Dodaj do ulubionych

Co tu uszyć na prezent dla 3 latki??

10.09.12, 13:20
Nie mam wizji co tu uszyć na prezent dla małej dziewczynki.
Wszystko, tylko nie królik... :))
Pomożecie?
Edytor zaawansowany
  • czeremcha4 10.09.12, 16:56
    Torebkę. To jest wiek, w którym zaczyna się uwielbiać torebki ;-) Taką na długim pasku, do przełożenia na skos przez ciało.

Ania
    --
    szycie-z-czeremcha.blogspot.com/
  • smonik 10.09.12, 16:58
    Z najprostszych rzeczy - siostrzenicy uszyłam tiulową spódnicę baletnicy/księżniczki. Była wniebowzięta, zakładała ją co dzień do przedszkola, nawet gdy padało ;-)
    Uszyłam też komplet ubranek dla lalek - o takich: nocmajowa.blogspot.com/2012/07/ubranka-dla-lalek.html
    Szyłam "na oko" i pasowały ;-)
    albo może pościel do łóżeczka dla lalki?
    Może też jeśli jest już przedszkolaczkiem jakieś piękne worki na zmienne buty? Narzutę na łóżko? Albo oryginalną torebkę? Z szyciem dla dziewczynek to nie ma problemu coś wymyślić :-)
    --
    www.nocmajowa.blogspot.com/
  • nek9 10.09.12, 19:18
    O! Dziekuję! Sama mam dziecko w tym wieku, ale na takie coś jeszcze nie wpadłam. Kiecka baletnicy + torebka bedą hiciorem!
    Oczywiscie muszę szyć 2 egzemplarze, bo moja Mała mi nie daruje :)
  • smonik 10.09.12, 20:22
    O tak :-) Tutu mojej siostrzenicy jest już całkiem sprane, w końcu nosi je prawie co dzień ;-) W drodze do sklepu wzbudza entuzjazm wszystkich babć.
    --
    www.nocmajowa.blogspot.com/
  • izarepa1 15.11.12, 12:05
    Dziewczyny!
    mam pytanko- jak szycjecie takie male ubranka dla lalek? przypuszczam, ze oprocz wielkiej cierpliwosci, trochu fachu potrzebne jest jeszcze jakas techni(cz)ka?
    podzielcie sie ze mna swoimi sposobami, bo ja mam ogromny problem z szyciem drobiazgow.
    Dzieki wielkie!
  • mama_mak 19.11.13, 15:41
    A z czym masz konkretnie problem? Ja robiłam tak - staranny wykrój z gazety, przypięcie szpilkami do materiału i wycięcie z brzegiem do podwójnego zawinięcia (co by sie nie siepało). Na górę plecy w całości (z rękawami) i 2 razy przód. Najpierw podwijasz wsyzstkom potem zszywasz. Materiał jak miękki to mi było trudno (szczególnie szyć do tyłu), ale wtedy można jakiś dobrać.

O tutaj widać, jak uszyłam:
    Inspiracja z dalekiego jakże mi bliskiego świata
    http: fotoforum.gazeta.pl 72,2,916,147605389.html
  • ladyjm 12.09.12, 08:30
    Gorąco polecam pacynki zwierzątka
    longredthread.wordpress.com/2011/01/09/pacynki/
    Szyje sie je BŁYSKAWICZNIE a radości potem co niemiara, dzieci moga bawic się w teatrzyk, itp.
    --
    MÓJ BLOG O SZYCIU & HANDMADE
  • linn_linn 20.11.12, 18:48
    Popatrz tutaj:
    lolajoo.blogspot.it/2012/11/zabawki-uszyte-na-spotkaniu-i-nawet.html
  • haftowniczek 21.12.12, 08:04
    Najlepiej to lalkę :)
    --
    meble hand made
  • bebe52 21.12.12, 11:41
    dla 3 latki zrobiłabym takie coś bardzo fajna,przydatna rzecz
    www.skiptomylou.org/2010/07/30/artist-case-pattern/
    wczoraj uszyłam dla przyjaciółki córki na prezent pod choinkę
    niestety zapomniałam o cyknięciu fotek :(
  • f.pomyslow 28.12.12, 15:27
    No to może jakąś miłą podusię, z elementami polaru (będzie miękko) i jakąś zabawną aplikacją (tak żeby jej się podobała) ?

Albo narzutkę na łóżko, taką patchworkową (wiem, że można kupić też tkaninę na metry, która wygląda jakby była zszyta z wielu kawałków kolorowych tkanin, więc tylko trzeba poprzeszywać je, aby wyglądały ładnie).

-------------------------------------------------
    CraftyBlog Fabryka Pomysłów
    fpomyslow.blogspot.com
  • ewaaaa7 17.11.13, 14:56
    Nowość i satysfakcja gwarantowana , wystarcz igła i nić, resztę wyślą www.wzoryikolory.com/zrób-sobie-zwierzaczka/
  • linn_linn 18.11.13, 07:43
    Szkoda pieniedzy. Kawalek materialu, troche wypelniacza i porady blogerow. Wystarczy.
  • mama_mak 19.11.13, 15:47
    I prosto się szyje, z kopyta, normalnie ! Wystarczy ładny materiał, to połowa sukcesu, zszyć prawa do prawej, zostawić trochę do wypchnięcia i tę resztkę w ręku ładnie zaszyć od środka, nie takie trudne. Albo lewej do lewej i ozdobnym ściegiem po prawej stronie.
    Można aplikację na wierzch rzucić, tylko pamiętać o przyszyciu jej przed zszyciem ;-)
    Ja taką właśnie robię. Materiał w gwiazdki, na to zielona gwiazdka, do kt. przyszyłam ręcznie robione na szydełku oczka i buzię, gwiazdka będzie na tym tle nieba, lekko wypchana również. Pamiętać o ładnym ściegu do aplikacji ;-) albo z wierzchu tasiemkę dać (ja mam taki zamiar, taką taśmę - koroneczkę , właśnie idę kupić). Cuda można wyczarować, to może być z polaru, jak f.pomysłów pisała, albo z filcu może ?
    Powodzenia, grunt to wyobraźnia! :-) zapewniam Cię :-)
    --
    Inspiracja z dalekiego jakże mi bliskiego świata
    http: fotoforum.gazeta.pl 72,2,916,147605389.html
  • linn_linn 12.11.15, 12:43
    www.itsalwaysautumn.com/2015/10/28/25-coolest-things-to-sew-for-kids-diy-gift-ideas.html
  • afroddytta 17.11.15, 15:30
    Ja dla 2latki mam w planach uszycie właśnie takiego materacu z poduszek do pokoju, poduszki i materiał kupione, tylko do szycia nie mogę się zabrać :/

Ten pomysł z szachownicą fajny, jak się starszaki wkręcą w szachy to pewnie warto zrobić.
  • gratess 27.11.15, 12:14
    -strój na bal (np. skrzydełka z brokatem)
    -przytulankę z ulubioną postacią
    -z praktycznych rzeczy to może worek do przedszkola

--
    Poszewki, bieżniki, serwetki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka