Dodaj do ulubionych

Praworządność, sądy i trójpodział władzy...

30.04.19, 22:11
"Związany z PSL były wicepremier, były minister rozwoju rolnictwa i wsi Jarosław Kalinowski opowiada w rozmowie z Faktem o trudnych negocjacjach przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, wspomina pierwsze chwile we wspólnocie i mówi o wyzwaniach, jakie wciąż przed nami stoją. Nie zabrakło też gorzkich słów o obecnej polityce polskiego rządu wobec UE. – Gdybyśmy teraz mieli wejść do Unii, to byśmy nie weszli. Jest problem z praworządnością, sądami i trójpodziałem władzy. Niech prezydent Duda i premier Morawiecki uderzą się we własne piersi – mówi nam europoseł w przeddzień 15 rocznicy przystąpienia Polski do wspólnoty europejskiej."

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kalinowski-15-lat-w-ue-to-najlepszy-okres-w-historii-polski/fwpsfzn
Edytor zaawansowany
  • a.sdf.gh.kl 30.04.19, 22:34
    UNIA, a zwłaszcza Niemcy, Francja są święci. Praworządność której kierunek wytycza policyjna pała na ulicach we Francji jest tym czego oczekujemy.
    Po wejściu do Eurokołchozu zaczęto likwidować nasze cukrownie, by niemieckie mogły dobrze prosperować. Produkcja mleka ograniczona była do określonej ilości, kto przekroczył były kary, zlikwidowano polskie stocznie, wyprzedawano polskie zakłady, likwidowano je na prośbę Niemiec... Zyski z przynależności, że cho! Cho! Niech się ten Kalinowski uderzy w piersi i jaja.
    Do tego jeszcze islamizacja kontynentu, likwidacja kościołów i budowa meczetów, wpuszczanie kolorowych z choróbskami i mentalnością Kalego, LGBT i homoseksualizm, gender, GMO, likwidacja państw narodowych wyrzekanie się suwerenności, działania pod dyktando niemiecko-francuskiego hegemona, zachodnie montownie z tanią siłą roboczą w Polsce, straty na podatkach CIT www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/540-mld-zl-podatek-cit-540-ministerstwo,62,0,2369598.html
    Rzeczywiście same zyski!
  • wislocki12 30.04.19, 22:46
    Szkoda, że nie doczekaliśmy w dziewictwie unijnym do dzisiaj... Nie mielibyśmy problemów z nieprzyjęciem do UE... ;-)
    PS Nie mam nic przeciwko "islamizacji kontynentu, likwidacji kościołów i budowie meczetów, wpuszczaniu kolorowych z choróbskami i mentalnością Kalego, LGBT i homoseksualizmowi, gender, GMO, likwidacji państw narodowych, wyrzekaniu się suwerenności, działaniu pod dyktando niemiecko-francuskiego hegemona, zachodnim montowniom z tanią siłą roboczą w Polsce, stratom na podatkach CIT."
  • xx1967 30.04.19, 22:50
    A ja mam
  • xx1967 30.04.19, 22:50
    .
  • wislocki12 30.04.19, 23:10
    Dziewictwo? Chyba żartujesz... ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.