Dodaj do ulubionych

koszmarny wynik Ca - 125 marker nowotworowy PILNE

28.07.13, 12:31
Witam na forum. W pt odebrałam wynik marker Ca-125 i wyszedł bardzo wysoki wynik bo aż 205 :(. W lutym miałam 83 robiony podczas okresu i torbieli.
Nie wiem co może być przyczyną. Na usg lekarz nic nie zobaczył na jajnikach poza małym pęcherzykiem 10 mm. Opiszę trochę co było wcześniej. W styczniu robiłam kontrolne usg i okazało się że miałam 2-komorową torbiel ok. 40 x 35 mm, zalecono zrobić marker i wyszedł wtedy 83. Mialam mieć do obserwacji. Po 2 tyg. zmalała na 10 x5 mm więc już nie powtarzałam markeru bo uznałam że skoro się wchłania to nic groźnego. Powtórzyłam teraz przez przypadek kolejny raz marker - byłam na wizycie u ginekologa żeby dostać skierowanie na badania na menopauzę. Mam 42 lata, dwa lata temu urodziłam synka przez cc, miałam stymulacje hormonalną żeby zajść w ciążę bo miałam z tym problemy. FSH wyszło mi 46 co oznacza, że weszłam lub już przechodzę menopauzę. Tym się nie martwię bo i tak już nie planowałam więcej dzieci w moim wieku, ale ten wynik Ca 125 mnie powalił. Byłam pewna, że wyjdzie w normie a tu taki szok !!! Dodam jeszcze, że po urodzeniu synka mam niergularne miesiączki, często co 3 m-ce, są bolesne i obfite, takie ze skrzepami, trwaja ok. 6-7 dni. Czy to może wskazywać na endometriozę również?
Czy któraś z Was też tak miała, że na usg nie było widać ognisk endometriozy, jajniki były w porządku a Ca 125 było powyżej normy ? Co się później okazywało?
Lekarze też podejrzewają endometriozę, ale jak ją stwierdzić? Czy tylko laparoskopia jest w stanie stwierdzić czy mam endometriozę? A może to niezbyt bezpieczna metoda przy podejrzeniu raka jajnika??? Czytałam, ze przy laparoskopii może się rozsiać na inne organy i lepsza jest tradycjna metoda. . Mam też zrobić test ROMA tj. znowu Ca-125 i HE4, będę robić w tym tygodniu, do tego czasu chyba umrę z nerwów. Doradźcie coś proszę ... jestem załamana na maksa.
Edytor zaawansowany
  • madziora14 27.05.15, 11:59
    odnawiam watek ktor robił test roma przy endometriozie?
  • agitka100 27.07.15, 14:25
    Taki wynik Ca nie świadczy o nowotworze.
  • paolka123 08.08.15, 20:44
    Markery Ca125 nie sa wogole miarodajne. Moj lekarz powiedzial, zeby wogole sie tym nie sugerowac. Takze glowa do gory :)
  • dorek3 17.08.15, 10:50
    veroniqq, jestem w bardzo podobnej sytuacji.

4 miesiące temu przy okazji badań okresowych pielęgniarka zachęciła mnie do zrobienia markerów. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam do końca jakich (na co). Zrobiłam Ca125, Ca 19.9 i AFP i Ca 125 wyszło 38. Nie ucieszył mnie ten wynik, ale pomyślałam, że robiony na dwa dni przed miesiączka mógł taki wyjść. Gin tez się specjalnie nie przejęła, ale kazała powtórzyć za jakiś czas. Powtórzyłam teraz i wynik jest 53! Poszłam do ginekologa-onkologa, która zbadała ręcznie (ok) i zleciał he4. Wyszło 63 przy normie 76. Mimo to zaleciała mi wizytę w CO, o której jak myślę to robi mi się zimno ze strachu. Termin mam na 31 sierpnia. Postanowiłam do tego czasu spróbować zrobić RM miednicy i ew brzucha. Zarówno usg dowcipne jak i usg brzucha wychodzą ok. Mam jednak nie do końca jasną sytuację z cytologią - najpierw ASUS, później stan zapalny pomimo leczenia.
    Nigdy nie miałam problemu z torbielami natomiast mam podejrzenie endo w szwie po cc i podejrzewam że nie tylko (mam bolesne stosunki i nieruchomą macicę w tyłozgięciu od zawsze). Od porodu miesiączki regularne, ale ze skrzepami. Rodziłam 12 lat temu, miałam problemy z zajściem w ciąże i przez 3 cykle miałam stymulowana owulację.

Napisz skąd jesteś i co Ci wyszło z testu Roma.
  • dorek3 17.08.15, 10:51
    Sorry, nie zauważyłam, że wątek sprzed 2 lat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka