Dodaj do ulubionych

ciuszki niemowlęce - chwale się :))

28.09.05, 22:09
Oto adres albumu z fotografiami tej części wyprawki, którą przygotowałam dla
naszego - pływającego jeszcze w brzuszku - Milusia :)

www.album.com.pl/album.php?id=11594
Wszystkie ciuszki wykonane są od A-Z przez mamusie, czyli Sarenke :)
Moje dokonania sfotografował przyszły tatuś, czyli Wiewiórek.
Wykroje uzyskałam metodą - popruj stary ciuszek i odrysuj kontur na papierze.

Pozdrawiam gorąco - Sarenka z Wrocławia

--
Miluś
Obserwuj wątek
        • sarna.sarna Re: ciuszki niemowlęce - chwale się :)) 29.09.05, 10:29
          hmm, ile czasu mi zajęło - ciężko powiedzieć, szyję "z doskoku" :) Na początku
          zajmowało mi dużo czasu, a potem nabiera się wprawy :)

Nasz Miluś (Michałek) pojawi się na świecie pod koniec stycznia lub na początku
          lutego. Wciąż coś nowego przygotowuje na jego przyjście, póki co przy maszynie,
          a jak brzuszek będzie baaardzo duży to przyjdzie czas na szydełko :)

--
          Miluś
    • invicta1 Re: ciuszki niemowlęce - chwale się :)) 28.09.05, 22:43
      ale fajne
      mnie tez ścisnęło, bo gdybym zaszła w ciążę, kiedy zaczęłam sie o nia starać, to
      już miałabym komu szyć, a tak...kupiłam maszyne, zeby zabić nerwice, co mnie
      nęka kiedy czekam na ciążę:(
      --
      Zuzanę korcą tylko jesienią! Zuzanę korcą tylko jesienią! Zuzanę korcą tylko
      jesienią!
      • antyka Re: ciuszki niemowlęce - chwale się :)) 28.09.05, 22:52
        overlock jest potrzebny, ale mam pewnien sposob, jeszcze z czasow, kiedy nie
        bylam szczesliwa posiadaczka husquarny...

Skladam material tuz przy brzegu - ok. 2-3 mmm (lewa do lewej)i zaprasowuje -
        potem z prawej strony obrebiam sciegiem zygzakowym - i wychodzi: "prawie jak
        overlock"

Aneczke
      • sarna.sarna Re: ciuszki niemowlęce - chwale się :)) 29.09.05, 10:34
        Overlock jest bardzo przydatny, praktycznie 3/4 szycia.. ułatwia i przyspiesza
        wykonanie ciuszków, ale nie jest niezbędny. Kiedyś byłam w posiadaniu samej
        maszyny ze stębnówką i zygzakiem, i nawet wówczas nie czułam się ograniczona co
        do realizacji swoich krawieckich pomysłów :))

Ps: Moim najnowszym nabytkiem jest napownica, kupiona z myślą o wyprawce.
        Fantastyczna sprawa (gorąco polecam), ale także nie niezbędna. Zatrzaski (napy)
        można kupić w wersji "do doszycia" lub zamocowane na specjalnej taśmie (plisce).

--
        Miluś
    • bunia_bunia Witanko ! 29.09.05, 14:41
      No Sarenka gratulacje bardzo bardzo ładnie ci to wyjszło bez kitu ciesze sie
      tymbardziej ześ Wrocławianka tak jak ja no i secundo mój BB (big bartek)
      urodził sie na poczatku lutego :)) a twój Miluś tez w tych okolicach sie
      wybiera na swiat....:)) Sarenka a powiedz masz moze doświadczenie jesli np.
      chodzi o szycie damskich ciuszków ??
      • sarna.sarna Re: Witanko ! 29.09.05, 18:41
        Ano mam, szyłam w kilku zakładach, ale w miarówkę (tzn. krawiectwo na miarę, na
        zamówienie) się nie bawie. Szyję dla siebie, męża i nasze kochane maleństwo -
        Miluś. Służę oczywiście radą, o ile czuję się na siłach by móc doradzić..

> tymbardziej ześ Wrocławianka tak jak ja no i secundo mój BB (big bartek)
        > urodził sie na poczatku lutego :))

:)) ja także jestem lutowym wodniczkiem :)) (4 luty)

--
        Miluś
    • ka_thy Re: ciuszki niemowlęce - chwale się :)) 30.09.05, 09:59
      Nie wiem czy mogę coś doradzić, ale z własnego doświadczenia wiem, ze bardzo
      się przydają najmniejsze ciuszki, takie na ok. 50 cm - jesli Twój maluszek
      oczywiście nie będzie większy. Przydają się na krótko, ale ja zdecydowanie
      wolałam śpioszki, w których nie majtały się nogawki itp. Jesli sama szyjesz
      radziłabym uwzględnić i takie maleństwa - nie wiem, być może już takie własnie
      uszyłaś. Miałam trochę papierowych form na swoje, niestety wylądowały już w
      koszu :(
      • sarna.sarna Re: ciuszki niemowlęce - chwale się :)) 30.09.05, 10:45
        Wiem, wiem. Wykroje mam przygotowane od rozmiaru 54/56 do 90. Wszystkie zrobione
        własnoręcznie na bazie gotowych ciuszków :)
        Uszyłam także malutkie czapunie, mi także nie podoba się, jak takiemu maluszkowi
        coś leci na oczy. Póki co zapowiada się, że Miluś będzie "długi", tzn. wysoki -
        po Tatusiu. W 22 tc waży 516 g i pan dr mówi, żeby zaopatrywać się w większe
        śpioszki, bo Miluś ma długie nóżki :)

--
        Miluś
    • kasiazyw :)))) 05.10.05, 12:16
      Są po prostu świetne... Mam drobne pytanie - jak wykańczasz dół body? Sama
      lubię body bo nie wieje w nim po plecach ale nie opanowałam sztuki sensownego
      wykańczania go - bez gunki wisi z gumką grube :( A... nie mam overlocka :(((((
      Pozdrawiam i miłego szycia Kasia
      • sarna.sarna Re: :)))) 05.10.05, 17:16
        Wykańczam pliską krojoną wg szablonu :) postaram się umieścić zdjęcia kolejnych
        czynności, ale dopiero po weekendzie (mam teraz małe urwanie głowy) :)

--
        Miluś
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka