Dodaj do ulubionych

Wyp...exit?

08.01.20, 23:34
"Skutki nowelizacji ustaw sądowych i sprzeczność między prawem polskim a unijnym prowadzić będzie do konieczności opuszczenia Unii Europejskiej — powiedziała we wtorek I prezes SN Małgorzata Gersdorf podczas debaty nad tą ustawą w komisji senackiej."

wpolityce.pl/polityka/480966-gersdorf-nowela-ustaw-sadowych-prowadzi-do-opuszczenia-ue
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Wyp...exit? 10.01.20, 00:41
   "Do Polski przyjechali ważni zagraniczni goście, a najważniejsze osoby naszego kraju gdzieś wywiało i nikt nie znalazł czasu, żeby się z nimi spotkać. Pewnie dlatego, że to delegacja Komisji Weneckiej, która ma zbadać, czy reformy wymiaru sprawiedliwości są zgodne z prawem.
   Ze spotkania wymówili się premier Mateusz Morawiecki (52 l.) i marszałek Sejmu Elżbieta Witek (63 l.) i reszta obozu władzy. Ekspertów komisji zaprosił do Polski marszałek Senatu Tomasz Grodzki (62 l.). Komisja Wenecka to międzynarodowy organ, który często opiniuje zmiany prawne w różnych krajach Europy. Bada, czy są zgodne z przepisami. Niestety nikt z partii rządzącej nie podjął dialogu z ekspertami."
   Wielki brat? ;-)

   www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rzad-ignoruje-komisje-wenecka/hlb2z0n
  • wislocki12 Re: Wyp...exit? 10.01.20, 21:05
   "W piątek na zaproszenie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego do Warszawy zawitali przedstawiciele Komisji Weneckiej. Komisja to organ Rady Europy zajmujący się praworządnością oraz prawem konstytucyjnym. W skrócie komisja pilnuje, aby prawa spisane w konstytucjach poszczególnych europejskich krajów były przestrzegane.
   (...)
   Wiceminister (Warchoł?) zaprosił jednocześnie przedstawicieli Komisji Weneckiej do zwiedzenia Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na godzinę 13:00. Pomimo zaproszenia przedstawiciele komisji nie pojawili się w muzeum. Jak dowiedział się nasz reporter od dyrektora muzeum Jacka Pawłowicza, który również oczekiwał na przyjezdnych, komisja nawet nie odpowiedziała na zaproszenie."
   Gadał dziad do obrazu...

   www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/komisja-wenecka-ignoruje-zaproszenie-muzeum/sk9cssv

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka