Dodaj do ulubionych

Napownica, napy plastikowe- jaka jakość?

27.02.15, 16:00
Dziewczyny, chciałam sie poradzić, bo się nieco zdenerwowałam. Wzięłam się za kupowanie napownicy późnym wieczorem, bo wtedy nagle wpadłam na taki pomysł szyjąc prezenty na Baby Shower. Przejrzałam Allegro i w sumie tylko 3 sprzedawców sprzedawało takie napownice, ceny praktycznie identyczne, ale u jednego długa wysyłka, u drugiego napy musiałabym kupić oddzielnie, więc został trzeci sprzedawca. Obejrzałam filmiki na YT, przejrzałam internet, wiec kupiłam wychodząc z założenia, że przedmioty takie same tylko 3 sprzedających.
Jak doszła paczka okazało się, ze moja napownica jest w jakimś chińskim opakowaniu, niemarkowa :/ Teraz przejrzałam te 3 aukcje i na jednej jest sprzedawana oryginalna amerykańska BABYVILLE, na pozostałych 2 nie ma wspomnianej nazwy, a zdjęcie przedstawia samo urządzenie. Byłam pewna, że kupuje oryginalny produkt ponieważ, na tej aukcji wprawdzie nie było podanej marki napownicy, ale w komentarzu był link do filmiku na YT na którym był filmik instruktażowy z użycia własnie napownicy firmy BABYVILLE (co tylko mnie utwierdziło w przekonaniu, że wszystkie 3 aukcje dot. identycznego produktu).

I teraz konkretne pytanie: czy taka aukcja jest ok, czy jednak oszukują?

A praktycznie to myślicie, że jest jakaś znacząca różnica w użyciu między tym orginałem a chińską? Czy jest sens tę sprzedać (a może odsyłać ją?) i kupić tę oryginalną?

Też pytanie o napy. Kupiłam te tanie (0,15 zł za 1 szt), a ten sprzedawca od oryginalnej napownicy ma tej samej firmy napy, ale w paczkach po 60 szt, koszt napy to 0,5 gr. Czy faktycznie jest wielka różnica, warto kupować te droższe?

Dziewczyny będę wdzięczna za Wasze praktyczne uwagi, bo to dla mnie nowość, taka byłam zadowolona a teraz sama nie wiem co zrobić :/

Edytor zaawansowany
  • afroddytta 02.03.15, 17:21
    Dziewczyny, wymyśliłam, ze zwrócę te napownicę i kupię tę oryginalną Babyville i w sumie po kilku wymianach maili sprzedawca się zgodził, ale też napisał, że ta napownica jest firmy KAM i że to ta sama jakość. i w sumie w tym filmiku którym się zasugerowałam są obydwie nazwy podane (www.youtube.com/watch?v=s6KqQVD2T_I)

To co dostałam wygląda tak jak tu ilikebigbuttons.com/collections/kam-snaps/products/kam-snaps-plastic-snap-pliers-and-awl

Czy może ktoś się wypowiedzieć co faktycznie kupiłam? Czy istnieje firma KAM i czy jest dobra i czy to ich produkt? Czy to jakiś chiński odpowiednik (z tyłu napisy po angielsku i po chińsku)? Czy może nie ma takiej firmy czy sama firma Kam to badziew?
    Nie wiem co robić, wymieniać czy to nie taka kosmiczna różnca będzie i zatrzymać już tę co mam?

Poradźcie coś, plisss :)
  • alki_80 02.03.15, 21:35
    Ja mam taką napownicę jak na zdjęciu i jedyne napy jakie kupuję są firmy KAM i wg mnie są bardzo dobre.
    www.plushaddict.co.uk/kam-pliers.html
    --
    Jakub 24.04.2003
    Maciej 29.08.2007
    Nina 20.03.2011
  • afroddytta 02.03.15, 21:43
    No własnie tylko się obawiam, że ta moja ma napis KAM tylko na opakowaniu, a nie jest tak na prawdę tej firmy, bo np. w zestawie nie ma tego szpikulca.
    Eh, chyba jednak nie będę się już bujać z tymi zwrotami, zostawię tę i może jednak będzie działać.

A gdzie kupujesz napy?
  • alki_80 02.03.15, 22:09
    Moja była ze szpikulcem, a napy kupuję w tym sklepie, z którego Ci wysłałam link, ale ja mieszkam w UK. Za 100 sztuk (kompletów) płacę 3,20 funta (ok 17zł)
    --
    Jakub 24.04.2003
    Maciej 29.08.2007
    Nina 20.03.2011
  • afroddytta 02.03.15, 22:17
    Tego się właśnie obawiałam ;)
    U nas na allegro są własnie te Babyville wtedy 60 szt za 29 zł tylko też takie dziwne zestawienia kolorystyczne. Albo takie tańsze, podejrzewam, że są one polskie, a może to KAM? Można to jakoś rozróżnić tak gołym okiem?
  • alki_80 02.03.15, 22:24
    Na moich jest napis KAM od wewnątrz przy tym ostrym szpikulcu, na który nabijasz męską lub żeńską końcówkę. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi ;)
    --
    Jakub 24.04.2003
    Maciej 29.08.2007
    Nina 20.03.2011
  • afroddytta 02.03.15, 23:06
    O wielkie dzięki! U mnie ten napis też jest, nie spodziewałam sie, czyli napy są ok, takie będę kupować :)
    W takim razie jutro postaram się odkręcić sprawę ze zwrotem i zatrzymam tę napownicę, jest duża szansa, ze jednak będzie działać.
  • afroddytta 06.03.15, 15:08
    Napisałam do sprzedawcy, że w tej sytuacji nie zwracam napownicy. Napisałam również, że to błąd który rodzi nieporozumienia, że w całej aukcji nie ma podanej nazwy firmy, identycznie jest na aukcjach z napami i że kupiłam je na spróbowanie, bo były najtańsze. Pani odpisała, że o napach nie wiedziała, tzn. kupuje w hurtowni od lat, sprawdzają się i nie wiedziała, ze są firmy KAM. Eh, denerwujące jest takie niedoinformowanie, nie lubię jak ktoś się czymś zajmuje i nie bardzo się orientuje w temacie, który nawet ja zgłębiłam na necie w tak krótkim czasie :/
  • minima80 23.03.15, 19:36
    a mogłabyś podać link do aukcji na której kupiłaś napownicę bo też zastanawiam się nad kupnem na allegro chociażby na priv

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka