Dodaj do ulubionych

Nikt nie chce z nami gadać...

05.11.19, 22:21
"Z Andrzejem Melakiem, prezesem Komitetu Katyńskiego, bratem tragicznie zmarłego 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku Stefana Melaka, rozmawia Mariusz Kamieniecki.
- Polscy prokuratorzy zakończyli kolejny etap oględzin wraku Tu-154M. Nieoficjalnie zakres badań był konsultowany z amerykańskimi ekspertami, którzy współpracują z polskimi śledczymi w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy.
Trudno oceniać, skoro nie znamy wyników tych prac. Z całą pewnością polscy prokuratorzy i specjaliści z zakresu kryminalistyki prowadzili czynności procesowe i wykonali to, co do nich należało. Nie jest też żadną tajemnicą, że współpracujemy z amerykańskimi ekspertami. Śledztwo cały czas trwa i postępuje, choć szczegółów – z wiadomych względów – nie znamy. Polscy śledczy pojechali do Rosji z pytaniami w związku ze śledztwem dotyczącym ustalenia przyczyn tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, ale czy i w jakim zakresie otrzymali odpowiedzi i na ile Rosjanie pozwolili im wykonać zakres zaplanowanych prac przy wraku tupolewa, tego nie wiemy, bo nie znamy faktów. Zresztą Rosjanie – jak dotychczas – nie zrobili żadnego gestu, który pozwalałby przypuszczać, że mają dobrą wolę."

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/214727,cyniczna-gra-moskwy.html
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka