Dodaj do ulubionych

Przedszkole Montessori "Przystań Odkrywców"

13.11.12, 11:28
To nowe miejsce na mapie przedszkoli w Poznaniu. Ruszyli dopiero we wrześniu tego roku, nie ukrywam, że oddanie dziecka do placówki, która nie ma wyrobionej opinii, ani dobrej, ani złej było dość ryzykowne. Postanowiłam napisać ponieważ minęło już trochę i chyba można się wypowiedzieć.

To przedszkole prywatne, pracujące metodą Montessori, przedszkole gdzie angielski jest 6 godzin dziennie. Grupy chyba max do 18 osób (w naszej jest teraz chyba 16 dzieci i nie będzie powiększana), powstaje nowa grupa. Na 18 dzieci przypadają dwie pani + pani od angielskiego. Mój syn jest dzieckiem nadpobudliwym z opóźnioną mową, a pomimo tego, że przedszkole nie ma grup integracyjnych radzi sobie tam bardzo dobrze. Przy przedszkolu jest duży ogród, kuchnia jest na miejscu, a nie catering, panie są przesympatyczne i pełne pasji, widać, że chcą stworzyć coś fajnego i bardzo się starają. Większość rzeczy jest na ich stronie, ale jakby ktoś miał jakieś pytania to spokojnie mogę odpowiedzieć.
www.przystanodkrywcow.pl
--
Wkurzasz mnie mężu
Edytor zaawansowany
  • marimal76 16.11.12, 10:28
    Właśnie zainteresowało mnie to przedszkole. Mam jeszcze sporo czasu, bo córeczka jest z rocznika 2011, ale robiłam wstępne rozeznanie. Co Was przekonało, aby wybrać to przedszkole? Jak sprawdzają się mieszane wiekowo grupy? Jakie jest jedzenie? Czy jest realizowany jakiś program z książeczkami? Czy rodzice oprócz czesnego ponoszą jeszcze jakieś dodatkowe opłaty? W sumie im więcej informacji tym lepiej : ) Czekam niecierpliwie na odpowiedź i z góry dziękuję : )
  • kejtlinn 16.11.12, 12:46
    Pierwszy kierunek obrałam na przedszkole państwowe nr 187 na Łokietka, ale mój młody się nie dostał. Zaczęłam szukać jakiś prywatnych, żeby było blisko domu. Montessori trochę mnie wcześniej interesowało, wprowadzałam różne zabaw tą metodą w domu, dlatego byłam ciekawa jak to wygląda w grupie zorganizowanej, więc poszłam na dni otwarte.

W przedszkolu dobre wrażenie robi samo wejście, bo wszystko jest nowe i zadbane, ale tego oczekuje się od miejsca, które dopiero ruszyło. Byłam nastawiona raczej badawczo :) To, że dobrze trafiliśmy wiedziałam po rozmowie z paniami. Pani dyrektor udało się stworzyć fajną ekipę. Widać, że zależy im na stworzeniu ciekawego miejsca, pełno w nich energii i są otwarci na propozycję rodziców. Stwierdziłam, że dam szansę tym bardziej, że można wypisać dziecko z miesięcznym wypowiedzeniem. Uznałam, że jak coś to go zabiorę.

Mój syn nie jest dzieckiem żłobkowym, nianiowym, sama z nim siedziałam 3 lata, dlatego takie pójście do przedszkola było dla niego przeżyciem. Pierwsze dni rodzic mógł być z dzieckiem w przedszkolu, dlatego mogłam zobaczyć jak się to odbywa. Młody na początku trochę przeżywał i panie same do mnie dzwoniły, żeby powiedzieć jak mija mu dzień.

1. Grupa. Sama byłam ciekawa jak się to sprawdzi mieszanie grup wiekowo, ale to chyba działa. Młodsze dzieci starają się naśladować starsze, a starsze się nimi opiekują i pomagają. Widziałam jak starsze dzieciaki pomagają zakładać buty takim 2.5 latkom. W trakcie zajęć nie widać przepaści wiekowej, program jest ciekawy dla jednych i drugich, a materiały rozłożone po sali można dostosować do wieku.
    2. Czesne. Ja płacę czesne w wysokości 650zł + 8zł/dzień za jedzenie. Moje dziecko jest w przedszkolu od 9-14, wiem, że jest wyższe czesne dla dzieci, które zostają dłużej. W ramach czesnego jest angielski (codziennie przez 6 godzin, wygląda to tak, że jest jedna nauczycielka, która mówi do dzieci tylko po angielsku + jest część angielska z zabawami i piosenkami), rytmika (2 razy w tygodniu), zajęcia logiczne (nazywa się to sprytkowanie, prowadzi je pani psycholog), logopeda (1 raz w tygodniu dla dzieci, które potrzebują takiej opieki), artterapia (zajęcia plastyczne 1 raz w tyg.), zajęcia fizyczne z elementami karate (1 raz w tyg). Raz w miesiącu przyjeżdża zespół z Filharmonii Poznańskiej na zajęcia muzyczne, a taz na dwa miesiące jest dogoterapia. To wszystko jest w czesnym, dodatkowo odpłatne są zajęcia z fizykoterapeutą, jeżeli dziecko wymaga ćwiczeń korekcyjnych, powstała też grupa taneczna (ale nie wiem ile kosztuje, bo mój syn nie uczestniczy).
    3. Na posiłki składa się śniadanie, 2 śniadanie, obiad i posiłek późniejszy dla dzieci, które zostają po godzinie 14. Jedzenie wg mnie jest bardzo dobre, jeżeli jesteś ciekawa to można wykupić sobie obiady w przedszkolu (dla rodzica 10zł za zupę i 2 danie, porcje normalne, żeby spróbować). Posiłki są przygotowywane na miejscu przez kucharza. Podczas spotkania z rodzicami zostało ustalone gdzie będzie kupowane mięso, warzywa i owoce, co chcemy, żeby było mniej słodzone. Są dzieci z różnymi ograniczeniami, alergiami i dla nich są też przygotowywane posiłki. Jeżeli są urodziny jakiegoś dziecko to jedzenie (tort) na ten dzień przygotowuje przedszkole (żeby spełniło zasady diety wszystkich dzieci).

* resztę napiszę wieczorem bo muszę uciekać do pracy :)

--
    Wkurzasz mnie mężu
  • marimal76 16.11.12, 13:04
    Bardzo dziękuję za informacje, właśnie o informacje od rodziców mi chodziło, jak uda się jeszcze coś dopisać to z góry dziękuję : )
  • kejtlinn 16.11.12, 16:38
    Jedną z zasad w przedszkolu jest coś co można nazwać "pozwól mi spróbować". Polega to na tym, że dzieci mają bardzo dużą możliwość wykazania się, wiadomo, że cały czas jest ktoś kto nad nimi czuwa, ale nie wyręcza się ich we wszystkim. Dzieciaki uczą się dużej samodzielności, może to, że są dzieci starsze to też przyczyna, że młodsze chcą się wykazać i nagle okazuje się, że wiele rzeczy potrafią zrobić same. Dzieci robią sobie kanapki (smarują chleb masłem, nakładają ser, czy dżem), uczą się nalewać np. herbatę sobie i innym (małe dzbanki) sprzątają po sobie po śniadaniu (odnoszą talerze na taki mały stoliczek), a jak sie coś wyleje to wycierają. Wiem, że to może zabrzmieć dziwnie, ale zauważyłam, że to jest w domu bardzo pomocne, dziecko uczy się zaangażowania w codziennych czynnościach. Oczywiście jeżeli jakieś dziecko potrzebuje pomocy to ją otrzyma, ale zawsze najpierw spróbuje.

Plan dnia i zabaw jest na stronie, tam te wszystkie czynności są podane razem z ramami czasowymi. Jak ja przebywałam z młodym w przedszkolu to były to piewsze dni pobytu i nie było zajęć zorganizowanych (zajęcia z logopedą, rytmika itd. rozpoczęły się w październiku). Dzieci przez pierwszy miesiąc miały poznać miejsce, mogły wszystkiego dotykać i bawić się wg swoich zasad, oswajać sie, więc trudno mi powiedzieć jak przebiega taka typowa zabawa (wiem tylko, że jak dziecko nie chce uczestniczyć w danej zabawie to może odejść do innej czynności, ale takiej, która nie zakłóca pracy ogółu). Czy jest program z książeczkami - w sali jest szafka z różnymi pozycjami książkowymi, dzieci w czasie "wolnej zabawy" kiedy mogą korzystać z materiałów montessori często też korzystają z tej biblioteczki (chodzą też na bajkoczytanie, dziś byli w księgarni 'Z bajki' na bajkoczytaniu z przedstawieniem). Zabawa dzieci odbywa się często na ich przestrzeni tzn. każde dziecko ma swoją matę z imieniem na którą kładzie zabawki, którymi chce się bawić. W tym czasie ta zabawka należy do niego i każdy musi to uszanować, następnie dziecko po zabawie odkłada zabawkę na miejsce tak, aby kolejne mogło skorzystać. Te wszystkie zabawy mają na celu stworzenie szacunku do innych osób i rzeczy. Dla mnie ważne jest to, że dzieciaki codziennie wychodzą na dwór na godzinę, czy pada deszcz, czy nie (do wyprawki trzeba było dołożyć kalosze i płaszczyk przeciwdeszczowy). Bawią się na placu zabaw (przy przedszkolu, duży z wyposażeniem), albo chodzą na wycieczki, uczestniczą w imprezach poza przedszkolem.

Wiem, że teraz zaczynają sie zajecia dla dzieci od 18 miesiąca do 2.5 roku. Zajęcia trwają ciut ponad godzinę i odbywają się na zasadach takich jak działa przedszkole. Kosztują 30zł za jedne zajęcia (jak się wykupi na kilka jest chyba taniej), mogę się zapytać, czy to prowadzą te same panie co pracują w przedszkolu. A zawsze jest to sposób na sprawdzenie miejsca samemu, może warto spróbować.

Jak masz jakieś pytania to pisz, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć :)

--
    Wkurzasz mnie mężu
  • marimal76 20.11.12, 09:52
    Dzięki za informacje. Muszę zainteresować sie tymi zajęciami dla maluszków. Zobaczymy czy córeczce się spodoba... W sumie wszystko co napisałaś mi się podoba, mam nadzieję, że przedszkole będzie się rozwijało i jak moja mała będzie w odpowiednim wieku to będę miała prosty wybór. Jezszce raz dzięki i wszystkiego dobrego dla Ciebie i małego przedszkolaka : )
  • kejtlinn 01.03.13, 21:39
    Powstała strona na fb przedszkola
    www.facebook.com/przystanodkrywcow?fref=ts

--
    www.paczajto.pl
  • rodzic998 29.04.15, 13:41
    ODRADZAM TEGO PRZEDSZKOLA. DZIECI NIE CZUJA SIE TAM BEZPIECZNIE.
  • katamu 30.06.14, 09:50
    Treść postu jest niedostępna.
  • kejtlinn 09.08.14, 00:31
    Jestem związana z przedszkolem tym, że moje dziecko tam chodzi. Uczęszcza trzeci rok i maszeruje tam z uśmiechem. Pewnie wielokrotnie minęłyśmy się na schodach jeżeli Pani dziecko nadal tam uczęszcza. A jeżeli ma Pani ochotę się upewnić to zapraszam na rozmowę, mój syn jest w grupie Podróżników. Pozdrawiam.
  • rodzic998 29.04.15, 13:20
    NIE POLECAM TEGO PRZEDSZKOLA......Mlodsze dzieci sa bite przez starsze, panie nie potafia zpanowac nad grupa. Jak jest bardzo zle, dzwona do rodzicow zeby odebrac dziecko bo jest problem.
    Panie nie mowia prawdy co sie dzieje w przedszkolu.
  • rodzic998 29.04.15, 13:25
    Pani psycholog na osobnosci powiedziala nam co sie dzieje w przedszkolu. dzieci krzycza przez godzine - nie wytrzymuja emocjonalnie albo nie czuja sie bezpiecznie i nikt im nie pomoze. Nasze dziecko zaczelo sie bac starszych dzieci. Jak spotykamy starsze dzieci to dziecko pyta czy te dzieci bija. Zrobilismy krzywde dziecku oddajac je do tego przedszkola. W nowym przedszkolu dziecko chodzi chetnie, a tam nie chciało chodzić.
  • mamma00 30.04.13, 12:47
    Całkowicie podpisuję się pod poprzednią opinią :) Moje dziecko też tam chodzi i wiem, że jest w "dobrych rękach", świetnie się rowija i bardzo lubi tam chodzić. Rozważałam również parę innych przedszkoli, ale teraz cieszę się, że wybrałam właśnie tę placówkę i szczerze polecam innym rodzicom!
  • katamu 30.06.14, 09:57
  • katamu 30.06.14, 09:43
    Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
  • rodzic998 24.07.14, 08:29
  • rodzic998 29.04.15, 13:31
    ODRADZAM TEGO PRZEDSZKOLA....!!!!!
    DzIeci nie czują sie tam bezpiecznie, jak dziecko mialo temperature to pani posadzila go przy otwartym oknie i skomentowala ze jakos dziwnie sie zachowuje.
    Duza rotacja personelu. Jak pani przedszkolana rozmawia z rodzicami to jest zwolniana. Idea jest taka żeby z usmiechem na twarzy przekazac dziecko i nie przekazywać żadnych prawdziwych uwag.
  • dgabi 11.12.15, 14:54
    niby wszystko pieknie, ale te negatywne opinie o złym traktowaniu dzieci i cukierowym przekazywaniu informacji ze wszystko zawsze ok mnie przerażają.... może rodzicie NIEZADOWOLENI dokładniej opiszą co i jak> ? będę wdzięczna!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka