Próbny egzamin z Operonem 2011/2012. Wasze o...

Komentarze do artykułu

Próbny egzamin z Operonem 2011/2012. Wasze odpowiedzi i komentarze do historii, wosu i języka polskiego (część humanistyczna).

Pierwsze próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem (historia i wos, język polski) już za trzecioklasistami. Tym razem nie było już takiego stresu jak tydzień temu. Raczej zmęczenie i ciekawość, czy próbny egzamin gimnazjalny z Operonem będzie podobny to tego przygotowanego przez CKE.

 • drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
 • drzewko odwrotne
 • Historia była taka sobie, w sumie łatwa dla tego, kto ma dobrą pamięć, bo większość pytań pochodziła ze średniowiecza :P Z WOSem trochę gorzej, zaczynaliśmy przygodę z tym przedmiotem dopiero w 2klasie gimnazjum i były rzeczy których jeszcze nie przerabialiśmy. Np. mniejszości etniczne. Jeżeli chodzi o polski to zadania zamknięte były łatwe, ale otwarte dość trudne. Najwięcej osób miało problem z napisaniem dedykacji, bo nikt nas tego nie uczył. Na szczęście temat rozprawki banalny. :)
  • 14.12.11, 13:24 Odpowiedz
   a jaki był temat rozprawki jeśli można wiedzieć :) ?
  • 14.12.11, 13:32 Odpowiedz
   1.Historia , WOS - niektóre rzeczy w ogóle nie przerabiane .
   2.Polski - Rozprawka dobra , Otwarte zadania - bardzo trudne .
   • 14.12.11, 16:45 Odpowiedz
    Egzamin był łatwiejszy niż sądziłam. Historia, fakt - samo średniowiecze, ale jeśli ktoś powtarzając skupiał się na tym (jak ja xD), to proste. WOS było WSZYSTKO, to, co przerabiało się - a przynajmniej moja szkoła. Tyle że to było w II klasie, więc jak się nie powtarzało, to się nie pamięta. Ale ja wszystko dobrze z tego mam ;p
    Polski - zamknięte prościzna. Otwarte pół na pół, a z rozprawki jestem dumna :D temat dotyczył czegoś takiego, że marzenia, choć nierealne, to mobilizują do realizowania pragnień czy coś takiego. Przykłady z historii i literatury. Dobre ;)
    Czekam na wyniki oraz część matematyczno-przyrodniczą. To będzie masakra !

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anulujZaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.