Dodaj do ulubionych

komercja w szkole...

30.11.19, 14:17
tak się zastanawiam dlaczego szkoła unika wynajmu/organizowania zajęć dodatkowych
czy lepiej jak sale, baseny boiska stoją puste? nie ma kasy na organizowanie SKS dla dzieciaków ale też szkoła nie chce zarobić. a i szkoła nie ma oporów by oczekiwać by rodzice coś zrobili w ramach czynu społecznego czy złożyli się na coś.

i jeszcze taka dziwna sytuacja - ja rozumiem ze przy skali obecnej biurokracji pani dyrektor może nie mieć sił i czasu na to ale z drugiej strony urządza pogadankę z rodzicami by zakazywali dzieciom kupować w sklepiku szkolnym lizaki zamiast sama to załatwić z ajentem.
czyli tak jakby tam gdzie jej pasuje komercja to na wiele pozwala i generalnie olewa bezpieczeństwo dzieci - tam gdzie komercja mogła by służyć szkole i lokalnej społeczności to nie - woli wszystko pozamykać.

a z tego co rozmawiam z znajomymi to w większości szkół tak jest. jak ktoś ma "siłę przebicia" to jeszcze coś wynajmie jak nie to albo ceny zaporowe albo piętrzenie innych trudności.
Obserwuj wątek
  • adamwarszowski Re: komercja w szkole... 07.12.19, 23:24
   Wydaje mi się że jeśli szkoła jest publiczna to podatnik płaci za jej majątek i powinna być dostępna jej sala bezpłatnie dla obywateli zorganizowanych a nie dodatkowo płatna bo już płacili na to w podatkach. Dyrekcja szkół bardzo często myśli że to ich własność prywatna.

   --
   Serwis infomiasto.eu - Artykuły | Filmy | Rozmowy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka