Dodaj do ulubionych

Co czytacie? - LUTY 2014

01.02.14, 09:54
Jaką lekturą umilacie sobie najbrzydszy i najzimniejszy miesiąc roku?
Edytor zaawansowany
  • freekani 01.02.14, 09:57
    Czytam, bo jest spora szansa, że zdążę przeczytać na głosowanie wymaganą ilość. Dobrze się czyta.
  • freekani 01.02.14, 09:59
    No tak, już sprawdziłam, że Arno nie jest na liście.
  • soniaericsson 01.02.14, 21:27
    Police - Jo Nesbo, super
    --
    Whatever you give a woman, she will make greater. If you give her sperm, she'll
    give you a baby. Give her a house, she'll give you a home. Give her groceries,
    she'll give you a meal. Give her a smile, she'll give you her heart. She
    multiplies and enlarges what is given. So, if you give her any crap, be ready to receive ton of shit
  • soniaericsson 01.02.14, 21:33
    A w maju ma sie ukazać nowa książka [url=http://www.amazon.com/Son-novel-Jo-Nesbo/dp/0385351372/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1391286674&sr=1-1&keywords=Jo+Nesbo+the+son]Tekst linka[/url]
    --
    Whatever you give a woman, she will make greater. If you give her sperm, she'll
    give you a baby. Give her a house, she'll give you a home. Give her groceries,
    she'll give you a meal. Give her a smile, she'll give you her heart. She
    multiplies and enlarges what is given. So, if you give her any crap, be ready to
  • echtom 02.02.14, 15:40
    Niestety nie jest, ale i tak warto przeczytać smile

--
    "Kiedy patrzę w lustro mówię: Renia, jesteś trochę za gruba, ale najważniejsze, że zdrowa." (Renata Beger)
  • echtom 02.02.14, 15:41
    Przepisuję ze stycznia smile

--
    "Kiedy patrzę w lustro mówię: Renia, jesteś trochę za gruba, ale najważniejsze, że zdrowa." (Renata Beger)
  • taka_prawda500 03.02.14, 22:36
    Mnie też to ciężko szło, od czasów szkolnych nie lubię lektur obowiązkowych...
  • echtom 07.02.14, 20:58
    Znakomicie napisane, choć trochę za dużo policji w Policji wink Nie wydłuży krótkiej listy kryminałów najbliższych memu sercu, ale utwierdza mnie w przekonaniu, że warto przeczytać całego Nesbo. Na wiosnę, kiedy wyczytam planowane lektury obowiązkowe. Swoją drogą zabawne, że Norwegowie też mają świra na punkcie dialektów smile

--
    "Pogrzeb odbył się szybko i sprawnie, przy bardzo skromnym udziale żałobników. Pastor nawet nie próbował sugerować, że człowiek leżący w trumnie był szczerze kochany, wiódł przykładne życie i zakwalifikował się do raju. Od razu przeszedł do Jezusa, który, jak twierdził, wszystkim grzesznikom dał walkowera."
  • yrsulla 02.02.14, 17:13
    Cieszę się, że w końcu zabrałam się za czytanie Ohlsson, bo bardzo mi ta pisarka odpowiada.
  • echtom 02.02.14, 17:26
    Podzielam opinię - wręcz rozkręca się z książki na książkę.

--
  • andaba 02.02.14, 21:00
    Uzypełniam do plebiscytu.
    Szybko się czyta, Nesser to jednak klasa, jeszcze żadna jego książka mnie nie rozczarowała.
  • elmar43 02.02.14, 21:08
    Do plebiscytu doczytuję - moim zdaniem dużo lepsza niż Snieżka.
    A najbrzydszym miesiącem roku jest listopad wink
  • echtom 02.02.14, 22:04
    > A najbrzydszym miesiącem roku jest listopad wink

Ale przynajmniej są 2 dni wolne wink

--
  • taka_prawda500 03.02.14, 22:32
    > > A najbrzydszym miesiącem roku jest listopad wink
    >
    > Ale przynajmniej są 2 dni wolne wink

No właśnie. I o ile w listopadzie jest duuuża szansa na dodatnie temperatury i nawet słoneczko, to w okropnym lutym rzadko jest ciepło, zima już dłuuugo trwa, a do końca koszmaru niestety daleko... sad
  • nchyb 08.02.14, 00:50
    > nawet słoneczko, to w okropnym lutym rzadko jest ciepło, zima już dłuuugo trwa

nieśmiało wspomnę, ze w moich okolicach (Dolny Śląsk) tegoroczna zima jest leciutka i prawie łagodna, a wczoraj i przedwczoraj to niemal wiosna panowała, słońce, na drogach sucho i ok. 7 stopni.
    ALe ja i tak czekam z utęsknieniem na lato smile
  • taka_prawda500 18.02.14, 01:57
    Na szczęście tegoroczna zima poszła sobie najpierw do USA, do nas zawitała na 2 tygodnie (i starczy), a potem udała się do Japonii big_grin

A na Dolnym Śląsku i tak macie zawsze najcieplej smile u nas gorzej z tym bywa...
  • freekani 03.02.14, 08:07
    Skończyłam wczoraj Wody wielkie - rzeczywiście było warto. To było moje pierwsze spotkanie z A. Dahlem, z pewnością nie ostatnie. Teraz zabiorę się za Krąg - czytałam kiedyś Bielszy odcień śmierci i bardzo mi się podobało.
  • freekani 07.02.14, 12:32
    Bardzo lubię Miniera. Dobrze mi się go czyta. Szkoda, że na razie wydał tylko te dwie książki.
  • linka.raz 07.02.14, 22:35
    freekani napisała:

> Bardzo lubię Miniera. Dobrze mi się go czyta. Szkoda, że na razie wydał tylko t
    > e dwie książki.
    Dzisiaj widziałam francuską okładkę trzeciejsmile
  • nchyb 08.02.14, 00:51
    ha, więc jednak, zresztą pamietam, ze już o 3 pisałaś smile
    a jaki tytuł ma ta nowa?
    no to mam na co czekać smile
  • freekani 08.02.14, 12:08
    Cieszę się, że książka już napisana, jest na co czekać smile
  • sweetsourmagic 03.02.14, 11:33
    Zaczęłam niedawno. Jakby to... hm... nie powala. Ale może się rozkręci...
  • taka_prawda500 03.02.14, 22:26
    Scena z wyrzucaniem widelcy przez okno rozbawiła mnie do łez big_grin
  • judytta 03.02.14, 13:18

Książka super, "Gdzie się podziały dziewczęta" nie pasowała a King wczoraj tak wciągnął i dotarłam prawie do połowy książki.
    Bardziej przypomina powieść obyczajową.
  • cynamoon6 03.02.14, 13:57
    Nadal konkursowo.

--
    Tu przynudzam o książkach i nie tylko wink
  • meme7 03.02.14, 19:06
    Kończę właśnie "Zimny wiatr", a od jutra "Obraz kontrolny" smile Ciekawa jestem co tam Sekielski wymyślił.
  • taka_prawda500 03.02.14, 22:22
    Sekielski w wymyślaniu nieprawdopodobnych zdarzeń wzniósł się na szczyty wink
  • agridulce 03.02.14, 20:49
    Po lekturze tytułu oczekiwałam wątków azjatyckich - a tu nic -). Czytam nie tyle do głosowania, bo to moja pierwsza książka z listy i nie zdążę wszystkiego na czas przeczytać, ile równolegle do plebiscytu, żeby być świadomym obserwatorem. A książka wciągająca.
  • dachauka 04.02.14, 12:35
    Jakoś nikt nie zauważył tej książki, a jest świetna, przynajmniej na razie. To kontynuacja "Złotego wilka" i tym razem dowiadujemy się trochę o przeszłości Borysa Pasternaka.
    --
    www.krimifantamania.blogspot.com
  • taka_prawda500 03.02.14, 21:59
    Tej książki w dziesiątce nie ma i niesłusznie. Jest dużo lepsza niż część tych z finału. I nie zgadzam się, że jest rozczarowaniem. Wniosek wyciągam taki, że poprzednie były jeszcze lepsze. Więc poprzednie też ochoczo przeczytam, a tej daję poza konkursem 8/10.

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/160000/160041/144411-155x220.jpg
  • echtom 03.02.14, 23:56
    Dwie poprzednie mają zdecydowanie lepszą konstrukcję, tu jest dość niechlujna smile

--
  • taka_prawda500 05.02.14, 19:53
    To znaczy, że jeśli ta mi się podobała, następne będą podobać się jeszcze bardziej, super smile
  • taka_prawda500 05.02.14, 19:54
    Poprzednie. wink
  • siostra_pelagia 04.02.14, 08:39
    Jak musi umrzeć , to niech umierasmile.
    Bez zachwytu czytam, do głosowania się przygotowuję.
    --
    "Because murder is more fun away from home"
  • dachauka 04.02.14, 12:37
    Byłam przekonana, że czytałam tę książkę, ale jednak nie. Dobijają mnie te tłumaczenia tytułów... Ni cholery się domyśleć, jak to szło w oryginale. A Tanę French uwielbiam i tak smile
    --
  • echtom 08.02.14, 08:17
    Zaczęłam. Ostatnia do głosowania smile Ciekawe, że napisana w pierwszej osobie.

--
    "Pogrzeb odbył się szybko i sprawnie, przy bardzo skromnym udziale żałobników. Pastor nawet nie próbował sugerować, że człowiek leżący w trumnie był szczerze kochany, wiódł przykładne życie i zakwalifikował się do raju. Od razu przeszedł do Jezusa, który, jak twierdził, wszystkim grzesznikom dał walkowera."
  • echtom 14.02.14, 08:05
    Skończyłam. Jako powieść obyczajowa całkiem niezłe, jako kryminał nie bardzo. Swoją drogą to spora sztuka stworzyć tak antypatycznego bohatera, prowadząc narrację w pierwszej osobie wink Niniejszym oświadczam, że jestem silna, zwarta i gotowa do głosowania smile

--
  • nchyb 05.02.14, 06:48
    w ramach uzupełniania do rankingu

i nie wiem na czym polega problem, ale językowo strasznie to drewniane, ciężko mi się czyta. Zastanawiam się czy to taki styl autora, czy tłumaczki...
  • cynamoon6 05.02.14, 15:44
    A mi sie jakos bardzo dobrze czyta tego Psychola, az się troche dziwie, bo część osob narzekało, że nudny i jakiś nie taki...
    --
  • echtom 05.02.14, 20:54
    I o to chodzi, żeby ludziom różne książki się podobały smile

--
  • nchyb 05.02.14, 23:29
    > ć osob narzekało, że nudny i jakiś nie taki...

ja nie narzekam na nudną fabułę, tylko na język, który odbiera mi przyjemność w poznawaniu fabuły... smile
  • 1.wetta 05.02.14, 14:56
    Naprawdę mocna rzecz. Wywiady z kobietami, które w wyniku zbiegu okoliczności, uwarunkowań życiowych czy tez innych czynników popełniły morderstwo. Czyta sie z zapartym tchem, poświęciłam na te lekturę cala noc.
  • opty2 05.02.14, 16:22
    wciąż próbuję tego Tvedta czy się nie poprawił wink
  • dachauka 05.02.14, 16:33
    Uparta jesteś wink
    --
  • agridulce 05.02.14, 17:57
    Ciekawe, dlaczego to samo tłumaczenie tej książki ma dwa tytuły?
  • echtom 05.02.14, 21:01
    Może w międzyczasie tłumacz/wydawca wpadł na lepszy pomysł. A najprawdopodobniej dla stworzenia iluzji, że to coś nowego, i przyciągnięcia czytelników wink

--
  • negev56 05.02.14, 21:28
    echtom napisała:

> Może w międzyczasie tłumacz/wydawca wpadł na lepszy pomysł. A najprawdopodobnie
    > j dla stworzenia iluzji, że to coś nowego, i przyciągnięcia czytelników wink

w tym długim wątku:
    forum.gazeta.pl/forum/w,33434,121210879,,_197_sa_Larsson.html?v=2
    tłumaczka wyjaśnia:
    Re: Åsa Larsson
    beatanu 22.08.11, 20:48 Odpowiedz
    Polski tytuł pierwszej powieści ustalił wydawca, bez porozumienia z tłumaczką...
    Tytuł drugiej powieści jest dosłownym tłumaczeniem tytułu oryginalnego, który z kolei jest cytatem biblijnym, dokładnie z Księgi Izajasza 26:21...

--
    Tutaj sobie piszę smile
  • siostra_pelagia 05.02.14, 21:42
    Amensmile
    --
  • taka_prawda500 05.02.14, 19:59
    Zaczyna się ciekawie - od trupa tancerki, myślę że mi się spodoba smile

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/194000/194263/188030-155x220.jpg

• meme7 05.02.14, 21:23
    Skończyłam Sekielskiego i właśnie zaczęłam "Londyn we krwi". Ktoś czytał? Warto brnąć dalej?
  • siostra_pelagia 05.02.14, 21:42
    Dobrnij do końcasmile. Ja dobrnęłam i dałam autorowi drugą szansę. Za 20 minut zacznę czytać Milcz nawet po śmierci i zdecyduję, czy warto po raz 3 się z inspektorem Carlyle spotkać.
    --
  • meme7 06.02.14, 05:19
    Dzięki za odpowiedź. Wezmę dziś do autobusu. Lektura krótka więc powinno szybko pójść smile
  • nchyb 06.02.14, 17:43
    w ramach uzupełnienia wiedzy do głosowania smile
    początek wciągnął mnie, chociaż miałam już przesyt skandynawskich klimatów, to żałowałam, ze nocy poświęcić nie mogłam na czytanie...
    Po głosowaniu przeczytam pozostałe jej dwie ksiażki (chyba że ta po połowie zmieni się w coś gorszego) i Nessera...
  • yrsulla 07.02.14, 10:19
    Też to czytam i jestem mniej więcej w połowie. Na razie jest dobrze, a nawet lepiej.
  • nchyb 07.02.14, 11:16
    a te dwie jej pozostałe czytałaś? Ja jeszcze nie...
  • yrsulla 07.02.14, 11:38
    Czytałam, kilka dni temu smile. Uznałam, że się wyrobię przed głosowaniem, więc czytałam po kolei. Też mi się bardzo podobały, chociaż zgadzam się z opinią, że z książki na książkę jest coraz lepiej. Ale to oczywiście nie jest zarzut.
  • siostra_pelagia 06.02.14, 18:40
    Inspektor Carlyle do polubienia, Londyn w opisach bardzo fajnie przedstawiony, polityczne wątki chilijskie niekoniecznie.
    Ale po kolejną książkę autora z pewnością sięgnę.
    --
  • sisterofmercy007 06.02.14, 19:36
    w szabatowy poranek". Kryminał z Izraela. Ten dzieje się w środowisku psychoterapeutów.

• opty2 08.02.14, 09:42
    zachęcona opinią Dachauki zaczęłam czytać I część trylogii Lewis
    Inspektor Finn z Edynburga zostaje przydzielony do śledztwa na swojej rodzinnej wyspie
    Lewis (Hebrydy Zewnętrzne) bo... wylosował go komputer! dacie wiarę?

na razie, po przyjeździe opadają go wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia
    a także dowiaduje się, że jakoś nikt go tu nie oczekiwał,
    najlepiej jakby się ulotnił i nie wchodził w drogę szefowi/bucowi z Glasgow,
    nie brzmi znajomo? smile

na razie zaczęłam ale już zdążyłam obejrzeć sobie te Hebrydy smile
  • negev56 08.02.14, 15:37
    Też to czytamsmile

--
    Tutaj sobie piszę smile
  • opty2 10.02.14, 12:31
    skończyłam smile
    książka bardzo dobra, choć mało tu kryminału a więcej obyczajowości ale za to jakiej smile
    odizolowana społeczność na wyspie ma swoje zasady moralne
    i kto sie do nich nie stosuje, jest pariasem,
    więc latami ukrywane są wstydliwe sprawy, zachowania itp.
    świetnie została oddana atmosfera tej społeczności, wnikliwie i interesująco dla czytelnika, kto lubi takie klimaty ma szansę na dobrą lekturę, polecam smile
  • yrsulla 10.02.14, 15:33
    Najwyraźniej coś dla mnie.
  • cynamoon6 08.02.14, 11:24
    Chwilowa przerwa od czytania konkursowego.
    --
  • judytta 08.02.14, 13:06
  • elmar43 09.02.14, 16:28
    Ciężko mi się to czyta - Minier to zdecydowanie nie "mój" autor sad
  • celice73 09.02.14, 22:00
    Wciągnęła mnie historia jej barwnego i ciekawego życia, niesamowity obraz tamtej epoki, podróże, pierwsze samochody, samoloty,dwie wojny. Swoim życiorysem autorka mogłaby obdzielić kilka osób.
    2)Yrsa Sigurdardottir "Lód w żyłach", to jedna z moich ulubionych pisarek, na razie za najlepszą jej książkę uważam "Trzeci znak", ale jeszcze nie przeczytałam wszystkichsmile
  • dachauka 10.02.14, 09:06
    Najnowszy Fitzek zmiata z nóg... Niby "tylko" thriller, ale skala, rozmach, przemycone niewygodne treści, napięcie i mistrzowskie wykonanie wbijają w fotel. Rewelacja.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka