Dodaj do ulubionych

Nowa roszada?

09.05.19, 22:49
Andrzejem Maciejewski, poseł Ruchu Kukiz’15, przewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej:
"Po tym, co i jak powiedział przewodniczący Rady Europejskiej, mam nieodparte wrażenie, że tymi wystąpieniami rozpoczął właśnie coś nowego na polskiej scenie politycznej. Myślę, że w najbliższym czasie pojawi się nowa siła, która nie będzie partią, ale ruchem społecznym, pewną kolejną alternatywą. Wygląda na to, że będzie chciał tworzyć powtórkę z Platformy, Platformę bis, która na początku była stowarzyszeniem, ale w końcu stała się partią. Po wystąpieniu Donalda Tuska miałem wrażenie, że było to małe exposé – wprawdzie niecharakterystyczne dla premiera, ale exposé polityczne skierowane do potężnej grupy zawiedzionych, rozczarowanych, grupy, która szuka alternatywy. Tusk powiedział, co miał powiedzieć, i wyszedł z sali Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Natomiast druga część tego spektaklu miała już miejsce na ulicy i tam nie było już liderów Platformy czy szerzej Koalicji Europejskiej, za to byli ludzie, wśród których można było dostrzec kilka osób z Nowoczesnej. Mam zatem wrażenie, że czeka nas coś nowego, nowa roszada na scenie politycznej.

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/208567,podwaliny-partii-tuska.html
Edytor zaawansowany
  • ke2 10.05.19, 21:16
    Po 1989r stale były jakieś roszady tylko efektów nie widać.Kosmetyka bez większego znaczenia.
    Jedynie filar PC-PiS się trzyma.
  • wislocki12 10.05.19, 21:49
    PC i PIS to nie są żadne filary. To sposób na życie Jarosława Kaczyńskiego. :-(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.