• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

KUBA na właśną rękę

• 12.02.09, 20:37
    Wybieram się na Kubę we wrześniu 2009r. (osób 2-4, chętni mile widziani) na 2-3 tygodnie (elastyczna kwestia) na własną rękę, , wyjazd typu objazdowego, z odrobiną leniuchowania)
    wszelkie porady od doświadczonych BARDZO mile widziane
    gdzie mieszkać, czym lecieć (gdzie najtaniej), co zabrać, może ktoś był i może oszacować koszt takiego wyjazdu, wszelkie rady mile widziane
    globtroterzy chętni na wyjazd i doradcy piszcie śmiało! wink
    pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 13.02.09, 12:51
      Byliśmy w grudniu, zrobiliśmy program podobny do Waszych zamiarów.
      Parę refleksji masz w wątku:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=33151&w=88902592
      Po lekturze pytaj o konkrety, chętnie odpowiem.
      Wrzesień, z tego co wiem, to końcowy miesiąc sezonu huraganów. Radziłbym trochę
      później ...

Dobrze Wam, bo TO jeszcze PRZED Wami ! wink

JZ
      smile
      • 13.02.09, 17:31
        dzięki bardzo za odpowiedź i za link!
        poczytam z przyjemnością, jak nasuną mi się jeszcze jakieś pytania, nie
        omieszkam zapytać
        wyjazd w terminie wrześniowym jest podyktowany grafikiem urlopowym, więc jest to
        niestety nie do przeskoczenia
        pozdrawiam
      • 10.04.09, 10:00
        Kuba generalnie nie jest droga jeśli jedziesz na własną ręke i nie wymagasz
        luksusów. Jesz w barach w kórych jedzą kubańczycy, spisz w Casach, jeździsz
        autobusami i taksówkami, pijesz tani rum i palisz cygara. Zwiedzać za bardzo nie
        ma co po za kościołami, twierdzami. Piękny, przyjazny i bezpieczny kraj. polecam.
        • 10.04.09, 13:47
          pedros1111 napisał:

> Kuba generalnie nie jest droga jeśli jedziesz na własną ręke i nie >wymagasz
          > luksusów.

Nie zgodze sie z Toba, Kuba jest droga wg mnie.
          1. Przemieszczac sie musisz, albo auto, albo autobus, samochodem nielegalnie(po co komus narobic problemow?)

>Jesz w barach w kórych jedzą kubańczycy,

Czyli Twoje menu ogranicza sie do pizzy za 5 peso, ryzu z fasola, lub fasoli z ryzem, czasami kurczak z chipsami.

> spisz w Casach,

Zmartwie Cie, od Twojego pobytu w Havanie ciezko o case ponizej 25 cuc. Przleicznik jest prosty, nie jest to tani nocleg.

>jeździsz
          > autobusami i taksówkami,

Tu czesciowo sie zgodze, mzoesz po Havanie jezdzic komunikacja miejska, za grosze, ale taksowki, to nie juz tani srodek transportu.

>pijesz tani rum i palisz cygara.

No moze tak, cygara kupione w sklepie za peso sa tanie- za paczke 25 sztuk place 1 cuc.

>Zwiedzać za bardzo ni
          > e
          > ma co po za kościołami, twierdzami.

Tu sie mylisz, pomijajac historie Kuby, bogata, masz tez piekno natury i Ludzi, Ludzi Ludzi... muzyke, muzyke i taniec.

>Piękny, przyjazny i bezpieczny kraj. poleca
          > m.

Co do ostatniego zdania sie zgadzam.
          smile
          Pozdrawiam smile

--
          pozdrawiam... Agnieszka
          www.atamanka.pl/ kilka zdjec
          • 14.04.09, 13:11
            Autobus w miastach jest za "co łaska" więc nie ma problemu.
            Co do jedzenia - jeśli chcesz poznać prawdziwą Kubę tak właśnie jesz jeśli
            hotelową Kubę - wtedy jesz co chceszsmile Proste
            Dużo załatwiasz na lewo smile Taki kraj. Cygara Cohiba Siglo VI prosto z fabryki
            kupiłem 25 szt za 25 CUC. U nas chodziły wtedy 80zł sztuka smile
            Ludzi i muzyki zweidzać nie lubię. Ale z zabytków tylko kościoły i twierdze do
            zwiedzania a że ludzie super to inna sprawa. Casa w Havanie na lewo też była do
            załatwienia. Kobieta chciała oficjalnie po 20 CUC za każdą z 3 osób ale na lewo
            poszło 30 CUC za 3 osoby. Taki kraj smile
            Tak było możliwe że już nie jest.
            pozdrawiam
            • 16.04.09, 14:57
              Wlasnie wrocilem, konretnie dzis rano to moze pare sprostowan:
              (wczesniej bylem 2 lata temu tez na 3 tyg wiec troche widzialem)

- kuba jest bardzo droga szczegolnie dla polakow z polski ja mieszkam w uk wiec
              przelicznik funtow na cuc byl troche lepszy ale i tak tanio nie bylo (podreslam
              droga w oparciu o opinie polakow z polski, ktrocyh tam spotkalem czy amerykanow
              i dunczykow z ktorymi pilem)

- oczywiscie mozna jesc uliczne jedzenie , polecam je nawet ale wybor jest
              slabiutki pizze i te pudelkowe jedzonko do ktorego lepiej nie zagladac wink no i
              tez kanapki

-stopem mozna podrozowac ale nie wszedzie w guantanamo prowincji mi nie
              pozwolili ten pan kierujacy stopem (ci co byli wiedza o kogo chodzi) powiedzial
              ze to nie dla turystow

-autobusy astro (viasule wiadomo ze glownie dla turystow)- bo te jako tansze
              pewnie masz na mysli jako pozamijscowe moga generlanie przewozic max 2 turystow
              ale czasem kierowca nie bierze w ogole i nie kosztuje to co laska tylko
              normlanie w cuc-kach

-pociagami zrobilem 2 podejscia ale kiedy na trasie s t cuba - havana byl 2x
              scancelowany to dalem sobie spokoj, ahe i ten ladny klimatyzowany pociag o
              ktorym pisza w przewodnikach czasem , juz nie kursuje

-casy nielegalne - oczywiscie ze mozna, ale chcialbys narazac kubanczyka na
              bardzo duze nie przyjemnosci ? a w panstweie gdzie prawie polowa jest w roznego
              rodzaju formacjach politycznych szybko by to wyszlo na jaw, chyba ze wygladasz
              jak nieturysta

-cygara ktore kupiles to zwyczajne podrobki, bo nie ma powtarzam nie ma
              praktycznie mozliwosci kupienia tanich orginalow na ulicy, jesli byles w fabryce
              to pewnie widziales scinki , ktore im na podloge spadaja, zbieraja wlasnie te sa
              czasem wywalana na smiecie i z nich robia w domu "oryginaly". Oczywiscie kazdy
              na ulicy podchodzacy do ciebie zapewnia ze pracuje w fabrcye albo ktos z jego
              rodziny ba mi nawet pokazywal identyfikator z fabryki. Polecam prosty trick , to
              co ja robilem. Umawialem sie (przedtem sie pytalem czy jutro pracuje)ze jutro
              bede szedl na wycieczke do fabryki i jesli go rzeczywiscie zoabcze to kupie od
              niego jak nie to on mi da 10 cuc. Kazdy ale to kazdy, nagel sobie przypominal ze
              jutro musi cos innego zrobic - bez komentarza.
              -nie w wiem w jakiej casie byles bo stawki sa za pokoj a nie od osoby i w pokoju
              to juz zalezy od przynanej licencji max 2-3 osoby

generalnie kuba poprzez "siempre revolution" i innego tego typu bzdury to chory
              i jednoczesnie piekny kraj,

--
              pare fotek z Kuby ze skoczną muzyczką wink
              uk.youtube.com/watch?v=DjWFY9JwA6s
              • 17.04.09, 14:23
                W mojej opinii Kuba jest (a może była tania w maju 2008). Skoro pobyt za 2
                tygodnie na KUbie i 5 dni w Meksyku nie przekropczył 2 tys zł z wynajęciem
                samochodu to chyba nie jest drogo? Do tego na rozrywki raczej nie żałowaliśmy a
                zjechaliśmy całą wyspę.Uliczne jedzenie zjadliwe ale nie za dobre to fakt.
                Oprócz pizzy jest jeszcze "stalowy" zestaw - kurczak, ryż z fasolą i ogórek z
                pomidorem. Oprócz tego w Havanie fajne chińskie żarcie w chińskiej dzilenicy. W
                miarę dobrze i tanio np 20 CUC za 4 osoby. Oczywście że Viazul dla turystów
                pobiera opłaty w CuC-ach i wychodziło to podobnie jak w POlsce. Darmowe są
                autobusy miejskie i tak chyba napisałem smile Co do Casy nielegalniej - w Havanie
                bardzo często było tak że 2 osoby były legalnie a 1 na lewo. Gospodarze sami to
                proponowali. Co do cygar które kupiłem wiem że są to oryginały ponieważ
                kupowałem od dyrektorki fabryki cygar w Habanie. Jak się ma znajmości to w tym
                kraju jest wszytsko do załatwienia.I nie kupiłem ich na ulicy ale ty oczywiście
                wiesz lepiejsmile
                Dość tanio wychodzło też wynajęcie samochodu z kierowcą na cały dzien. Może w
                mojej opinii Kuba jest tania ponieważ w okresie w którym byłem dolar kosztował
                2.1 zł a 1 CUC to mniej więcej 1$. Przynjamniej wtedy tak było. Dlatego
                wspominam Kubę jako przyjazny turyście, bezpieczny i tani kraj smile
    • 26.02.09, 12:22
      My byliśmy we wrześniu 2008. mam sporo namiarów na prywatne -
      świetne kwatery. Jeśli jesteś nadal zainteresowana podaj e-mail, a
      wszystko Ci prześlę.
      Nas wyjazd na 2 tygodnie kosztował ok. 4000 zł od osoby ( z
      biletami, zwiedzaniem wyspy itp.) Ale euro wtedy kosztowało 3,17 smile
      • 02.06.09, 17:52
        witam, proszę o więcej info i namiarów na casy na maila:
        hells@gazeta.pl
        Lecimy po koniec czerwca smile
      • 14.10.09, 11:01
        czy ja tez bym mogla dostac namiary na gazetowego? pzdr
    • 13.05.09, 23:48
      odezwij sie,proszę, na mojego maila jeśli ten wyjazd jest nadal aktualny;
      pozdrawiam, adam

adam.urbanski@gazeta.pl
    • 18.05.09, 16:56
      My bylismy w 4 osoby w marcu 2008. Cenowo uplasowalismy sie posrodku
      innych odpowiadajacych - wydalismy po 900 Euro na osobe na 3
      tygodnie, w tym 17 dni mielismy samochod. Ale Euro bylo po 3,5 zl.
      Kuba nie jest krajem najtanszym, ale drogo tez raczej nie bylo. My
      jadalismy na kwaterach, full obiado-kolacja po 8 CUC, wtedy to
      wychodzilo ok. 21 zl. Sniadanie 3 CUC. Casas po 25 CUC za pokoj,
      wychodzilo ok. 67 zl. Spanie wiec taniej niz w Polsce, a jedzenie
      porownywalnie. Najwiecej kasy zladl samochod, wyszlo nam po ok. 800
      zl na łepka za calosc. Fajnie jest miec auto, mozna sobie podjechac
      do roznych plaz (tez na wyspach polaczonych z ladem grobla),
      taksowki sa dosc drogie. Najtaniej wypozyczal Cubacar. Mojito w
      knajpie od 1 do 2,5 CUC. Generalnie nie bardzo jest tam na co
      puszczac kase. Ale kraj jest super: ludzie, pogoda, muzyka.
      • 29.05.09, 00:13
        chyba jednak wybierzemy się w listopadzie, chętnych proszę o kontakt
        na maila
        • 19.06.09, 22:24
          chetnie bym dolaczyl do was, ale troche wczesniej... myslalem
          dluzszy czas o wyjezdzie na Kube, ale wszyscy znajomi sa chetni
          pojechac tylko z biurem podrozy...
          czekam na kontakt.
    • 27.06.09, 14:29
      Sporo ciekawych informacji znajdziesz na portalu miłośników Kuby: www.KubaOnline.pl

Kiedy wrócisz z wyprawy, to zapraszam do zdania relacji smile

Pozdrawiam
      --
      www.KubaOnline.pl
      • 22.09.09, 21:14
        dzięki za info!
    • 01.10.09, 18:05
      A ja zapraszam do udziału w konkursie. Opisz swoją zagraniczną podróż, pracę lub
      naukę i wygraj iPoda! Sprawdź: www.zagraniczni.pl/czytaj/konkurs.html
      --
      www.zagraniczni.pl/ |
      podróże, praca i nauka za granicą - pisz, czytaj, komentuj!
      • 10.10.09, 11:48
        Ja wybieram sie na Kube 5.11.br i oczywiscie indywidualnie. ktos jedzie badz
        chce jechac w tym czasie??
        • 26.02.10, 12:01
          My - czyli 2 osoby - zastanawiamy się nad Kubą w tym czasie. Dopiero zaczynamy
          się orientować w możliwościach. Masz już jakiś konkretny plan, trasę zwiedzania
          itp? Na ile chcesz jechać?
    • 25.10.09, 10:06
      Za ile można tam dolecieć?, wersja z przesiadka w USA jest najtańsza?
      • 25.10.09, 16:01

Gianter, nie ma polaczen z Usa na Kube. Jest embargo, zapomniales?
        Popieprzylo sie tobie z Meksykiem.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.