Dodaj do ulubionych

dlaczego poszłyście do lekarza - co Was...?

05.06.07, 15:33
zaniepokoiło, że zdeydowałyście się na wizytę? Jakie były objawy endometriozy
u Was?
Edytor zaawansowany
  • justyna824 05.06.07, 15:48
    Witam, ja jestem już po laparotomi.Objawy nie wskazywały na endo.Diagnoza
    pierwsza jaką usłyszałam to torbiel, pożniej sprawy potoczyły się już dość
    szybko.Podczas operacji okazało się że to endometrioza.Teraz staram się o dziecko.
  • olka981 05.06.07, 16:01
    u mnie wielka cysta 7cm na jajniku i usuwanie laporoskopowo i diagnoza endo
  • anetkaanetka1 05.06.07, 16:06
    nie mogłam zajśc w ciążę, szukałam przyczyn, lekarze podejrzewali najpierw
    rózne rzeczy, m.in. PCO - poszłam na laparoskopię praktycznie celem
    potwierdzenia tego rozpoznania, po wybudzeniu lekarka od razu powiedziała mi,
    że to nie PCO tylko endo... nie miałam jakiś szczególnych objawów, mocnych
    dolegliwości bólowych itp., w ogóle nie myślałam, ze to moze być coś takiego.
    mimo stałej kontroli ginekologicznej wyhodowałam sobie dwie torbiele i nikt ich
    nie zauważył, żadne usg.
  • mariola19761 05.06.07, 17:57
    Poszłam do gina na rutynowe badanie cytologiczne,przy okazji mnie zbadał i
    stwierdzil że lawy jajnik jest powiększony dostałam skierowanie na usg - wyszła
    torbiel 5 cm,potem było leczenie któro nie dało rezultatow w koncu operacja
    (laparotomia) wynik histo-pat. potwierdził endo ,którego spodziewał się doktor
    po wczesniejszych badaniach Ca 125 wychodziło mi podwyższone.I tak się zaczęło
    choruje 2 lata .
  • chagniecha 05.06.07, 18:34
    jak co 6 miesiecy wybrałam sie do gin, i tylko stwierdził taką mają torbiel,
    która miała sama pęknąć po odstawieniu tabletek. Potem poczekałam 3 miesiące (a
    miałam przyjść po 1m) i poszłam znowu... bo mnie brzuch bolał w trakcie cyklu.
    Wynik był taki laparoskopia i to natychmiast. Wyniki hist. pat. endo
  • isza7 05.06.07, 22:04
    Miałam potworne bóle tuż po miesiączce z prawej strony. Na początku nie podejrzewałam, że może to być problem ginekologiczny, więc wybrałam się do internisty. Wyniki krwi i moczu były ok więc dostałam ranigast i alugastrin do picia :). Nie muszę dodawać, że nie pomogło. Kiedy bóle zaczęły pojawiać się po każdej miesiączce poszłam do gina i od razu wyczuła guza na prawym jajniku przy badaniu. Usg potwierdziło że jest torbiel 7cm średnicy. Najpierw brałam nieistniejący już gestigen (to było 12 lat temu) bez przerwy na @ ale torbiel się skręciła i wylądowałam w szpitalu. Diagnoza po laparo: endo III st i leczenie danazolem. Resztę już znacie.
  • gosiaczek557 06.06.07, 08:36
    W moim przypadku zaczęło się od potwornego bólu brzucha na 3-4 dni przed
    miesiączką i w jej trakcie. Brzuch bolał mnie w całości od żeber do samego
    dołu. Czułam się jakbym miała w środku kilogram szpilek. Nie byłam w stanie się
    wyprostować.

Ginekolog stwierdziła, że to nie jest problem ginekologiczny i skierowała mnie
    do gastrologa, a poza tym powiedziała, że "boli to boli, widocznie taka moja
    uroda... i żebym nie histeryzowała". Gastrolog po badaniach stwierdził, że
    jestem hipochondryczką lub symulantką, bo nic mi nie jest:( a ja nadal
    cierpiałam.

W końcu sama "skierowałam się" na USG ginekologiczne i marker C-125. Wynik USG -
    torbiel 6cm. Laparoskopia. Wynik histo - endometrioza. Leczę sie od 2 lat. Od
    tego czasu żadnych bóli przed i w czasie miesiączki.

Nie muszę chyba dodawać, że natychmiast zmieniłam lekarkę, która moje problemy
    potraktowała mnie jak histeryczkę i symulantkę... smutne, ale prawdziwe.

Pozdrawiam,
    Gosia
  • smilodona 06.06.07, 09:54
    Potworne bole w czasie okresu (2-3 poczatkowe dni); z roku na rok coraz gorsze;
    faszerowanie sie srodkami przeciwbolowymi do granic wytrzymalosci. Trwalo to
    okolo 8 lat! Ginekolog twierdzil, ze jestem nadwrazliwa na bol; ze podczas
    okresu cierpi wiekszosc kobiet - a ja w to wierzyłam. Chyba wolalam myslec, ze
    jestem nadwrazliwa niz powaznie chora...Pewnego dnia dostałam strasznego ataku
    bolu w autobusie (ktos musial pomoc mi w dodarciu do domu); potem kolejny atak
    w drodze do pracy (znowu musialam liczyc na pomoc przechodniów). Dotarło do
    mnie ze jestem na COS chora i zaczelam szukac przyczyny. Najpierw stwierdzono
    tylko powiekszony jajnik, potem jedną torbiel, potem byla laparoskopia,ktora
    wyklazala dwie torbiele (7 i 4 cm), zrosty z macicą, niezdorne jajowody, potem
    byl wynik hist-pat i wiadomosc o endo. Następnie proba leczenia Danazolem. A
    potem jeszcze 2 cesarki :)
  • allure10 06.06.07, 11:13
    Potem 2 cesarki? czyli potym wszystkim zaszłaś w ciąże?
  • allure10 06.06.07, 11:19
    u mnie z dnia na dzień pojawił się ból lewego jajnika, więc szybko do lekarza
    bo na prawy chorowałam na zapalenie przydatków. Lekarz odesłał mnie z kwitkiem
    powiedział, że nic się nie dzieje. Mi to nie dało spokoju sama zrobiłam usg i
    wyszło torbiel 6 cm. Następnie laparoskopia okazało się, że torbiel ma 7 cm i
    stwierdzono endo. Następnie 3 m-ce leczenie decapeptyl depot, po odstawieniu i
    czekaniu na miesiączkę zrobiła się torbiel naczyniowa, znowu hormony tym razem
    Orgametril przez 20 dni. Torbiel zniknęła, w końcu dostałam @, ale w piątek idę
    znowu do lekarza bo znowu lewy jajnik dosyć mocno boli. Mam nadzieje, że endo
    tak szybko nie powróciło? Myślałam, że w końcu będę mogła się starać o dzidzie,
    zobaczymy w piątek. Trzymajcie za mnie kciuki.
  • smilodona 06.06.07, 11:46
    Ja jestem optymistycznym przypadkiem:) Mimo endo w obie ciąże zaszlam przy
    pierwszej próbie (nawet zdrowym kobietom nieczesto sie to udaje). Wszyscy
    lekarze po kolei wywalali gały ze zdziwienia :) Podobno to co mialam w brzuchu
    dawało nikłe szanse na naturalne zajscie w ciąze (m.in. podczas laparoskopii
    nie udalo sie przeprowadzic udroznienia jajowodów). Musze jeszce dodac, ze
    przed laparoskopią nie bylo prob zajscia w ciązę, wiec nie wiem jakby to sie
    skonczyło.

1994-95 - poczatek objawow związanych z endo
    luty 2003 - laparoskopia
    kwiecien 2004 - corka
    marzec 2006 - syn

A endo caly czas wraca. Podczas cesarek mam usuwane zrosty, wiec wiadomo ze
    wylecznona nie jestem.
  • allure10 06.06.07, 12:18
    to super, że udało Ci się! Mam nadzieję, że ja też będę miała tyle szczęścia co
    ty?
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.