Dodaj do ulubionych

Czy język norweski jest trudny?

04.01.06, 18:19
Widzę, że na forum nie udziela się zbyt duzo osób. Chciałam jednak zapytac
tych co je odwiedzają...
Czy uważacie, że język norweski jest trudny do nauki? Bardzo chętnie
rozpoczęłabym naukę tego języka, ale boję się trochę, że nie dam sobie rady,
bo będzie dla mnie zbyt skomplikowany.

Pozdrawiam serdecznie
Edytor zaawansowany
  • 05.01.06, 22:37
    Hej! Sądzę, że na Twoje pytanie każdy mógłby odpowiedzieć inaczej:)
    Mnie osobiście norweski nie sprawia większych problemów, co nie znaczy, że
    wszystko zawsze jest jasne i że nie popełniam błędów:)Nauke rozpoczęłam kilka
    lat temu od oslowskiego Bokmål (uczyłam się sama), myślałam, że sobie nie
    poradzę - dzisiaj mówię jednym z zachodnich dialektów i mimo, że często
    słyszałam, że nie warto, i tak się nie naucze dobrze mówić, a z resztą po co
    norweski (a tak wogóle gdzie jest Norwegia *g*)etc., to jakoś przebrnęłam i brnę
    nadal do przodu, bo jeszcze długa droga przede mną:) Norweskiego uczyłam i nadal
    się uczę po niemiecku i angielsku. Często zdarza mi się korzystać z informacji w
    językach szwedzkim, duńskim a nawet holenderskim. Dużo pomógł mi również
    Internet, jak i radio i telewizja. Początkowo miałam problemy z gramatyka,
    ponieważ raczej uczę się ze słuchu, a nie z książek - ale do pewnego stopnia
    mogłam gramatykę ominąć - poprostu mówie coś, bo mi pasuje i na 95% trafiam:D
    Ze zgadywaniem dialektów mam trochę problemów, heh - ok, rozróżniam tylko
    sześć:( - ale zawsze coś.
    Język norweski jest wg mnie jednym z łatwiejszych języków, w nauce dużo pomaga
    znajomość jednego języka z pozostałych skandynawskich, niemiecki i angielski.
    Początkowo można zakręcić się trochę z wymową, bo nie do końca warto wierzyć
    podręcznikom=)
    OK, bo ględzę i ględzę:) życzę Ci powodzenia, a naprawdę warto, chociażby by
    czytać Hamsuna w oryginale (słowa "Szweda" napisane na forum języków rzadkich).

hjertelig tillykke!!!
    nordlysjenta:)
  • 02.08.06, 11:12
    sprawa indywidualna,
    narzeczony po trzech miesiacach w norwegii,
    rozmawia bez trudu z norwegami (ale on ma talent do języków),
    a jego siostra po intensywnych kursach w norwegii dla obcokrajowców po roku
    zaczęła się porozumiewać ;)
    --
    "Lubię siebie bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro"
  • 13.02.07, 20:24
    norweski na prawde nie jest trudny. moze mowie to bo jestem studentka filologii
    (angielskiej co prawda) ale gramatyka norweskiego na prawde nie jest
    skomplikowana. zwlaszcza jesli znasz ang i niem to nauczycsz sie w mig. ja ucze
    sie 7 miesiecy a po dwoch juz zaczelam mowic :) chodze na prywatne lekcje.
  • 10.01.17, 18:30
    ja ucze sie norweskiego od 2 miesięcy i uczy mnie rodowita norweżka która mówi tylko po norwesku, ja ucze sie 18 godz tygodniowo takze dużo to jest . \ten język nie jest trudny ani łatwy, jest po prostu sredni . duzy nacisk trzeba nakładać na akcent i wymowę . np du oznacza ,,Ty'' jako osobę , także oznacza ,,toaletę'' tylko że du jako osoba wymawia sie duuuu , bo te ,,u,, sie akcentuje . takze ja polecam nauke tego jezyka chodź nie jest popularny , powodzenia życzę

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.