Muszę uszyć bryczesy Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • A raczej coś a la bryczesy smile Córka jedzie na obóz konny a nasze spodnie gdzieś się zawieruszyły sad

I mam taki pomysł - biorę formę na getry (akurat mam w Burdzie), przecinam ją wzdłuż boku, wcześniej mierząc gdzie mniej więcej będzie ten bok, żeby nie wypadł na pupie, składam wzdłuż szwu wewnętrznego. I teraz mam problem - jak to ułożyć na materiale? Jak ma iść nitka materiału, żeby to się jakoś układało? Po szwie wewnętrznym? Zupełnie nie mam pomysłu sad Poradźcie
    • Witam.Znalazłam w starym wydawnictwie z roku 1990 jak wykonać siatkę konstrukcyjną ale na bryczesy męskie.Nie wiem czy to będzie pomocne ale mogę przesłać zdjęcie i całą rozpiskę jako pomoc poglądową smile
      • Oj, nie zauważyłamsmile.W tym samym wydaniu mam też bryczesy damskie - w/g Barbary Ignatowskiej.
        • A co to jest za książka? Może ją mam wink
        • Jest to "Modne Krawiectwo. Wiosna Lato 90" Myślę,że to był kwartalnik,bo wydanie oznaczone jest nr 1-2.Trafił mi się wtedy tylko tensmile
          • O nie, tego wydawnictwa nie mam. Mogłabym prosić w takim razie, o skan lub zdjęcie - na pocztę gazetową? Dzięki smile
            • poczta
              • Dzięki serdeczne smile Jednak niestety nie są to takie spodnie o jakie mi chodzi.

Co do mojego pytanie to poprzyglądałam się bryczesom w sklepie, przemyślałam co nieco wink i doszłam do wniosku, że jednak linia prosta materiału musi iść wzdłuż szwu przedniego, tego na brzuchu. Tak jak w każdych innych spodniach.
                • Może tu:
                  www.pinger.pl/szukaj/po_tagu?t=handemade
                  albo tu popatrz:
                  www.google.pl/search?um=1&hl=pl&biw=1280&bih=909&tbm=isch&oq=+bryczesy+do+jazdy+konnej&aq=f&aqi=g1&q=bryczesy%20do%20jazdy%20konnej
                  • No i nie przyszło mi do głowy szukać w grafice google. Dlatego dzięki za podpowiedź, bo chyba znalazłam sposób na szycie tych nieszczęsnych bryczesów smile Teraz myślę, żeby zostawić ten wykrój na getry a jedynie od środka zrobić wstawkę z jakiegoś sztywniejszego materiału - mam w domu coś co się chyba nazywa spandex. Może będzie dobry. Coś jak tu:
                    th.interia.pl/30,badf437ae1407070/bryczesy.jpg
                • poprosiłabym również o skany
                  --
                  Mój chomik
                  chomikuj.pl/koszatniczkazuzia
                  • Mogę Ci podesłać te skany, ale jeśli potrzebujesz spodni typowych do jazdy konnej to raczej one Ci się nie przydadzą.
                    • właśnie chciałam to napisać - typowe bryczesy trudno jest uszyć z wykroju, dziecko szybko rośnie, taniej i łatwiej kupić najzwyklejsze w decathlonie (wiem, że to grupa o szyciu, ale nie mogłam sie powstrzymać smile

--
                      [url=http://chustka.blogspot.com/]do czego przyda się chustka?[/url]
                      [url=http://chustka.blogspot.com/p/pomoz-mi.html]na pohybel![/url]
                      • Własnie dlatego, że dziecko szybko rośnie szkoda mi było wydawać kolejnych 70zł - tyle kosztowały pierwsze nasze bryczesy z Decathlona, z przeceny. Bryczesy uszyłam, pomocny był poradnik, który dostałam od dziewczyny z forum krawieckiego. Wyszły bardzo fajnie, okazały się wygodne, nie wydałam na nie ani złotówki bo wszystkie materiały miałam w domu.
      • Dzień dobry,

ja właśnie takie stare bryczesy męskie potrzebuję. Mogę prosić skan na maila?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.