Dodaj do ulubionych

25 lat na karku a ja chce podjąć studia dzienne...

13.06.07, 20:11
Witam.

Mam 25 lat, za sobą prace bardziej lub mniej poważne. Planuję podjęcie studiów dziennych, jako że żyje w przekonaniu, iż studia zaoczne nie dadzą mi odpowiednich możliwości na znalezienie sensownej pracy. Studia zamierzam podjąć w przyszłym roku. Tak więc mam rok na przygotowanie się do egzaminów. Interesuje mnie inżynieria, tak więc matematykę będę musiał na nowo oswajać...

Drodzy forumowicze, obiektywnie co o tym sądzicie? Czy już nie jest zbyt późno na studia w moim przypadku?

Proszę o konstruktywne wypowiedzi. Dodam, że znajomi parskają śmiechem gdy mówię o moich niedalekich planach.
Edytor zaawansowany
  • black_nebula 13.06.07, 23:23
    Na naukę nigdy nie jest za późno! Jeśli masz możliwości finansowe do podjęcia studiów dziennych to zrób to bez wahania! Ja na pierwszym roku miałam osoby zbliżające się do trzydziestki i radzące sobie wcale nie gorzej niż 19letnia reszta studentów :-)
    Życzę powodzenia!
  • maximus1982 14.06.07, 00:52
    Nie dziękuję, aby nie zapeszyć:)
    A dziękuję za słowa otuchy...
  • belferka33 14.06.07, 10:15
    Nigdy nie jest za późno. Jak najbardziej jestem za - sama teraz skończyłam 3
    fakultet na politechnice, a mam 10 lat więcej od Ciebie. Jak się chce, to się
    może ; )
    Życzę powodzenia i wytrwałości!
    --
    Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty ; )
  • magdalena_bruxa 15.06.07, 14:35
    Ja majac lat 20 podjelam studia dzienne za granica,niestety bylam zobligowana
    wrocic do kraju po 1 roku. Dlugo zalowalam zwlaszcza, ze we Francji studia to
    bajka ( polecam ). W zeszlym roku uparcie twierdzialm, ze tylko dzienne po czym
    sie przejechalam, poniewaz nie zostalam przyjeta na dzienna fil. fr.tam gdzie
    chcialam ( pomimo, ze po francusku mowie bardzo dobrze i egzamin tez mi podzedl
    calkiem calkiem). Niczego w zyciu nie bylam tak pewna jak tego, ze sie dostane
    ...a tu zonk. Po tym swiadomie zrezygnowalam ze studiow dziennych. Na pewno nie
    bede na nie zdawac. Jestem mloda (23 l) mam prace ktora lubie i ktora daje mi
    mozliwosci awansu, ale nie czuje sie na silach znosic fochow niektorych
    wykladowcow, czekac w kolejkach kilometrowych w smierdzacych korytarzach w
    scisku bo byc moze prof pozwoli mi cos zdawac jak bedzie miec humor. I jest tez
    kwestia pieniedzy, jesli masz to OK. Studia dzienne to, jakby nie bylo, droga
    impreza, jezeli chce sie robic cos poza wegetacja. Pozdrawiam i 3mam kciuki
  • chelsea_champion 15.06.07, 15:34
    No z ta wegetaja to przesadzasz.

Ja studiowalam fil. angielska dziennie i pracowalam jednoczesnie w szkole
    (pelen etat). Takze dla chcacego nic trudnego!!!

Do autora: Kolega nie martw sie. Ja mam 26 lat, skonczylam 2 kierunki, ale za
    rok chce zaczac nowe studia...na obczyznie:)) Takze glowa do gory...na nauke
    nigdy nie jest za pozno:)
  • magdalena_bruxa 16.06.07, 16:32

>
    > Ja studiowalam fil. angielska dziennie i pracowalam jednoczesnie w szkole
    > (pelen etat). Takze dla chcacego nic trudnego!!!
    Wlasnie zalezy co sie studiuje i na ktorym roku. Z reguly na 4 juz mozna podjac
    prace, ale nie mow mi, ze od 1 roku anglistyki na uniwerku sobie pracowales na
    pelny etat. Grafik jest tak ulozony, ze sie nie da. Chyba ze w nocy ta praca,
    tylko ciekawe jakie szkoly sa otwarte w nocy.
  • chelsea_champion 18.06.07, 23:32
    Ale spokojnie, po co się unosić od razu??

Nigdzie nie napisłam, że pracowałam od 1 roku, więc proszę nie dopisywać swojej
    ideologii!! Pracowałam od 2, a grafik można sobie tak ułożyć, że wszystko się
    da!

Off topic
  • rama24 19.06.07, 19:12
    I co,ze 25!U nas jest facet,co zaczynal majac35!Ja jestem na 2 roku-24 lata!
    Kasa wiadomo.....ale lacza kol.prace i stud.zaoczne!Polecam zaoczne,jesli
    utrzymujesz sie sam.Nie jestes zbyt stary na studia,raczej na tryb dzienny!
    Przyjaciele powinni wspierac,jesli sie smieja.......to trzeba ich wymienic!Na
    uczelni poznasz nowych wartosciowych ludzi!
  • maximus1982 16.06.07, 12:10
    Dla sprostowania tematu, otóż z kasą może nie być różowo. W zamyśle mam wyjazdy na zachód lipiec-październik. I tak każdego roku, ponieważ w kwesti utrzymania muszę liczyć tylko na siebie. Choc z drugiej strony zastanawiam się, czy nielepiej podjąć studiów zaocznych i pracować. Kiedy szkończę studia będę miał 31lat! To mnie troche przeraża. Aby nikt mi nie powiedział podczas ubiegania się na stanowisko: Pan jest za stary:)
  • magdalena_bruxa 16.06.07, 16:29
    Co do studiow to jesli nie masz za duzo kasy to idz na zaoczne lub wieczorowe i
    do pracy. Lepiej na tym wyjdziesz. I na pewno w systemie 3+2 czyli najpierw
    licencjat. Nie ma co sie rzucac na magisterskie bo cholera wiec co bedzie.
  • dulika 19.06.07, 08:51
    Nikt Ci nic takiego nie powie, pod warunkiem, że oprócz studiów będziesz mógł
    ewentualnemu pracodawcy zaoferować coś jeszcze. Chodzi o to, abyś w
    międzyczasie zrobił sobie tzw. doświadczenie, najlepiej oczywiscie w kierunku,
    który studiujesz, i który - jak mniemam - interesuje Cię i wiążesz z nim
    przyszłość. To nie musi być doświadczenie wynikające ze stałej pracy, mogą to
    być prace wakacyjne, jakieś zlecenia na parę miesięcy, po prostu coś, czym
    zaświadczysz także umiejętności (oprócz zdobytej na studiach wiedzy). Ja tak
    własnie zrobiłam i nie miałam większych problemów ze znalezieniem pracy tuż po
    studiach. W kazdym razie trzymam za Ciebie kciuki :)
  • switonemsi 18.06.07, 15:34
    Studia to jakis niepotrzebny zart. Strata czasu. Samemu mozna sie szybciej
    nauczyc prawie wszystkiego.
    --
    Najlepsza szkoła w Szczecinie!
  • martyna_ajp 20.06.07, 00:50
    Na twoim miejscu poszłabym na studia ale zaoczne
    Każdy wiek ma swoje prawa
  • switonemsi 20.06.07, 13:49
    Studia ogólnie powinny być płatne, a dla osób, które zaczynają naukę później niż
    od razu po maturze, tym bardziej.
    --
    Najlepsza szkoła w Szczecinie!
  • eleni80 22.06.07, 23:06
    nigdy na nic nie jest za późno

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka