AP Edukacja - opinie

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chciałabym zaczerpnąć wiedzy na temat AP Edukacji.. Tylko nie odsyłajcie mnie
    do 'google', bo nie chcę reklam.. Chcę poznać zdania tych, którzy mieli z tą
    szkołą do czynienia :)
    • 10.09.07, 19:42 Odpowiedz
      Widzę, że niedużo się tu dzieje. Mało osób chyba do tej szkoły chodzi, albo nie
      chcą się przyznać;) Najlepiej poczytaj sobie opinie z forum ap edukacji.
      Najszybciej dowiesz się „u źródła” ;)
      • 10.09.07, 21:22 Odpowiedz
        hutcer napisała:

Najlepiej poczytaj sobie opinie z forum ap edukacji.

Rzeczywiście nikt się nie przyznaje,trzeba się wyczekać na odp :) Patrzyłam co
        jest na tym forum, ale nic konkretnego. Same cenniki, kiedy co się zaczyna itd..
        Poza tym nie uważam tego za zbyt wiarygodne, bo oni je moderują..
        • 11.09.07, 11:02 Odpowiedz
          z tego co mi wiadomo apedukacja ma kilka placówek w kraju. Będzie łatwiej jak
          sprecyzujesz która placówka i jaki kierunek cię interesuje. Może wtedy więcej
          osób się wypowie?
          • 11.09.07, 15:24 Odpowiedz
            Może i racja.. Interesuje mnie globalna opinia o szkole i szczegółowe informacje
            dotyczące placówek w Krakowie.. A kierunki, hmm.. fotografia, reklama i
            multimedia, informatyka. Któryś z tych :)
      • 01.07.11, 12:34 Odpowiedz
        Robiłam BHP w AP w Dąbrowie Górniczej i spoko. Ogólnie to kierunek bezpłatny, bezstresowo, nauczyciele też luz także polecam :)
        • 30.10.11, 21:36 Odpowiedz
          Hej. Ja kończyłem fotografię śubną w Krakowie. Trochę teorii, dużo praktyki - można sie czegoś nauczyć. No i certyfikat jest. A cena przystępna. Pozdrawiam. Andrzej.
          • 12.05.12, 19:30 Odpowiedz
            witam, ja też ukończyłam kurs fotografii ślubnej w AP Edukacja w Krakowie i jestem zadowolona z poziomu. Mieliśmy dużo zajęć w plenerze - a kiedy okazało się, że pogoda nie dopisała- nie było problemów z ich przełożeniem na inny termin, co też nie jest bez znaczenia - bo w końcu opłacone zajęcia nam nie przepadły;-)
            zastanawiam się nawet nad kolejnym kursem - myślałam może o nawet o kompozycjach kwiatowych- chyba teraz mają nawet promocję w AP ;-)))
            • 19.06.12, 14:30 Odpowiedz
              Nowe kierunki w AP Edukacji:
              Policealna Szkoła Zawodowa
              asystent kierownika produkcji filmowej/telewizyjnej
              Florysta
              opiekun osoby starszej
              opiekun w domu pomocy społecznej
              opiekunka środowiskowa
              technik drogownictwa
              technik ochrony fizycznej osób i mienia
              technik teleinformatyk
              technik telekomunikacji
              technik transportu drogowego
              technik turystyki wiejskiej
              technik usług pocztowych i finansowych
              technik weterynarii
              technik wiertnik

Policealna Szkoła Medyczna
              nazwa zawodu
              asystentka stomatologiczna
              opiekun medyczny
              higienistka stomatologiczna
              opiekunka dziecięca
              technik elektroniki i informatyki medycznej PSM
              technik masażysta
              technik ortopeda
              technik sterylizacji medycznej

A szkołę polecam kończę już kolejny kierunek i egzaminy na technika zdałam po wyżej 80 procent w całej Polsce są szkoły AP Edukacji teraz jest nabór więc zadzwoń do sekretariatu lub zajrzyj na stronę.Powiem że zaletą jest to że zajęcia są co 2 tygodnie
        • 13.02.13, 14:34 Odpowiedz
          ja się uczyłem jeden semestr przeniosłem się do żaka do będzina i nie żałuję. Podobno teraz przenoszą się do katowic co dla mnie byłoby porażka. Tutaj mam spokój i nie muszę się martwić o nic.
    • 11.09.07, 16:24 Odpowiedz
      Nuka ja się wybieram na fotografię w Poznaniu do AP edukacji bądź do
      Profesji i podobnie jak Ty szukam opinii osób, które uczyły się w
      tych szkołach, ale, że nigdzie nie mogę jej znaleźć to chyba będę
      skłonna ku Profesji. Nie wiem czemu, chyba zrobiła na mnie milsze
      wrażenie przy zapisie niż AP;) Jak się czegoś doszukasz o AP to
      wpisz tu na forum proszę;) Pozdrawiam!
    • 12.09.07, 13:07 Odpowiedz
      Nie wiem jak w Poznaniu i w Krakowie, ale warszawska ape jest ok. Na
      reklamie wykłada pan Kosylak – równy gość; legendy już o Nim krążą;)
      Na kierunku Informatyka uczy pan Waśniewski, który jest także
      wykładowcą na WAT. Przesympatyczny facet, a do tego przystojny;) Z
      tego co mi wiadomo na innych kierunkach też jacyś nauczyciele
      akademiccy uczą. Jednak najlepsi w tej szkole są uczniowie. Nudzić
      się z nimi nie można;)
      • 12.09.07, 15:04 Odpowiedz
        A jak tam z wyposażeniem i zajęciami? :)Czego się uczycie, np na informatyce?
        • 12.09.07, 18:29 Odpowiedz
          Szkoła posiada własne sale informatyczne i własny dość nowoczesny
          sprzęt. Zajęcia odbywają się na Hożej i Chełmskiej (chodzi mi
          oczywiście o Warszawę). Czego się uczymy? No niech sobie przypomnę;)
          Są zajęcia z projektowania systemów i zarządzania windowsem;) Jest
          też trochę programowania i sporo grafiki komputerowej. W ogóle to
          zastanawiam się czy nie zmienić kierunku na grafikę. Tam podobno
          jest fajniej;)
          • 12.09.07, 20:44 Odpowiedz
            lapakocia napisała:

W ogóle to
            > zastanawiam się czy nie zmienić kierunku na grafikę. Tam podobno
            > jest fajniej;)

Hmmm.. chcesz zmienić? A dlaczego, możesz coś więcej, może mi to pomoże wybrać :)
            • 13.09.07, 12:43 Odpowiedz
              Na grafice są podstawy reklamy, zajęcia z fotografii i historii
              sztuki. Słyszałam, że zajęcia często odbywają się w plenerze (choć
              nie wiem czy akurat to jest takie dobre biorąc pod uwagę zbliżającą
              się zimę;)).
              Kierunek chcę zmienić bo doszłam do wniosku, że bardziej interesuje
              mnie grafika komputerowa niż składanie samego kompa;) Artystyczna ze
              mnie dusza po prostu;)
              • 13.09.07, 14:04 Odpowiedz
                lapakocia napisała:

> Kierunek chcę zmienić bo doszłam do wniosku, że bardziej interesuje
                > mnie grafika komputerowa niż składanie samego kompa;) Artystyczna ze
                > mnie dusza po prostu;)

Nie wątpię :P ale złożyć kompa nie każdy potrafi ;)) Na przykład ja :D Na
                Jerozolimskiej niedawno widziałam właśnie ich ulotkę, profesjonalna robota muszę
                przyznać.. Ciekawe czy to ich pomysł, czy jakiejś firmy "z zewnątrz"..?
                • 13.09.07, 21:06 Odpowiedz
                  Ja właśnie wczoraj się zapisałam do AP na fotografię. Latałam jak
                  głupia, oglądałam szkoły (gdzie odbywają się zajęcia ) juz wybrałam
                  Profesję i poszłam zrezygnować z AP, ale skończyło się na tym, że
                  zapisałam się do AP. Lapakocia, a wiesz coś może o fototechnie? Czy
                  też często zabierają ich w plener? Ja co prawda idę do szkoły w
                  Poznaniu, ale w końcu we wszystkich miastach jest podobnie;)
                  • 15.09.07, 19:14 Odpowiedz
                    nuka1308 napisała:

>...niedawno widziałam właśnie ich ulotkę, profesjonalna robota muszę
                    >przyznać.. Ciekawe czy to ich pomysł, czy jakiejś firmy "z
                    >zewnątrz"..?

Pojęcia nie mam, ale wcale bym się nie zdziwiła, gdyby zlecili
                    projektowanie ulotki biednym uczniom;)

aniuszka88 napisała:

>Lapakocia, a wiesz coś może o fototechnie? Czy też często zabierają
                    >ich w plener? Ja co prawda idę do szkoły w Poznaniu, ale w końcu we
                    >wszystkich miastach jest podobnie;)

W sumie to ja niedużo wiem;) W plener będziesz chodzić i na
                    zajęciach i poza nimi (rozumiesz, prace domowe;)) tak więc bez
                    obaw:) Na jakimś forum fotograficznym wyczytałam, że ape wynajmuje
                    sale i wykładowców od typowych szkół fotograficznych. Tyle wiem:)
                    • 15.09.07, 19:38 Odpowiedz
                      "Interesuje mnie zarówno globalna opinia o szkole jak i szczegółowe info
                      dotyczące placówki w Krakowie. Kierunki: fotografia, reklama i multimedia,
                      informatyka. Coś z tego."

Znajomy opowiadał mi o tej szkole. W sumie był zadowolony, choć wspominał, że
                      zdarza im się organizacyjny bajzel.
                      • 16.09.07, 12:15 Odpowiedz
                        magae napisała:

>
                        > Znajomy opowiadał mi o tej szkole. W sumie był zadowolony, choć wspominał, że
                        > zdarza im się organizacyjny bajzel.

A co to znaczy "organizacyjny bajzel"?;>
                        • 17.09.07, 12:27 Odpowiedz
                          to się dzieje, kiedy księgowa prze rok nie wpina papierków do odpowiednich
                          segregatorów bo walczy z opinią o księgowych, że potęgują papierokrację :)
                          • 17.09.07, 13:27 Odpowiedz
                            Zmiany planu zmiany terminów zajęć i tym podobne. Z drugiej strony kumpel
                            chodził do kilku szkół policealnych i na ap edukację jakoś najmniej narzekał
                            czyli nie jest tak źle.
                            • 17.09.07, 14:18 Odpowiedz
                              magae napisała:

> Zmiany planu zmiany terminów zajęć i tym podobne.

Nom, od wielkiego dzwonu jakaś zmiana im się zdarza, ale nie są to
                              nagminne przypadki. Poza tym o każdej zmianie z wyprzedzeniem
                              informują. Nie jest źle. Najlepiej raz na jakiś czas logować u nich
                              na stronie i sprawdzać plan wtedy nie ma przykrych niespodzianek.

• 17.09.07, 15:38 Odpowiedz
                                No to będę sprawdzać co jakiś czas :) MAGAE a czy ten Twój kolega to do Krakowa
                                do tej szkoły chodzi?
                              • 21.09.07, 13:23 Odpowiedz
                                najlepiej się logować przed każdymi zajęciami. Nigdy nei wiadomo kiedy ktoś coś
                                wstawi "od czasu do czasu".
                                • 01.10.07, 14:52 Odpowiedz
                                  Gdzieś ostatnio czytalam że ta szkoła wcale nie ma takich dobrych opinii - to
                                  zawiść wyrzuconych uczniów czy rzeczywiście szkoła oszukuje?
                                  • 01.10.07, 18:19 Odpowiedz
                                    Jestem po pierwszych zajęciach z fototechniki w ap i jestem nawet
                                    zadowolona. Grupę mam fajną i na zajęciach też było ciekawie,
                                    szczególnie w studiu. Słyszałam, że w AP mają czasem problemy
                                    organizacyjne, ale do tego jestem akurat przyzwyczajona bo w
                                    poprzednich szkołach było to samo. Chyba w każdej szkole się takie
                                    zdażają. Powiem tak: Myślałam, że będzie gorzej, ale jestem
                                    pozytywnie zaskoczona:) Pozdrawiam! I jak na tę chwilę to polecam AP.
                                  • 01.10.07, 19:41 Odpowiedz
                                    Yhm, mnie na razie nie oszukali (niech tylko spróbują;)). A jeśli o kiepskie
                                    opinie chodzi to też takie na necie czytałam. Zawsze coś komuś może się nie
                                    spodobać i o tym pisze. Możliwe też, że komuś coś nie poszło, nie zdał,
                                    wyleciał, cokolwiek a teraz się wścieka ma Ape. Kto to wie?
                                    Mi tam dobrze jest, a co mówią inni - ich sprawa:)Moim zdaniem szkoła naprawdę
                                    nie jest zła.
                                    • 01.10.07, 20:12 Odpowiedz
                                      No tak też myślałam. Czytałam dużo pozytywnych opinii a tych negatywnych bardzo
                                      mało.
                                      • 01.10.07, 21:22 Odpowiedz
                                        :)))
                                        A w ogóle dlaczego interesujesz się ApE? Chcesz się tu zapisać, czy tak z
                                        ciekawości?
                                        • 01.10.07, 21:27 Odpowiedz
                                          W tym roku to już chyba nie zdążę ale interesuje mnie fotografia. Z tego co się
                                          zorientowałam to mają nawet dwa kierunki dotyczące tego. Jeszcze nie wiem na
                                          który się zdecydować.
                                          • 01.10.07, 23:38 Odpowiedz
                                            Heh, nawet nie wiedziałam, że ApE aż dwa kierunki prowadzi na fotografii:)

oma-tko napisała:
                                            > W tym roku to już chyba nie zdążę ale interesuje mnie fotografia.
                                            Wydaje mi się, że jeśli się uprzesz to jeszcze Cię przyjmą. Semestr dopiero się
                                            zaczął i mało zajęć było, jeśli jakiekolwiek;)
                                          • 02.10.07, 01:01 Odpowiedz
                                            dlaczego uważasz, że nie zdążysz? Zadzwoń i zapytaj... to nic nie kosztuje prócz
                                            kilku groszy na telefon:)

warto spróbować prawda?
                                            • 02.10.07, 01:06 Odpowiedz
                                              Już koniec września - a nie wiecie czy mają rekrutację zimową?
                                              • 02.10.07, 01:42 Odpowiedz
                                                co z tego, że koniec września? kumpel uczył się swgo czasu w WSSE od połowy
                                                października;) myślę, że i teraz można spróbowac.
                                                co do zimowego naboru to pojęcia nie mam.
                                                • 02.10.07, 01:56 Odpowiedz
                                                  Czyli co? Jeszcze jest szansa i powinnam próbować w tym roku? Może to nie jest
                                                  taki głupi pomysł... Przynajmniej zrealizuję jedną z pasji...
                                              • 02.10.07, 01:46 Odpowiedz
                                                Si, si, mają:)
                                                • 02.10.07, 02:03 Odpowiedz
                                                  to alternatywę jakąś posiadasz:)
                                                  ale naprawdę spróbuj jeszcze teraz... po co to odkładać jeśli może się udac?
                                                  • 02.10.07, 02:07 Odpowiedz
                                                    A co jeśli się nie uda? Jeśli okaże sie że talentu za grosz? Lepiej odłozyć na
                                                    później i później się dowiedzieć :)
                                                  • 02.10.07, 02:18 Odpowiedz
                                                    ah to w tym tkwi problem:) jeśli naprawdę chcesz się tym zajmować to nie
                                                    odwlekaj - nie warto... to kolejne zmarnowane pół roku. Masz możliwość
                                                    spełnienia marzeń więc nie omijaj okazji:) Spróbuj... nawet jeśli nic z tego nie
                                                    wyjdzie teraz przynajmniej nabierzesz doświadczenia i kto wie co dalej:)
                                                  • 02.10.07, 02:20 Odpowiedz
                                                    W zasadzie kto nie ryzykuje ten nie żyje :) A mogę Ci na priv wysłać kilka zdjęć
                                                    i powiesz mi co o nich myślisz?
                                                  • 02.10.07, 02:29 Odpowiedz
                                                    jasne, że możesz i chętnie powiem Ci co myślę:) a nie masz ich może na jakimś
                                                    serwerze? pewnie nie tylko ja bym wyraziła swoje zdanie:) to jak Twoja mała
                                                    galeria autorska:)
                                                  • 02.10.07, 02:34 Odpowiedz
                                                    Trochę się wstydzę. Ale moze nikt tu nie zagląda :)
                                                    9guberniajowisza.fotosik.pl/
                                                  • 02.10.07, 02:52 Odpowiedz
                                                    jestem laikiem w tym temacie ale niektóre są naprawdę niezłe albo naprawdę mi
                                                    się podobają:) np. to po burzy jakby albo z tym starszym panem czy
                                                    dzieciakami... widać emocje w nich:)

dobrze się na to patrzy...
                                                    idź - nie masz nic do stracenia a rozwinąć się możesz bo jak dla mnie jest co
                                                    rozwijać:)
                                                  • 02.10.07, 03:10 Odpowiedz
                                                    uhm powinnaś coś robić w tym kierunku. Nie są dobre technicznie ale widać dobre
                                                    oko. I serce włożone w zdjęcia.
                                                  • 02.10.07, 03:12 Odpowiedz
                                                    Ja tu zaglądam:)
                                                    Sporo osób tu zagląda,więc jesteś narażona na publiczny osąd;)Mi się Twoje
                                                    zdjęcia podobają. Szczególnie "HuHuHa nasza zima zła". Mogę się dowiedzieć jakim
                                                    aparatem zdjęcia robisz?
                                                  • 02.10.07, 08:20 Odpowiedz
                                                    wrzuc je na digart:)
                                                  • 02.10.07, 09:57 Odpowiedz
                                                    Dzięki :)
                                                  • 02.10.07, 19:57 Odpowiedz
                                                    oma-tko, robisz dobre zdjęcia.
                                                    Rozwieję trochę Twoje wątpliwości co do wiedzy na temat fotografi. W
                                                    mojej grupie połowa osób miała bardzo mało do czynienia z
                                                    fotografią, ale chcą to robić więc się zapisali, nie martw się, nie
                                                    będziesz laikiem:) Proponuję Ci też zapisać się w tym roku, bo od
                                                    zimowego semestru jest więcej chętnych niż od wiosennego i może się
                                                    zdażyć, że w lutym nie otworzą tego kierunku.Pozatym dopiero były
                                                    pierwsze zajęcia,(w Twoim mieście pewnie podobnie rozpoczynali)
                                                    następne za dwa tygodnie, więc niewiele straciłaś.Jak juz pisałam ja
                                                    jestem na fototechnice i było bardzo fajnie. Pierwsze zajęcia o
                                                    świetle, camera obscura, trochę o filmach i ich czułości i troszkę
                                                    historii, popstrykaliśmy parę fotek itp. Fotoreportarz w AP ma
                                                    praktycznie takie same przedmioty jak fototechnik, tyle, że ma ich
                                                    mniej. Szkołę robisz w rok i masz mniej zajęć praktycznych. Bardziej
                                                    polecam Ci fototechnikę, połowa zajęć odbywa się w studiu, no chyba,
                                                    że nie chcesz siedzieć w szkole dwa lata:)
                                                    Ale zdjęcia robisz naprawdę ładne, wiec zrób coś z nimi;)Zapisuj się
                                                  • 08.10.07, 11:49 Odpowiedz
                                                    Dzięki aniuszka.
                                                    Myślałam nad fotoreportażem bo wydawał mi sie bardziej praktyczny. Żywszy. Ale
                                                    skoro to w zasadzie to samo to chyba wybiorę fototechnikę.
                                                    Chodzi mi o nauczenie się podstaw tak by samodzielnie móc robić zdjęcia. Aby
                                                    były dobre technicznie ale też nie chcę zająć się fotografią "przemysłową"
                                                    rzemieślniczą a raczej artystyczną.
                                                  • 15.10.07, 19:16 Odpowiedz
                                                    oma-tko napisała:

> Chodzi mi o nauczenie się podstaw tak by samodzielnie móc robić
                                                    zdjęcia. Aby
                                                    > były dobre technicznie ale też nie chcę zająć się
                                                    fotografią "przemysłową"
                                                    > rzemieślniczą a raczej artystyczną.

Powiem Ci tak: na kierunku fototechnik, każdy znajdzie coś dla
                                                    siebie. w mojej grupie jest dziewczyna, która wybrała ten kierunek
                                                    bo lubi bawić się w photoshopie, większość osób jest tam bo lubią
                                                    robić zdjęcia, ja uwielbiam zabawę w ciemni. Naprawdę polecam, choć
                                                    wykłady bywają nudne, a tyłek boli od siedzenia, to jednak o
                                                    zajęciach praktycznych brak słów - jest świetnie:)
                                                  • 11.10.07, 15:15 Odpowiedz
                                                    oma-tko napisała:

> Trochę się wstydzę. Ale moze nikt tu nie zagląda :)
                                                    > 9guberniajowisza.fotosik.pl/

Nie masz się czego wstydzić. Jak na początkującego faotografa robisz
                                                    niezłe zdjęcia. Powinnaś jak najszybciej zapisać się na ten kurs,
                                                    żeby się rozwijać. Wszystkiego można się nauczyć.
                                                  • 12.10.07, 08:05 Odpowiedz
                                                    i ja popieram. Nie masz się czego wstydzić. Dobrze, że nie oglądasz moich zdjęć.
                                                    Ale ja jestem na administracji ;P
                                          • 16.10.07, 13:07 Odpowiedz
                                            i co udało się? Do niektórych szkół jest nabór nawet jeszcze teraz.
                                            • 06.01.08, 14:11 Odpowiedz
                                              teraz jest nabór zimowy
                                              • 12.01.08, 22:12 Odpowiedz
                                                o to fajnie jak jest nabór 2 razy w roku
                                                • 13.02.13, 14:52 Odpowiedz
                                                  tak naprawdę w każdej szkole dla dorosłych jest nabór 2 razy w roku więc to nie żadna nowość.
                                                  Ja kiedyś wybrałem apedukacje i szybko zmieniłem chodziłem do dąbrowy górniczej dość że plan z tygodnia na tydzień inny to jeszcze na zajęciach okazywało że całkiem inne są prowadzone. Zmieniłem szkołę na żaka i mam spokój jestem już na 4 semestrze i idzie gładko. Nie muszę się martwić jak moja koleżanka że będę musiał jeździć do katowic bo ją przenieśli. Szczerze nie polecam.
                                                  • 17.02.13, 15:46 Odpowiedz
                                                    A ja też chodziłam do AP Edukacji, tyle że w Krakowie i nie mam takich złych doświadczeń jak Ty. Grafik był jasny i bez powodu się nie zmieniał a kadra na poziomie. Jedyne do czego można by się było przyczepić to kwestie lokalowe bo zajęcia odbywały się w zwykłych salach lekcyjnych bez żadnego wypasu. No ale zależy kto czego oczekuje... A moja siostra teraz zapisała się u nich do Policealnej Szkoły Medycznej. Zobaczymy jakie będą jej wrażenia...
                                                  • 18.02.13, 10:08 Odpowiedz
                                                    no moze tylko w tej apedukacji tak bylo ja mam bardzo zle wspomnienia i niestety nie tylko ja o cokolwiek czlowiek by nie poprosil to wiecznie musialo to trwac w nieskonczonosc. Ale na szczescie teraz mam spokoj.
    • 10.10.07, 02:32 Odpowiedz
      Ap Edukacja na pewno jest lepsza niż Profesja czy TEB. Swego czasu
      miałem sporo styczności z takimi szkołami i wiem co mówię.
      • 12.10.07, 07:04 Odpowiedz
        to fajnie, że Ty wiesz... a czy mógłbyś się podzielić tą wiedzą?:)))
      • 12.10.07, 15:46 Odpowiedz
        w to, ze wiesz co mowisz - nie watpie, acz mnie tez interesuje ta szkoła.
        I, ze tak powiem, łakne informacji ;P
        • 15.10.07, 12:46 Odpowiedz
          mylnik napisała:

> w to, ze wiesz co mowisz - nie watpie, acz mnie tez interesuje ta
          szkoła. I, ze tak powiem, łakne informacji ;P

Interesujesz się Ap Edukacją czy Profesją? Jeśli Ap to chyba w
          powyższej rozmowie już wszystko powiedziane zostało. Jeśli Profesją
          to ... zmień zainteresowania i wybierz Ap Edukację;) Moim zdaniem
          jest lepsza.
          • 15.10.07, 14:56 Odpowiedz
            hmm
            co prawda i tym i tym
            ale chyba pojde za twoja rada
            i jednak zdecyduje sie na AP
            a nie na Profesje :P
            dzieki.!
            • 15.10.07, 23:33 Odpowiedz
              tzn, że zapisy jeszcze trwają? albo istnieje jakaś szansa żeby się zapisać?
              • 16.10.07, 14:36 Odpowiedz
                Szansa istnieje zawsze:) Jak nie w tym, to w przyszłym semestrze;)
                Ale z tego co wiem, teraz jeszcze przyjmują.
              • 16.10.07, 15:35 Odpowiedz
                Nie trwają - oficjalnie rekrutacja skończyła się 30 września. Ale zajęć jeszcze
                dużo nie było (jedne na zaocznych) więc powinni Cię przyjąć jeśli się pośpieszysz.
                • 16.10.07, 18:56 Odpowiedz
                  Na jednych kierunkach zajęcia się już rozpoczęły, na niektórych
                  jeszcze nie. Przyjmą bankowo!
                  • 21.11.07, 21:17 Odpowiedz

30 października 2007 - 11:30

AP Edukacja zamknięta, ale uczniów przyjmuje

Rzeszowski oddział szkoły policealnej AP Edukacja stracił
                    uprawnienia szkoły publicznej.
                    AP Edukacja nie zamierza zawieszać działalności do czasu
                    rozpatrzenia odwołania przez wojewodę. Mimo to cały czas trwa tu
                    nauka, a na zamknięte kierunki przyjmuje się nowych słuchaczy.

- Jesteśmy zrozpaczeni i nie wiemy, co dalej robić. Zapłaciliśmy za
                    naukę, a teraz nie możemy z niej zrezygnować, nie tracąc czesnego.
                    13 i 14 października lekcje już w ogóle się nie odbyły, a szkoła
                    lada dzień może zostać zamknięta - zaalarmowali nas w mailu
                    słuchacze drugiego roku.

Nie mieli gdzie uczyć

Ich obawy potwierdzają pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta
                    Rzeszowa.

- Na wniosek kuratorium, 18 października wykreśliliśmy szkołę z
                    ewidencji szkół i placówek edukacyjnych - mówi Zbigniew Bury, dyr.
                    Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Oznacza to, że nie dostaje już od Urzędu Miasta dotacji i nie może
                    prowadzić dwuletnich liceów i policealnej szkoły zawodowej. Od
                    decyzji dyrekcji przysługuje odwołanie do wojewody.

Uchybień było sporo

Za co szkoła straciła uprawnienia zapytaliśmy w kuratorium.

- Przede wszystkim nie miała odpowiedniej bazy dydaktycznej i pomocy
                    naukowych. Nie przestrzegano zasad promocji uczniów, w tym także
                    osób nie chodzących na zajęcia - wylicza dyr Andrzej Bajorski z
                    kuratorium.

- Nieprawidłowo prowadzono też dokumentację nauki, a dyrekcja nie
                    informowała na bieżąco urzędników o zmianach liczby uczniów. Drugi
                    rok z rzędu nie zatrudniono na czas nauczycieli.

Przyjmują nadal

Mimo cofnięcia uprawnień rzeszowskie biuro AP Edukacji, co
                    sprawdziliśmy, pracuje jak zwykle i przyjmuje nowych słuchaczy.
                    Także na zamknięte kierunki. Sekretarka twierdziła, że nic o
                    kłopotach firmy nie wie.

- Odwołaliśmy się od decyzji miejskich urzędników do wojewody -
                    tłumaczy Małgorzata Rokosz z warszawskiej centrali AP Edukacji.

- Dopóki ten nie wyda prawomocnego postanowienia pracujemy
                    normalnie. Mam nadzieje, że przywróci nam uprawnienia. A jeśli
                    będzie inaczej zwrócimy słuchaczom pieniądze.

Decyzja wojewody będzie znana w ciągu miesiąca.

www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071030/RZESZOW/71029021&SearchID=73300176004532

przejdź do: 1-100 101-149
(101-149)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.