Dodaj do ulubionych

Co po liceum? Szkoła policealna czy studia?

04.09.12, 13:39
Cześć! No właśnie, co wybrać? Osobiście przymierzam się do szkoły policealnej. Zupełnie nie wiem jakie podjąć studia a nie chciałabym siedzieć i nic nie robić. Oczywiście, poza pracą :)
Macie jakieś propozycje? Myślę o 3 szkołach: Cosinus, Żak, AP Edukacja. Skłaniam się ku AP Edukacji, ale nie jestem na 100% pewna. Z góry dzięki za podpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • 19martusia91 05.09.12, 13:37
    Ukończyłam szkołę Żak w Łodzi i mam tytuł technika - to super sprawa - po szkole szybko zdobyłam fajny zawód a teraz spokojnie kończę sobie studia i mam pracę - przeczytałam gdzieś ostatnio, że po wieloletniej zapaści, kiedy to szkolnictwo zawodowe zostało niemal zapomniane, a wiele szkół z tego poziomu edukacji zlikwidowano, następuje renesans takiego typu kształcenia. Powód jest prosty: tak zwany konkretny zawód daje większą szansę na zatrudnienie, niż ukończenie większości kierunków uczelnianych. Warunkiem jest, oczywiście, dopasowanie kierunków kształcenia i liczby absolwentów do potrzeb rynku. Dlatego polecam szkoły policealne Żak :)
  • krypola 06.09.12, 17:48
    Postaw na konkretny zawód. Idą trudne czasy, dobrze mieć fach w ręku.
  • applejacob 14.09.12, 12:48
    a no właśnie. Fach w rękach. Trudne czasy. Niestety tak to teraz wygląda. Nie chodzi nawet o to, że papierek teraz się mniej liczy. Moim zdaniem kwestia polega na doświadczeniu i praktycznej stronie nauki. Pracodawcy już nie patrzą tak często na ukończoną uczelnię. Wszystko się zmienia.
  • paapajaa 20.09.12, 22:28
    Ja zdecydowanie chcę iść póki co do szkoły policealnej. Poziom jest naprawdę wysoki, a ceny nie tak horrendalne jak na studiach. Szukam ciekawych zajęć z dietetyki, może ktoś poleci jakąś szkołę? Tylko zależy mi na tym żeby nie było bardzo drogo. Dzięki
  • ekspertkana6 03.10.12, 17:01
    Najważniejsze jest chyba to jak dużo chcesz się uczyć.
    Studia dzienne wymagają duuużo czasu i zaangażowania, ciężkie egazminy - kucie, kucie, kucie. Ale masz teoretycznie mega papier, czyli dyplom ukończenia studiów wyższych. A teraz nawet sekretarka musi mieć studia wyższe.
    Szkoła policealna to jakby wstęp do wiedzy. Daje pewne podstawy, ogólny pogląd na temat tego co w trawie piszczy. Jeśli Ci się spodoba, możesz iść potem dalej w tym kierunku. (np. na informatyce uczyli mnie jak się robi animacje we Flashu, ale o oprogramowaniu animacji musiałam się sama douczyć)
    Polecam studia, ale jesli tego nie czujesz, wybierz szkołę policealną i zobacz czy to Ci odpowiada. Zawsze możesz zmienić tą szkołę :)
  • puenta7 30.07.15, 03:25
    Powiem tak-gadanie w stylu idź na studia, bo nawet sekretarka musi mieć magistra nie przemawia do ludzi. Teraz są potrzebni fachowcy np. elektryk, mechanik samochodowy. A co-magister filozofii będzie pracować jako elektryk, bo przecież każdy może mieć magistra? Kiedyś był taki podział, że większość osób szła do zawodówki, a mała liczba osób szła na studia i każdy miał pracę w wyuczonym zawodzie. Teraz jest łatwiejszy dostęp do studiów, bo są prywatne uczelnie itp. A później magister zarządzania czy magister pedagogiki siedzi na kasie w Biedronce. Powiem tak-po co każdy ma sie męczyć ze studiami? Część osób nadaje się do pracy fizycznej. Poza tym człowiek idzie np. do szkoły policealnej na elektryka, po 2 latach ma dyplom, idzie do pracy i w międzyczasie robi szkolenia, odbiera dodatkowe uprawnienia itp., a inna osoba siedzi 5 lat na studiach i ma goły dyplom. Poza tym studia to masa teorii, a później trzeba uczyć się zawodu. Poza tym istnieją przypadki, gdzie ludzie szli na studia, bo przecież tak wypada, bo każdy ma magistra itp., a później taka osoba idzie uczyć się na murarza i ma 5 lat w plecy, a przez ten czas można było pracować.
  • makowapanienka06 31.10.12, 14:58
    No i decyzja zapadła. Zdecydowałam się na AP Edukację. Wiele osób polecało mi tę szkołę, przejrzałam dokładnie ich ofertę, poszłam do oddziału o wszystko się zapytałam i Panie w sekretariacie były bardzo miłe. Naprawdę wszystko było jak należy. Dzięki za wasze opinie. Pomogliście mi :)
  • fishionelka 02.11.12, 12:14
    makowapanienka06 napisała:

> Cześć! No właśnie, co wybrać? Osobiście przymierzam się do szkoły policealnej.
    > Zupełnie nie wiem jakie podjąć studia a nie chciałabym siedzieć i nic nie robić
    > . Oczywiście, poza pracą :)
    > Macie jakieś propozycje? Myślę o 3 szkołach: Cosinus, Żak, AP Edukacja. Skłania
    > m się ku AP Edukacji, ale nie jestem na 100% pewna. Z góry dzięki za podpowiedz
    > i.

Źle się do tego zabierasz. Powinnaś określić, jakie zawody Cię interesują, z czym sobie radzisz, do czego się nadajesz. Ty o niczym takim nie wspominasz. Zaczynasz od wypisania wszystkich szkół, które znasz. Mamy Ci wylosować zawód? Technik budowy okrętów może?
    --
    o maturze, studiach i pracy
    maturrra.blogspot.com
  • gumolgt 19.11.12, 18:17
    ja myślę że jednak studia to studia, większy prestiż i (wydaje mi się) więcej możliwości po ukończeniu.
  • koralowiec67 20.11.12, 13:29
    Szkoła policealna jest dobrym rozwiązaniem jeżeli nie wiesz, co chcesz tak naprawdę robić. Może Cię ukierunkować i pomóc w podjęciu decyzji co do studiów.
  • applejacob 28.11.12, 12:27
    no właśnie też mi się tak wydaje, że to mi pomoże. Zdecydowałam się na technika reklamy w AP Edukacja. Póki co jestem zadowolona. Zobaczymy co będzie dalej :) Dzięki wszystkim za pomoc.
  • puenta7 30.07.15, 03:33
    Co wy tak upieracie sie przy studiach? Teraz są potrzebni zwykli robotnicy jak elektryk, murarz, dekarz itp. Tego nie da się nauczyć na studiach. Nie każdy musi być magistrem. Teraz są potrzebne osoby po zawodówkach, kursach itp.
  • miastowy-mateusz 29.08.14, 16:52
    Jasne że Studia - polecam Wszechnicę Polską w Warszawie.
  • miastowy-mateusz 28.10.14, 10:03
    zdecydowanie uczelnia wyższa, ja polecam Wszechnice Polską - szeroki wybór kierunków, ciekawa atmosfera, bardzo ciekawe konwersacje z doświadczonymi wykładowcami, zajęcia naprawdę nie są nudne, ja się cieszę podjęta decyzja.
  • max579 24.11.14, 21:32
    Zdecydowanie idź na studia na Wszechnicę Polską to najlepsza niepubliczna uczelnia w Warszawie:)
  • masseytruth 16.12.14, 12:42
    It all depends on where you want to be and how quickly you want to get there. Some people have life plans started before freshman year while others are still at the planning stage a year after high school. No one way is the right way because every choice means sacrifice and every path leads to more than one destination. This custom essay writing service(american-writers.org/) will help you to write your future writing works.
  • mariolawws 29.05.15, 12:24
    Ja początkowo myślałam o tym żeby iść do technikum. Ale sprawy potoczyły się tak, że wyjechałam do pracy do Anglii, a potem jak już miałam pieniądze to zdecydowałam się na pryatną uczelnię niedaleko mojego miasta ? wybrałam Pedagogikę na WSGE w Józefowie. Jak na razie nie żałuję, zajęcia są różnorodne a prowadzący starają się prowadzić je w interesujący sposób. Wydaje mi się, że gdybym drugi raz miała wybierać to dokonałabym tego samego wyboru.
  • aisha435 29.06.15, 22:37
    Wszystko zależy od tego co chcesz później robić i jakie masz umiejętności, ale lepiej jednak moim zdaniem mimo wszystko zamiast szkoły policealnej wybrać studia. Zawsze po ukończonych studiach będziesz mieć więcej możliwości. Ja tak zrobiłam i nie żałuję. Studiowałam zaocznie pedagogikę na Górnośląskiej WSP w Mysłowicach, którą mogę śmiało polecić. Oprócz tego pracowałam. Zdobyłam najpierw tytuł licencjata, później tytuł magistra, no i pracując doświadczenie zawodowe. Po 5 latach miałam tytuł magistra, bogate CV i ze znalezieniem dobrej pracy problemów nie miałam. Fakt faktem trzeba było trochę włożyć wysiłku, zwłaszcza podczas sesji, momentami nie było zbyt wiele czasu, ale opłaciło się.
  • puenta7 30.07.15, 03:30
    Powiedz mi, czy jak ktoś chce być hydraulikiem, to musi iść na studia? Część osób woli pracę fizyczną typu elektryk, hydraulik, fryzjerka, murarz, dekarz. Nie każdy musi być panią magister siedzącą za biurkiem. Pracownicy fizyczni też są potrzebni. Chyba nie myślicie, że ktoś po doktoracie czy habilitacji będzie pracować jako murarz czy dekarz? A takie osoby też są potrzebne
  • balbinkaa33 29.07.15, 13:24
    policealka nie jest zła, większość ma taki sam program, trzeba patrzeć na ceny, ja na początku wybrałam TEB, było fajnie, ale czesne było jak dla mnie dość wysokie, po roku poszłam do Omegi i miałam dokładnie to samo za darmo
  • telimenaaa 01.09.15, 21:00
    Byłam w Teb na fryzjerstwie i nie polecam, choć w sumie może to zależy od kierunku, nie wiem. Według mnie szkoły policealne to strata czasu, lepiej zrobić kurs albo zdecydować się na studia. Zdrowie publiczne to ciekawy kierunek, na WSEIZ jest dostępny - www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ekologii/zdrowie-publiczne - to dobra uczelnia niepubliczna, w ofercie dydaktycznej mają też budownictwo, inżynierię produkcji, mechanikę i budowę maszyn, ochronę środowiska oraz kilka kierunków artystycznych - projektowanie mody, projektowanie biżuterii.
  • dalszanauka 16.11.15, 11:59
    Jaką szkołę policealną można rozpocząć w skarżysku Ktoś coś poleca?
  • adransm 18.11.15, 15:00
    Najlepiej sprawdzić w perspektywach rozwoju jakie zawody przyniosą największy zysk.
  • deltaedukacja 27.01.16, 13:31
    Zdobądź wykształcenie i zawód za DARMO!
    Bez żadnych ukrytych kosztów!
    Gwarancja bezpłatności na umowie!
    Zapisz się do DELTA EDUKACJA!
    DELTA EDUKACJA zaprasza!
    Warto zdobyć zawód za darmo
    DELTA EDUKACJA
    Zapraszam do Szkoły Delta Edukacja na kierunki takie jak:
    Technik Rachunkowości
    Technik Weterynrarii
    Florysta
    Technik Administracji
    Technik Usług Kosmetycznych!
    I wiele innych...
    Zapraszamy do sekretariatu na ul. Szewską 17/1 w Krakowie
    lub prosimy kontaktować się telefonicznie 798149906!
    Zdobądź wykształcenie za damo!
    Zainwestuj w siebie!
  • moniamonia111 19.03.16, 11:02
    Polecam szkołę Deltę! chodzę do oddziału we Wrocławiu na technika weterynarii. Mamy zajęcia praktyczne w terenie, jeździmy do różnych przypadków co jest naprawdę super, bo po co sucha teoria? :) Polecam szkołę i ten kierunek!
  • mrpisanko 21.03.16, 11:43
    A ja zdecydowałam się na Akademię Sukcesu,nauka w trybie weekendowym,dobry poziom nauczania, fajni wykładowcy,w centrum.Można sobie zrobić fajny i szybki kurs;-)Pomyślcie ,bo warto mieć skończony fakultet a naprawdę jest w czym wybierać.
  • majka878 13.04.16, 16:00
    Ja wybrałam Novą, skończyłam 2 letniego technika usług kosmetycznych, znajomi polecili mi ten kierunek i naprawdę nie żałuje. Sale świetnie wyposażone, w centrum miasta, nauka w weekendy no i rewelacyjna kadra dydaktyczna. Polecam w 100%!
  • wpisz_login_kurcze 02.08.16, 15:32
    A może Sukces Edukacja ? Ja np chodze do Sukcesu na kierunek florysta :-) jest za darmo i mamy dużo zajęć praktycznych, nauczyciele są wyrozumiali i jak któraś z nas ma jakiś problem to z chęcią tłumaczą jeszcze raz
  • mrpisanko 23.08.16, 17:17
    Akademia Sukcesu teraz mają ciekawa ofertę sprawdźcie sami as.edu.pl/bialystok
  • jakwporachrokuvivaldiego 02.08.16, 15:39
    Policealne są spoko, ja w sumie byłam w dwóch takich szkołach, ale milej wspominam Sukces Edukację, bo w miarę sprawnie to wszystko tam poszło :-) polecam technika weterynarii !
  • tessora 02.08.16, 19:26
    Odradzam AP Edukację. Od wielu miesięcy nie wypłaca wynagrodzeń nauczycielom. Nauczyciele się zwalniają.
  • gniesia90 26.09.16, 17:35
    Nie czekaj, zrób MEGA KROK w przyszłość i zapisz się już dziś!
    DELTA Edukacja jest szkołą policealną kształcącą słuchaczy na wielu różnorodnych kierunkach nauczania.
    Prowadzimy ciekawe i popularne na rynku pracy kierunki bezpłatne, m.in. :
    BHP, technik drogownictwa, Administracja, Kosmetyka, Asystent Osoby Niepełnosprawnej, Rachunkowość, Turystyka wiejska, Informatyka, Florysta, Weterynaria.
    Zajęcia na w/w wymienionych kierunkach odbywają się w systemie zaocznym- co dwa tygodnie, w soboty i niedziele.
    Kierunki te są w 100% bezpłatne, bez dodatkowych oraz ukrytych opłat.
    Pozostałe kierunki oferujemy w bardzo konkurencyjnych cenach, są to m.in.: architektura wnętrz, filologia angielska/niemiecka, specjalista do spraw kadr i płac, farmaceuta
    U nas NIE płaci się za:
     zapis
     legitymacje
     indeks
     poprawki
     sesję egzaminacyjną
     przeniesienie na inny kierunek
     egzamin końcowy ( by uzyskać tytuł np. technik administracji)
     zaświadczenia o kształceniu oraz zaświadczenia do ZUS-u
    Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.
    Dla osób pragnących zdobyć wykształcenie średnie proponujemy darmową naukę w Liceum Ogólnokształcącym (na podbudowie szkoły podstawowej, gimnazjum lub po szkole zawodowej od 3 semestru), wystarczy mieć ukończone 16 lat!
    Szczegółowe informacje i pełną ofertę otrzymają Państwo pod nr tel. 798 150 146, 798 150 207,www.delta-edu.pl lub w biurze pod adresem Kuźnicza 10, Wrocław.
    Biuro jest czynne codziennie od 9.00 – 18.00, soboty od 8.00 – 15.00.
  • sandflower5 28.09.16, 21:07
    WSE właśnie wypuściło nową ofertę rekrutacyjną www.wse.krakow.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka