Dodaj do ulubionych

Co teraz czytacie? Maj 2019.

01.05.19, 08:05
.
Edytor zaawansowany
  • silenta 01.05.19, 08:15
    Pierwsza scena jest mocna, potem książka słabnie ale jednak się poprawia w dalszej części. Jeszcze nie skończyłam, jestem ciekawa, jak autor rozwiąże zagadkę. W sumie nie wiem, czy zagadkę, bo motyw zabójcy znamy w sumie od początku. Mimo początkowego sceptycyzmu, chyba tam szansę tej serii, mimo, że ta z Suderem jest wg mnie lepsza.
  • latarnik88 01.05.19, 15:50

Nie uwiodła mnie ta książka , ale podobała się .Czytało się dobrze , zresztą jestem fanką twórczości
    Mroza , także przeczytane.

--
    czułe słówka
  • andaba 02.05.19, 15:12
    A ja wysłuchałam "Kasacji" i jestem mile zdziwiona. Wieszają psy na autorze, a to zupełnie niezła lektura, teraz słucham "Zaginięcia" i podoba mi się jeszcze bardziej. Aż żałuję, że postawiłam na audiobooki, bo słucham raczej tego, czego czytanie mnie męczy (sensacja), a to i przeczytałabym z przyjemnością.
    Dodam, że czytane jest fantastycznie, jestem pod wrażeniem, moje doświadczenia z audiobookami są dość świeże i jestem pod wrażeniem jak można czytać.
  • latarnik88 04.05.19, 13:34
    andaba napisała:

> A ja wysłuchałam "Kasacji" i jestem mile zdziwiona. Wieszają psy na autorze, a
    > to zupełnie niezła lektura, teraz słucham "Zaginięcia" i podoba mi się jeszcze
    > bardziej. Aż żałuję, że postawiłam na audiobooki, bo słucham raczej tego, czego
    > czytanie mnie męczy (sensacja), a to i przeczytałabym z przyjemnością.
    > Dodam, że czytane jest fantastycznie, jestem pod wrażeniem, moje doświadczenia
    > z audiobookami są dość świeże i jestem pod wrażeniem jak można czytać.

Szanuję Mroza i szczerze podziwiam .Czytałam "Zaginięcie" i oglądałam serial wg powieści.
    Bardzo mi się podobał.Cielecka doskonała w roli Chyłki.

--
    czułe słówka
  • drilka 08.05.19, 13:30
    Ja ani jednej książki Mroza nie przeczytałam więc nie wiem jak się go czyta. Za to też twierdzę, że słucha się doskonale. Piszę o serii z Chyłką, słucham od razu na gorąco po wydaniu i jeszcze o cyklu z Forstem ale mniej mi podszedł. Innych nie próbowałam bo nie mam ochoty, mąż mi opowiada. A pana Gosztyłę miałam okazję poznać i pozostaję pod wrażeniemwink
  • kann2 17.05.19, 20:29
    Bardzo mi się podobała ta książka. Stelar, moim zdaniem, jest w czołówce polskich autorów kryminałów - obok Chmielarza i Ćwirleja. Jeszcze Rogalę bym do nich dodała.
  • kann2 19.05.19, 16:25
    Właśnie skończyłam. Szósta część serii. Można polecić.
  • andaba 02.05.19, 15:16
    Podobnie jak pierwsza nieco nudnawa, ale przyjemna. Wyjaśnienie zagadki na kolana nie rzuca, książka głownie traktuje o zbieraniu grzybów, obserwacjach i wzajemnych dogadywankach przyjaciółek. Pożyczyłam, to przeczytałam, ale mam wrażenie, że taką książkę byłabym w stanie sama napisać, nawet z moim kompletnym brakiem wyobraźni.
  • kann2 03.05.19, 11:58
    Najnowsza, czwarta część, serii retro. Właściwie już przeczytana, z satysfakcją.
    W kolejce czeka "Twardy zawodnik" Stelara.
  • latarnik88 04.05.19, 13:31
    Przeczytane z przyjemnością , zaskakujące zakończenie.

--
    czułe słówka
  • opty2 07.05.19, 10:59
    I cz. serii o detektyw Tracy Crosswhite,
    gdzie główna bohaterka zmaga się z traumą
    śmierci swojej siostry sprzed lat,
    sprawnie napisane, dobrze się czyta
    ale liczę na podwyższenie poziomu w dalszych tomach
  • drilka 08.05.19, 13:33
    Pierwsza z Wistingiem. Poprawna ale taka sztywna jeszcze. I nudnawa.
  • drilka 08.05.19, 13:35
    Napisana na przełomie 2012 i 2013 i później już nic kryminalnego. Jaka szkoda.
  • drilka 08.05.19, 13:38
    Kolejna z Davidem Rakerem. Jestem w połowie. Jak zwykle niezłe śledztwo i jak zwykle mi się podoba.
  • drilka 08.05.19, 13:45
    Słucham i co trochę muszę przewijać bo mi myśli uciekają.
    Andabo, mnie nie przypomina książek Viveki Stensad Już bardziej Kluczowego świadka Horsta.
  • latarnik88 08.05.19, 15:41

Śmieszne bzdury.

--
    czułe słówka
  • opty2 09.05.19, 11:36
    na wyjeździe korporacyjnym do australijskiego buszu
    ginie jedna z osób uczestniczących,
    trwa policyjne śledztwo,
    które odkrywa różne powiązania między uczestnikami
    to druga książka tej autorki po doskonałej "Suszy"
    ale jednak trochę słabsza,
  • drilka 12.05.19, 12:42
    Zachęciłaś mnie do Suszy. Myślę, że to coś dla mnie.
  • andaba 12.05.19, 19:48
    Tak, Susza była bardzo dobra...
  • opty2 13.05.19, 15:25
    smile wszystkim polecam "Suszę"
  • drilka 12.05.19, 12:45
    Doskonale mi się ją czyta. Jak całą serię zresztą.
  • andaba 12.05.19, 19:49
    Już się nie mogę doczekać. bojkotuję empik, więc czekam, aż będzie gdzie indziej smile
  • latarnik88 13.05.19, 14:15

Ciekawe , do przeczytania , chociaż zakończenie bez emocji.

Oprócz kryminału, " Dziewczyny" Emmy Cline.Historia inspirowana życiem Charlesa Mansona.To dla guru
    dziewczyny zdolne były zrobić wszystko a nawet wiecej.

--
    czułe słówka
  • opty2 13.05.19, 15:27
    już jest dostępna?
    myślałam, że od 15.05
    warta "grzechu"?
  • drilka 13.05.19, 17:39
    Empik ma "chwilową" wyłączność.
    Jeszcze nie skończyłam ale dla mnie wartasmile
  • drilka 14.05.19, 08:46
    I jeszcze jedno - jako prezent na Dzień Matki ta książka się nie nadaje, chyba, że na własne życzeniewink
  • andaba 14.05.19, 13:55
    No właśnie się zastanawiam, czy sobie nie zażyczyć smile
  • opty2 13.05.19, 15:37
    cztery koleżanki ze szkoły z internatem
    mają wspólną tajemnicę,
    która rzuca cień na ich dalsze życie,
    kiedy w wiosce pojawia się trup,
    cała czwórka wraca do przeszłości

średnie,
    temat lepiej wykorzystała Tana French w książce "Ściana sekretów"
  • drilka 13.05.19, 17:44
    Tej nie czytałam ale podobny motyw jest w Złamanych duszach Simone St. James.
  • andaba 14.05.19, 13:58
    Hmmm, mówisz że średnie? A czytałaś pozostałe książki autorki? Bo mnie się podobały bardzo - W ciemnym mrocznym lesie i Dziewczyna z kabiny nr 10 - uważam za świetne.
    Ta na razie jest tylko w dwóch bibliotekach i ogony są. Nawet się zastanawiałam, czy sobie nie kupić, ale skoro średnie?...
  • opty2 15.05.19, 10:06
    nie czytałam innych książek tej autorki
    średnie (4/6), jak napisałam wcześniej, ponieważ o wiele lepszą wersję napisała French,
    i w porównaniu obu tych książek lepiej wypadła Irlandka
  • andaba 13.05.19, 19:07
    Jak zwykle - niezła.
  • mandala91 14.05.19, 12:04
    ja w końcu dorwałam "Złotą Klatkę" Camilli Lackberg smile
  • dimitrowka 14.05.19, 21:31
    Tess Gerritsen "Nosiciel"

--
    taka-jest-agata.blogspot.com/
  • andaba 15.05.19, 23:06
    Świetna, jak zawsze.
  • latarnik88 16.05.19, 16:35

Znana na forum a ja dopiero teraz przeczytałam , jakieś dwie ksiązki tej autorki poznałam.
    Oczywiście podobała mi się .Trzeba poszperać na bibliotecznej półce i coś wybrać.

--
    czułe słówka
  • andaba 19.05.19, 22:12
    Takie sobie czytadło...
    Już na pierwszych stronach zorientowałam się, że to musi mieć jakąś wcześniejszą część, po sprawdzeniu okazało się, że "wcześniejszych części" jest... 9... Ale wpływu na odbiór książki to nie miało.
  • drilka 21.05.19, 07:51
    Jestem w trakcie. Wiedziałam, że ta książka jest pokręcona, ale nie myślałam, że aż tak. Świetny pomysł.
  • drilka 21.05.19, 07:55
    I jeszcze: fajne jest to, że nie mogę przy tym kryminale powiedzieć "ale to już było".
  • latarnik88 21.05.19, 13:12

Niby ciekawe ale trochę męczące.

--
    czułe słówka
  • latarnik88 26.05.19, 16:34

Jak dla mnie beznadziejna lektura.W trakcie czytania , w momencie pojawienia się nowej postaci
    przeczułam , że to ten morderca, potem zapomniałam o nim, a koniec mnie rozczarował.
    Było rosnące napięcie i co z tego , że nie rozładowane.

--
    czułe słówka
  • drilka 27.05.19, 13:47
    Zmęczyła mnie ta książka.
  • andaba 26.05.19, 20:05
    Całkiem dobra książka, akcja wprawdzie dość leniwa, ale mi to nie przeszkadza.
    Pamiętam,że zwróciłam uwag na tę książkę jak pojawiła się w sprzedaży i rozważałam zakup, ale w końcu nie kupiłam, za to teraz znalazłam w bibliotece (i nie byłam pewna, czy nie czytałam - bo tytuł kojarzyłam, ach, ta skleroza smile )
  • drilka 27.05.19, 13:52
    No nareszcie! Taka wyczekana przeze mnie chyba przez wątek Billy'ego w ostatniej części. Zapowiada się dobrze.
  • brzoza1644 27.05.19, 22:18
    I jest świetna, z wielką przyjemnością przeczytałam.
  • drilka 03.06.19, 13:08
    Ja teżsmile I znowu czekam na następną. Mam nadzieję, że nie 3 lata.
  • drilka 27.05.19, 13:54
    Słucham. Po świetnej Skazie Wada też trzyma poziom.
  • andaba 27.05.19, 22:59
    Czas nadrobić zaległości, kilku tomów jeszcze nie czytałam (lub czytałam tak dawno, że zapomniałam, że czytałam).
  • latarnik88 29.05.19, 16:01

Oparta na faktach powieść o niecodziennej szajce przestępców , trzech braci ,kolega i dziewczyna
    wspierająca , dokonują serii napadów na banki .Do tego wstrząsająca historia rodzinna , bardziej
    dla tej historii rodzinnej czytałam niż dla opisów działalności przestępczej.Wszystko spisane przez
    czwartego z braci , który nie brał udziału w napadach.

--
    czułe słówka
  • andaba 31.05.19, 23:12
    Wzięłam z biblioteki, bo sądząc po tytule i roku wydania nie czytałam. Po kilku stronach zdałam sobie sprawę, że czytałam, po kolejnych kilku przypomniałam sobie jak się skończyło. Ale i tak przeczytałam, lubię tę autorkę, a niektóre książki z tej serii uważam za najlepsze, jakie czytałam z tego gatunku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka