Dodaj do ulubionych

Millenium cz. 4

29.06.15, 00:09
A miałam głupią nadzieję...

merlin.pl/Millennium-Co-nas-nie-zabije_David-Lagerkrantz/browse/product/1,1681898.html#fullinfo
Nie przeczytałam jeszcze ani słowa, ale zamysł intrygi pachnie grafomanią. Komuś się chyba pomylił Blomkvist z Bondem?
Edytor zaawansowany
  • ewa9717 29.06.15, 16:41
    Na to wygląda wink
  • kocur_zalogowany 29.06.15, 17:53
    Patrzę na cenę książki w empiku i merlinie i wydaje mi się, że jak na dość grubą książkę na którą czeka cały świat 31,99 zł to taniocha. Ale może to dlatego, że książka pojawi się dopiero za dwa miesiące, a jak znajdzie się na półkach to cena wzrośnie?
  • koronka2012 29.06.15, 19:03
    Z tym czekaniem to raczej pobożne życzenia, obym się myliła, ale na razie zapowiada się to niestety na popłuczyny po Larssonie. W każdym razie ja po przeczytaniu reklamy nie będę się pchać do kupna, poczekam na recenzjetongue_out

Nie wiem czy taniocha, bo mam wrażenie, że z cenami ktoś nas robi w jajo. Po 2 tygodniach od premiery większość książek jest tańsza o 10 zł, co wskazuje, że ceny są ustalane na nieakceptowalnym dla klienta poziomie.
  • echtom 01.07.15, 10:00
    Cóż, dla mnie kategoria: "przeczytam, jeśli będę musiała do głosowania".

--
    "Czasami zastanawiał się nad rolami płciowymi. Odkąd kobiety mogą wybierać same, czemu zdecydowana większość wybiera mężczyzn trochę starszych, wyższych, silniejszych i zarabiających przynajmniej trochę więcej niż one? Czemu skazują się dobrowolnie na gorszą pozycję, jeśli tego nie chcą?"
  • gemowa 01.07.15, 10:31
    Przecież od początku wiadomo było, że ta książka to będzie rozdmuchany do granic możliwości produkt marketingowy, z mizerną wartością literacką.
  • beata.krajewieska 01.07.15, 11:07
    szkoda, że ktoś wydał kolejną część tylko przez pryzmat pieniędzy, niestety stylu poprzedniego autora nic nie podrobiuncertain
  • echtom 01.07.15, 12:27
    Tak szczerze, to ledwo przebrnęłam przez 3. tom oryginału (dwa pierwsze czytało mi się świetnie), więc nawet na kolejny pióra samego Larssona czekałabym bez emocji.

--
    "Czasami zastanawiał się nad rolami płciowymi. Odkąd kobiety mogą wybierać same, czemu zdecydowana większość wybiera mężczyzn trochę starszych, wyższych, silniejszych i zarabiających przynajmniej trochę więcej niż one? Czemu skazują się dobrowolnie na gorszą pozycję, jeśli tego nie chcą?"
  • matt.cobosco 01.07.15, 11:59
    @ echtom
    W przyszłym roku podobno już ma nie być głosowania, więc tę kategorię możemy skreślić smile
  • echtom 01.07.15, 12:23
    Podobno - jeszcze nie ma oficjalnego potwierdzenia smile Mimo wszystko lubię te głosowania na tyle, że nawet bym się poświęciła i przeczytała.

--
  • taka_prawda500 16.01.16, 22:17
    Nie będzie w tym roku głosowania? Szkoda... sad
  • basiakia 01.08.15, 15:11
    A ja przeczytam, bo jestem ciekawa tej książki. Tak jak przeczytałam książkę Sophie Hannah z udziałem Herkulesa Poirot. Muszę przyznać, że moje czytanie kryminałów zaczęło się właśnie od Agathy Christie.
  • koronka2012 01.08.15, 18:09
    Podziel się wrażeniami po lekturzesmile
  • kocur_zalogowany 27.08.15, 15:32
    Właśnie odebrałem z Empiku. Pierwsza strona OK smile
  • kocur_zalogowany 28.08.15, 02:10
    Moim zdaniem trzyma poziom.

A opis książki jest bez sensu - nie ma żadnej wyprawy do Krzemowej Doliny, ani ratowania świata. Nie wiem kto taki opis spłodził.
  • kocur_zalogowany 29.08.15, 09:12
    Nie wiem czy to moja krytyka pomogła, ale Empik zmodyfikował opis książki na bliższy rzeczywistości.
  • basiakia 04.10.15, 15:08
    Ciekawa jestem, czy przeczytałeś całość i jakie jest Twoje zdanie. Przeczytałam wszystkie wpisy i tylko jeden mój jest pozytywny. Dochodzę do wniosku, że książka jeszcze przed wydaniem była krytykowana. Zauważyłam, że wiele książek które przechodzą bez echa, albo są krytykowane, mnie się podobają. Często czytam opinie o książkach i potem okazuje się że mam zupełnie inne zdanie. Ale to jest tak, że ilu czytelników tyle zdań. I to jest bardzo dobrze, że każdy może się wypowiedzieć. Bo przecież wiadomo, że książki jednym się podobają, a drugim nie. I te wszystkie opinie zasługują na uwagę. Kończę, za bardzo się "rozgadałam". Ale tak już ze mną jest, albo dużo, albo wcale.
  • cynamoon6 11.09.15, 18:24
    Przeczytałam to. Własciwie nie wiem dlaczego, ktos mi to podesłał na kindla.
    Od poczatku uwazalam, ze ta ksiazka nigdy nie powinna byla powstac i gdybym miala jakiekolwiek watpilwosci, owo dzielo by to rozwiało.

Dawno nie czytalam (męczyłam) czegos tak żenującego.
    Nawet nie bede tu robic analizy, napisze tylko jedno.
    Autor nie ma pojecia o tym, jaka jest Lisbeth Salander.
    Larsson pisal o niej tak, jakby byla tajemnica nawet dla niego. Nie znal jej mysli ani odczuc.
    Ten caly "nastepca" zrobil z niej calkiem zwykla dziewczyne, normalną wrecz, przewidywalna do bolu, ale kolo Lisbeth to ona nawet nie stala.
    Czytalam to ze zlosliwa satysfakcja, bo nie spodziewalam sie czegos innego wink
    --
    Tu przynudzam o książkach i nie tylko wink
  • basiakia 12.09.15, 17:42
    A ja kupiłam, bo byłam bardzo ciekawa dalszego ciągu i również dlatego, że napisał ten dalszy ciąg ktoś inny. Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Muszę przyznać, że nie żałuję. Wydaje mi się, że z góry sobie założyłaś, że książka będzie do niczego i czytałaś z takim założeniem. Wiadomo było że będzie inna, ale wydaje mi się że nie jest tak żle jak ty to odebrałaś. Ale to jest Twoje zdanie i ja je szanuję. Ja mam inne i polecam osobom które są ciekawe tej ksiązki. Myślę, że wiele osób się nie zawiedzie.
  • taka_prawda500 12.09.15, 19:44
    U mnie dopiero na przeczytanie czeka w kolejce 1 część wink Tylko jeżeli przebrnę przez trzy pierwsze (duża ilość stron, a za tym nie przepadam) przeczytam tę.
  • cynamoon6 12.09.15, 23:26
    Mimo, ze bylam i jestem przeciwna tej książce, założyłąm również, że mogła być sprawnie napisaną wariacją, czyjąś fantazją na temat. I to moglabym ewentualnie docenić.
    Niestety, postaci z oryginałami miały wspólne tylko imiona i nazwiska.
    Moim zdaniem nikt z nich nie był sobą.
    Mogłabym wypunktować też wiele innych rzeczy, np nieudolne opisy, silące się na charakterystyczna dla Larssona do budowania drobiazgami tła scenerii, tu zupełnie bezsensowne. Dziwną relacje którą mieli Blomkvist i Erica, w oryginale jasną jak słonce jesli chodzi o zasady, tu podszytą jakims harlekinem. I wiele innych rzeczy, ale nie bede sie wysilać.
    Założyłam, ze to ta ksiazka to nieporozumienie, ale nawet nie oczekiwałam, ze aż takie!

--
    Tu przynudzam o książkach i nie tylko wink
  • koronka2012 20.02.16, 23:52
    Wszystko zależy od oczekiwań. Po przeczytaniu kilkuset książek z gatunku zwraca się większą uwagę na szczegóły, które robią klimat książki. Intryga musi być solidna, przekonywująca, osobowość bohaterów wyrazista itd. Inaczej całość traci klasę, realizm, i przez to staje się po prostu czytadłem.
    Owszem, czyta się, ale to tak, jakby porównywać Harlequin z Jane Austin na przykład.
  • germanka40 09.01.16, 22:08
    Wlasnie!
    Mialam takie same odczucia! Tak sie cieszylam na spotkanie z ta tajemnicza, nieobliczalna Lisbeth - ale to nie ona...
  • oregano1 11.01.16, 18:26
    Dziwne te Twoje wywody, ale Twój odbiór,mnie o dziwo ,chociaż zaczynając czytać miałam wątpliwości -podobała się(nie będę tu robić analizy) i polecam .
  • amelius 03.10.15, 12:36
    Kupiłem książkę w prezencie, ale nie udało mi się wręczyć, więc została u mnie. Przeczytałem trzy strony i zastanawiam się czy czytać dalej...
  • basiakia 04.10.15, 15:11
    Ja przeczytałam i Ciebie też zachęcam.
  • amelius 05.10.15, 13:58
    Przeczytałem już chyba stron 50 i muszę przyznać, że czyta się nieźle. Wprawdzie to nie Stieg Larsson, ten miał bardziej żywy styl, ale książki, na razie nie oceniam źle.
  • jeepwdyzlu 12.10.15, 14:32
    Czyta się. Poprawnie napisane - zupełnie niezła.
    Poziomu oryginału nie ma, ale i tak jest dobrze smile
    w sumie warto...

jeep

--
    YCDSOYA
  • matt.cobosco 14.10.15, 21:40
    Jak donosi wydawnictwo Norstedts wydane zostaną jeszcze co najmniej dwie części kontynuacji Millennium:

www.dn.se/kultur-noje/fler-bocker-i-millenniumserien/?utm_source=facebook&utm_medium=page&utm_campaign=dn
  • panipoirot 05.01.16, 12:33
    czytałam. Dobrze, że książkę dostałam, a nie kupiłam, bo bym się zdenerwowała big_grin
    Nie podobało mi się. Tematyka taka modna obecnie, na siłę powyciągane rózne wątki, bohaterowie to takie kalki z Larssona. Porażka

--
    panipoirot.blogspot.com/
  • taka_prawda500 16.01.16, 22:20
    Dwie części już za mną, są super, niepotrzebnie bałam się grubości, trzecia czeka w kolejce, a za tę w lutym się zabiorę, widzę że opinie skrajne.
  • jeepwdyzlu 16.01.16, 23:51
    Skrajne bo autor napisal 3 części. I te lubimy. Część czwarta napisana jest przez wybranego rzemieślnika. Dla kasy...

--
    YCDSOYA
  • amelius 19.02.16, 14:23
    Niestety ale nie dałem rady przeczytać dzieła Lagerkrantza. Straciłem cierpliwości na 150 stronie. Znudziło mnie i ostatecznie wydało mi się wydumane i sztuczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.