Dodaj do ulubionych

Najlepsza bielizna

31.01.09, 15:30
Do niedawna nie wyobrażałam sobie kupna bielizny przez internet. W końcu trafiłam na stronę pewnego sklepu. Znalazłam wszystko czego szukałam, strona przejrzysta, łatwa w obsłudze. Nic dodać nic ująć smile
Polecam www.akrobatka.pl
Obserwuj wątek
                • pia25 Re: Najlepsza bielizna 05.03.09, 22:51
                  Do tej pory myślałam, że mam przeciętny biust (D80), ale przy Was wygląda na tyci- tyci sad Musi być ciężko znaleźć coś dla takich wymiarów 65 H/I, skoro ja się muszę nachodzić za jakimkolwiek stanikiem, nie mówiąc już o ładnym i wygodnym uncertain

Widzę, że rozpętała się tu żywa dyskusja na temat DONNY, a raczej naszych opiniii na temat tej marki- dziewczyny, zajżyjcie na stronę usta-usta.pl tu dowiecie się więcej na temat samej akcji. A w skrócie- mamy pisać co myślimy o tej marce, jakie mamy z nią doświadczenia, co się podoba, a co nie- czyli każdy głos się liczy smile Za wyrażenie zdania nikt nam nie płaci.
                  • a_gneskka Re: Najlepsza bielizna 06.03.09, 02:12
                    Eee.. No fakt, 80D dobrze dobrane to jest w stosunku do postury noszącej go kobiety malutki biuścik, bo to wymiary ok. 90/98-100 cm (uwaga! pod biustem mierzone ściśle i na wydechu).

Ale co do wyboru się mylisz i to baaaardzo...
                    Ja na wybór w moim brytyjskim 65F (odpowiednik polskiego 65I - no małobiuściasta jestem, i tyle) nie narzekam, bo o choćby tu mam do wyboru 58 i ładnych, i wygodnych modeli (większość w kilku kolorach do wyboru):
                    tnij.org/c0qy
                    I tu kilkanaście:
                    tnij.org/c0qz
                    A tu całe mnóstwo:
                    tnij.org/c0q1
                    O kolekcjach sezonowych i ofercie na ebayu nie wspominając.
                    Większość z tego można kupić w kilkunastu polskich sklepach, tak stacjonarnych (których jest o wiele więcej niż sklepów reklamowanej przez Ciebie marki), jak i internetowych.

A co ma Donna? Dla mnie nic, a na Twoje teoretyczne 80D 5-6 modeli staników (zajRZałam na stronę). To kto tu ma gorzej? tongue_out

Zerknij no lepiej do linka z mojej sygnaturki a potem tu: www.biusciaste.prv.pl to też w pięć minut nakupisz, w dodatku nie wychodząc z domu, fajnych i wygodnych biustonoszy wink
                    --
                    Ja już sprawdziłam i zmieniłam na prawidłowy. A Ty?
                  • martvica Re: Najlepsza bielizna 06.03.09, 16:12
                    pia25 napisała:

> Do tej pory myślałam, że mam przeciętny biust (D80), ale przy Was wygląda na ty
                    > ci- tyci sad Musi być ciężko znaleźć coś dla takich wymiarów 65 H/I,

Dziewczyno, mam 73 pod biustem, bardzo ciasno mierzone, a w biuście 93. To
                    naprawdę nie jest NIC imponującego. Założę się że masz większy biust niż ja,
                    tylko źle dobrany rozmiar smile
                    --
                    Lobby bardziej i
                    mniej biuściastych
                    Małe kobietki i kobietki z Krakowa
                    (73/93)
            • millaisa Re: Najlepsza bielizna 27.02.09, 15:49
              nikomu nie płacą za nic. wejdź sobie na moją stopke i zobacz o co chodzi. i nie
              komentuj firmy, tylko dlatego że ma małą rozmiarówkę - ja zawsze znajde w donnie
              swój rozmiar i jakoś nie narzekam. Jakość dobra, ładne wzory, wygodna, przyjemna.
              Jeśli dla Ciebie nie ma rozmiaru to może po prostu nie należysz do ich grupy
              docelowej? Więc może to nie jest sklep dla Ciebie? Więc może powinnaś napisać
              "sklep jak sklep, nie ma tam moich rozmiarów, więc też nie znam tej marki i nie
              mogę się o niej wypowiedzieć"
              --
              Rzetelnie oceniaj produkty.
              Usta-Usta.pl
              • martvica Re: Najlepsza bielizna 02.03.09, 16:27
                millaisa napisała:

> nikomu nie płacą za nic. wejdź sobie na moją stopke i zobacz o co chodzi. i nie
                > komentuj firmy, tylko dlatego że ma małą rozmiarówkę

Sorry, ale jak jakaś firma obuwnicza będzie produkowała śliczne buty od rozmiaru
                38, to będę ją komentować. Bo co mi po tym ze szyje śliczności jeśli nie szyje
                ich na mnie?

> Jeśli dla Ciebie nie ma rozmiaru to może po prostu nie należysz do ich grupy
                > docelowej?

Znaczy ich grupą docelową są sportsmenki? Nie widać.

> "sklep jak sklep, nie ma tam moich rozmiarów, więc też nie znam tej marki i nie
                > mogę się o niej wypowiedzieć"

Sklep jak sklep, nie ma tam moich rozmiarów, więc cała rzesza kobiet nie ma tam
                czego szukać sad
                --
                Lobby bardziej i
                mniej biuściastych
                (73/93)
                • millaisa Re: Najlepsza bielizna 11.03.09, 09:21
                  > Sorry, ale jak jakaś firma obuwnicza będzie produkowała śliczne buty od
                  rozmiar u 38, to będę ją komentować. Bo co mi po tym ze szyje śliczności jeśli
                  nie szyje ich na mnie?

smile martvica - wtedy komentujesz ją - buty są bardzo śliczne i chyba porządnie
                  szyte, ale nie podoba mi się że nie robią butów w moim rozmiarze - i za to
                  jestem zła na firmę.
                  A nie że firma i jej produkty są do bani ;>?

> Sklep jak sklep, nie ma tam moich rozmiarów, więc cała rzesza kobiet nie ma
                  tam czego szukać sad

Przepraszam za stwierdzenie, ale trochę ograniczone jest takie myślenie.
                  Pytałam się moderatorów Ust dlaczego donna ma taką rozmiarówkę - oni
                  odpowiedzieli mi, że firma postawiła na wygodę i wzornictwo modeli w rozmiarach
                  najbardziej popularnych.
                  Poza tym w ubiegłym tygodniu w tym sklepie był moja przyjaciółka i znalazła dla
                  siebie bieliznę (a ma dosyć pokaźny biust)
                  --
                  Usta-Usta.pl
                  • martvica Re: Najlepsza bielizna 11.03.09, 19:05
                    millaisa napisała:
                    > smile martvica - wtedy komentujesz ją - buty są bardzo śliczne i chyba porządnie
                    > szyte, ale nie podoba mi się że nie robią butów w moim rozmiarze - i za to
                    > jestem zła na firmę.
                    > A nie że firma i jej produkty są do bani ;>?

No sorry, ale jak firma obuwnicza olewałaby >50% kobiet, to byłaby do bani, jak
                    firma bieliźniarska olewa >50% kobiet to też jest do bani. Nawet jeśli ma ładne
                    wzornictwo i jest dobrze szyta (nie oglądałam, nie miałam w ręce, po co mam
                    oglądać i macać jeśli nic na mnie nie mają?

> Przepraszam za stwierdzenie, ale trochę ograniczone jest takie myślenie.
                    > Pytałam się moderatorów Ust dlaczego donna ma taką rozmiarówkę - oni
                    > odpowiedzieli mi, że firma postawiła na wygodę i wzornictwo modeli w rozmiarach
                    > najbardziej popularnych.

Te rozmiary są najbardziej popularne dlatego że kobiety nie mają pojęcia jakie
                    rozmiary powinny nosić, taka jest smutna prawda.

> Poza tym w ubiegłym tygodniu w tym sklepie był moja przyjaciółka i znalazła dla
                    > siebie bieliznę (a ma dosyć pokaźny biust)

Jeśli ma pokaźny biust i coś u nich znalazła, to na 90% nosi zły rozmiar
                    stanika. Ja nie mam pokaźnego biustu, żeby nie być gołosłowną:
                    images46.fotosik.pl/82/d39256420dc66581med.jpg
                    na tym zdjęciu mam na sobie 70F, stanik ma ok. miesiąca, już noszę go na
                    najciaśniejszej haftce i zaczyna się robić za luźny. Wolałabym 65I. Bardzo
                    chętnie przetestuję produkty Donny, jak uszyją to 65I, o ile będzie ładne. Bo na
                    razie to sorry, ale... jest dla mnie równie ciekawa jak firma obuwnicza szyjąca
                    buty w rozmiarach 38-40.
                    --
                    A ja wolę Wolę
                    Rude i Łaciate
                    Ogród Martvej
                    (73/93)
                    • millaisa Re: Najlepsza bielizna 20.03.09, 15:13
                      ---No sorry, ale jak firma obuwnicza olewałaby >50% kobiet, to byłaby do bani,
                      jak firma bieliźniarska olewa >50% kobiet to też jest do bani. Nawet jeśli ma
                      ładne wzornictwo i jest dobrze szyta (nie oglądałam, nie miałam w ręce, po co
                      mam oglądać i macać jeśli nic na mnie nie mają?----

Nie, nie była by.
                      Jeśli swoje produkty przeznacza tylko i wyłącznie do tych 50% kobiet to nie jest
                      do dup... to jest jej świadoma i przemyślana decyzja.

Produkty ma dobre, firma jest porządna (bo np. obsługa jest bardzo miła)
                      Tylko firma nie jest dla mnie - bo ma nie moją rozmiarówkę.
                      To jest taka sama różnica jak:
                      "jesteś głupia" oraz "Twoje zachowanie było głupie" widzisz różnicę?
                      Minusem firmy jest to że nie ma pełnej rozmiarówki (a kto ją ma!?)
                      Plusem natomiast bardzo ładne wzory i miła obsługa.

I wtedy Twoja opinia była by do przyjęcia... a nie ograniczanie się do błahego i
                      prostego stwierdzenia do bani i kropka.... Przecież nawet nie miałaś tego w ręce! smile
                      --
                      Usta-Usta.pl
                      • martvica Re: Najlepsza bielizna 20.03.09, 19:10
                        > Nie, nie była by.
                        > Jeśli swoje produkty przeznacza tylko i wyłącznie do tych 50% kobiet to nie jes
                        > t
                        > do dup... to jest jej świadoma i przemyślana decyzja.

Znaczy olewanie potrzeb ponad połowy polskich kobiet jest świadomą i przemyślaną
                        decyzją? Wybacz, ale z mojego punktu widzenia jest to zła decyzja i trudno żebym
                        o firmie podejmującej takie decyzje miała dobre zdanie. Prawda? Pokazywałam moje
                        zdjęcie. Nie jestem ani specjalnie szczupła, ani specjalnie biuściasta, ot,
                        zwyczajna. A u nich nie bardzo mam czego szukać. Co dopiero dziewczyny
                        szczuplejsze niż ja (których jest mnóstwo), potrzebujących obwodu 60, albo
                        bardziej biuściaste niż ja (których też jest mnóstwo).

> Produkty ma dobre, firma jest porządna (bo np. obsługa jest bardzo miła)
                        > Tylko firma nie jest dla mnie - bo ma nie moją rozmiarówkę.
                        Gdyby Donna raczyła zauważyć, że kobiety w Polsce wcale nierzadko są wąskie w
                        żebrach i zaokrąglone powyżej, to mogłabym dyskutować czy firma jest porządna.
                        Na czym polega jej porządność? Na wciskaniu kitu kobietom, zamiast uświadamiania
                        ich? I na ignorowaniu rzeszy kobiet?

> Minusem firmy jest to że nie ma pełnej rozmiarówki (a kto ją ma!?)
                        Brytyjskie firmy. Ale kilku polskich producentów robi krok w dobrą stronę i
                        zamiast marketingu szeptanego poszerza rozmiarówkę o obwody 60 i 65 i miski >F.
                        I ich mogłabym nazwać 'porządnymi', bo się starają.
                        To był naprawdę żenujący argument.
                        70F produkuje naprawdę sporo firm. Część modeli jest nawet ładna devil
                        Moją ulubioną obecnie firmą jest angielski M&S. śliczne staniki, 65G jest
                        przeważnie idealne, o obsłudze się nie wypowiem, bo kupuję przez internet. Ale
                        firmę uważam za milion razy lepszą od Donny, ponieważ nie ignoruje faktu że
                        istnieję.

> Plusem natomiast bardzo ładne wzory i miła obsługa.

Bardzo ładne wzory i miłą obsługę to może bym i nawet na byle placu targowym
                        znalazła, ale co mi z tego, jak rozmiarówka jest równie słaba jak Donny?

> I wtedy Twoja opinia była by do przyjęcia... a nie ograniczanie się do błahego
                        > i
                        > prostego stwierdzenia do bani i kropka.... Przecież nawet nie miałaś tego w ręc
                        > e! smile

A po co mam brać do ręki coś, czego obwód mogłabym sobie zawiązać na kokardkę, a
                        z misek bym się wylała na wszystkie strony? To byłby czysty masochizm, dlatego
                        nie oglądam w sklepach ślicznych, kolorowych staników w rozmiarach typu 75B. Co
                        mnie obchodzi że ładne? Na kolano sobie założę?
                        --
                        Lobby bardziej i
                        mniej biuściastych
                        (73/93)
                      • a_gneskka Re: Najlepsza bielizna 20.03.09, 19:45
                        Ale tak ograniczona rozmiarówka nie jest świadomym wyborem ani targetem firmy, o której mowa. Nigdzie nie znalazłam żadnych wypowiedzi świadczących o tym, że oferta Donny jest skierowana do niezbyt szczupłych małobiuściastych.
                        Przeciwnie - firma pretenduje do miana marki oferującej produkty dla kobiet biuściastych. Cytuję:

- „produkty dostępne również w dużych rozmiarach” (chyba, że w przypadku biustonoszy przez „duże rozmiary” mam rozumieć „staniki dla małobiuściastych kobiet z nadwagą”wink – cytat ze strony firmowej

- „Jak zauważa Agnieszka Kostrz, właścicielka firmy Donna „modele standardowe, produkowane do rozmiaru 80D mają delikatniejsze ramiączka i węższy środek. To rozwiązanie nie jest już możliwe w większych rozmiarach, ponieważ taki stanik, nie byłby statyczny przez co obciążone byłyby plecy, a tym samym nie zapewniał wysokiego komfortu noszenia. Wyobraźmy sobie rozmiar F przy cienkich ramiączkach – po chwili wpijałyby się one w skórę”.
                        (cytat za: www.female.pl/artykul/4540/tekst.html&rss=tak )

Cóż... albo właścicielka firmy nie ma pojęcia o zasadach dobierania staników albo pojęcie ma, ale świadomie i z premedytacją podtrzymuje szkodliwe stereotypy i wprowadza klientki w błąd. Dlaczego? Bo nikt, kto ma choć minimalne pojęcie o bra-fittingu:
                        - nie napisze o „rozmiarze F” bo coś takiego nie istnieje, zaś np. 60F to jest bardzo niewielki biuścik:
                        stanikomania.blox.pl/2007/08/Biust-osmy.html
                        - nie wyskoczy z bzdurą o grubych ramiączkach dla większych piersi – biust wisi na ramiączkach tylko wtedy, gdy rozmiar jest źle dobrany. W dobrze dobranym za 90% podtrzymania odpowiada obwód stanika.
                        - nie będzie twierdził, że 80D to jest stanik na duży biust bo to jest biustonosz na sporą kobietę co najwyżej (z malutkimi piersiami; wymiary na dobrze dobrane 80D to ok. 90/100 cm).

Minusem firmy jest więc nie tylko bardzo skąpa rozmiarówka (z polskich firm do porównania: Comexim, Milena, Dalia, Melissa, gonią: Kostar czy Gorsenia), ale i nieuczciwa bądź nie mająca pojęcia o branży właścicielka oraz teksty reklamowe wprowadzające klientki w błąd.

I wybacz: ładne wzory niczego nie ratują – sklep z bielizną to nie muzeum. A obsługa oprócz bycia miłą powinna być jeszcze fachowa, a szczerze wątpię, by taka była, skoro wiedzy w przedmiocie brakuje samej właścicielce.

• martvica Re: Najlepsza bielizna 20.03.09, 19:54
                          > - „Jak zauważa Agnieszka Kostrz, właścicielka firmy Donna „modele s
                          > tandardowe, produkowane do rozmiaru 80D mają delikatniejsze ramiączka i węższy
                          > środek. To rozwiązanie nie jest już możliwe w większych rozmiarach, ponieważ ta
                          > ki stanik, nie byłby statyczny przez co obciążone byłyby plecy, a tym samym nie
                          > zapewniał wysokiego komfortu noszenia. Wyobraźmy sobie rozmiar F przy cienkich
                          > ramiączkach – po chwili wpijałyby się one w skórę”.

O, przeoczyłam.
                          Cóż, ciśnienie mi skoczyło - moje 70F->65H/I duże nie jest, ciężkie tym
                          bardziej. Ciekawe jakiej grubości są te ramiączka w tym kosmicznym rozmiarze F -
                          Gaia daje 15mm i zamieniłam je na węższe.
                          Coś mi się wydaje że nie poprzestanę na dyskusjach na forum, tylko napiszę
                          bezpośrednio do firmy, ze zdjęciami własnymi - bo to jest wstyd, hańba i
                          obciach, żeby właścicielka bieliźnianej firmy aż tak nie znała się na rzeczy.

--
                          A ja wolę Wolę
                          Rude i Łaciate
                          Ogród Martvej
                          (73/93)
                      • kotwtrampkach Re: Najlepsza bielizna 21.03.09, 21:40
                        ech, jeżeli potrzebuję ciuchy w rozmiarze powyżej 44 lub poniżej 36 - nie mam
                        czego szukać w sieciówkach - chyba że lubię tracić czas albo złościć się, ze nic
                        nie pasuje. I nie lubić siebie coraz bardziej.

Jeżeli jakakolwiek firma produkowałaby buty w jednym rozmiarze 38 - dla mnie ona
                        nie istnieje - bo co może mi zaoferować, skoro ja noszę 39? Chyba kompleksy smile

Jeżeli chodzi o biustonosze - dużo bardziej liczy się DOBRA konstrukcja
                        biustonosza - co mi po ładnym wzorze, skoro tak pościska moje piersi, ze będa
                        wyglądać jak pośladki w za małych majtkach surprised
                        A dobra konstrukcję + ładne wzory w jednym można dostać coraz częściej!
                  • turzyca Re: Najlepsza bielizna 06.05.09, 19:24
                    millaisa napisała:

> Przepraszam za stwierdzenie, ale trochę ograniczone jest takie myślenie.
                    > Pytałam się moderatorów Ust dlaczego donna ma taką rozmiarówkę - oni
                    > odpowiedzieli mi, że firma postawiła na wygodę i wzornictwo modeli w rozmiarach
                    > najbardziej popularnych.

Ich rozmiarowka obejmuje mniej wiecej 6% kobiet. Szyjac polowe obecnie szytych
                    rozmiarow, ale bardziej dopasowanie do faktycznych rozmiarow polskich kobiet
                    mogliby objac 20%. Czyli szyja rozmiary zupelnie rzadko wystepujace w naturze.
                    Nie wiedzialam, ze takie cos mozna nazwac rozmiarami najbardziej popularnymi...

--
                    Tak wygląda turzycasmile, która znalazła szalenie ciekawy wątek. wink
                      • bartek.usta-usta Spotkanie 18.05.09, 12:41
                        Przypominam że spotkanie jest już 23 maja.
                        Więc jeśli ktoś chciałby przyjść dowiedzieć się czegoś ciekawego czy przedstawić
                        swoje propozycje gorąco zapraszam. Pamiętajcie jednak że najpierw trzeba wysłać
                        maila że jesteście zainteresowane na kwatera@usta-usta.pl

Podam wtedy dokładnie kiedy, gdzie i o której odbędzie się spotkanie smile
                        Pozdrawiam!
          • akader Re: Najlepsza bielizna 29.03.14, 21:04
            Zgadzam się z Tobą Donna jest super sam kupiłem żonie w pezencie choc miałem obawy, ale jest bardzo zadowolona ja również smile tu maja nawet spoko ceny www.mycotton.pl/pl/c/Noca/45/1/default/1/f_producer_46/1
    • martu18 Re: Najlepsza bielizna 28.02.09, 18:04
      a mnie także DONNA się podoba smile mają naprawdę ładne kolekcje, i mój rozmiar był
      tongue_out i to duży wybór... jak dla mnie można sobie coś ładnego wybrać smile no i sklep
      mam blisko, co dla mnie też jest plusem smile
    • blackrose91 Re: Najlepsza bielizna 01.03.09, 19:05
      Cześć! W związku z bielizną ja też chciałabym Wam coś doradzić wink
      Otóż na polskim rynku, już kilkanaście lat, działa firma Donna. Produkuje ona
      bieliznę bardzo wysokiej jakości. W każdym miesiącu wprowadza nowe kolekcje.
      Obecnie w Polsce jest kilkanaście takich sklepów, które zajmują się sprzedażą
      tej bielizny.
      Zapewne każda "wymagająca" nawet pani znajdzie tam coś dla siebie smile
      Donna oferuje w swojej sprzedaży stroje kąpielowe, biustonosze, stringi, figi,
      spodenki, koszulki,
      gorsety, podwiązki, szlafroki i pidżamy. Do ich produkcji wykorzystywane są
      najwyższej
      jakości koronki oraz hafty.
      Bardzo polecam biustonosze tej firmy. Są dostępne w bardzo szerokiej gamie
      kolorystycznej, a
      ich numery można znaleźć już od najmniejszego nawet po D, E i F. Są wygodne a
      ich cena też nie jest zbyt wysoka wink
      Całą markę oceniam na bardzo dobrą i naprawdę polecam! wink
        • joankb Re: Najlepsza bielizna 20.03.09, 20:20
          Nie testowała. Przepisała parę komunałów z ulotki reklamowej smile).
          Rewelacyjnych macie tych agentów smile) Od kilku dni zaśmiecają całe fora.
          Jak się chce robić taką akcję to trzeba sobie wyszukać autentycznych liderów
          opinii, ludzi wiarygodnych, których gdzieś już było widać, takich, którzy
          naprawdę znają się na tym co maja testować i polecać. No i - co najważniejsze -
          na klienta warto by popatrzeć najpierw krytycznie i zastanowić się czy naprawdę
          warto go reklamować. W przeciwnym wypadku - i jemu i sobie robicie raczej
          antyreklamę.
          Ja w każdym razie będę starannie sprawdzać czy przypadkiem czegoś w necie nie
          polecają internauci powiązani z usta-usta. I równie starannie będę te produkty
          omijać smile)
          Teraz co do Donny... Kiedyś miałam, mówi się trudno,człowiek popełnia błędy...
          Bardzo rozciągliwe - po miesiącu, dwóch nie nadają się do użytku. Źle
          skonstruowane fiszbiny - przeważnie za wąskie w stosunku do rozmiaru, na mostku
          nie przylegają, a powinny.
          95% produkcji to push-upy, z grubą gąbką i dodatkową wkładką.
          Nie konstruowane w Donnie, to nadużycie. "Kadłubki" push-upów kupuje się i tylko
          obszywa. To cały czas to samo - w innym, kolorowym opakowaniu.
          Sumując - luźny obwód, niewygodne, za wąskie fiszbiny + fason. Setki dziewczyn
          właśnie takim "stanikom" zawdzięcza prawie całkowity zanik biustu, rozsmarowanie
          go po klatce piersiowej, rozheblowanie fiszbinami, przesunięcie na plecy.
          Szyć trzeba umieć - i robić to zgodnie z naszą anatomią... Stanik ma się trzymać
          na obwodzie, mieć odpowiednio duże miski, fiszbinę okalającą całą pierś. Taki
          stanik, dla ponad 90% kobiet będzie miał "dużą" literkę, nawet kiedy biust
          niewielki. Sama noszę teraz 65G-H i to nie jest duży biust, to nie jest duży
          stanik.
          --
          Zapłatą za grzech jest śmierć, ale taka sama jest nagroda za cnotę.
          • bartek.usta-usta Re: Najlepsza bielizna 31.03.09, 10:44
            Witaj,
            Co do Agentów U-U - są to osoby lubiące dyskutować... po prostu.
            joankb - piszemy wszędzie i na każdym kroku - prosimy nie reklamować ani nie
            polecać ani też namawiać ludzi do zakupu. W U-U zwyczajnie dyskutujemy wśród
            swoich znajomych o danym produkcie (Osoby, które specjalnie założyły do tego
            nowe profile by dyskutować o tym na innych forach zostały upomniane). Na forach
            w teamcie Donny kobiety - nie testujące produktu wzięły sobie za cel (takie mam
            wrażenie) by umniejszać firmie tylko dlatego, że oferta tejże firmy nie jest
            skierowana do nich... Również za każdym razem podczas negatywnej oceny tej firmy
            pada inna nazwa 'lepszej'marki, gdzie lepiej się przejść.
            Ale gusta są różne, rozmiary także. Widzę, że z jednej rzeczy powstał tumult i
            chaos całkowicie niepotrzebny.

Uwierzcie mi - właścicielka Donny dobrze wie co robi i zna się na swoim fachu.
            Kieruje jednak swoje produkty do określonej grupy - i siłą rzeczy nie możecie
            jej za to winić. (to tak jakby winić kogoś, że sprzedaje wegetariańskie
            jedzenie, kiedy ja nie jestem wegetarianinem [ale inni są]).
            Dziękuję wszystkim za swoje opinie - każda zostanie przesłana do Donny.

Zapytałem się również mojej znajomej co sądzi o całej dyskusji:
            1. Biustonosz powinien być dopasowany do rozmiaru i figury, osoby
            szczupłe mogą sobie pozwolić na dowolny model, taki głęboko wycięty
            lub zabudowany, wąskie czy szerokie ramiączka nie mają tu znaczenia.
            Jeśli ktoś jest gruby, a wybiera model tylko dlatego, że jest fajny to
            sam sobie szkodzi, bo wtedy biust jest źle trzymany, ramiączka się
            wpijają, a gumki rozciągają. DONNA celuje w osoby z przeciętnym i
            mniejszym biustem. Jeśli ktoś szuka H to niech idzie do innego sklepu, bo
            w DONNIE nic dla siebie nie znajdzie. Nie jest to złośliwość marki,
            tylko po prostu wynik strategii. Dla osób do rozmiaru F biustonosze leżą
            idealnie.

2. Pojęcie szerokiej rozmiarówki zależy od noszonego przez nas rozmiaru.
            Dla większości kobiet w Polsce (badania dużych firm bieliźniarskich) B
            i C to rozmiary standardowe i najbardziej popularne. DONNA nigdzie nie
            zataja, że największym rozmiarem jest 80F, mówi o tym otwarcie.
            Decydując się na produkcje od A do F targetuje swoją bieliznę, tak jest
            to świadome posunięcie ekonomiczne. " Nigdzie nie znalazłam żadnych
            wypowiedzi
            świadczących o tym, że oferta Donny jest skierowana do niezbyt
            szczupłych małobiuściastych" - wypowiedzi? a po co one, skoro
            sprzedawana oficjalnie rozmiarówka jest tego potwierdzeniem. Intimissimi
            ma rozmiary od 1 do 4, czyli 70B do 80B - i to jest śmiech na sali.
            • klymenystra Re: Najlepsza bielizna 31.03.09, 11:53
              Mam kilka watpliwosci co do tego, co piszesz:

> Uwierzcie mi - właścicielka Donny dobrze wie co robi i zna się na swoim fachu.

To czemu nie zacznie od dopasowania stanikow swoim ekspedientkom i nie przekaze
              im podstawowej wiedzy brafitterskiej? W jednym ze sklepow Donny pani opadla
              szczeka, jak wyglada dobrze dobrany stanik (jak jej pokazalam na sobie) - to nie
              swiadczy najlepiej o firmie.

> Kieruje jednak swoje produkty do określonej grupy - i siłą rzeczy nie możecie
              > jej za to winić. (to tak jakby winić kogoś, że sprzedaje wegetariańskie
              > jedzenie, kiedy ja nie jestem wegetarianinem [ale inni są]).

Ok, chce byc ekskluzywna jej sprawa, ale...

> Zapytałem się również mojej znajomej co sądzi o całej dyskusji:
              > 1. Biustonosz powinien być dopasowany do rozmiaru i figury, osoby
              > szczupłe mogą sobie pozwolić na dowolny model, taki głęboko wycięty
              > lub zabudowany, wąskie czy szerokie ramiączka nie mają tu znaczenia.

Biustonosz ma byc dopsaowany do wymiarow, to raz. Nie widze powodow, dla ktorych
              osoba tega mialaby nie zalozyc plugne'a czy halfcupa. Fakt, ramiaczka nie sa
              strasznie wazne, utrzymuja 10% ciezaru biustu - w przypadku wiekszych biustow te
              10% to jednak calkiem sporo! I tutaj ramiaczka spaghetti nie sprawdza sie.

> Jeśli ktoś jest gruby, a wybiera model tylko dlatego, że jest fajny

to
              > sam sobie szkodzi, bo wtedy biust jest źle trzymany, ramiączka się
              > wpijają, a gumki rozciągają.

Biust jest zle podrzylamany, a ramiaczka sie wbijaja, jak obwod jest za luzny.
              Co to za bzudra, ze zabudowanie stanika podtrzymuje piersi????

>DONNA celuje w osoby z przeciętnym i
              > mniejszym biustem. Jeśli ktoś szuka H to niech idzie do innego sklepu, bo
              > w DONNIE nic dla siebie nie znajdzie.

Po pierwsze - ja mam biust przecietny, wymiary w sygnatruce. Gdyby Donna szyla
              zgodnie z tabelami, to nosilabym u niej 70F. Mierzylam taki stanik... Obwod
              blyskawicznie podjechal mi na kark, biust nie byl wcale podtrzymany -
              podjerzewam, ze w stanie spoczynku mial jakies 73-4cm, pewnie pasowalby na osobe
              z 80cm pod biustem. Miska byla ok, fiszbiny troche za waskie, ale to nie jest wada.
              Nie ma czegos takiego jak biust H. 60H to jest niewielki biust w porownaniu z
              80H. Pani od Donny tego nie wie?
              Jesli celuje w male i srednie biusty, to czemu nie ma 60DD? 65E?

Nie jest to złośliwość marki,
              > tylko po prostu wynik strategii. Dla osób do rozmiaru F biustonosze leżą
              > idealnie.

Nie leza. A strategia swiadczy o nieznajomosci potrzeb kobiet i o braku
              podstawowej wiedzy brafitterskiej.

>
              > 2. Pojęcie szerokiej rozmiarówki zależy od noszonego przez nas rozmiaru.
              > Dla większości kobiet w Polsce (badania dużych firm bieliźniarskich) B
              > i C to rozmiary standardowe i najbardziej popularne.

Co nie znaczy, ze te "rozmiary" sa dobrze dobrane. Jak ktos z branzy moze
              operowac ta przestarzala nomenklatura??? Literka bez cyferki nic nie znaczy.
              A jesli ja mam staniki w rozmiarach: 60GG (brytyjskie), 65F, 65FF, 65G, 70E i
              70F (modele sa bardzo rozne), to jaki ja rozmiar nosze?

DONNA nigdzie nie
              > zataja, że największym rozmiarem jest 80F, mówi o tym otwarcie.
              > Decydując się na produkcje od A do F targetuje swoją bieliznę, tak jest
              > to świadome posunięcie ekonomiczne. "

Ale ona zle okresla ten target! Niech powie, ze bielizna jest skierowana do
              kobiet z biutem przecietnym, w przewazajacej mierze dosyc tegich, to bedzie
              wiadomo, o co chodzi.

Nigdzie nie znalazłam żadnych
              > wypowiedzi
              > świadczących o tym, że oferta Donny jest skierowana do niezbyt
              > szczupłych małobiuściastych" - wypowiedzi? a po co one, skoro
              > sprzedawana oficjalnie rozmiarówka jest tego potwierdzeniem. Intimissimi
              > ma rozmiary od 1 do 4, czyli 70B do 80B - i to jest śmiech na sali.

Donna to tez jest smiech na sali - jak zacznie szyc scisle staniki, to moze sie
              skusze. A jak nadal to bedzie guma od majtek, to podziekuje.

--
              70/95= 30FF

75B nie istnieje. 80D teznie.
            • martvica Re: Najlepsza bielizna 31.03.09, 12:54
              bartek.usta-usta napisał:
              > Uwierzcie mi - właścicielka Donny dobrze wie co robi i zna się na swoim fachu.

Czytałam wypowiedź tej pani na tym forum i nie, nie zna się.

> Zapytałem się również mojej znajomej co sądzi o całej dyskusji:
              > 1. Biustonosz powinien być dopasowany do rozmiaru i figury, osoby
              > szczupłe mogą sobie pozwolić na dowolny model, taki głęboko wycięty
              > lub zabudowany, wąskie czy szerokie ramiączka nie mają tu znaczenia.

Jestem szczupła, większość polskich staników w moim rozmiarze jest zabudowana do
              obojczyków i ma szerokie ramiączka.

>DONNA celuje w osoby z przeciętnym i
              > mniejszym biustem.

Gdybyś napisał że w pulchne bądź szerokożebrowe kobiety z mniejszym biustem, to
              mogłabym się zgodzić. Ale ja nie mam dużego biustu, absolutnie, jest przeciętny
              .
              >Nie jest to złośliwość marki,
              > tylko po prostu wynik strategii. Dla osób do rozmiaru F biustonosze leżą
              > idealnie.

Koleżanka wyżej mówiła ze mierzyła 70F i mogła sobie zawiązać obwód na
              kokardkę... to o jakim trzymaniu biustu mozna mówić przy tak rozciągliwych obwodach?

> 2. Pojęcie szerokiej rozmiarówki zależy od noszonego przez nas rozmiaru.
              > Dla większości kobiet w Polsce (badania dużych firm bieliźniarskich) B
              > i C to rozmiary standardowe i najbardziej popularne.

Większość kobiet kupuje staniki na oko i nie ma zielonego pojęcia jaki rozmiar
              powinny nosić tak naprawdę. A większość firm zapomina przy tworzeniu tabeli
              rozmiarów że szyje biustonosze z tkanin które są elastyczne.

--
              Lobby bardziej i
              mniej biuściastych
              (73/93)
              • klymenystra Re: Najlepsza bielizna 31.03.09, 13:04
                Martva, to chyba nie ma sensu, zaraz sie dowiemy, ze nie jestesmy targetem. A
                szkoda, bo ceny maja przystepne i ladne wzornictwo, gdyby ich 70 byly tak scisle
                jak 70 Mileny, to bym sie skusila... No ale coz - jednej firmie sie chce, inna
                bedzie, za przeproszeniem pieprzyc, o strategiach.
                Strategia na rok 2009 - szyjemy luzne obwody!
                --
                70/95= 30FF

75B nie istnieje. 80D teznie.
                • bartek.usta-usta Re: Najlepsza bielizna 01.04.09, 09:49
                  >Martva, to chyba nie ma sensu, zaraz sie dowiemy, ze nie jestesmy >targetem. A
                  szkoda, bo ceny maja przystepne i ladne wzornictwo, >gdyby ich 70 byly tak
                  scisle jak 70 Mileny, to bym sie skusila.

Zatem co sądzicie by zorganizować spotkanie wśród kobiet, wspólnie z Donną.
                  Spokojnie, przy kawie, w miłej atmosferze, posiedzieć, poznać się i wyjaśnić
                  wszelkie niejasności?
                  W kwietniu planujemy taką akcję z donną i jeśli macie ochotę w niej uczestniczyć
                  napiszcie do mnie na kwatera(małpa)usta-usta(kropka)pl
                  Propozycje i uwagi mile widziane.
                  Pozdrawiam!
                    • bartek.usta-usta Re: Najlepsza bielizna 01.04.09, 15:20
                      Dzięki za maila,
                      Ktoś jest jeszcze zainteresowany?
                      Informacje będziemy wysyłać naszym Agentkom uczestniczącym w akcji oraz tym,
                      którzy będą zainteresowani.

Spotkanie pokaże, że nie piszemy rzeczy sami a Agentki są realne;> Podyskutujemy
                      o Usta-Usta i o stanikach.
                      Zapowiada się ciekawie.
                          • bartek.usta-usta Spotkanie z DONNĄ w Krakowie 05.05.09, 11:27
                            Sklep DONNA organizuje otwarte spotkanie bieliźniane, gdzie dyskusja dotyczyć
                            będzie standardów, jakości, ceny, wygody bielizny dostępnej w sklepach na
                            terenie całej Polski.

[spotkanie odbędzie się 23 Maja tj. Sobota w Krakowie. Miejsce i godzinę
                            spotkania podamy osobom zainteresowanym. Aby zapisać się na spotkanie trzeba
                            wysłać maila na adres kwatera@usta-usta.pl z informacją o Tobie: Imię i Nazwisko
                            oraz jeśli idziesz ze znajomymi - również informację o nich]

Spotkanie ma charakter luźny. Zapraszamy wszystkie kobiety, które interesują się
                            bielizną i chcą (mają pomysły lub uwagi) brać udział w zwiększaniu jakości
                            produktów, by były jeszcze bardziej dopasowane do Waszych potrzeb.
                            Na koniec spotkanie odbędą się Warsztaty, gdzie wspólnie z DONNĄ będziemy
                            tworzyć nową linię damskiej bielizny. Jeśli projekt będzie zadowalał wszystkich
                            - prawdopodobnie ujrzycie go niebawem w sklepach!

Prosimy o potwierdzenie mailowe, zainteresowanych spotkaniem (ślijcie na
                            kwatera@usta-usta.pl). Napiszcie również, czy przyjdziesz sama czy ze znajomymi
                            (i ile ich będzie).

Ilość miejsc ograniczona ze względu na lokal. Jeśli spotkanie odniesie sukces,
                            bardzo prawdopodobne jest, że spotkania takie odbywać się będą cyklicznie (nie
                            uniknione, że także w innych miastach).
      • martvica Re: Najlepsza bielizna 02.03.09, 15:10
        blackrose91 napisała:
        a
        > ich numery można znaleźć już od najmniejszego nawet po D, E i F. Są wygodne a
        > ich cena też nie jest zbyt wysoka wink

No sorry, ale to 'nawet' D , E i F to jest śmiech na sali. 70F zdarza mi się
        nosić ze względu na brak 65I, a mam biust bardzo średniej wielkości.
        I co to znaczy 'już od najmniejszego'? Obwody 60 i 65 może mają?
        --
        A ja wolę Wolę
        Rude i Łaciate
        Ogród Martvej
        (73/93)
      • jolunia01 Re: Najlepsza bielizna 22.03.09, 14:54
        blackrose91 napisała:

> Otóż na polskim rynku, już kilkanaście lat, działa firma Donna.
        > Zapewne każda "wymagająca" nawet pani znajdzie tam coś dla
        > siebie smile
        > Bardzo polecam biustonosze tej firmy. Są dostępne w bardzo
        > szerokiej gamiekolorystycznej, a ich numery można znaleźć już od
        > najmniejszego nawet po D, E i F.

No, nie żartuj, AŻ!!! do F. Co ja mam biedna zrobić? Zszywać po dwie
        miski? Mój bardzo przeciętnej wielkości biust wg polskiej
        rozmiarówki chciałby być odziany w miseczkę M lub N, która byłaby
        doszyta do obwodu 70.

> Są wygodne a ich cena też nie jest zbyt wysoka wink

Wygody, z braku rozmiarów nie sprawdzę. Ceny też nie, bo gorszą
        stronę firmową trudniej zobaczyć. Ani obrazków, ani cen.
        --
        O, to ja - taka mądra jestem?!
      • a_gneskka O, znalazłam skąd tego tyle 04.03.09, 19:50
        www.wirtualnemedia.pl/article/2633369_Donna_nowym_klientem_VanguardPR.htm
        "Agencja VanguardPR podpisała roczną umowę na obsługę z zakresu public relations marki Donna. Agencja zadba o całokształt wizerunku producenta bielizny oraz jego sieci sprzedaży. Działania VanguardPR obejmować będą przede wszystkim stworzenie strategii, zarządzanie relacjami z mediami, marketing internetowy, e-PR, doradztwo merytoryczne oraz organizację wydarzeń specjalnych. Głównym celem działań będzie odświeżenie i zmiana wizerunku marki Donna."

No jak by mojej firmie zmieniali wizerunek na spamera to ja bym się solidnie zastanowiła nad takim piarem...
        • millaisa Re: O, znalazłam skąd tego tyle 09.03.09, 11:16
          agencja z tego co mi wiadomo daje (za porozumieniem z firmą) produkty do
          testowania swoim agentom i prosi ich o szczerą i rzetelną ocene - w tym nie ma
          ziarna spamu przecież. każdy agent dostaje dosyc rygorystyczny kodeks, który
          musi respektować - wszystko po to by ograniczać spam w sieci.
          Marka bardzo fajna, ich produkty również wiec kobiety bardzo ochodzo podeszły do
          swojego zadania - skomentowania wsrod znajomych produktu, ktory testowały.
          sama agencja - to widac po mailach i newsach wysylanych do agentow bardzo
          aktywnie dziala na rzecz zwalaczania takich wypowiedzi.
          Się rozpisałam - wygląda to tak, że kazda wypowiedz na temat d. jest z pewnoscią
          szczera, jednak jako ze nie zostala napisana do znajomych a wrzucona gdzies w
          tlum - powstalo (jak to mawiaja w ustach) wrazenie spamu.
          Tak też a-gneskka - ja bym sie tak nie bulwersowala. agentki robily to pierwszy
          raz i zadna nie chciala zeby ktos o nich (o mnie rowniez) tak mowil.
          Pa smile
          --
          Usta-Usta
    • fast-lulka Re: Najlepsza bielizna 26.03.09, 14:05
      jeśli już piszemy o odkrytych sklepach internetowych to ja zalogowałam się na
      www.myvip-zone.pl
      co jakiś czas fajne, atrakcyjne wyprzedaże, okazyjne ceny markowych ubrań (50%)
      taniej!!!
      stronka bardzo fajna!
    • piotr-105 Re: Najlepsza bielizna 09.10.14, 15:30
      Dziewczyny wygladaja najlepiej w ponczochach i bieliznie.
      sklep bielizna ponczochy rajstopy
      bielizna
      ponczochy
      rejstopy, to jest to !!
    • olaz982 Re: Najlepsza bielizna 18.11.14, 21:19
      Cześć dziewczyny! Słyszałam, że niedługo otwierają w Szczecinie salon bielizny i ubrań dla kobiet z dużym biustem ( dobry-rozmiar.pl ),a w nim m.in. biustonosze w rozmiarach od D do K, bielizna korygująca, koszule, żakiety, a to wszystko na duże biusty wink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka