Dodaj do ulubionych

Reprezentatywność?

12.10.18, 20:48
"Dzięki ustawie ograniczającej handel w niedziele Polacy spędzają więcej czasu ze swoimi rodzinami. Taki wniosek płynie z raportu opracowanego na zlecenie Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”. W badaniach uczestniczyła grupa prawie 1 tys. osób zatrudnionych w sklepach wielkopowierzchniowych."
Reprezentatywność "badań" wprost poraża! ;-)

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/202061,niedziela-w-domu.html
Edytor zaawansowany
  • x67x 13.10.18, 06:25
    Rzadko robię zakupy w niedzielę, raz na kilka miesięcy mi się to zdarzy. Uważam, że niedziela powinna być dla rodziny i odpoczynku. Pozdrawiam
  • wislocki12 13.10.18, 06:56
    Myślę, że czas, w tym niedzielę, powinniśmy spędzać według własnego uznania, a rodzinę ma się nie tylko w niedzielę. Badania zaś powinniśmy przeprowadzać nie tylko wśród swoich, bo nie są to żadne badania! ;-)
  • genia50 13.10.18, 15:56
    Rzeczywiście, emeryci, renciści i nauczyciele mają dużo czasu w dni powszednie i mogą robić zakupy.
  • genia50 13.10.18, 16:05
    Oprócz kasjerek w marketach są jeszcze inni pracownicy, choćby stacji benzynowych, knajp, i in. które tak jak kiedyś tak i teraz pracują w niedziele a nawet teraz zwiększyły obsadę, bo przejmują klientów marketów . Galerie handlowe, to nie tylko sklepy, ale kawiarnie , lodziarnie, restauracyjki i kina z wieloma salami, niebagatelne jest też to , że jako nieliczne obiekty (zwłaszcza w święta ) posiadają toalety, które nawet w dużych miastach stały się jedynymi takimi przybytkami. Teraz spacer po mieście, to stres , jak się łazi trochę dłużej.W Tarnobrzegu jest już toaleta miejska , co nieco rozwiązuje problem, ale czekam na więcej.
  • wislocki12 13.10.18, 18:50
    W jednej z dzielnic Rzeszowa ustawiono tradycyjną drewnianą sławojkę. A może upowszechnić ten pomysł w całym województwie pod hasłem "Wygódki zamiast galerii"'? ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka