• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

siedzisko, pufa, poduszka do siedzenia Dodaj do ulubionych

• 28.03.07, 12:35
    jak uszyc poduszke w ksztalcie pilki? jak wykroic material?
    konkretnie chodzi mi o cos takiego
    cgi.ebay.de/HABA-SITZSACK-KUSCHELWIESE-2959-NEU-OVP-portofrei_W0QQitemZ200091302257QQcategoryZ108428QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphoto
    hosting
    Zaawansowany formularz
    • 01.04.07, 22:27
      forma to kliny - obierz pomarancze lub jakis podluzny owoc (ogorek,baklazan)
      ciagnac ciecie od "bieguna do bieguna" to zobaczysz swoja forme:)
      --
      www.magdabojan.fr.pl
      FORUM: MODA DLA PROFESJONALISTÓW
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23054
      • 04.04.07, 12:29
        wiem ze to kliny, wiem tez jak wyglada obrany owoc, mam piekny material,
        idealnie nadajacy sie na taka poduche i nie chce go zmarnowac a wiem ze jak
        zaczne kombinowac i wycinac z glowy to zmarnuje material, dlatego moze jednak
        ktos ma taka forme lub wie jak to skroic porzadnie
    • 03.04.07, 16:10
      a co zamierzasz włożyć do środka jako wypełnienie?? bo mi też coś takiego chodzi
      po głowie..
      • 04.04.07, 10:41
        Właśnie zaczynamy budować dom i do ocieplenia podłóg zakupiliśmy taki sypki
        styropian - w centrach budowlanych powinnaś dostać coś takiego - jest bardzo lekki
        i powinien się nadać :)
        --
        pasieka
        • 04.04.07, 15:47
          a ja bez sensu kombinowałabym z jakąś ociepliną..

super- dzięki za podpowiedź!
          pozdr
      • 04.04.07, 12:33
        tak jak napisala kolezanka ponizej, chce wypchac to styropianem w kuleczkach,
        jest chyba najbardziej odpowiedni do takich poduch
        • 04.04.07, 15:57
          nie martw się, że zepsujesz materiał.. ten obrazek, do którego link podałaś
          wiele wyjaśnia.. faktycznie szablon to jest taka skórka zdjęta z pomarańczy..
          jeśli kliny zrobisz za bardzo wypukłe to najwyżej piłka będzie trochę bardziej
          spłaszczona.. chyba, że zależy Ci na idelnie kulistym kształcie..
          na wszelki wypadek można najpierw wyciąć kliny z papieru i pozszywać..

a jaki masz materiał?? ja zastanawiam się nad polarem.. jakimś miękkim w każdym
          razie..

pozdrowienia!
          • 10.04.07, 13:53
            polarek tez jest fajny, na pewno najlepsze do puf sa mieciutkie i przyjemne w
            dotyku materialy, ja mam spory kawalek imitacji futerka jest bardzo przyjemny,
            az chce sie tulic ;) zrobilam szablony wg waszych wskazowek, dzieki dziewczyny,
            teraz tylko uszyc, mam nadzieje ze corci sie spodoba :)
            • 10.04.07, 16:25
              jak uszyjesz to zrób fotkę i podeślij :-))

powodzenia i pozdrawiam !!
          • 11.04.07, 21:29
            Takie pufy zawsze wychodza fajne - niewazne czy bardziej wypukle czy nie.
            Tez takie rozne szylam i faktycznie wsypywalam do srodka styropian.
            Nawet duze sa leciutkie - czteroletnie dziecko bez trudu je przesuwa.A ja Fanie
            mozna sie bawc na sliskiej podlodze w wozenie sie na pufie!
            A tak serio to sa wygodne takze dla doroslych.

Ale ten styropian w kulkach byl wszedzie!

--
            www.magdabojan.fr.pl
            • 13.04.07, 20:53
              Styropian sypałaś bezpośrednio do tkaniny, z której była zrobiona pufa czy może
              jeszcze do jakiegoś worka?? Bo faktycznie, w razie małej dziurki styropian
              będzie wszędzie fruwał..
              • 14.04.07, 00:05
                To byly pufy na zamowienie.Szylam z dwoch identycznych wykrojow dwie pufy : z
                taniej tkaniny wsyp i osobno wierzch (wsyp to bylo tanie plotno,wierzch to byl
                kolorowy skaj,sztruks,nierozciagliwe welury)Sypalam styropian przez ogromny
                tekturowy lejek (srednica rury ok.5 cm) przez otwor ktory zostawilam we
                wsypie.Ale i tak styropian byl wszedzie :)
                Potem wsyp zostal zaszyty na amen.A potem wlozylam go do pokrowca wierzchniego -
                mial wszysty zamek pomiedzy czesciami aby mozna bylo wlozyc wsyp.

Mozna tez uszyc pufy bez wsypu - lepiej wygladaja ,lepiej sie ukladaja ,tylko
                ze nie mozna wyprac pokrowca.

styropian troche smierdzi (nowy) ale jak zostawisz otwarte worki i co jakis
                czas go troche poruszysz zapach ulatnia sie w dwa dni.

--
                www.magdabojan.fr.pl
                • 14.04.07, 21:43
                  a dlaczego nie można wyprać ze styropianem w środku? bo się nie zmieści w pralce
                  czy z jakiegoś innego powodu?? bo myślę, że ręcznie to chyba można.. chyba nic
                  się nie stanie z tym styropianem..

świetny pomysł z tym lejkiem- ubawiłam się na maxa :-) ale pomysł słuszny :-)

pozdrowienia!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.