31.08.19, 00:33
"Głosami posłów PiS Sejm przyjął kandydaturę Mariana Banasia na stanowisko szefa Najwyższej Izby Kontroli. Banaś rozstanie się więc z ministerstwem finansów, choć kierownictwo nad nim objął raptem w czerwcu, a zajmie się kontrolowaniem wszystkich możliwych organów i instytucji państwa. Co o nim wiadomo?
(…)
Prywatnie, Banaś jest zapalonym karateką, ma czarny pas w tej sztuce walki. W latach PRL niewiele brakowało, by związał się z armią, jednak kariery – jako pilot śmigłowców – nie zrobił ze względu na poglądy. Teraz pokieruje niezwykle ważnym urzędem, jakim jest NIK. Przyda mu się i wcześniejsze doświadczenie, i twardy nieustępliwy charakter „karateki z Nowego Targu."

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kim-jest-marian-banas-nowy-szef-najwyzszej-izby-kontroli/5fdbnsv
Edytor zaawansowany
  • a.sdf.gh.kl 31.08.19, 15:57
    www.youtube.com/watch?v=yRtrCq6LWt8
  • wislocki12 31.08.19, 21:20
    "Kung-fu (z jęz. chiń. 功夫, Gōngfu) – w języku chińskim oznacza osiągnięcie wysokiego poziomu umiejętności w jakiejś dziedzinie. Natomiast zbiorowym określeniem wszystkich odmian chińskiej sztuki walki jest wushu. Za pośrednictwem środków masowego przekazu doszło do pewnego zniekształcenia, polegającego na odejściu od pierwowzoru językowego i upowszechnienia w większości krajów świata zwrotu kung fu właśnie na oznaczenie chińskich sztuk walki. Nie wiadomo, kto pierwszy określił chińskie sztuki walki jako kung fu; takie jednak określenie przyjęło się w większości krajów i stało się normą językową, także w Polsce. (Wikipedia)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka