Dodaj do ulubionych

Gigantomania?

26.11.19, 22:13
"Odniesienie się do historii może być jednym z elementów różnicujących kandydatów w wyborach prezydenckich - ocenił w poniedziałek w TVP prezydencki minister Andrzej Dera. Zapowiedział, że prezydent Andrzej Duda zaangażuje się w budowę łuku triumfalnego upamiętniającego Bitwę Warszawskiej."
Największy port lotniczy, największy prom, milion samochodów elektrycznych i... Łuk Triumfalny! ;-)

wpolityce.pl/polityka/474528-dera-prezydent-zaangazuje-sie-w-budowe-luku-triumfalnego
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Gigantomania? 27.11.19, 11:51
   "Jedno pytanie na Facebooku wystarczyło, by otworzyć nowy polityczny spór na linii rząd - opozycja. Tym razem politycy spierają się o upamiętnienie rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. Rozgłosu sprawie nadał premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział budowę łuku triumfalnego. Sprawa nie jest jednak przesądzona. - Nie robimy konkursu na łuk, robimy konkurs na pomnik - mówi w rozmowie z Onetem stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki."
   Łuh czy pomnik? I dlaczego na środku Wisły? Jakiś cud? ;-)

   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nie-ma-muzeum-bedzie-luk-miejsce-juz-wybrano-forma-pomnika-pozostaje-otwarta/n3q643c
  • e-zybi Re: Gigantomania? 27.11.19, 12:47
   "Stanie w Warszawie łuk triumfalny czy nie stanie?...Projekt już jest. Przygotowany przez architekta Marka Skrzyńskiego, pracującego dotychczas głównie w temacie kościołów. W jednym z wywiadów udzielonych dwa lata temu mówił: „Moim marzeniem było, żeby ten łuk był architekturą utkaną z chmur, powietrza, wody i światła. Żeby to nie był ciężki, masywny łuk, tak jak to zwykle łuki triumfalne bywają. Bo to nie jest pomnik brutalnej siły militarnej czy politycznej, lecz pomnik ducha narodu”. Powiedziane pięknie, ale jakoś mocno rozbiega się z wizualizacjami przedstawionymi w ostatnich dniach."
   www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1933464,1,stanie-w-warszawie-luk-triumfalny-czy-nie-stanie.read
   Myślę, że stanie, taki trochę na wyrost...", wszak premier obiecał, że wesprze."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka