sadzę, że p. poseł przesadza z potencjalnymi negatywnymi skutkami halloweenu w naszym słowiańskim kraju. Podejrzewam też, że warto byłoby zająć skutkami niektórych obrządków katolickich, w tym egzorcyzmów, na zdrowie psychiczne, i to nie tylko młodych Polaków... :-(

Artykuł opublikowany na stronie:
www.naszdziennik.pl/polska-kraj/168295,skutki-moga-byc-przerazajace.html
Obserwuj wątek
  • genia50 Re: Skutki... 14.10.16, 17:49
   Najlepsze dla psychiki dziecka są filmy o egzorcyzmach,których znajome dziecko bało się oglądać,oraz refleksje na religii o nieskończoności(6 latek) a także obrazy na wystawie antyaborcyjnej dostępne dla małych dzieci,gdy nawet w pismach dla dorosłych nie wolno pokazywać zdjęć z wypadków.
   • wislocki12 Alleluja i... do przodu! 17.10.16, 23:55
    "Bal Wszystkich Świętych" w Przemyślu. Za którego świętego się przebierzesz?
    Diakonia Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej zaprasza do Przemyśla na "Bal Wszystkich Świętych" w niedzielę, 30 października 2016 r. - Będziemy w radosny sposób przeżywać i odkrywać tajemnice Świętych Obcowania - zapowiadają organizatorzy. Bal będzie poprzedzony Korowodem Wszystkich Świętych ulicami Przemyśla. - To nie będzie bal przebierańców - podkreśla ks. Tadeusz Biały."
    Ciekawe, co na to poseł Sobecka? ;-))

    Cały tekst: rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,20848683,bal-wszystkich-swietych-w-przemyslu-za-ktorego-swietego-sie.html#ixzz4NNg1wO2H

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka