• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Nowości 2011 roku

• 05.05.11, 11:06
    • 21.05.11, 11:55
      www.empik.com/206-kosci-reichs-kathy,prod61081462,ksiazka-p
    • 21.05.11, 11:59
      www.empik.com/nie-ufaj-nikomu-french-nicci,prod61081461,ksiazka-p
      • 21.05.11, 12:00
        www.empik.com/plaza-topielcow-villar-domingio,prod61081982,ksiazka-p
    • 23.05.11, 17:24
      www.empik.com/jak-kamien-w-wode-stevens-chevy,prod61082077,ksiazka-p
      • 23.05.11, 17:25
        www.empik.com/strefa-szalenstwa-fielding-joy,prod61082079,ksiazka-p
    • 30.05.11, 11:13
      wydawnictwo Akcent (?) wzięło się za wydawanie Wagnera,
      kto zna jego pierwszą książkę, ten może jest zainteresowany
      esensja.pl/ksiazka/ksiazki/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=10355
      • 15.06.11, 10:04
        merlin.pl/Sciete-glowy_Reginald-Hill/browse/product/1,917224.html
        • 15.06.11, 10:05
          merlin.pl/Czerwona-Wilczyca_Liza-Marklund/browse/product/1,917058.html
          • 15.06.11, 20:08
            I to już w czerwcu, pod koniec smile.

--
            Tutaj sobie piszę smile
    • 22.06.11, 09:45
      nowy duet duński zaprezentuje wyd. Czarne:
      www.czarne.com.pl/?a=1837
      • 22.06.11, 11:40
        Też zauważyłam i mam nadzieję, że dobra passa Duńczyków dalej trwa.

--
        Tutaj sobie piszę smile
    • 22.06.11, 11:43
      Niezidentyfikowany obiekt chodzący, już w lipcu.

--
      Tutaj sobie piszę smile
    • 22.06.11, 20:25
      polecam stronkę culture.pl mnóstwo wydarzeń literackich na czas prezydencji !
      • 27.06.11, 13:15
        Mam pytanie czy ktoś może wie czy to nowość czy kolejne wznowienie z nowym tytułem? Dość dużo ostatnio starych książek z nowymi tytułami i zaczynam się gubić sad
        • 28.06.11, 20:03
          zawsze-dorzro napisała:

> Mam pytanie czy ktoś może wie czy to nowość czy kolejne wznowienie z nowym tytu
          > łem? Dość dużo ostatnio starych książek z nowymi tytułami i zaczynam się gubić
          > sad

nowość prawdziwa, org. Second option
          • 30.06.11, 11:38
            Dzięki. Lecę kupić, a raczej zamówić ponieważ w stacjonarnych brak.
            • 01.07.11, 18:02
              Tego pierwszego, w lipcu "61 godzin", a w sierpniu "Głos", tego drugiego.

--
              Tutaj sobie piszę smile
              • 21.07.11, 10:57

Ma się ukazać 27 lipca.

www.salonkulturalny.pl/powrot-marininej-i-major-kamienskiej/?utm_source=newsletter%2021.07.2011&utm_medium=email&utm_campaign=fm_Salon%20Kulturalny%2055
                • 21.07.11, 11:32
                  na tę Marininę ogromnie się cieszę. Poprzednio wydana jej książka, bez Kamieńskiej, to według mnie był gniot okrutny. Czekam na powrót formywink
                  --
                  Japonia
                  Kryminały i sensacje
                  • 08.08.11, 20:37
                    No, tośmy się doczekali
                    Po sprzedaży firmy software’owej Mike Mackenzie ma miliony na koncie i dużo wolnego czasu. Znudzony odcinaniem kuponów od sukcesu – nieustannym imprezowaniem, pięciogwiazdkowymi hotelami i luksusowymi gadżetami – pragnie zrobić coś naprawdę ekscytującego. Wraz z dwójka przyjaciół, koneserów dzieł sztuki, bankierem Allanem Cruikshankiem i profesorem Akademii Sztuk Pięknych Robertem Gissingiem, przygotowuje „skok doskonały”. Na celownik bierze Galerię Narodową w Edynburgu i osiem cennych obrazów przechowywanych w jej magazynie. Jak dokonać rabunku, by nikt nie zauważył, że w ogóle miała miejsce kradzież?

--
                    Tutaj sobie piszę smile
    • 10.08.11, 15:43
      nie wiem, czy już ktoś wspominał, a szczerze mówiąc, nie chce mi się przekopywać przez wątek, więc daję znać:

A. Indridason "Głos"

Hakan Nesser "Całkiem inna historia".
      --
      Japonia
      Kryminały i sensacje
      • 11.08.11, 21:46
        Chyba tylko na allegro można dostać dwie wcześniej wydane W piątek rabin zaspał i W sobotę rabin pościł. W październiku dostaniemy od razu te trzy dni.

--
        Tutaj sobie piszę smile
    • 08.09.11, 10:32
      www.empik.com/testament-nobla-marklund-liza,p1044890831,ksiazka-p
      • 08.09.11, 10:34

www.empik.com/dobranoc-kochanie-frimansson-inger,p1044875531,ksiazka-p
    • 08.09.11, 16:44
      www.empik.com/opetanie-spindler-erica,p1044908282,ksiazka-p
    • 12.09.11, 08:36
      W listopadzie nowa M. Grimes "Zajazd Jerozolima"
      --
      Kiedy wyeliminuje się niemożliwe wówczas to, co zostanie, bez względu na to, jak byłoby nieprawdopodobne, musi być prawdą.
      • 15.09.11, 12:33
        kryminal.ubf.pl/readarticle.php?article_id=575
        tylko podziękować Beatanu smile))))))
        • 16.09.11, 20:31
          Wyd.słowo/obraz terytoria odgraża się, że w IV kwartale wyda. Mam tylko nadzieję, że jest to kryminał o znanym już departamencie Q, a nie jakaś wcześniejsza obyczajówkasmile.

--
          Tutaj sobie piszę smile
          • 19.09.11, 09:25
            Tak, to jest druga z serii o Departamencie Q ( z czterech napisanych),
            zobaczymy czy wydadzą,
            chociaż ze względu na nasz coroczny konkurs lepiej by było, żeby wydali w przyszłym roku, bo czasami książki tego samego autora muszą ze sobą konkurować smile
    • 19.09.11, 11:46
      a ja czekam na "Tarantulę" Tierry Jonquet'a, na podstawie której powstał najnowszy film Almodovara, trochę w ciemno zamówiłam, ale może się nie zawiodę.
      Paździenik najnowszy Miłoszewski i jego "Ziarno prawdy".
      Listopad Camilla Lackberg i "Latarnik", Hakan Nesser "Drugie życie pana Roos" , Martha Grimes i jej "Zajazd pod Jerozolimą", może Charlotte LInk "Drugie dziecko", chociaż to pewnie jednak nie. Ciekawe, co na grudzień wydawnictwa zaproponują, wszak przed Świętami można najlepiej zarobić, jak miłośnicy kryminałów i sensacji sobie coś zawinszują.
      --
      Japonia
      Kryminały i sensacje
      • 19.09.11, 13:03
        Kilka pozycji z Twojej listy, też mam w planach. A poza tym czekam na Michaela Connelly'ego "Telefon", najnowszego Stephena Kinga, Asę Larsson, Cormaca McCarthy'ego i pewnie jeszcze kilka innych nazwisk, których teraz nie pamiętam.
        Co do grudnia, to raczej nie robię sobie nadziei, bo zauważyłam od paru lat, że wydawnictwa w tym właśnie miesiącu nie dają żadnych nowości sad, serio.

--
        Tutaj sobie piszę smile
        • 19.09.11, 13:09
          o nowym Kingu też wiem, ale kurczę, mam wrażenie, że on ostatnio tak sobie, najbardziej lubię jego wcześniejsze książki, które mogę czytać po kilka razy. Będę w takim razie prosiła Cię o opinię, jeśli oczywiście przeczytasz i zechcesz dać znać. Co do grudnia mam takie samo wrażenie. Może odwiedzający to forum wydawcy wyciągnęliby z tego jakiś wniosek?
          --
          Japonia
          Kryminały i sensacje
          • 19.09.11, 13:14
            Przeczytam na pewno i się podzielęsmile, to prawie 1000stron, więc będę czytała i czytała...
            Polecam świetny zbiór 4 opowiadań Czarna bezgwiezdna noc, według mnie znakomita smile.

--
            Tutaj sobie piszę smile
        • 20.09.11, 09:56
          Pogoń za pieniądzem i telefon Connellego to to samo. CZyli Chasing The Dime

http://www.film.gildia.pl/_n_/literatura/tworcy/michael_connelly/pogon_za_pieniadzem/okladka-200.jpghttp://esensja.pl/obrazki/okladkiks/130908_telefon_200.jpg

Henry Pierce zaczyna zupełnie nowe życie: dostaje nowe mieszkanie i nowy telefon. Kiedy jednak chce odsłuchać pocztę głosową, dowiaduje się, że jego numer telefonu poprzednio należał do kogoś innego. W skrzynce pełno jest wiadomości dla Lilly, kobiety mającej najwyraźniej duże kłopoty. Pierce daje się wciągnąć w jej świat, całkowicie odmienny od tego, w którym żył do tej pory - nocny świat hostess, seksu z Internetu i skrywanych tożsamości. Pogrążając się w nim, porzuca swoje uporządkowane życie; teraz nade wszystko chce ocalić życie kobiety, której nigdy nie spotkał. Udaje mu się ustalić przypuszczalny przebieg wydarzeń przed zaginięciem Lilly. Każdy krok w jej przeszłość prowadzi go głębiej w sieć intryg, z których nie sposób się wyplątać.
          • 11.10.11, 09:52
            już jest w ksiegarniach
            www.matras.pl/odkupienie.html
            • 11.10.11, 12:45
              Replika zapowiada na ten rok
              Elsebeth Egholm - Na własne ryzyko
              Jack Ketchum - Królestwo spokoju

--
              Tutaj sobie piszę smile
              • 12.10.11, 13:33

Czekam na Egholm od dość długiego czasu, czytałam ją w 2008r.
                Mam nadzieję że w tym roku zostanie wydana.

negev56 napisała:

> Replika zapowiada na ten rok
                > Elsebeth Egholm - Na własne ryzyko
                > Jack Ketchum - Królestwo spokoju
                >
              • 12.10.11, 13:39
                ta Egholm to świetna nowina. Replika wydała jej "Ukryte wady" i pamiętam, że bardzo mi się wtedy podobała...już przestałam z czasem wierzyć, że coś jej ponownie zostanie wydane.
                --
                Japonia
                Kryminały i sensacje
                • 12.10.11, 14:41

Dla mnie też to świetna nowina i mam nadzieję że rzeczywiście zostanie wydana w tym roku.
                  Natomiast, książki Ketchum'a chętnie bym poznała.
                  • 12.10.11, 15:35
                    judytta napisała:
                    Natomiast, książki Ketchum'a chętnie bym poznała.

Według mnie warto, ale trzeba się nastawić na nieprawdopodobną dawkę emocji, myślę, że Dziewczyna z sąsiedztwa jest idealną pozycją, by poznać, czym pachnie Ketchum. Ja po lekturze tej książki długo nie mogłam dojść do siebie.

--
                    Tutaj sobie piszę smile
                    • 13.10.11, 12:12

Tak, chciałabym zacząć od Dziewczyny z sąsiedztwa może kiedyś na nią trafię.
                      Tzw. wolałabym pożyczyć niż kupować.

• 12.10.11, 17:33

--
      Japonia
      Kryminały i sensacje
    • 13.10.11, 08:54
      Coben - Klinika śmierci 09-11-2011. Już się nie mogę doczekać
      • 13.10.11, 14:51
        http://www.esensja.pl/obrazki/okladkiks/135577_zamkniety-pokoj_200.jpg

Komisarz Martin Beck wraca do pracy po półtorarocznej nieobecności; był ranny, przeszedł długą rehabilitację. Nie jest w najlepszej formie. Śnią mu się koszmary, dręczy go poczucie winy. Unika więc ludzi. Na domiar złego krążą pogłoski, że przełożeni chcą go awansować – i odsunąć od roboty operacyjnej.
        Żeby go zbytnio nie forsować i wyrwać z apatii, koledzy podsuwają mu sprawę śmierci mężczyzny, którego zwłoki z kulą w sercu znaleziono w mieszkaniu. Samobójstwo – to pierwsze, co się nasuwa. Ale w pokoju nie znaleziono broni.
        A drzwi były zamknięte od środka…
        • 19.10.11, 11:38
          Druga z serii o komisarzu Palmu smile
          merlin.pl/Blad-komisarza-Palmu_Mika-Waltari/browse/product/1,954304.html#fullinfo
          • 19.10.11, 18:44
            Pierwszą część czytałaś?
            --
            "Because murder is more fun away from home"
            • 20.10.11, 07:42
              taaak smile
              forum.gazeta.pl/forum/w,33434,123946660,126834840,Re_Mika_Waltari_Kto_zabil_pania_Skrof_.html
              • 20.10.11, 18:13
                Biję się w piersi. Przeoczyłam twój wpissmile.
                To się cieszę, że książka Ci się podobała, bo też takową nabyłam.
                --
                "Because murder is more fun away from home"
    • 27.10.11, 15:48
      "Zamknięty pokój" Sjowall i Wahloo 8.11
      "Zabójcy bażantów" Jussi Adler-Olsen 9.11
      "Ostatnie słowa" Reginald Hill 11.11
      --
      Kiedy wyeliminuje się niemożliwe wówczas to, co zostanie, bez względu na to, jak byłoby nieprawdopodobne, musi być prawdą.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.