Dodaj do ulubionych

Dominikana -obawy o świnska grype

20.09.09, 20:32
w listopadzie planujemy podroz poslubna na dominikane ale troszeczke nas
martwi ta swinska grypa wiadomo ze w polsce rowniez mamy doczenia z nia ale
wiadomo dominikana pelno turystow z calego swiata glownie ze stanow i blisko
kolebki tej choroby(meksyku) troche sie boimy nie tylko on nas ze zachorujemy
,ale mamy tez dziecko ...nie boicie sie podrozawac?
Obserwuj wątek
      • zenekspawacz Re: Dominikana -obawy o świnska grype 21.09.09, 05:10
        Ostatnie dane na temat swinskiej grypy w Dominikanie.
        Liczba zgonow z powodu wirusa ”AH1N1” wzrosla do 17...
        Liczba potwierdzonych zachorowan - 398...
        Liczba osob shospitalizowanych - 176...
        Liczba osob podejrzanych o chorobe - 2246....
        Dane te byly opublikowane w Listin Diario (14 wrzesien) a podalo je Dominikanskie Ministerwstwo Zdrowia...
          • inna57 Informuje 21.09.09, 11:18
            Tydzień temu wróciłam z Dominikany. I co ? I nic. Wszystkie hotele mają dla
            swych gości szczegółowe informacje dotyczące grypy. W większości na stałe
            zatrudniono lekarzy lub specjalnie przeszkolone pielęgniarki.
            A całe to zamieszanie z tą czy inną grypą to zwykły humbug wymyślony przez
            koncerny farmaceutyczne nabijające sobie kabzę ludzkim strachem. Żadna
            szczepionka przeciw grypie nie istnieje bo wirus grypy zbyt szybko mutują.

A tak przy okazji. Chcesz skany tych druków wjazdowo-wyjazdowych z instrukcją
            wypisania ?
            • an26d Re: Dominikana -obawy o świnska grype 22.09.09, 09:51
              Równiez byliśmy dwa tygodnie i nic się nie stało (i to z dwójką
              dzieci). Po prostu bądź uważna. Hotele się zabezpieczają. W moim
              przed weijściem do każdej restauracji wszyscy mieli obowiązkowo
              dezynfekowane ręce. I naprawdę było to przestrzegane. przez obsługę
              hotelową. Myjcie często ręce, a wszystko będzie dobrze.....
      • inna57 Zenek dlaczego siejesz defetyzm, 22.09.09, 14:24
        bawi cię to ?
        Kto umiera, ludzie najbiedniejsi.
        Czy ona wybiera się na wycieczkę do slumsów ? W hotelach teraz taki reżim że nie
        ma o co się bać.
        Cała ta grypa to sposób koncernów farmaceutycznych na skrojenie dużej kasy od
        naiwniaków a światowa organizacja zdrowia zrobi wszystko czego chcą koncerny
        farmaceutyczne bo jest przez nich finansowana.
    • paula3673 Re: Dominikana -obawy o świnska grype 22.09.09, 20:47
      shanty87 nie ma co sie bac! Trzeba po prostu przestrzegac zasad
      higieny i tyle. Nie mozna popasc w obsesje i siedziec tylko w domu,
      bo tak samo w Polsce tez moze nas to dopasc. Zabierzcie sobie
      maseczki i jezeli stwierdzisz na lotnisku ze jest taka potrzeba to
      po prostu zabezpiecz rodzinke. My wybieramy sie do Meksyku takze
      glowa do gory. Ja bede blizej ogniska....zobaczymy.
    • zenekspawacz Re: Dominikana -obawy o świnska grype 23.09.09, 03:57
      Inna57 !!
      Absolutnie nie chcialem nikogo urazic , w zadnym wypadku mnie nie bawi czyjes
      nieszczescie... Ani z przyczyn swinskiej grypy , ani z jakiegokolwiek innego powodu.

shanty87 , zadala pytanie o swinska grype w Dominikanie , wiec postaralem sie
      udzielic rzeczowej odpowiedzi na podstawie faktow , ktore znalazlem w prasie
      dominikanskiej. Nie napisalem przy tym ZADNEGO !! komentarza , ograniczylem sie
      do tego co kazdy moze znalezc w internecie. Chodzilo mi o czysta informacje.
      Poza tym pozwole sobie zauwazyc , ze opublikowane dane nie sa w zadnym stopniu
      zastraszajace a liczba zachorowan i zejsc nie jest wielka. Znaczy to , ze o
      defetyzmie nie moze byc mowy a Dominikana pozostaje jak najbardziej bezpieczna w
      tym kierunku . Nie rozumiem Twojego nieco napastliwego w tonie postu. Wrocilem
      wlasnie przed trzema dniami z Hotelu w Bavaro i nie widzialem zadnego rezimu.
      Przeczytaj sobie podany nizej link i nie histeryzuj. Twoje stwierdzenie jakoby
      wirus ”AH1N1” ograniczal sie do slumsow jest bzdurne i swiadczy o nieznajomosci
      tematu. Juz samo ustawienie scannerow temperatury na lotniskach swiadczy o tym ,
      ze nosicielami sa raczej turysci a nie mieszkancy biednych dzielnic. Pomysl
      zanim cos napiszesz.
      Dla tych , ktorzy rozumieja hiszpanski i chca miec obraz sytuacji podaje link do
      oryginalnego tekstu z prasy dominikanskiej pozwalajacego na bezstronna ocene
      tego co napisalem...

www.eldia.com.do/nacionales/2009/9/20/8803/Muertos-por-la-gripe-A-H1N1-suben-a-21
      • an26d Re: Dominikana -obawy o świnska grype 23.09.09, 08:59

Tak dla Twojej informacji - I co z tego, że są skanery na lotnisku?
        Jeśli nikogo przy nich nie ma z obsługi. Lotnisko w Punta Cana to
        śmiech na sali - można przemycić wszystko. Nam nawet wózka dla
        dzieci nie przeskanowali, a na każdym innym lotnisku zawsze skanują.
        Co zaś się tyczy skanerów temperatury - to podam Ci przykład z
        mojego ostatniego lotu - częśc osób jakiś czas przed lądowaniem
        wcinała tabletki na obniżenie temperatury..... Do czego to
        prowadzi????
        • inna57 Lotnisko w Punta Cana 23.09.09, 09:57
          to dopiero jest meksyk. Po raz pierwszy miałam w tym roku okazję być na nim 2
          godziny. I przyznam szczerze to była wątpliwa okazja. Przy nim lotnisko w Puerto
          Plata które dotąd uważałam za dość prymitywne jawi się jak światowy port lotniczy.

A Zenek na tym forum specjalizuje się w zohydzaniu innym Dominikany, z przyczyn
          dla mnie niezrozumiałych. To opisuje Dominikanę jako centrum światowej
          przestępczości gdzie uzbrojeni gangsterzy czają się za każdym rogiem, to znowu
          że na grypę zmarło ileś tam osób.
          Dlaczego to robi, nie wiem. I jeszcze za każdym razem usprawiedliwia się że o
          tym pisze ich prasa. Nasza też opisuje podobne przypadki tylko wcale nie oznacza
          to że na polskie ulice strach wyjść bo wszędzie czyhają nożownicy czy gangsterzy.

Jeżdżę na Dominikanę od 10 lat i obserwuję jak właśnie dzięki turystom kraj i
          ludzie powoli zaczynają się bogacić. I choć w tym roku daje się zauważyć skutki
          kryzysu światowego, bo wielu zwłaszcza Amerykanów i Niemców zrezygnowało z
          karaibskich wakacji to jednak nadal warto, a nawet trzeba tam latać.
          • zenekspawacz Re: Lotnisko w Punta Cana 23.09.09, 21:59
            inna57 napisała:

A Zenek na tym forum specjalizuje się w zohydzaniu innym Dominikany, z przyczyn
            > dla mnie niezrozumiałych. To opisuje Dominikanę jako centrum światowej
            > przestępczości gdzie uzbrojeni gangsterzy czają się za każdym rogiem, to znowu
            > że na grypę zmarło ileś tam osób.

Wiesz Inna57 , oprocz tego , ze nie czytasz uwaznie to jeszcze nie masz wiadomosci na temat. Wlasnie dzieki takiej nielicznej ilosci zachorowan na swinska grype (porownaj z innymi krajami) , do Republik Dominikanskiej przekierowano w tym roku ponad 50 samolotow z turystami z Meksyku. Gdzie jest tutaj proba obrzydzania? Zapytano na forum o ta chorobe , udzielilem wiec rzetelnej odpowiedzi popartej oficjalnymi wiadomosciami z dominikanskiego Ministerstwa Zdrowia. Jezdzisz na Dominikane od 10 lat i nic oniej nie wiesz , bo to co napisalas , cytuje :

Jeżdżę na Dominikanę od 10 lat i obserwuję jak właśnie dzięki turystom kraj i
            > ludzie powoli zaczynają się bogacić.

Jest niestety polprawda (piszac oglednie). Odpowiedz tylko na pytania . Ktore z sieci Hotelowych naleza do dominikanczykow ? Wiesz ? Czytasz dominikanska prase? Sluchasz tego co sie mowi w dominikanskim radio i TV ? Wiesz jakie finansowe problemy ma w tej chwili ten kraj? Nie pisz wiecej o bogaceniu sie przez turystyke bo sie kompromitujesz w swej niewiedzy , badz cynizmie ...Nie wiem co jest gorsze.
            Moge podyskutowac o Dominikanie z kazdym ale pod warunkiem , ze ma jako takie wiadomosci , a ty do nich Inna57 raczej nie nalezysz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka