Dodaj do ulubionych

Kpi czy o drogę pyta?

12.11.19, 10:34
"Komentując sprawę Antoniego Pikula, Piotrowicz stwierdził, że kiedy ją dostał to "ogarnęło go przerażenie". - Trzeba wiedzieć, że w tamtym czasie wszystkie kluczowe decyzje należały do szefa, a odmowa ich wykonania pociągała za sobą postępowanie dyscyplinarne. Dostałem polecenie sporządzenia aktu oskarżenia w tej sprawie. Nie chciałem tego zrobić i szukałem sposobów, jak tę sprawę osłabić pod względem dowodowym [....] Ja nikogo nie skrzywdziłem. Żaden z opozycjonistów, nawet przy najmniejszym moim udziale, nie został skazany. Gdy padają zarzuty pod moim adresem, to odpowiadam: "Pokażcie ofiary" - zapewnił b. przewodniczący komisji sprawiedliwości i praw człowieka. - Nigdy nie byłem komunistą. Gdybym nim był, to byłbym dzisiaj w Platformie Obywatelskiej - zapewnił."
Wzorzec pisowca… z Sevres. :-(

wiadomosci.onet.pl/kraj/stanislaw-piotrowicz-gdybym-byl-komunista-wstapilbym-do-po/5zypvr8
Obserwuj wątek
    • e-zybi Re: Kpi czy o drogę pyta? 12.11.19, 12:17
      Chichot historii... img7.dmty.pl//uploads/201806/1530195307_nusbj7_600.jpg
      "Polityk pytany o swoją przeszłość przyznał, że należał do PZPR, "ale nie z własnej woli" i że "wzbraniał się tak długo, jak mógł".- Każdy człowiek żyjący w ponurych czasach PRL czymś się zajmował. Nie każda praca oznaczała utożsamianie się z systemem i jego budowaniem. "
      img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201812/1544647716_ynbvbi_600.jpg
      "Zawsze winny jest ktoś inny"...jakby powiedział Andrzej, poeta ;-)
      • a.sdf.gh.kl Re: Kpi czy o drogę pyta? 12.11.19, 15:23
        Jeżeli nie wiesz jak było to nie krytykuj. W tamtych czasach niemalże na siłę wciskano legitymację partyjną osobom które coś miały znaczyć, zajmowały jakieś stanowiska, aby to był "swój/nasz człowiek". Takie zasady obowiązywały w każdym zakładzie pracy, wojsku, policji... Ludzie się kształcili, posiadali wiedzę umiejętności i nie chcieli tych osobistych osiągnięć, tego trudu włożonego w naukę zmarnować. Piotrowski nie myli się.
        Winny jest ktoś inny czyli ci którzy dopuścili komunę do rządzenia w Polsce. Ci którzy chcieli być wasalem ZSRR.
        • e-zybi Re: Kpi czy o drogę pyta? 12.11.19, 16:02
          Księdzu jest tak dokładnie zorientowany, że zapytam: księdzu głęboko schował swoją legitymację partyjną, zostawił sobie na pamiątkę? Nikt nikogo na siłę nie zmuszał do wstępowania w szeregi, ale byli tacy jak chociażby tutaj wspomniany, któremu marzyła się kariera i wielu innych...ślepo wstępowali skuszeni "innym" życiem. Byli też i tacy, którzy doszli do czegoś nie sprzedając się...którym teraz tacy jak księdzu zazdroszczą ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka