Dodaj do ulubionych

Punta Cana Memories Splash 14.01.2017

05.08.16, 15:45
Hej, Czy ktoś leci 14.01.2017 do Memories Splash Punta Cana ?
Obserwuj wątek
    • inna57 Re: Punta Cana Memories Splash 14.01.2017 05.08.16, 19:25
      Jeszcze trochę za wcześnie żeby potencjalni współtowarzysze wakacji pokazali się z pytaniami na forum ale warto zaglądać. Zapraszam. Chętnie też odpowiem na każde pytanie dotyczące Dominikany.

--
      ... Moje wyspy szczęśliwe ...
      ... Pozytywnie zakręcona xxx ...
      Mój świat igłą malowany
    • karolinka81.12 Re: Punta Cana Memories Splash 14.01.2017 01.10.16, 15:15
      Witajcie smile wybieramy sie w listopadzie do Punta Cana. Poki co przegladam wszystko co sie da aby zebrac jak najwiecej informacji i przygotowac sie do wyjazdu. Chcemy wypożyczyć samochód aby troche samemu pozwiedzac jak to robiliśmy do tej pory z tym, ze było to zawsze w europie. Poczytalam info od rezydentki w tamtejszych hotelach ktora odradza wynajmowanie samochodu bez znajomosci hiszpanskiego. My rozmawiamy w jezyku angielskim.

Leci ktos z poczatkiem listopada?
      Pzdr Karolina smile
      • inna57 Re: Punta Cana Memories Splash 14.01.2017 01.10.16, 19:22
        Posłuchajcie rezydentki. Stanowczo odradzam wynajmowanie samochodu na Dominikanie. To nie Europa. A bez znajomości hiszpańskiego z europejskim paszportem już na starcie jesteście na straconej pozycji w razie jakiegokolwiek zdarzenia. Więzienia tam maja kiepskie. Europejczyk jest "bogaty" więc musi płacić . To jak tam się jeździ i co jeździ mocno odbiega od tego co znamy z Europy.
        Na Dominikanie nie ma czego zwiedzać uwierzcie. Wszystkie atrakcje oprócz słońca i plaży warto poznać w zorganizowanej grupie. Może przekona Was że mój syn który z plecakiem, na wynajętym skuterze, w wynajętym samochodzie zwiedził pół świata na Dominikanę jedzie wyłącznie na plażowanie.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania (z wyjątkiem tych szczegółowych o hotelu) zapraszam tu lub na priva gazetowego, chętnie odpowiem. Na Dominikanę lecę dopiero 11 października.
        --
        Mój świat igłą malowany
          • inna57 Re: Punta Cana Memories Splash 14.01.2017 14.10.16, 15:38
            Matki z mlodymi przyplywaja troche pozniej ale i tak uwazam Puerto Plata za doskonaly wybor. Wlasnie tu jestem po raz nie pamietam juz ktory i jak zwykle jest cudownie.

--
            Mój świat igłą malowany
            ... Pozytywnie zakręcona 2 xxx ...
            • ptys05 Re: Punta Cana Memories Splash 14.01.2017 14.10.16, 20:14
              Widzę, że piszą "bywalcy" wyspy, więc mam nadzieję, że byliście też trochę dalej na zachód w Meksyku na Jukatanie i macie porównanie. Proszę o pomoc, bo wprawdzie Dominikana zabukowana na ferie i tam jeszcze nie byłam, ale serce mnie ciągnie do Meksyku do Playa del Carmen, w którym byłam tej zimy i jestem totalnie zakochana, a zwiedzaliśmy Jukatan samodzielnie... Ciągle nie wiem, czy nie zmienić tej rezerwacji, bo nie chcę się nudzić i utknąć na plaży ... Kiedyś utknęłam tak na Kalabrii na półwyspie Capo Vaticano we Włoszech, gdzie oprócz pięknej plaży i morza nie było nic i było mi źle ...(choć Włochy uwielbiam i od wielu lat przynajmniej raz w roku zwiedzam je samochodem czasem podróżując od północy aż do Sycylii..), kiedyś też utknęłam tak w Maroku, gdzie ruszenie się gdzieś samodzielnie wymagało stalowych nerwów smile (nie znoszę zaczepiania i wiecznej obrony przed próbą naciągania - to był jedyny i ostatni kraj arabski, do którego zajrzeliśmy... ) Zostawały fakultety z biura, a nie przepadam chodzenia "za tłumem" i narzucanego tempa. Im więcej czytam o Dominikanie, tym bardziej jestem w rozterce. Podróżujemy z dzieckiem. Z jednej strony, to spory koszt i trochę szkoda lecieć tak daleko w to samo miejsce, a z drugiej, skoro było tak cudownie i tyle Meksyk oferuje turyście, czy nie będę rozczarowana brakiem rozrywek i swobody? (nie mówię o dyskotekach, tylko atrakcjach turystycznych). Czytałam też o problemach żołądkowych, komarach atakujących po burzy na Saonie (a to przecież tropiki, więc są często..), zagrożeniu cholerą (a przecież dopiero, co po huraganie z wieloma ofiarami śmiertelnymi na Haiti). Co robić??? No i czy woda jest tam też tak pięknie mocno turkusowa jak w Meksyku ... smile Jak macie porównanie i własne spostrzeżenia to piszcie - potrzebuję pomocy.
      • optykroza Re: Punta Cana Memories Splash 14.01.2017 22.01.17, 15:08
        Jeżeli lecisz z TUI to módl się żeby cię nie wylosowali do podróży przez Frankfurt i Düsseldorf bo ja z rodzina musiałem tak lecieć niestety . Z tego co się dowiedziałem to samolot którym będę wracał z punta cany 24.01 ( czyli tym którym prawdopodobnie polecisz tutaj) nadal jest o 11 miejsc mniejszy . Do tego zaznaczę ze TUI pozwoliło na to żeby ludzie z małymi dziećmi tuali się po dwóch lotniskach niemiecki i spali w jakimś tanim hotelu którego dodatkowo nieboplacili tylko zarezerwowali .
        • inna57 Re: Punta Cana Memories Splash 14.01.2017 23.01.17, 09:25
          Te utrudnienia nie są winą TUI tylko pokłosiem problemów czeskiego przewoźnika Travel Serwis dla którego głównym kontrahentem jest ITAKA. TUI wyłącznie wymienia się z nimi miejscami w samolotach w lotach na Punta Canę i do Puerto Plata.
          Oczywiście turystów nie powinno to nic obchodzić i przewoźnik powinien Wam zrekompensować wszystkie dodatkowe koszty związane z utrudnieniami podróży ale nie łudźcie się to nie są linie lotnicze Emirates które (zwykle) dbają o swoich pasażerów.
          Wystarczyła jedna awaria lotnicza w Bangkoku i walą się wszystkie obsługiwane przez TS połączenia na świecie.

--
          Mój świat igłą malowany
          ... Pozytywnie zakręcona 2 xxx ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka