Dodaj do ulubionych

co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę?

05.11.08, 14:21
co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę? Przymierzam się do
zakupu. Są te maszyny w sklepie w Bydgoszczy. Widdziałam je tam, ale
chyba kupię w sklepie internetowym bo jest taniej. Czekam na
podpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • bamboo Re: co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę? 05.11.08, 16:17
      ja mam, co prawda dopiero od niedawna, ale juz uszylam pare rzecyz - jestem
      zachwycona, jest silna, masywna, ale a porownaniu z moim starym lucznikiem
      lekka, bez problemu szyje z zarowno cienkie lejace materialy, jak i dzinsy. no i
      podobno, obok brothera, jest to firma ktora ma najwieksze udzialy w rynku. ta
      firma przez lata produkowala maszyny dla innych odbiorcow, od kilku silnie
      pracuje nad swoja marke. kupowalm rowneiz przez internet, polecam sklep eti z
      poznania, pelen profesjonalizm w obsludze, sprzdaja i na allegro i przez wlasny
      sklep, a takze na miejscu :)
        • bamboo Re: co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę? 06.11.08, 13:45
          oczywiscie otrzymalam karte gwarancyjna z pieczatka, do tego paragon, instrukcja
          /zrozumiala, do przerobienia w pol godziny/ po polsku, po angielsku... a kupilam
          janome 415 za 613zl z przesylka kurierem /ups, na szczescie nie dlh, z ktorymi
          mialam kiedys niemile przejscia ://. maszyny uzywam do celow hobbystycznych,
          przerobki, aniolki, zabawki, zasloneczki... itp. ale mysle, ze i w malym
          zakladzie krawieckim tez dalaby rade. ma obudowe plastikowa, zalezalo mi na tym,
          zeby sie kurz nie zbieral, gdy nie szyje.
            • prawdziwa-magdad3 Re: co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę? 07.11.08, 10:30
              JEŚLI CHODZI O MASZYNY JANOME TO TRZEBA BYĆ OSTROŻNYM. JAK KUPOWAŁAM MASZYNĘ TO
              SPORO CZYTAŁAM NA FORACH I WIEM, ZE JANOME NA DLUZEJ W POLSCE NIGDY NIE
              ZAGOSCILO. POPRZEDNI DYSTRYBUTOR ROWNIEZ NIE PRZETRWAL DLUGO I ZAMKNĄŁ
              DZIAŁALNOŚĆ PO KRÓTKIM CZASIE (ZAPRASZAM DO POCZYTANIA WCZEŚNIEJSZYCH WĄTKÓW).
              POZATYM TE MASZYNY MOZNA KUPIC GENERALNIE TYLKO PRZEZ INTERNET I SPRZEDAJE JE
              MIKROSKOPIJNA FIRMA. TAK JAKBY Z GARAŻU. NIE MAM ZAUFANIA. ZA KILKA LAT ZUZYJE
              MI SIE JAKAŚ CZĘŚĆ I GDZIE JĄ KUPIĘ - SZUKAĆ IGŁY W STOGU SIANA???? OSTATECZNIE
              NABYŁAM INNĄ MASZYNĘ.
              • e.gunia Re: co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę? 07.11.08, 12:29
                Ten KRZYK powyżej jest niepokojący. Janome to znana na całym świecie
                solidna marka. Nie wiem, gdzie czytałaś te negatywne opinie, bo ja
                właśnie na podstawie opinii z internetu (z różnych forów) zakupiłam
                maszynę Janome i jestem bardzo zadowolona. Ciekawość mnie bierze -
                jaką to inną (w domyśle lepszą) maszynę kupiłaś? Ja brałam pod uwagę
                kilka, moim zdaniem, również znakomitych marek jak: Bernina, Elna,
                Pfaff i nie dyskredytowałabym żadnej z nich tylko dlatego, że mój
                wybór padł akurat na Janome.
              • bamboo nie krzycz 07.11.08, 13:16
                tak? a elna i wiele innych firm to nic innego jak janome. mylisz sie, janome a
                jakze mozna nabyc w sklepach, praktycznie w kazdym handlujacym maszynami,ale
                czesto za wyzsza kwote niz przez net. nie sadze aby za kilka lat nie mozna bylo
                nabyc czesc, wrecz przeciwnie, to nie jakas firma krzak, albo chinski no name, a
                firma o ogolnoswiatowym zasiegu.
              • laxa-krk Re: co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę? 07.11.08, 13:46
                Nigdy nie udzielałem się na tym forum, bo uważam że to nie jest miejsce aby się
                promować. Niestety nie mogłem sobie pozwolić aby takie posty pozostały bez echa.
                Ale do rzeczy:

JEŚLI CHODZI O MASZYNY JANOME TO TRZEBA BYĆ OSTROŻNYM.

Firma Janome w tym roku sprzedała 50 milionową maszynę na świecie, od dawna jest
                niekwestionowanym liderem rynku w swojej branży. Swoją popularność firma zyskała
                poprzez najwyższą jakość i niezawodność swoich wyrobów.

JAK KUPOWAŁAM MASZYNĘ TO SPORO CZYTAŁAM NA FORACH I WIEM, ZE JANOME NA DLUZEJ W
                POLSCE NIGDY NIE ZAGOSCILO. POPRZEDNI DYSTRYBUTOR ROWNIEZ NIE PRZETRWAL DLUGO I
                ZAMKNĄŁ DZIAŁALNOŚĆ PO KRÓTKIM CZASIE (ZAPRASZAM DO POCZYTANIA WCZEŚNIEJSZYCH
                WĄTKÓW).

Aby się wypowiadać w tym temacie to należało by mieć choć odrobinę większą
                wiedzę. O którym dystrybutorze mówimy: ASKA, ARKA AGD, AXAL POLSKA ?
                Każda z tych firm istniej i ma się dobrze. A oto przykłady:
                www.aska.cz ,
                www.arkaagd.pl ,
                www.axal.pl lub www.maszynydoszycia.qp.com.pl .

A te wcześniejsze wątki z chęcią bym przeczytał.

POZATYM TE MASZYNY MOZNA KUPIC GENERALNIE TYLKO PRZEZ INTERNET

Owszem, w internecie można ją kupić również, jak każdą inną markę - czy to źle ?
                Lista sklepów znajduje się na stronie www.szyj.pl/info/dystrybutorzy

I SPRZEDAJE JE MIKROSKOPIJNA FIRMA. TAK JAKBY Z GARAŻU.

Nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Życzyłbym wszystkim innym dystrybutorom
                maszyn szyjących aby ich siedziby tak wyglądały.

NIE MAM ZAUFANIA.

Nie szkodzi, za to tysiące innych ludzi je ma.

ZA KILKA LAT ZUZYJE MI SIE JAKAŚ CZĘŚĆ I GDZIE JĄ KUPIĘ - SZUKAĆ IGŁY W STOGU
                SIANA????

Jak to gdzie, u dystrybutora, a oświadczam że posiada części zamienne.

OSTATECZNIE NABYŁAM INNĄ MASZYNĘ.

Szanujemy Pani wybór. Jestem ciekawy czy sprawdziła Pani osobiście przed zakupem
                czy dystrybutor tej marki nie jest "tak jakby z garażu" i czy posiada części
                zamienne.

Pozdrawiam

Andrzej Suchowski
                Axal Polska s.c.
              • maciek.waligorski Re: co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę? 11.11.08, 09:43
                Witam,
                Nazywam sie Maciek Waligorski i od 10 prawie lat jestem współwłaciecielem firmy
                ETI Radość Szycia - obecnego wyłącznego dystrybutora maszyn JANOME na Polskę, a
                wkrótce również na Czechy i Słowację. Jako człowiek odpowiedzialny za markę
                JANOME w naszym kraju muszę zareagować na to co napisała PRAWDZIWA-MAGDAD3.
                1. Dystrybucja maszyn JANOME w Polsce.
                Z tego co mi wiadomo, żadna z firm zajmujaca sie wczesniej maszynami JANOME nie
                zawiesila swojej działalności. Przeszukałem wcześniejsze wątki i niestety nie
                znalazłem żadnych informacji na ten temat.
                2. Firma ETI dystrybucje maszyn JANOME przejeła w porozumieniu (Umowa
                partnerska) z poprzednim dystrybutorem w Polsce (firma AXAL z Krakowa). Tym
                samym firma ETI jako podmiot odpowiedzialny przejeła zobowiązania gwarancyje
                firmy AXAL oraz zobowiązała się do utrzymywania magazynu części zamiennych dla
                modeli już dziś nie oferowanych.
                3. Dziś maszyny JANOME można nabyć w ponad 50 sklepach w Polsce. Większość
                adreśow sklepów znajdą Państwo w miesięcznuku BURDA oraz na stronie szyj.pl.
                Jeśli chodzi o internet - maszyny JANOME można również nabyć tą drogą poprzez
                kilka najpopularnejszych w Polsce sklepów internetowych. Mogę śmiało powiedzieć,
                że zaufali nam najlepsi.
                4. W firmie ETI dzisiaj o interesy klientów dba 6 osób, które coddzienie dzielą
                się swoją wiedzą na temat maszyn do szycia, owerloków oraz hafcierek, a także
                doradzają jakie rozwiązania będa odpowiednie. Moim zdaniem firma nie jest
                mikroskopijna. Oprucz marki JANOME zajmujemy się również dystrybucją produktów
                marki "eti - radość szycia" (stopki do maszyn i akcesoria do szycia). Nasze
                produkty można kupić w większości pasmanterii na erenie całego kraju.
                Nasz magazyn to nie garaż, ale w garażu przy firmie mamy pakownie do codziennych
                wysyłek maszyn do naszych klientów. Dziennie z naszego magazynu wysyłamy około
                20 maszyn JANOME oraz kilkanaście paczek z akcesoriami "eti - radość szycia"
                (średnio, dane za rok 2008).
                5. Nie mam nic przeciwko innym markom maszyn do szycia, chętnie podzielę sie
                swoją wiedzą na ten temat. Odpowiadając na Pani wątek zwyczajnie staję w obronie
                swojej firmy i marki JANOME ponieważ napisała Pani nieprawdę. Wszystkim chętnie
                odpowiem na pytania dotyczące maszn do szycia, owerloków i hafciarke (oraz
                akcesorii do maszyn) - e-mail do naszej firmy to shop@eti.com.pl
                6. Wszystkim przy okazji chcę wyjaśnić, że JANOME to w tej chwili najwększy
                producent maszyn do szycia, owerloków i hafciarek na świecie. W sierpniu 2008
                roku firma wyprodukowała 50 milionową maszynę do szycia. Nikt na świecie nie
                wyprodukował więcej. Jakość maszyn JANOME gwarantują certyfikaty ISO (9002 oraz
                14001), które posiadają wszystkie fabryki JANOME. Ponad 86 lat tradycji
                zobowiązuje. To w firmie JANOME powstała pierwsza na świecie maszyna
                komputerowa. Jestem dumny z faktu, że swoim klientom mogę oferować produkt
                najwyższej jakości.
                7. Panią Prawdziwą-magded3 proszę o kontakt, prześlę Pani zdjecia naszego
                magazynu maszyn, biur oraz ludzi, którzy dbają o klientów. Chętnie dołączę pełne
                informację o firmie JANOME.
                8. Przy okazji dziękuję wszystkim klientom za zaufanie, Panu Andrzejowi
                Suchowskiemu oraz innym za reakcje na posta Prawdziwej-magdyd3. Nie pozwólmy,
                żeby ktoś manipulował ludzmi za pomocą nieprawdy.
                Pozdrawiam. Maciek Waligorski.
                • marysiowamama Re: co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę? 11.11.08, 22:49
                  No cóż muszę przyznac że zdziwił mnie post pani "prawdziwej". Rozmumiem że można
                  być zwolennikiem innej marki ale ciekawa jestem skąd pani Magda ma takie
                  garażowe wieści i czarnowidztwo w oczach?
                  Kupiłam (w ETI) model 525S. Uważam że to najsilniejsza maszyna jaką miałam.
                  Własciwie przeszywa tyle ile wejdzie jej pod stopkę. Używam jej w celach
                  zarobkowych i naprawdę ciężko pracuje realizując moje pomysły.
                  Wszyscy doradzali mi aby maszynę najpierw przed kupnem wypróbować, ale ponieważ
                  nie miałam takiej możliwości zdecydowałam się na zakup przez internet. Bałam się
                  tego ponieważ nie bardzo sobie wyobrażałam siebie wędrującą potem z maszyną
                  pociągami po Polsce w razie awarii.
                  I tu miłe zaskoczenie. Ponieważ maszyna musiała jechać do serwisu ETI na swój
                  koszt przysłało kuriera który zabrał maszynę do firmy.
                  Miło, bezproblemowo i wierzę że nie jest to firma która zamknie się z dnia na
                  dzień. Świadczy o tym popularność tej marki wśród osób szyjących i ceniących
                  dobry sprzęt (chociażby na moim forum o szyciu większość szyje własnie na JANOME).
                  Teraz tylko czekam niecierpliwie aż maszyna wróci do mnie cała i zdrowa.
                  --
                  ♥ PO GODZINACH...o szyciu i nie tylko♥
                  ♥ MEI TAI - galeria ♥
                  • efa233 Re: co to za marka Janome? Bardzo dobra marka! 17.11.08, 19:20
                    Witam

Ja pracuje ma maszynach Janome i bardzo sobie je chwalę (szybkie, mocne, bezawaryjne).

Miałam również okazję odwiedzić biuro Janome i tak świetnie przygotowanej pracowni, gdzie można wypróbować maszyny przed zakupem nigdzie nie widziałam.

serdecznie polecam tą markę i jeśli ktoś miałby ochotę przetestować maszyny to zapraszam do mojej pracowni www.szyjemy.com
                    pozdrawiam
                    Ewa Szafranek
    • marta_nie_martka Re: co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę? 18.11.08, 22:06
      Mam od kilku miesięcy Janome 415. Kupiłam ją przez allegro, w Eti,
      ale odebrałam osobiście. Maszyną jestem zachwycona, za bardzo
      rozsądną cenę oferuje świetną jakość. Szyję na niej prawie
      codziennie i zwykle po kilka godzin. Przeszywałam wiele warstw
      sztruksu i innych grubych tkanin.

Jeszcze plus dla firmy Eti za:
      - rabat, choć akurat nie było żadnej promocji
      - i za miłą, fachową obsługę, panowie pokazali mi wszystkie
      możliwości maszyny, mogłam sama poszyć przed zakupem.

--
      właścicielka:
      - www.oppamama.pl
      - oppamama.blogspot.com
      • folavril posiadam model 2041S 25.11.08, 18:58
        Nie jestem co prawda zawodową krawcową i wiele mi do niej brakuje,
        ale z maszyny zadowolona jestem bardzo.
        Oprócz tego że świetnie szyje, była moim wymarzonym prezentem
        urodzinowym :)

jest lekka i bardzo ładnie wykończona; szycie na niej to naprawdę
        spora przyjemność.
        --
        "Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
        Dostojewski
    • autumna Re: co to za marka Janome? Ktoś ma taką maszynę? 04.12.08, 14:43
      Ja właśnie zrobiłam prezent sama sobie, kupiłam Janome 525S - załapałam się na bardzo fajną promocję w Eti (sklep świetny, polecam). Jestem zachwycona - każdy drobiazg jest przemyślany, wszystko bardzo funkcjonalne i wygodne w obsłudze.
      Ogólnie, jeśli się lubi szyć i robi się coś więcej niż jakieś drobne poprawki w gotowych rzeczach i obszywanie zasłon - naprawdę warto zainwestować w coś lepszego. To się zwróci. Najpierw się myśli "a po co mi te wszystkie ściegi ozdobne i inne bajery", a potem człowiek pluje sobie w brodę, że pożałował tych dodatkowych 100-200 zł. To jednak inwestycja na lata i nie należy przesadzać z oszczędnością.

--
      Nasze pomyłki są konieczne i pożyteczne… Sprawiają przecież wiele radości innym. (Stefan Pacek "Myśli o ludziach i świecie")

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka