Dodaj do ulubionych

Co teraz czytacie? - sierpień 2019

03.08.19, 09:54
?
Edytor zaawansowany
  • andaba 03.08.19, 09:57
    Mam mieszane uczucia.
    Straszne głupoty, naiwne bardzo, ale fajnie się czyta. Raczej przeczytam kolejne, bo mimo uczucia pewnego zażenowania, bawiłam się dobrze.
  • latarnik88 03.08.19, 16:32

a raczej Ove Logmansbo , bo taki przybrał pseudonim literacki na rzecz tej skandynawskiej trylogii
    nasz autor.
    Trzecia część cyklu , bardzo przeze mnie wyczekiwana .I nie zawiodłam się.

--
    czułe słówka
  • latarnik88 04.08.19, 13:09

Czytane przed rokiem i znowu teraz w czytaniu.

--
    czułe słówka
  • silenta 04.08.19, 09:15
    I sama nie wiem. Zdecydowanie męczyłam tą książkę. Jakiś taki duży rozstrzał wątków, które niby na końcu się łączą, ale nie czytałam z taką przyjemnością jak poprzednie części. Nie wiem czy zdecyduję się na ewentualną kolejną. Chyba najlepiej by było, gdyby już nie powstała.
  • andaba 04.08.19, 12:17
    Męczący nadmiar akcji, bohaterka niczym Liz Salander, ale fajne.
  • kann2 05.08.19, 10:18
    Pierwsza część serii (na razie trylogii). Podoba mi się.
  • latarnik88 07.08.19, 09:56

Powieść kryminalna z cyklu kontynuowanego przez autorów od lat.Lubię gdy dowiadujemy się o zyciu osobistym śledczych rozwiązujących trudne sprawy.

--
    czułe słówka
  • andaba 07.08.19, 21:23
    Ciekawe.
  • andaba 08.08.19, 22:23
    Właściwie to kryminału niewiele, bardziej obyczajowa, o rodzinnych tajemnicach.
    Co kto lubi, mnie się podobała, ale jak ktoś lubi wartka akcję, to się znudzi.
  • dimitrowka 09.08.19, 08:21
    John Grisham "Adept"

--
    taka-jest-agata.blogspot.com/
  • andaba 11.08.19, 17:24
    Pierwsza część mi się podobała, ale ta jest rewelacyjna. Klimat Beskidu Niskiego, plus tajemnice i mylne tropy - świetne! Dawno nie czytałam kryminału, w którym martwiłaby mnie ubywająca liczba stron do końca.
  • kann2 11.08.19, 21:35
    Druga cześć "Kruka". Zaczyna się lepiej niż tamta.
  • silenta 17.08.19, 20:17
    Przy każdym kolejnym tomie sobie obiecuję, że to już ostatni i więcej już nie kupię a potem pojawia się jakaś fajna promocja i mówię sobie: e, no nie było chyba aż tak źle? i kupuję. Ale teraz już naprawdę kończę z Neuhaus. Te historie i wątki kryminalne są całkiem niezłe ale strasznie męczy mnie styl pisania autorki i charakterystyka postaci. Generalnie mam wrażenie, że wszyscy wokół głównych bohaterów to chamy, prostaki i ciężcy idioci, część dodatkowo upośledzona umysłowo. Policjanci są na etapie rozwoju emocjonalnego dwunastolatków, egzaltowani. Serio w oryginale Pia też co chwila mówi: ojej? Dialogi i przemyślenia bohaterów są głupawe. Jak skończę to zabieram się za Chmielarza jako odtrutkę.
  • andaba 17.08.19, 20:23
    A ja mam zupełnie odwrotne wrażenia - z każda kolejną kiążką zamartwiam się, że to ostatnia, a tak mi się to podoba smile

Ta też - 724 strony świetnej lektury.
  • silenta 17.08.19, 20:49
    Widziałam, że jest kolejna, ale na razie się zaparłam smile
  • latarnik88 18.08.19, 10:16

Thriller psychologiczny ,jak dla mnie prawie beznadziejny , zgrabnie poprowadzony , rozwiązanie
    prawdopodobne ale cóż ....
    Dwie poprzednie książki autora przypadły mi bardziej do gustu.

--
    czułe słówka
  • andaba 18.08.19, 12:22
    Co za beznadziejna i wkurzająca książka!
    Przeczytałam pierwsze 40 stron i właściwie juz wszystko było wiadomo. Kolejne 60 przeczytałam co drugą stronę i dalej wszystko było wiadomo. Potem przeczytałam ostatnie 20 - i faktycznie, żadnego zaskoczenia. Nie polecam.
  • latarnik88 19.08.19, 16:15

Druga część cyklu , w zasadzie nie pamiętam czy pierwszą czytałam ale są to odrębne powieści ,chociaż łączy je bohaterka.Książka ciekawa , intryguje i szybko zmierzam do końca bo chcę
    poznać co , kto za tym stoi i dlaczego to się dzieje.

--
    czułe słówka
  • dimitrowka 21.08.19, 21:27
    Charlotte Link "Złudzenie"

--
    taka-jest-agata.blogspot.com/
  • andaba 27.08.19, 20:10
    Spodziewałam się czegoś lepszego, przewidywalna i nudnawa.
  • kot_kotando 28.08.19, 09:51
    (Podobno) zakończenie serii "Millennium".
    Poczytałem godzinę i odłożyłem. Jakoś nie wciąga. Pewnie zmęczę do końca, ale jednak stwierdzam, że to nie to co trzy tomy oryginału.
  • andaba 28.08.19, 10:43
    Ja ledwie zmęczyłam "Co nas nie zabije" i więcej nie zamierzam...
  • latarnik88 28.08.19, 15:19

Podziwiam talent autora.Tym razem głównym bohaterem rozgrywającym jest Jack McEvoy reporter kryminalny.

--
    czułe słówka
  • andaba 28.08.19, 16:03
    Właśnie czytam "Ostatniego kojota" smile
    Wprawdzie już czytałam, kiedyś dawno, ale teraz syn czyta chronologicznie i przyniósł kilkanaście tomów, to czytam po kolei to, co on skończy.
  • silenta 28.08.19, 16:03
    Dobra książka, polecam. Każda kolejna książka autora jest lepsza od poprzedniej. Mam nadzieję, że już mu tak zostanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka