• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

dekoracje do pokoju dla 7-mio latki Dodaj do ulubionych

• 11.06.12, 17:07
    szukam i jakoś na nic nie mogę trafić,szukam dekoracji do pokoju które można zrobić,uszyć,skleić samemu lub z dzieckiem :)
    najlepiej aby dekoracje nie tyle co były ładne ale i praktyczne,córa ma średni pokój w którym jest łóżko,szafa,biurko,mały stolik przy łóżku,boxy na zabawki,mały regał i duża szuflada.
    Chciałabym córce zrobić ładny ale praktyczny pokoik do zabawy jak i nauki córa kończy 2 klasę,nie obejdzie się też bez malowania (to była kiedyś moja sypialnia hlip hlip)
    A oto jak mniej więcej wygląda pokój:
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3137023,2,1,pokoj-1.html
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3137024,2,2,pokoj2.html
    czekam na wasze praktyczne pomysły lub choćby namiary gdzie mogłabym znaleźć coś fajnego
    Dzięki
    Zaawansowany formularz
    • 23.06.12, 17:27
      Proponuję skupić się na pomalowaniu ścian - pastelowe kolory i jakiś ładny obrazek na jednej z nich ożywił by wnętrze (malownia.files.wordpress.com/2011/02/009-012n.jpg?w=500 - tutaj jest przykład prostego w wykonaniu malunku, a jeśli boisz się malować to można też kupić gotowe naklejki z obrazkami jak te allegro.pl/naklejki-na-sciane-scienne-21wzorow-dla-dzieci-i2389312188.html) Warto też pomyśleć o przetarciu szafy papierem ściernym, pomalowaniu na biało i zdecoupagowaniu nieco jakimś ładnym np. różanym) wzorem.
      --
      [url=http://pracowniabeatykoc.blogspot.com[/url]
    • 23.06.12, 22:43
      Mozesz sprobowac na fotoforum "wnetrza mieszkan", choc tam to trzeba miec sporo dystansu do siebie i zelazne nerwy;)
      Straaasznie duzo sie w tym pokoju dzieje, robi wrazenie okropnie zabalaganionego. zaczelabym od solidnej bazy: wybierz jakis jasny, nie krzykliwy kolor i pomaluj wszystkie sciany (zbyt intensywny pomniejszy i tak niezbyt duzy pokoj), wybralabym cos neutralnego, co czego latwo bedzie skomponowac dodatki. Jak dzieci lubi rozowosci, to na baze mozesz dac popiel, blekit, jasny zolty albo delikatna zielen (raczej mieta, nie oliwka). Wszystkie meble jak leci, lozko i szafe pomaluj na bialo, cora moze ci pomoc. Lustro rowniez malnelabym na bialo, ewentualnie mozesz je lekko postarzyc: szara patyne, albo rozcienczona farbe akrylowa nakladasz pedzelkiem w zaglebienia i natychmiast przecierasz miekka, nie kudlacaca szmatka, wowczas w zaglebieniach nieco zostaje i wyglada bardzo naturalnie. nie robilabym decoupage na meblach, bo jak sie znudzi, to wszystko bedzie do przemalowywania, a decoupage choc nie trudny, to lepiej najpierw pocwiczyc na mniejszych powierzchniach. Malnelabym na bialo rowniez karnisz i zdecydowala sie na jedna dlugosc firanek i zaslon (albo zamienila je na rolety). Jak zostaniesz przy zaslonach, mozesz np uszyc kieszonki na droble maskotki, z corka mozecie zrobic np z jedwabych kwaitow (np gerbery) cos w rodzaju broszek, wysarczy przykleic pistoletem do agrafek i przypiac do zaslon czy firanek. Mozecie zrobic np motylki z usztywnionych fizelina tkanin. wybierz jakies fajne tkaniny w kilku odcieniach tego samego koloru (albo polacz 2 kolory, ewentualnie z biela). Nie szalalabym za bardzo, bo znowu bedzie chaos. Jak lubisz szyc, to uszylabym prosta narzute patchworkowa (chocby z pasow czy kwadratow), byle nie za pstrokata, do tego kilka poduszek. Na sciany zrobcie razem ramki czy dekoracje. wystarczy te same tkaniny ponaklejac na drewniane ramki, albo samemu zrobic z drutu i papieru np serduszko, wianek itp i paskami tkanin poobwiazywac forme. Do ramek klejem magikiem mozna iprzyklejac koraliki, tasiemki itp. Z wiekszego styropianu albo podobrazie zrobcie tablice memo. Z jednej tkaniny (np w jakims mocniejszym kolorze z narzuty czy zaslon (albo motylkow), naciagnietej na styropian i bialych okraglych gumek w pol godziny masz fajna tablice do przyszpilania dzieciecych prac, wkladania zdjec, pocztowek itp. dlugi pas tkaniny z naszytymi kieszeniami mozna zamontowac na wieszaku albo haczykach z boku szafy czy na scianie i juz jest dodatkowy pojemnik na dziewczynskie drobiazgi, maskotki i inne przydasie. na rame lozka mozesz zrobic cos podobnego, do wlozenia ksiazki czy pizamy. Mozesz uszyc np koszyki na zabawki i przydasie, albo do gotowych koszykowzrobic ubranka. Jak kupisz farbe do tkanin i kilka stempli (np motylkow), to mala moze ozdobic nimi poduszki, zaslony, koszyczki. mozecie rowniez zrobic abazur do lampy, prosty, owalny z jasnej tkaniny ozdobic paskami , albo jakimis motywami tkaniny (na fizelinie dwustronnej najlatwiej), koralikami, tasiemkami itp. caly pokoj mozna ubrac:) wystarczy uruchomic wyobraznie, ale zacznij od pomyslu. Wybierz 2-3 kolory i jakis motyw przewodni i trzymaj sie go konsekwentnie, wowczas pokoj bedzie stanowic calosc, a nie zlepek przypadkowych przedmiotow, latwiej bedzie w nim odpoczac czy sie uczyc. powodzenia! ach, zebym miala corke...
      --
      autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
      • 24.06.12, 15:55
        tijgertje dzięki za pomysły właśnie nie mogłam sama na coś tak fajnego wpaść,córa kocha psy i wszystko co jest z nimi związane więc to na pewno będzie myśl przewodnia.
      • 25.06.12, 10:09
        tu znajdziesz trochę inspiracji www.dekoria.pl/offer/group/20/pokoj-dzieciecy
        • 25.06.12, 10:52
          Inspiracje?Inspiracje to tu:
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,122050361.html
          To wyzej to reklama ;)
          --
    • 03.07.12, 21:04
      Ja mogę Ci pokazać co szyłam do pokoju córki mojej przyjaciółki - zestaw poduszek i anioła w kolorach pasujących do pokoju (groszkowe sciany, biało-rózowo-zielone dodatki). Poza tym fajnym pomysłem, który widuje w wielu magazynach wnetrzarskich i blogach są takie girlandy, oczywiscie w kolorach pasujacych do calości :). Szybko sie je szyje i mozna prać w pralce :).
      --
      MÓJ BLOG O SZYCIU & HANDMADE
      • 03.07.12, 22:26
        hihi, od girland to ja juz uzalezniona jestem;) nakombinowalam ich juz troche, ale prawie wszystko poszlo do ludzi bez zdjec:(

--
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.