Dodaj do ulubionych

Bardzo silne osłabienie

02.04.09, 12:14
Dziewczyny czy któraś z Was też tak miała?Jestem strasznie
słaba,trzęsą mi się ręce i serce bije jak szalone,oprócz tego robi
mi się gorąco od nóg po samą szyję.Nie wiem skąd sie to bierze ale
bardzo mnie to niepokoji.Wspomnę że brałam diphelarinę, skończyłam w
styczni i nadal nie mam okresu .Piszcie proszę może są na to jakieś
sposoby
Edytor zaawansowany
  • coldsong 02.04.09, 12:51
    jesli jeszcze nie robilas badan krwi w kierunku nadczynnosci, to jak
    najszybciej je zrob: TSH, fT4, fT3
    Z opisu wyglada na to, ze tarczyca mogla nawalic.
  • grusia28 02.04.09, 13:25
    Dziękuję za odpowiedź,w poniedziałek ide do lekarza wiec poproszę o
    sierowanie na te badania.Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów
    więc trochę sie boję.Czy to może być coś groźnego?Myślałam że
    wszystko się uspokoji jak dostanę okres ale jego też nie widać.Nie
    wiem czy powinnam brać coś na wywołanie...wariactwo gorzej się czuję
    po odstawieniu leku niż jak go brałam.Nigdy więcej.Napisz mi prosze
    jak było/jest u Ciebie.pozdrawiam
  • rewolka404 02.04.09, 13:29
    ja o tym samym pomyślałam. Zrób badania, które podała Coldsong i chyba pędem do
    lekarza. Wspominałaś mu o dolegliwościach?
  • grusia28 02.04.09, 13:42
    Dopieroójdę do lekarza bo w sobotę wróciłam ze stanów i pół roku
    wogóle nie byłam u lekarza.Teraz siedzę przy kompie i mam co chwila
    te ataki, czy to grożne?Trzeba brac jakies leki na tarczycę?NIe wiem
    czy powinnam czekać do poniedziałku?
  • agatlaska 02.04.09, 14:01
    na badania ft4, ft3,anty TG, anty TPO, nie dostaniesz skierowania od
    lekarza rodzinnego.Jedynie na TSH ktore i tak malo mowi bo trzeba
    zrobic wszystkie badania zeby potwierdzic czy tarczyca zdrowa czy
    nie.
    Najlepiej byloby gdybys poszla zrobic badania jutro rano i w sobote
    z wynikami do lekarza.
    Nie ma sie co martwic sie za wczasu, moze to skutek uboczny branego
    leku.
  • grusia28 02.04.09, 14:15
    Problem polega na tym że jestem poza miejscem zamieszkania w
    Warszawie i nie wiem co z tym zrobić , może powinnam wezwac
    pogotowie bo mam tak od 2 w nocy i co chwila.Nie wiem czy to
    odpóści.Czy ty też masz chora tarczycę?Jak powinnam się zachować?
    może wystarczy odpocząć?
  • ivonne.3 02.04.09, 15:28
    A może Nerwica???


    --
    [img]http://www.rnb4you.j11.pl/Emo/emoty_duze/rozne/balon.gif[/img]
  • grusia28 02.04.09, 15:36
    Nie niesądzę nie należe do nerwusów a poza tym mam te objawy dopiero
    od grudnia.Przed braniem leku nigdy nie miałam nic takiego.Poważnie
    myślę że to tarczyca i już umówiłam się do endokrynologa niestety
    dopiero 17 kwietnia.Wczesniej jednak postaram się zrobić badania
    polecone przez dziewczyny>Czy ty masz nerwicę i takie objawy ,mam
    nadzieje że nie?Pozdrawiam
  • ivonne.3 02.04.09, 15:39
    To teraz cię zaskocze,mam nerwice i takie objawy min.ja Ty piszesz oraz inne
    lecze się i chodzę na terapie,a nerwica zaczęła mi się z dnia na dzień,dosłownie
    z dnia na dzień...Oczywiści u Ciebie nie musi tak byc :)
    --
    [img]http://www.rnb4you.j11.pl/Emo/emoty_duze/rozne/balon.gif[/img]
  • grusia28 02.04.09, 15:45
    Ajak została Ci zdiagnozowana nerwica, bo to chyba nie jest proste?
    Leczysz się farmakologicznie i konsultujesz z psychologiem?Pozdrawiam
  • ivonne.3 02.04.09, 16:04
    Psychiatra diagnozuje nerwice,jak trzeba daje leki,a do psychologa/terapeuty
    chodzę na psychoterapie...Ale nie ma co sie zadręczac u Ciebie to nie musi byc
    to,czego z całego serca życze,bo to cholerstwo wstretne jest :) już 4 lata z tym
    się męcze,a na terapie chodze od roku,efekty są na szczęście,nerwica to choroba
    emocji,zazwyczaj jakies konflikty wewnetrzne,nie trzeba byc nerwowym,żeby miec
    nerwice...zdarza sie też spokojnym osobom,niesmiałym etc.ale narazie porób
    badania i ewentualnie jak badania bedą ok, a Ty nadal bedziesz się zle czuła, to
    wtedy spróbuj isc do psychologa.
    Pozdrawiam :D
    --
    [img]http://www.rnb4you.j11.pl/Emo/emoty_duze/rozne/balon.gif[/img]
  • agatlaska 02.04.09, 16:14
    Jezeli bardzo mocno bije Ci serec, wezwij pogotowie bo z tym nie ma
    żartów. Przy nadczynnosci serce boje jak oszalałe, ale najpierw
    trzeba stwierdzic chorobe.
    TO nic ze jestes poa miejscem zamieszkania, w labolatorium zrobią Ci
    te badania bez problemu. Chyba nie bedziesz czekac do 17 kwietnia,
    bo to byloby nie rozsądne.
  • isza7 02.04.09, 16:31
    Też wydaje mi się, że to nerwica. Sama się leczę i kończę terapię na oddziale dziennym. Ale tarczycę zbadaj na wszelki wypadek.
    --
    "Biorąc udział w ściąganiu przyjaciół z drzewa, upewnij się, czy aby to zrobić, wszyscy nie mieliby czasem stanąć na twoim grzbiecie."
  • grusia28 02.04.09, 16:39
    Dziękuje dziewczyny za posty dałyście mi do myślenia.Narazie czuję
    się lepiej juź mi serducho nie bije tylko trochę słaba jestem ,
    czekam na męża.Jeśli poczuje sie gorzej od razu dzwonie po
    pogotowie.Badania zrobie najszybciej jak się da.Pozdrawiam
  • jaskowa1 04.04.09, 21:34
    jak Cię dopadnie jeszcze raz taki "atak" ( oby nie ) to wypij łyżkę hydroksyzyny
    jesli pomoże to z duzym prawdopodobieństwem można przypuszczać ataki
    nerwicowe.... oczywiście mam nadzieje, że to nie to dziadostwo ( leczę się na
    nerwicę lękową 6 lat )
    Słyszałam również o tego typu "atakach" właśnie po odstawieniu środków
    antykoncepcyjnych dziewczyny po powrocie do tabletek wyzbywały się ataków, czyli
    pewnie hormony szalały i w ten sposób dawały o sobie znać...\
    acha przyszła mi jeszcze jedna rzecz na myśl zbadaj poziom prolaktyny bardzo
    wysoka też może dawać podobne objawy... zdrówka życzę.
    --
    Pozdrawiam Monika z rodzinką :)
  • olka981 03.04.09, 15:10
    ja tez mysle ze sie nerwicy dorobilam ale musze powiedziec ze od kad
    biore tabletki antykoncepcyjne z powrotem zaczynam sie znowu
    normalnie czuc nie wiem moze to jakis symptomy od tabletek jak sie
    odstawi ale mnie dusilo w klatce i klulo serce i tez mialam slabosci
  • grusia28 15.04.09, 12:41
    Hej Dziewczyny piszę ponownie, bo własnie odebrałam wyniki i
    wszystko wydaje sie być w normie.Morfologię mam super, mocz też w
    normach i TSH 2,193.Niby wszystko ok a nadal nie czuję sie
    zdrowa.Czy powinnam iść do endokrynologa?Rodzinny mi powiedział że
    na dzień dzisiejszy nie mam problemów z tarczycą.Cały czas jestem
    jakas nie swoja, może to nerwica ale może lepiej wykluczyć tarczycę
    i dopiero zastanawiać się nad innymi przyczynami.Napiszcie jak to u
    Was było.Pozdrawiam
  • rewolka404 15.04.09, 15:29
    zalecałabym zrobić jeszcze ft3 i ft4. Ja miałam TSH podobne a wyszła
    niedoczynność po badaniu ft4.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.