Dodaj do ulubionych

jaki profil??

13.05.06, 22:04
Jesli nie wiem co chce robić w przyszlości to jak mam wybrać profil do
liceum?? Test zainteresowań pokazuje mi, że mam takie podobne wyniki z
różnych dziedzin i trudo okreslić ku czemu sie sklaniam. Co sądzicie??
Edytor zaawansowany
  • aluisak 14.05.06, 00:02
    Jesli chcesz miec wiecej przedmiotow humanistycznych jak polski czy historia to
    wybierz ten profil, a jesli nie meczy Cie biologia i chemia czy matma to idz w
    tym kierunku. Tak naprawde liceum to przygotowanie do tego, co chcesz robic w
    zyciu, a jak sama nazwa wskazuje liceum ogolnoksztaucace przygotowuje Cie
    ogolnie ze wszystkiego, z tym, ze w wybranym profilu klasy masz wiecej danych
    przedmiotow, ale to tak naprawde nic nei zmienia. Ogolnie moi znajomi wyszli z
    zalozenia, ze jak nei wiedza co robic, to ida do sportowej klasy, tam wszystkigo
    jest w ograniczonych ilosciach a wfu wcale nei jest w nadmiarze. Pozdrawiam.
  • danuta49 14.05.06, 13:17
    Takie rzecz jak matematyka i jezyki sa kluczowe dla dalszej edukacji w wielu
    dziedzinach , a jesli ich nie nauczysz sie porzadnie w liceum to nie nauczysz
    sie ich porzadnie nigdy!!!
  • aga_ta85 14.05.06, 13:53
    Matematyka nie zawsze sie przydaje!
  • robertrobert2 14.05.06, 22:25
    motorem świata są przedmioty ścisłe u nas decydenci to zrozumieją z opóżnieniem
    (jak zwykle) ale może do trego czasu szkołę skończysz
    pozdrowienia i powodzenia
  • danuta49 14.05.06, 22:52
    A jak skończysz szkołę i się okaże, że matematyka jest Ci potrzebna, będzie za
    późno.Nie mówię już o językach obcych, bo one nawet fryzjerce mogą być
    potrzebne!!!
  • aluisak 14.05.06, 23:03
    Matma tak czy tak bedzie na maturze obowiazkowa predzej czy pozniej. Jednak
    wydaje mi sie, ze jest to beznadziejny pomysl. Zgadzam sie, matma jest potrzebna
    i przydatna w zyciu, jednak maturalny poziom matmy jest bardzo wysoki i nie
    sposob przyogtowac sie do niego poprzez sama nauke w liceum. Z reszta nie kazdy
    ma talent do liczb, tak jak chocby ja, poradzilam sobie w liceum jednak wymagalo
    to ode mnie duuuuzo pracy... Humanisci maja trudniej w zyciu, faktycznie umysly
    scisle sa bardziej potrzene swiatu, wiec jesli nei sprawia Ci problemu matma,
    rozumiesz ja i potrafisz sie jej nauczyc, to wybieraj ten kierunek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka