Dodaj do ulubionych

Sklepy z tkaninami. Bez reklam PLS!

31.10.14, 10:44
Na początku dziękuję spamerom w tym wątku, wpisujcie tu swoje sprawdzone sklepy, żadnych reklam.
Zakładam nowy wątek, ponieważ z istniejących nie da się dowiedzieć nic oprócz reklamy/zachwalania własnych sklepów przez sprzedawców.
Otóż błagam: wpisujcie się tu PRAWDZIWI FORUMICZE!

Proszę napiszcie o swoich doświadczeniach z kupowaniem tkanin/dzianin w sklepach stacjonarnych i internetowych. Jest tego trochę, ale z doświadczenia wiem, że nie jest to takie proste, zazwyczaj nie ma dużego wyboru, albo ceny jakieś mega..

To zaczynam ja- WARSZAWA:

Sklep z tkaninami ul. Targowa i Madalińskiego - mają asortyment podobny: głównie polskie tkaniny,trochę dzianin. Wybór skromny, ale teraz widać starają się jak mogą. Tkaniny głownie biorą od producenta Kary(sowy, słonie, gwiazdki, jednoklorowe itd.) i innych. Ceny bawełny za metr ok 16/18 zl. Milsze Panie na Targowej;-)

Sklep o wdzięcznej nazwie „Hurt 100 detal Tkaniny, dodatki krawieckie”. ul. Grochowska 324 - tkanin za bardzo tam nie mają. Głownie dzianiny i to takie ubraniowe. Bywają dobre gatunkowo dzianiny dresowe, sprowadzają chyba z Włoch. Ceny lepsze niż w hurtowni Alexis (patrz niżej).

Hurtownia Alexis ul. Bieżuńska i hurtownia ul. Uranowa - Opisuję razem, ponieważ są w tym samym kierunku i jeśli się zapuszczam w tamtą str. to już za jednym razem zaliczam obie.
Alexis bardziej ekskluzywna, tzn. duży wybór tkanin płaszczowych, sukienkowych, koronek - takich dla profesjonalistów, trochę dzianin, "dresówek" zawsze ciut drożej niż na Grochowskiej i Uranowej, za to duży wybór.
Uranowa - tam zdarzyło mi się kupić ściągacze, dzianiny na jakieś tam bluzki dla dzieci, mają trochę tkanin sukienkowych i pościelowych polskich producentów.

Teraz zapuszczamy się na daleki ursynów, bardziej Kabaty:
Wąwozowa BUKTOLe , dawny Craftoholic - przestawiamy się na inny pułap cenowy ;-) wyższy znaczy się.. ale za to duży wybór tkanin Kauffmana, Millera itd. Właścicielka przesympatyczna, więc zawsze trochę stamtąd wyniosę towaru, przede wszystkim na własny użytek. Bywają promocje, można śledzić na ich stronie int.
Na tej samej ulicy pasmanteria Motki Dwa. Z nimi mam problem. Bo wybór wszystkiego jest, taniej niż w Buktolach - to fakt, ale generalnie wszystkie te tanie tkaniny, dzianiny, nici itd. w cenach ze 20% drożej niz spotykam w innych sklepach. Ostatnio kupiłam tam pół metra świetnej grubszej dzianiny typu dzersej bawełniany na bluzę dla synka, ale cena 39za mb.. Tkaniny kolorowe cieńsze niż Kaufmana i jakościowo ciut gorsze w cenie 42 za metr. Tanie minky 48mb. Plus za asortyment, pewnie gdyby nie odległość częściej bym tam wpadała.

Minky kupujemy na Craftoholicu, w Buktolach lub tzw, tanie Minky u Miłych Pań z allegro, ale odbieramy naul.Zabranieckiej w takich starych pofabrycznych halach. allegro.pl/minky-plusz-duzy-wybor-1mb-gratis-i4737762459.html

Aaa i jeszcze ostatnio o odkryłam www.bebecasa.pl -również Miła Pani z Łodzi ;-)
Mają naprawdę bardzo fajne tkaniny drukowane. Jakość super - jak Kaufmany, do tego szerokość tkaniny polska 150-160cm i wysyłają próbki jakby co. Na razie uszyłam kocyk dla koleżanki i nie mam zastrzeżeń :) Ceny są w tej chwili 42.5-38-do22.5 coś takiego. Czyli podobnie jak te niewiadomego pochodzenia tkaniny w pasmanterii na Kabatach, a jakość zdecydowanie na plus. Chyba dopiero zaczynają, więc mam nadzieję, że ceny ulegną modyfikacji. W każdym razie kibicuje takim przedsięwzięciom, bo POLSkie i dobre :-)).

Na razie zakańczam, jak mi się przypomni i będe miała jeszcze chwilę to wpiszę.

Ojej, zapomniałabym:
Hurtownia na ul. Jeżdzieckiej - Warszawa Wesoła/St.Miłosna?
Byłam tam w zeszłym tygodniu, za 60 zeta nakupiłam ponad 3mb dzianiny dresowej i grubszego dzerseju. Powiem krótko- klimaciarsko tam. Widać że ruch mają i starają się jak mogą z cenami i asortymentem. Bawełny patchworkowej tam wiele nieuświadczysz, ale za to dzianin np. na koszulki, sukienki, kominy trochę jest. Anyway, polecam.I spadam.
Obserwuj wątek
    • emilka-lagoda Re: Sklepy z tkaninami. Bez reklam PLS! 13.04.18, 13:12
      Jeżeli chodzi o warszawę to jest sklep z tkaninami dla dzieci przy
      ul. Andersa 6 - czasami jak chce coś kupić to idę do nich bo mam blisko, mają też sklep internetowy www.bawelna-tkaniny.pl jeżeli chodzi to Minky od nich 380g/m2 jest super, dobrze się szyje i po kilku praniach nie robi się szmata.

Jest też hurtownia ANTEX na ul. Marynarskiej 14 z tkaninami mają ogromny wybór można kupować hurtowo i detalicznie tkaniny dla dzieci, posiadają też sklep internetowy www.sklepantex.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka