Dodaj do ulubionych

e-learning

09.08.12, 13:06
Jak w temacie. Ktoś z was spotkał się z taką formą kształcenia? ja właśnie zaczynam w tym roku. podzielcie się doświadczeniami
Edytor zaawansowany
  • tupecnjusz 10.08.12, 11:19
    Miałam kilka razy do czynienia z taką formą podczas studiów. Przy niektórych przedmiotach e-learning był bardziej efektywny niż wykład czy normalne ćwiczenia. Wiele zależy od Ciebie jak bardzo chcesz zgłębiać dany temat. Z dobrze przygotowanego e-learningu na pewno warto skorzystać:)
  • wizytowa_kata 17.08.12, 10:01
    Dla mnie e-learnig to w ogóle super rozwiązanie, a w szczególności gdy ktoś pracuje. U mnie nie było takiej opcji żeby zacząć studia normalnym trybem, tym bardziej że praca to jedno a rodzina drugie. A do awansu zawodowego musiałam zrobić mgr i jeszcze rok i będzie koniec, a nauka online bardzo mi pasuje, a generalnie to zrobiłam pedagodikę na puw.pl.
  • blade500 13.08.12, 10:18
    Znaczy powiem Ci tak , że e-learningi mają przeróżną postać. Ja osobiście wole taką formę kształcenia , ponieważ w bardzo wielu przypadkach jest tam lepiej i prościej wytłumaczone niż by to zrobił wykładowca. Wykładowcy często mówią szybko , niezrozumiale i myślą że jest to na tyle łatwe , że nie ma sensu mówić wolniej i tego powtarzać. A potem 95 % osób nie zdaje egzaminu. Zależy kto e-learning robi. Ja przed egzaminem ze statystyki nie umiałem nic bo miałem takiego wykładowcę , że nie umiał wytłumaczyć ... przed egzaminem znajomy polecił mi stronkę

statystyka.cba.pl/

i egzamin zdałem. 95 % studentów nie zdało . Gdy poleciłem stronkę znaczna większość zdała. Wniosek jest jeden. e-learningi są lepsze niż wykładowca bo są bardziej zrozumiałe i proste.

• kwiecia84 14.08.12, 08:42
    zaczynam mniej skomplikowany kierunek - edukacje przedszkolna i wczesnoszkolną z logopedią. jeszcze jedno - studiowaliście na państwowej czy prywatnej uczelni?
  • tasiemczyk 12.09.12, 12:37
    Firma Familo prowadzi szkolenia on-line od pewnego czasu i się doskonale sprawdzają. Przy obecnych możliwościach technicznych uważam, że e-learning jesz doskonałym sposobem cięcia kosztów edukacji.

--
    Jeśli interesują Cię:
    - tańsze zakupy rzeczy codziennego użytku (np. żywność)
    - najlepsze marki
    - darmowa dostawa do domu
  • tasiemczyk 13.09.12, 22:17
    Służę pomocą!
    Już pracuję nad tą ankietą :)
    --
    Jeśli interesują Cię:
    - najlepsze marki
  • tasiemczyk 16.09.12, 14:03
    Nie tylko nauka języka w e-learning'u jest skuteczna i godna polecenia. W necie jest np coraz więcej szkoleń (nawet darmowych) z dziedziny biznesu czy samorozwoju

--
    Jeśli interesują Cię:
    - najlepsze marki
  • nauczyciel45 19.05.15, 13:12
    Korzystałam z e-learningowych kursów prowadzonych przez Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i jestem bardzo zadowolona. Szybko, sprawnie, bardzo przydatne filmy. Tak nauczyłam się Prezi i Gimpa. Polecam www.ocdn.pl
  • tasiemczyk 17.09.12, 22:54
    Zależy wiesz. Moim zdaniem np w biznesie (to mnie głównie interesuje) e-learning jest na tyle rozwinięty, że wiele szkoleń jest za darmo. I są to naprawdę wartościowe rzeczy. Często jest wprawdzie tak, że darmo jest pewien wstęp, a kontynuacja i rozwinięcie tematu jest płatne. Ale nawet uczestniczenie w tym "wstępie" się opłaca, bo daje więcej niż inne źródła wiedzy.
    Ale to oczywiście zależy. Są uznane szkoły i podmioty edukacyjne. Są znani trenerzy. I w takie firmy zawsze się opłaca zainwestować. Ale jak w każdej dziedzinie także w e-learning'u można się naciąć. Dlatego aby nie tracić czasu i pieniędzy podstawa to znajomość rynku w swojej dzidzinie (lub nawet mikrodziedzinie).
    Widzę też drugi wątek. Mianowicie szkolenie wprawdzie płatne, ale przez jakieś tam podmioty\instytucje. Typu EU, PUP lub cokolwiek innego.

--
    Jeśli interesują Cię:
    - najlepsze marki
  • maltenka 19.09.12, 12:14
    ja sama zrobiłam swojego magistra na PUW (Polski Uniwersytet Wirtualny) i w porównaniu do moich znajomych, którzy robili drugi stopień na "normalnej"uczelni nie ma żadnej różnicy a może nawet i ja sama miałam trochę więcej pracy bo musiałam się sama zmotywować a pewne terminy były po prostu nieprzekładalne (a na państwowych uczelniach przełożyć można praktycznie wszystko :D). uważam, że edukacja on line i wszystkie elearningi są bardzo przyszłościowe. można dzięki nim pracować na pełny etat podczas studiowania - i później konczysz studia ale masz też doświadczenie w pracy.
  • meluska11 30.09.12, 18:59
    A można się tam jeszcze zapisać czy już po rekrutacji?
  • sawqeluna 09.11.12, 14:38
    takie szkolenia często są opłacane ze środków UE
    --
    Widziałeś Yeti? A coś jeszcze?
  • mlech89 15.11.12, 09:44
    Pomysł ogólnie bardzo fajny jednak jak ja mialam taka forme nauczania nie bylo to jeszcze dokladnie dopracowane i momentami troszke uciazliwe:/
    ale ogolnie trzeba isc do przodu rozwijac sie;) dlatego chcialam przy okazji zapytac choc pewnie jest osobny watek... czytacie w ogole ebooki? czy raczej wolicie tradycyjne formy? ja od jakiegos czasu smigam po serwisach z ebookami i ku mojemu zaskoczeniu coraz wiecej tego jest:) co w sumie jest pocieszajace, jesli moglabym polecic to na poczytaj.to macie naprawde duzo tego w mega niskich cenach:) pozdrawiam
  • user0001 01.12.12, 16:26
    Odbywałem szkolenie BHP w formie e-learningu. Myślę, że jest to świetne rozwiązanie dla pracowników biurowych.

Zamiast narzuconej godziny szkolenia mogłem zaczekać do okresu w miesiącu w którym zawsze jest mniejsza ilość pracy i wtedy przerobić materiał w swoim tempie. Nie byłem zmuszony do zasypiania w trakcie ciągłych 5 godziny nudnego wykładu, zamiast tego przez cały tydzień przeznaczałem około godziny na przyswojenie informacji z każdego z działów.

Teoretycznie mógłbym tą samą wiedzę przyswoić z książki, ale e-learning daje pracodawcy możliwość skontrolowania i udokumentowania postępów pracownika, co jest ważne w przypadku szkoleń obowiązkowych.

Korzystałem także z kursów e-learningowych oferowanych przez firmę Sun studentom, szkolenia te pozwalały na pobieżne zapoznanie się z technologiami tej firmy. Tą samą wiedzę mógłbym przyswoić z książek. Tak naprawdę to później sięgałem do książek by poznać szczegóły, ale forma e-learningu pozwalała na spłycenie tematu, tak by pokazać ogólny zamysł technologi zanim student na własną rękę zagłębił się (lub zagubił się) w szczegółach implementacji.

Nie wyobrażam sobie nauki języka obcego w formie e-learningu. Nauka fonetyki bez żywego nauczyciela który może na bieżąco korygować błędy wydaje mi się bezsensowna.
  • twinguy 29.03.16, 12:27
    w Polsce e-learning jest jeszcze nie do końca zrozumiały dla wielu uzytkwoników,bardziej firmy rozumieją jego dobre strony.Jest to wygodna i przyjemna forma edukacji przez neta,ale jak wiemy nie wszyscy preferują tego typu formę.Ja ucze i szlifuję swój angielski już 3 rok i najlepiej chyba korzystac z pro lektora 1na1,jednakże e-learning pozwolił mi swobodnie po pracy usiasc i uczyc sie z fajnych filmów z lektorami,teksatmi,grami etc,napewno warto zakupic taki pakiet aby zwiekszyc swobode mówienia.Jednakże na rynku jest sporo bubli wiec trzeba poczytac opinie i wiedziec co sie kupuje bo mozna trafic na oszusta.Kurs online który mam sbrawdzony to Bell's innowacyjną platformę do nauki tylko w internecie,polecam i daje linka : www.bellsenglishcourse.pl/
  • indekswkieszeni 28.08.18, 12:25
    Nasze doświadczenie to dokładnie 7 lat. Opisaliśmy e-learning w naszym artykule: indekswkieszeni.pl/e-learning-przygotowania-do-olimpiad/ . Zapraszamy!
  • arlam_28 05.10.18, 10:00
    Ja uczę się angielskiego prywatnie w łódzkim Berlitz za pomocą metody CyberTeachers :) Lekcje prowadzone są na platformie, gdzie mam założone specjalne konto z dostosowanym do potrzeb materiałem. Fajnie, bo w tygodniu jest możliwość konsultacji z coachem w ciągu całej doby. Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy prowadzą zabiegany tryb życia.
  • miranna1 07.06.19, 10:07
    Zgadzam się! Firma w której pracuje bardzo dba o nasz rozwój, co czasem traktuje jako coś wspaniałego, a czasem nie. Mam swoje obowiązki poza pracą- dom, dzieci, daje też prywatnych lekcji angielskiego. Mój grafik jest nieźle zapchany, więc kiedy dowiedziałam się o kolejnym szkoleniu w formie E-LEARNIGU zdenerwowałam się. Wiedziałam, że w pracy nie będę miała jak się na nim skupić, a poza nią tym bardziej. Miło się zaskoczyłam kiedy pierwszy raz włączyłam szkolenie od Meritum 😊 Było przygotowane w fajny, lekki sposób. Dzięki tej przyjemnej formie mogłam zajmować się jednocześnie szkoleniem i dodatkowymi sprawami. Dla przykładu- czasem gotując obiad włączałam sobie na laptopie szkolenie i słuchałam Pani avatarki 😊

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.