Dodaj do ulubionych

"Szykuje się stan wojenny w sądach"

12.12.19, 21:51
""To groźba", "Szykuje się stan wojenny w sądach" - to niektóre reakcje sędziów na wieść o przygotowywanej przez Prawo i Sprawiedliwość nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i ustawy o SN, która ma ich zdyscyplinować. Projekt pisma zakłada m.in. kary finansowe i wyrzucenie "niepokornych" sędziów z zawodu.

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/s%c4%99dziowie-o-nowej-ustawie-pis-kt%c3%b3ra-ma-ich-uciszy%c4%87-szykuje-si%c4%99-stan-wojenny-w-s%c4%85dach/ar-AAK46Ok?li=BBr5MK7&ocid=iehp
Obserwuj wątek
  • genia50 Re: "Szykuje się stan wojenny w sądach" 12.12.19, 22:35
   A miała być reforma sądownictwa, aby sprawy nie toczyły się latami i się nie przedawniały, żeby nie ginęły dokumenty, aby sędziowie mogli być sprawiedliwi czyli niezawiśli, a zamiast tego chaos, wydłużenie (podrożenie) spraw,a w przyszłości niepokój na jakiego sędziego trafię, czy nie jest polityczny i tendencyjny. To jest bardzo niebezpieczna droga, bo szkodzi i osłabia wymiar sprawiedliwości , a to doprowadzi do bezprawia. Naiwna większość zwolenników dobrej zmiany łudzi się, że jak PiS opanuje (uzależni) sądy, to oni jako sprzymierzeńcy będą mieć wygrane sprawy, tylko co będzie gdy ich przeciwnikiem na sprawie będzie też sympatyk PiS , może jeszcze ważniejszy? Warto pomyśleć.
  • wislocki12 Re: "Szykuje się stan wojenny w sądach" 14.12.19, 11:33
   "Pod projektem ustawy uderzającej w niezależność sędziów nie podpisał się żaden z posłów Porozumienia, które jest koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości - podaje sobotnia "Gazeta Wyborcza".
   Pod projektem ustawy uderzającej w niezależność sędziów nie podpisał się żaden z posłów Porozumienia, które jest koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości - podaje sobotnia "Gazeta Wyborcza".Foto: Piotr Polak / PAP
   Jarosław Gowin


   Jak podaje dziennik, ustawę o dyscyplinowaniu sędziów, której projekt powstał prawdopodobnie w resorcie sprawiedliwości, poparło 32 posłów PiS i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Rozmówca "Wyborczej", który jest posłem Porozumienia mówi, że jego ugrupowanie nie poparło projektu. "To nie jest nasz projekt, zostaliśmy nim zaskoczeni, nie byliśmy w tej sprawie konsultowani. (...) To na pewno nie jest wersja ostateczna" - zapewnia."
   Peryferie na perypetiach?

   wiadomosci.onet.pl/kraj/gw-frakcja-gowina-zaskoczona-projektem-ustawy-o-sedziach/hgr19m3
  • genia50 Re: "Szykuje się stan wojenny w sądach" 15.12.19, 18:48
   Nie ma wolności bez niezawisłych sądów, chociaż próbuje się wmówić że tak nie jest. Podporządkowanie sądów jednej opcji politycznej to początek drogi do tyłu, boję się takich sądów i takiej sprawiedliwości bo to początek zniewolenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka