Dodaj do ulubionych

Aruba czy Curacao?

IP: *.kalisz.mm.pl 25.12.03, 19:36
Obserwuj wątek
          • Gość: kkk Re: Aruba czy Curacao? IP: *.kpwig.gov.pl 15.01.04, 10:33
            ja byłam na Curacao, ale niestety nie na Arrubie (tylko w czasie
            międzylądowania), więc z osobistych doświadczeń nie mogę porównać tych dwóch
            wysp. Arruba słynie z pięknych długich piaszczystych plaż i rzeczywiście jest
            tam drogo, chociaż Curacao do najtańszych też nie należy. Arruba jest na pewno
            bardziej rozrywkowa - w nocy z lotu ptaka wygląda jak rozświetlona promenada.
            Natomiast pozostałe wyspy z grupy ABC są spokojniejsze (nie mówiąc już o
            Bonaire, która swoją specyfiką przeznaczona jest głównie dla nurków). Na
            Curacao są również świetne miejsca do nurkowania. Nie wiem czy któreś z
            polskich biur podróży organizuje wycieczki w te rejony. My zorganizowaliśmy
            sobie wyjazd na własną rękę - przelot KLM (ceny akurat były promocyjne), a na
            miejscu wszystkiego można się dowiedzieć w lokalnym punkcie informacji
            turystycznej.
    • joasia8 Re: Aruba czy Curacao? 15.01.04, 11:00
      polecam Arubę,byłam zwiedziłam
      wcale nie jest tak drogo,ceny jak na Rodos czy Majorce
      turysci to przede wszystkim Amerykanie przyjeżdzający masowo wielkimi statkami
      wyspa jest z jednej strony taka do lezenia,opalania,pełen relaks,piekne plaze z
      palmami itd
      druga strona to natomiast pełna dzicz,urwiska,stara kopalnia złota itd
      hotele drogie,ale polecam prywatne pensjonaty,gdzie sami sobie gotujemy
      www.Sea-BreezeAppartments.com
      była,spała,jest fajnie
      cene mozna negocjowac,jak dobrze nabajerujesz
      wynajęte auto w Avisie kosztowało mnie ok 100$ za 7 dni,wszystkie ubezpieczenia
      bez benzyny(Suzuki Swift)

• kreola Joasiu, napisz cos wiecej 15.01.04, 22:27
        o Arubie oczywiscie. W polowie kwietnia lece do wenezueli i stamtad na Arube.
        Która strona wyspy jest ciekawsza, gdzie jest wiecej hoteli i rozrywek a gdzie
        bardziej dziko?
        szczerze zobowiazana
        kreola
        --
        Gentelman to taki mezczyzna, ktory potrafi opisac kobiete bez poslugiwania sie
        rekami.
        Alec Guiness
        • joasia8 Re: Joasiu, napisz cos wiecej 17.01.04, 13:49
          kreola napisała:

> o Arubie oczywiscie. W polowie kwietnia lece do wenezueli i stamtad na Arube.
          > Która strona wyspy jest ciekawsza, gdzie jest wiecej hoteli i rozrywek a
          gdzie
          > bardziej dziko?
          > szczerze zobowiazana
          > kreola
          hm...moze podaj na priva adres to podeslę ci mapkę pocztą,zobaczysz co i jak
          generalnie jest tam niezliczona ilość kasyn(wstęp wolny),
          knajpek,hotelikow,duzych ekskluzywnych hoteli,gdzie mozesz wejsc bez problemu
          chocby po to,by napawac się luxusem i obserwowac grubych Amerykanow
          głowne miasto,stolica to Oranjestad,tam się wszystko znajduje
          aha-rzecz najwazniejsza,wszędzie,dosłownie wszędzie(na ulicach,na parkingach,na
          plazach,na trawnikach hotelowych łazą iguany(takie wielkie jaszczury)
          niektore to mają ponad metr długosci
          przez miejscową ludnosć nie są ganiane i traktowane są jak nasze psy albo koty
          nie są agresywne i przede wszystkim roslinozerne,ale pierwszy kontakt z nimi to
          szok!!!smile))
          potrafią wejsc na wolne krzesełko w restauracji na wolnym powietrzu w celu
          wyzebrania czegos do jedzenia
          jejku-byłam tam dokładnie 2 lata temu o tej porze i ciągle było 30-33
          stopnie,cudowny wiaterek ech.....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka