Dodaj do ulubionych

temat pracy licencjackiej z literatury

30.04.11, 20:48
prosze o pomoc. Musze wybrac do konca maja temat pracy licencjackiej z literatury dla dzieci i młodziezy. Bardzo interesuja mnie tematy zw. z lit. fantasy np. ( Potter , wszelkie wampiry itp.) , wiem ,że młodzież to lubi i czyta, także chcialabym pisac o tym. Ale moze ktos podsunie mi jakis pomysl na temat pracy?
Mialam brac : Pozaszkolne czytelnictwo młodziezy Polskiej. Niestety kolezanka mnie uprzedzila :(

Bardzo prosze o jakies pomysly na tytuł pracy zw. ze wspolczesna literatura dla młodzieży. Może jakis motyw ?
Szukalam w googlach , ale chcialabym poznac wasze propozycje
Edytor zaawansowany
  • madzialena22 05.05.11, 19:29
    Ja studiowałam pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Ponieważ jako dziecko czytałam dużo i chętnie właśnie z tym zagadnieniem związałam swoją pracę magisterską.
    Tytuł brzmiał: "Zainteresowania czytelnicze uczniów szkół podstawowych i ich uwarunkowania".

Ułożyłam sobie ankietę (pytania otwarte i zamknięte) badałam uczniów klas 3 oraz 6.Ponieważ to była praca magisterska sporo pracy zajęło mi samo wyjaśnianie co to są te zainteresowania, jak się dzielą, jakie są metody ich badań. itp.. W sumie to już wiele nie pamiętam, ale jak się zabierałam do pisania tej pracy, w życiu bym nie pomyślała, że tyle rzeczy można napisać o samym pojęciu "zainteresowanie" :-/ (są książki poświęcone temu zagadnieniu). Trzeba było też trochę napisać o czytelnictwie, czytaniu. No i oczywiście musiałam poszperać w poprzednich badaniach na temat zainteresowań czytelniczych.

Widzę, że Ty, w przeciwieństwie do mnie (widocznie jako młodsze pokolenie) wolisz książki o tematyce fantastycznej. To może, jako, że to praca licencjacka, więc chyba powinno być trochę mniej niż w magisterskiej, swój temat ogranicz tylko do takiej literatury?
    Skup się na podejściu dzieci/ młodzieży (nie wiem, jaki wiek Cię interesuje) do książek tego typu.

Nie pisałam nigdy pracy licencjackiej, nie wiem czym się różni od magisterskiej, nie wiem, jakie ma wymagania Twój promotor... ale ja starałam się swój temat skrócić do minimum, gdyż, jak wspomniałam niemal każdy wyraz z tego tematu musiał został "odpowiednio w pracy zaprezentowany, wyjaśniony".
    Więcej Ci chyba nie pomogę.. niestety z biegiem lat człowiek zapomina, jak to było na studiach, jak wybierało się temat pracy, jak się biegało po bibliotekach w poszukiwaniach czegokolwiek...
    powodzenia..
    i napisz, jak ostatecznie będzie brzmiał Twój temat..
    ps. ja najpierw wiedziałam kogo będę badała (jaki wiek) i w jakiej sprawie, a sam temat pracy kształtował się stopniowo i ciągle się zmieniał, stale był modyfikowany.
    Najważniejsze więc, byś wybrała pewne zagadnienie, a temat sam jakoś się stworzy... Nam nasza promotorka pomagała w "sensownym ułożeniu tematu".. my mówiłyśmy na czym nam zależy, co nas interesuje, a ona układała temat, żeby "jakoś brzmiał".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.