• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

100 najlepszych kryminałów wszech czasów Dodaj do ulubionych

• 18.10.10, 22:00
    ksiazki.wp.pl/gid,529,tytul,Najlepsze-kryminaly-wszech-czasow,galeria.html
    policzyłam i wyszło mi mniej więcej tak :

- przeczytanych - 48
    - porzucone w trakcie - 5
    - klasyka - Agatha Chistie terytorium dziewicze
    - zdziwienie - Grisham z Bractwem, Nesbo z Człowiekiem Nietoperzem
    - brak -Connelly'ego,

sporo mi brakuje do 100, ciekawe kto to układał i dlaczego nie konsultował z KiS smile?

--
    Tutaj sobie piszę smile
    Edytor zaawansowany
    • 19.10.10, 00:24
      Przeczytanych 55, z tego wszystkiego nominowałbym: Śliedztwo, Uśpione morderstwo, Imię róży, Zimny strach i Alienistę, może coś tam jeszcze, do kitu, że nie można ich zobaczyć razem, zanim doszłam do końca zapomniałam co było na początku.

Niektórych autorów wybrałabym zupełnie inne książki (Grisham - gdzie Czas zabijania, gdzie Ława przysięgłych, Mankell - Psy z Rygi są chyba najsłabszą, może obok Białej lwicy, książką, Gerritsen - podobnie, wybrana jedna z najsłabszych, Kellerman tez pisał lepsze).

Wielu autorów mi brakuje..
      • 19.10.10, 08:37
        Ja przeczytałam około 30.
        Mogliby skonsultować z KiS smile
        Moze nie znalazl by sie tam na przyklad Cien wiatru i Samotnosc liczb pierwszych, bo takie z nich kryminaly, ze ho ho smile
    • 19.10.10, 13:01
      przeczytanych: 27
      niektóre widziałam w wersji filmowejsmile
      kilka innych nazwisk kojarzę z innych tytułów - zostałam skutecznie zniechęcona
      części nie znam

"Cień wiatru" i "Dziwny przypadek psa nocą porą" to kryminały???
    • 19.10.10, 14:59
      dlaczego nie mogą listy jako jednej strony?
      Mam wolny internet teraz i nie mogę przejrzeć szybko wszystkich 100 książek...
      • 19.10.10, 17:11
        nawet niechce mi sie tego przerzucać
        • 19.10.10, 18:40
          ja się poświęciłam z ciekawości chociaż normalnie na wp nie zaglądam bo mnie reklamy dobijają.
          ale w sumie to nie było warto.
          • 19.10.10, 20:23
            no to jak nie warto, to dalej nie zaglądam. Na obejrzane pierwsze dwie - dwie znane, dalej nie zaglądam.
            Nie lubię tego sposobu prezentacvji, to mnie zniechęca...
    • 24.10.10, 11:20
      Nic nie słyszałam o Paulo Giordano. Czytał to ktoś?
      --
      "Because murder is more fun away from home"
      • 24.10.10, 13:33
        siostra_pelagia napisała:

> Nic nie słyszałam o Paulo Giordano. Czytał to ktoś?

Paolo Giordano jest włoskim fizykiem, jego debiut "Samotność liczb pierwszych" nie ma nic wspólnego z kryminałem, ale jest znakomitą książkę, którą naprawdę i szczerze polecam. To opowieść o miłości niemożliwej, ale bez cukierkowatości i zbędnego lukru, bardzo precyzyjnie i symetrycznie skonstruowana. O ludziach potrzaskanych przez los, ale budzących sympatię. Naprawdę warto!
        (i przy okazji witam się ponownie, bo podczytuję stale, a odezwałam się parę razy dotąd)

--
        "Jestem teraz jak wypalony fajerwerk, ale przynajmniej byłem fajerwerkiem" (Robert Frobisher)
        • 24.10.10, 16:03
          Witam Alitzjosmile
          Tytuł mnie zafrapował, bo jest bardzo ładny. W takim razie przeczytam, jak tak zachęcasz.
          --
          "Because murder is more fun away from home"
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.